پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو خوشه ای اسرائیلی به علت محصول دهی عالی و عمر اقتصادی بالا؛ یکی از ارقام پرطرفدار در بیشتر شهرهای کشور محسوب میشود. این رقم با آب وهوای سرد و کوهستانی و همچنین معتدل و مرطوب سازگاری بسیار عالی دارد. تا جاییکه شما میتوانید نهال درخت گردو اسرائیلی را در 20 استان و بیش از 70 شهر در کشور بکارید. گردو اصلاح شده اسرائیلی از سال دوم به بعد باردهی خود را آغاز میکند. و با رسیدن به سن 5 سالگی به بیشترین باردهی یعنی 20 کیلوگرم میرسد.

نهال گردو پدرو

نهال گردو پدرو

درخت گردو پدرو یک رقم آمریکایی است که امروزه در نهالستان غرب نهال با بالاترین کیفیت و بیشترین سازگاری تولید و عرضه میشود. خرید نهال گردو پدرو برای کاشت در شهرهای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی و حتی معتدل و مرطوب کشورمان مناسب است. به طور کلی مناطقی با ارتفاع از سطح دریای بین 0 تا 1200 متر با این رقم سازگاری مناسبی دارند.

نهال گردو پکان

نهال گردو پکان

به جرائت میتوان گفت نهال گردو پکان آمریکایی، بهترین نهال گردو گرمسیری در کشورمان شناخته میشود. این رقم برای کاشت در شهرهایی با آب وهوای معتدل و مرطوب و حتی گرم و مرطوب مناسب است. رطوبت و گرمای شدید میتواند باعث ضعیف شدن درختان و زمینه ساز بروز بیماری و آفات در آنها گردد. از این رو گردو مناطق گرمسیری باید مقاومت بالایی در برابر گرما و خشکی داشته باشد. درخت گردو گرمسیری قادر است حتی در استانهای جنوبی و حاشیه خلیج فارس نیز به خوبی رشد کند.

نهال گردو تخم مرغی

نهال گردو تخم مرغی

درخت گردو تخم مرغی یک رقم ایرانی است. که قادر است در بیشتر استان‌های کشور به خوبی رشد کند. این رقم در همان سال اول پس از کاشت باردهی خود را آغاز نموده و با رسیدن به سن بلوغ، باردهی آن به بیشترین مقدار ممکن میرسد. در صورت سازگاری با آب وهوا و شرایط آب وهوایی و همچنین نگهداری صحیح و آبیاری کافی درختان گردو تخم مرغی قادرند تا 4 تن در هکتار باردهی با کیفیت به همراه داشته باشند. عمر اقتصادی بالا تا بیش از 100 سال و محصولات باکیفیت و بازار پسند از مهم ترین دلایل باغداران برای خرید نهال گردو تخم مرغی به حساب میاید.

نهال گردو توسرخ

نهال گردو توسرخ

نهال گردو توسرخ به علت میوه‌های خاص همواره مورد توجه باغداران در سرتاسر کشور قرار گرفته است. خوشبختانه امکان کاشت این رقم در کلیه شهرهای سرد و کوهستانی؛ گرم و خشک، و یا معتدل و مرطوب فراهم است. از ویژگی‌های مهم این رقم میتوان به محصولات درشت و پرطرفدار با وزن 12 گرم؛ عمر اقتصادی بالا تا 80 سال، باردهی حداکثری تا 2 تن در هکتار اشاره نمود.

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان یکی از ارقام بومی و با محصولات درشت و با کیفیت عالی در کشورمان ایران است. شما میتوانید نهال گردو اصلاح شده تویسرکان را در بیش از 24 استان در کشور کاشته و از محصول دهی بسیار عالی درختان بهره مند شوید. به طور کلی مناطقی با آب وهوای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی؛ معتدل و مرطوب برای کاشت این رقم مناسب اند. البته توجه به ارتفاع از سطح دریای منطقه نیز یکی از فاکتورهای مهم در سازگاری و یا عدم سازگاری این درختان به حساب میاید. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گردو اصلاح شده تویسرکان بین 200 تا 2800 متر از دریا میباشد.

نهال گردو جمال

نهال گردو جمال

رقم گردو جمال یکی از ارقام مناسب و سازگار با آب وهوای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی و یا مناطق معتدل و مرطوب شناخته میشود. این رقم اصلاح شده از همان سال اول پس از کاشت باردهی خود را آغاز میکند. باردهی درخت گردو جمال در 5 سالگی به بیش از 15 کیلوگرم میرسد. با توجه به نحوه سازگاری پذیری درختان در شرایط اقلیمی متعدد لازم به ذکر است در مناطقی با ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 2500 متر میتوانید اقدام به خرید نهال گردو جمال نمایید.

نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر صلاح شده از اولین سال پس از کاشت، باردهی خود را آغاز نموده و با رسیدن به سن بلوغ باردهی آن به بیش از 5 تن در هکتار خواهد رسید. درخت گردو چندلر پیوندی عمر اقتصادی طولانی دارد. در صورت مدیریت صحیح نگهداری، آبیاری و رفع نیازهای درخت چندلر، این رقم قادر است تا 100 سال پس از سن بلوغ به باردهی حداکثری خود ادامه دهد. با توجه به نحوه محصول دهی نهال گردو خوشه ای چندلر؛ باردهی آن به صورت گروهی و در اندازه درشت انجام میشود.

نهال گردو دماوند

نهال گردو دماوند

نهال گردو دماوند یک رقم ایرانی متناسب برای کاشت در بیشتر شهرهای کشور است. گردوی دماوند در پنجمین سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز میکند. براساس آزمایشات انجام شده بیشترین مقدار باردهی درخت گردو دماوند پس از رسیدن به سن بلوغ یعنی در سال هفتم و پس از آن؛ تا 2 تن در هکتار است. با توجه به زودگل بودن درختان؛ بهتر است آن را در مناطقی بکارید که در معرض سرمازدگی ناگهانی فصل بهار قرار نمی گیرند. با خرید گردو دماوند و کاشت آن در باغ با رسیدن درخت به سن بلوغ؛ تا بیش از 100 سال از محصول دهی حداکثری درختان بهره مند شوید.

نهال گردو روند

نهال گردو روند

نهال گردو روند یکی از بهترین ارقام گردو در کشور است که با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در بیش از 25 استان ایران سازگاری کامل دارد. این رقم ایتالیایی امروزه در نهالستان غرب نهال اصلاح نژادی و تولید میشود. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای احداث باغ گردو روند؛ بین 100 تا 2500 متر است. عدم توجه به این نکته میتواند موجب کاهش محصول دهی درختان و یا سوختن آنها شود.

نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر

به جرئت میتوان گفت یکی از بهترین و پربارترین ارقام گردو در سرتاسر کشور؛ نهال گردو ژنوتیپ برتر است. خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر به علت محصول دهی عالی؛ عمر اقتصادی بالا و محصولات با کیفیت آنها مورد توجه باغداران قرار گرفته است. با توجه به سازگاری پذیری عالی این رقم با شرایط آب وهوایی گرم و خشک؛ معتدل و مرطوب و حتی سرد و کوهستانی؛ شما میتوانید نهال گردو ژنوتیپ برتر را در کلیه باغ‌هایی با ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 2500 متر کاشته و با گذشت مدت زمان کوتاهی به باردهی حداکثری از باغ دست یابید.

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 4 معتدل

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 4 معتدل

نهال گردو تیپ 4 یکی از ارقام ژنوتیپی پرمحصول به خصوص در شهرهایی با آب وهوای معتدل و مرطوب شناخته میشود. این رقم بیشترین محصول دهی را در بین سایر ارقام هم رده خود به همراه دارد. نهال گردو ژنوتیپ 4 در همان سال اول کاشت باردهی خود را آغاز میکند. و تنها 5 سال پس از کاشت، باردهی آن به 30 کیلوگرم میرسد. کیفیت محصولات تولید شده بسیار بالا؛ یکدست و درشت هستند. شما میتوانید با یکبار خرید نهال گردو تیپ 4 و کاشت آن در باغ؛ تا 100 سال از محصول دهی حداکثری درختان بهره مند شوید.

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 5 خشک و نیمه خشک

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 5 خشک و نیمه خشک

نهال گردو تیپ 5 یکی از بهترین انتخاب‌ها به خصوص برای مناطق خشک و نیمه خشک کشور به حساب میاید. این رقم بیشترین مقاومت را در برابر گرماهای شدید حتی در استان‌های کویری کشور خواهد داشت. و با محصول دهی عالی تا 5 تن در هکتار، بیشترین سوددهی از باغ را برای شما به ارمغان میاورد.

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 6 گرمسیری

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 6 گرمسیری

نهال گردو تیپ 6 کانادایی یک رقم پرطرفدار به خصوص در مناطق گرم و مرطوب استان‌های جنوبی کشور شناخته میشود. البته توجه به ارتفاع از سطح دریای منطقه تاثیر زیادی در سازگار یا عدم سازگاری درختان دارد. درخت گردو تیپ 6 گرمسیری در ارتفاع 100 تا 2800 متر از سطح دریا بهترین سازگاری و گیرایی را از خود نشان میدهد. در صورت عدم سازگاری ارتفاع منطقه با درخت؛ باردهی نهال گردو کاهش یافته و یا 2 تا 3 سال پس از کاشت میسوزد.

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 7 (سردسیری)

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 7 (سردسیری)

بدون شک میتوان گفت نهال گردو تیپ 7 یکی از بهترین و سازگارترین ارقام نهال گردو در مناطق سردسیری میباشد. که علاوه بر مناطق سرد و کوهستانی سازگاری بسیار عالی با مناطق گرم و خشک و مناطق معتدل و مرطوب نیز دارد. این رقم همه آنچه که شما از یک درخت پربار گردو میخواهید را به طور کامل دارد.

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 8 دوبارگل

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 8 دوبارگل

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 8 یکی از ارقام مناسب برای کاشت در آب وهوای سردسیری؛ معتدل و حتی گرمسیری شناخته میشود. از مهم ترین ویژگی‌ها در این رقم دوبارگل بودن درختان است. این مورد خطر سرمازدگی و سوختن میوه را از بین میبرد.

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 9 سردسیر(کوهستانی)

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 9 سردسیر(کوهستانی)

یکی از بهترین و پرمحصول ترین درختان گردو اصلاح شده؛ نهال گردو تیپ 9 غرب نهال است. درخت گردو تیپ 9 پرسودترین رقم در کلیه مناطق گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی؛ معتدل و مرطوب شناخته میشود. که شما میتوانید آن را در بیش از 27 استان در سرتاسر کشور کاشته و از عمر اقتصادی طولانی و محصول دهی بالای درختان بهره مند شوید.

نهال گردو ژنوتیپ مراغه

نهال گردو ژنوتیپ مراغه

نهال گردو ژنوتیپ برتر مراغه به علت محصول دهی مناسب؛ میوه‌های درشت و باکیفیت با پوست کاغذی با بازار پسندی بالا؛ یکی از پرسودترین ارقام گردو در کشور شناخته میشود. نهال گردو ژنوتیپ مراغه یک رقم ایرانی است که با انجام اصلاحات توسط نهالستان غرب نهال امروزه قادر است تا بیش از 3 تن باردهی در سال به همراه داشته باشد. سوددهی بالا و بازار پسندی محصولات یکی از مهم ترین دلایل باغداران برای خرید نهال گردو ژنوتیپ مراغه به شمار میاید.

نهال گردو شیلی

نهال گردو شیلی

درخت گردو شیلی برای اولین بار در کشور شیلی تولید و عرضه شد. البته امروزه نهالستان گردو غرب نهال با انجام اصلاحات برروی این رقم، باعث تقویت درختان و افزایش باردهی و کیفیت محصولات گردیده است. درخت گردو شیلی از همان سال اول باردهی خود را آغاز کرده و با گذشت 5 سال به سن بلوغ میرسد. با خرید نهال گردو شیلی و کاشت آن در باغ میتوانید تا بیش از 100 سال از باردهی حداکثری درختان بهره مند شوید.

نهال گردو فرانکت

نهال گردو فرانکت

گردو فرانکت پیوندی یکی از ارقام فرانسوی گردو است. که توسط متخصصین ما در نهالستان غرب نهال با بهترین کیفیت،‌ تولید و عرضه میشود. این رقم میوه‌های باکیفیت؛ نسبتا درشت و خوشمزه با پوسته نیمه کاغذی دارد. میوه‌های این رقم بازار پسندی مطلوبی دارند. از این رو خرید نهال گردو فرانکت سودآوری بسیار عالی را برای شما به همراه خواهد داشت. شرایط اقلیمی حاکم در مناطق با ارتفاع از سطح دریای بین 500 تا 1500 متر برای رشد و سازگاری رقم گردو فرانکت مناسب است.

نهال گردو فرنت

نهال گردو فرنت

آیا میدانید نهال گردو فرنت یک رقم سازگار با اکثر شرایط آب وهوایی در باغ‌های کشور شناخته میشود؟ این رقم فرانسوی مقاومت سرمایی و گرمایی و رطوبت مطلوبی دارد. تا جاییکه میتوانید آن را در مناطق سردسیری؛ گرمسیری و معتدل نیز بکارید. در همان سال اول پس از کاشت، باردهی درختان گردو فرنت آغاز شده و در 5 سالگی به سن بلوغ میرسند. براساس مشاهدات انجام شده درختان بالغ قادرند تا 15 کیلوگرم محصول با کیفیت تولید کنند.

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور پیوندی یکی از پربارترین ارقام فرانسوی قابل کاشت در باغ‌های ایران است. این رقم با اصلاحات انجام شده بر روی آن توسط نهالستان غرب نهال امروزه میتواند در استان‌های گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی و حتی معتدل و مرطوب در کشور به خوبی رشد نموده و باردهی حداکثری به همراه داشته باشد.

نهال گردو کاما

نهال گردو کاما

درخت گردو کاما یک رقم آمریکایی است که باردهی خود را از سال سوم پس از کاشت آغاز میکند. باردهی حداکثری و اقتصادی درختان از پنجمین سال آغاز میشود. با انجام اصلاحات برروی پایه رقم توسط نهالستان غرب نهال؛ باردهی این درختان هرساله؛ باکیفیت و بازار پسند خواهد بود. حجم محصول دهی هرساله درختان گردو کاما به طور میانگین تا 2 تن در هکتار است. درخت گردو کاما به این محصول دهی حداکثری خود تا بیش از 80 سال ادامه میدهد.

نهال گردو لارا

نهال گردو لارا

آیا میدانید درخت گردو آمریکایی لارا یکی از بالاترین عمرهای اقتصادی را در بین سایر ارقام نهال گردو به خود اختصاص داده است؟ بله نهال گردو لارا در 2 سالگی باردهی خود را آغاز میکند. این باردهی در 5 سالگی درخت به بیشترین میزان خود رسیده و پس از آن در صورت سلامتی؛ نگهداری صحیح و آبیاری کافی؛ این رقم قادر است تا بیش از 100 سال به باردهی حداکثری خود ادامه دهد.

نهال گردو هارتلی

نهال گردو هارتلی

درخت گردو هارتلی یکی از ارقام اقتصادی و مناسب برای کاشت در بیشتر استان‌های کشورمان است. با کاشت نهال گردو هارتلی در باغ در همان سال اول باردهی خود را آغاز میکند. پس از آن در سن 5 سالگی به سن بلوغ رسیده و باردهی حداکثری و اقتصادی به همراه خواهد داشت. عمر اقتصادی یا همان عمر مفید به بیشترین سالهای باردهی حداکثری درختان گفته میشود. درخت گردو هارتلی عمر اقتصادی بالا تا 80 ساله دارد. یعنی با یکبار خرید نهال گردو هارتلی و احداث باغ گردو؛ تا بیش از 80 سال از باردهی حداکثری؛ اقتصادی و باکیفیت درختان بهره مند شوید.

نهال گردو وینا

نهال گردو وینا

یکی از بهترین ارقام نهال گردو به خصوص در مناطق شمالی کشورمان؛ نهال گردو وینا است. این رقم مقاومت بسیار عالی در برابر رطوبت و سرما از خود نشان میدهد. و در همان سال اول پس از کاشت باردهی خود را آغاز میکند. باردهی عالی و با پوسته کاغذی این رقم سودآوری بالایی از باغ را برای شما به همراه خواهد داشت. باردهی اقتصادی درخت گردو وینا از سال پنجم که سن بلوغ درختان است آغاز میشود.

نهال گردو یالووا ترکیه

نهال گردو یالووا ترکیه

نهال گردو یالووا ترکیه یک رقم پرمحصول و سازگار با آب وهوا و شرایط اقلیمی در بیشتر استان‌های کشورمان است. درخت گردو یالووا به علت محصول دهی عالی و خوشه ای که دارد؛ با نام نهال گردو خوشه ای ترکیه نیز شناخته میشود. این رقم قادر است در ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 3000 متر در بیش از 27 استان کشورمان رشد کند. درخت گردو یالووا ترکیه از همان سال اول کاشت باردهی خود را در حجم محدود آغاز میکند.


معرفی نهال گردو

خواستگاه ابتدایی و منشا اولیه نهال گردو Walnut seedlings در دنیا منطقه غرب آسیا و کوهپایه های هیمالیا است. تنوع ارقام گردوی سازگار با اب وهوا و شرایط اقلیمی ایران بیش از 27 نوع است. که توسط نهالستان غرب نهال به صورت اصلاح شده و با بالاترین کیفیت تولید و عرضه میشوند. از میوه گردو در مصارف متعددی همچون خورشت؛ سالاد، کیک؛ شیرینی؛ دسر؛ به صورت خشک در آجیل و تنقلات استفاده میشود.

انتخاب درست رقم گردوی سازگار با میزان سودآوری شما از باغ نسبت مستقیم دارد. از این رو برای انتخاب و خرید رقم گردوی مناسب باید کمی وقت بگذارید تا بهترین نهال گردو را در باغتان انتخاب کنید. نهال گردو در تنوع عالی به صورت نهال گردو اصلاح شده، پایه کوتاه (پاکوتاه)؛ دیرگل؛ پوست کاغذی، آمریکایی؛ کانادایی، پرمحصول؛ خوشه ای در بازار یافت میشود.

یک انتخاب درست و اصولی میتواند تا سالیان سال شما را به سودآوری دائمی نزدیک کند. و اما سوال مهم در این میان، نحوه انتخاب نهال گردو و فاکتورهای تاثیر گذار در آن چیست؟ ابتدا باید از شرایط فعلی باغ خود و آب وهوا و شرایط اقلیمی و همچنین ارتفاع از سطح دریای باغتان اطلاع حاصل نموده و سپس با توجه به میزان سازگاری و سودآوری هر رقم؛ بهترین نهال گردو را برای باغتان انتخاب و خریداری کنید.

چرا باید نهال گردو کاشت؟

کشور چهار فصل ما ایران شرایط را برای کاشت نهال گردو و پرورش انواع و اقسام درختان میوه فراهم کرده و باغداران می­توانند از بین ارقام مختلف و انواع مختلف درختان میوه به دنبال پرسودترین آنها برای خود باشند، یکی از عواملی که می­تواند سوددهی یک نوع میوه را برای باغدار بیشتر کند انبار داری طولانی مدت و ساده­ی آن میوه است، خشکباری مانند گردو به دلیل انبار داری طولانی و ساده­ای که دارند می­توانند سوددهی بالایی برای باغداران ایجاد کنند، اما نکته­ی مهم در مورد سوددهی باغ گردو این است که این درختان را می­توانید در اقلیم­های مختلف به ویژه اقلیم ­های سردسیر کشور بکارید و با کاشت ارقام پربار سود دهی خود را بالا ببرید.

هر آنچه که باید درمورد نهال گردو بدانیم

نهال گردو یک نهال میوه­ی معتدله و خزان­دار است، درختی که در پاییز به خواب رفته و در زمستان قادر به تحمل سرمای سخت در مناطق سردسیر است، این درخت میوه سرما را فقط تحمل نمی­کند بلکه از این سرما برای شکوفا شدن در بهار استفاده می­کند و باردهی خود را افزایش می­دهد، نهال گردو در ارقام مختلف بومی و اصلاح شده در نهالستان ­ها به فروش می­رسد و باغداران باید با توجه به اقلیم منطقه ­ خود مناسب ترین رقم را انتخاب کنند.

انواع ارقام نهال گردو

اختلاف در ارقام مختلف نهال گردو به اختلاف در میزان باردهی و اختلاف در میزان مقاومت در برابر آفات و بیماری­های گردو و همچنین اختلاف در میزان مقاومت در برابر شرایط نامساعد محیطی بر می­گردد، علاوه بر اینها ارقام مختلف گردو در روش­های تولید نهال به صورت بذری، پیوندی و اصلاح شده نیز با هم متفاوت هستند، بر این اساس ارقامی مانند نهال گردو چندلر، نهال گردو فرنور، نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال، نهال گردو ژنوتیپ برتر و سایر ارقام گردو تولید شده و متناسب با شرایط مختلف آب و هوایی در مناطق مختلف کشور در اختیار باغداران قرار می‌گیرد.

بهترین ارقام نهال گردو

بهترین ارقام گردو ارقامی هستند که بتوانند نیاز باغداران را برای رسیدن به سود دهی بیشتر تامین کنند، هر چند در هر شرایط آب و هوایی و اقلیمی ارقام خاصی را به عنوان بهترین رقم معرفی می­کنند اما به هر حال بهترین ارقام گردو آن ارقامی هستند که بیشترین سازگاری را با شرایط آب و هوایی در هر منطقه داشته باشند، آسیب پذیری بسیار پایینی در برابر سرمازدگی بهاره داشته باشند، باردهی بالا داشته و زود بازده باشند، باغداران بتوانند آنها را با فاصله­ی کمتر از هم بکارند و با این کار باردهی را در هکتار افزایش دهند و البته اندازه­ی متناسبی داشته که باغداران بتوانند به راحتی به آنها رسیدگی کنند، ارقامی انند تیپ­های مختلف نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال، نهال گردو چندلر، نهال گردو کانادایی و نهال گردو فرنور از جمله ارقامی هستند که این شرایط را دارند.

بهترین ارقام نهال گردو برای پرورش در ایران

در مناطق گردو کاری مختلف ایران با مشکل سرما زدگی بهاره، مشکل آفات و بیماری­های مختلف گردو و باردهی کم ارقام بومی و قدیمی رو به رو هستیم و بنابراین ارقامی که این مشکلات را برطرف کرده و سازگاری بالایی با نهال گردو در شرایط آب و هوایی ایران داشته باشند را می‌توان به عنوان مناسب­ترین ارقام برای کاشت در ایران معرفی کرد، تیپ­ های مختلف گردو زنوتیپ غرب نهال که بر پایه­ی ارقام بذری و مقاوم پیوند خورده و باردهی بالا دارند به دلیل دیر گل بودن آسیب پذیری کمی در برابر سرما زدگی بهاره داشته و زود بازده هستند و به راحتی می­توانند به باردهی مورد انتظار برسند.

اطلاعات تکمیلی درمورد نهال گردو

برای رسیدن به سود دهی بالا از باغ گردوی خود علاوه بر انتخاب رقم پربار مقاوم و البته رقم مناسب با شرایط اقلیمی خود باید نکات بسیاری را از زمان کاشت نهال رعایت کنید، نکاتی در مورد شرایط خاک مناسب درخت گردو، فاصله­ی کاشت نهال، عمق چاله­ی کاشت، کود دهی و آبیاری نهال پس از کاشت و همچنین نحوه­ی درست باغداری گردو که شامل مواردی مانند آبدهی و کود دهی در فصول مختلف، نحوه­ی مدیریت آفات و بیماری­های گیاهی و همچنین برداشت درست و به موقع گردو است را باید مورد توجه قرار دهید.

راهنمای قدم به قدم خرید نهال گردو

برای خرید نهال گردو باید به یک نهالستان مناسب مراجعه کنید، اما چه نهالستانی می­تواند مناسب­ترین نهالستان باشد؟ نهالستان­ های مجوز­دار و معتبر به دلیل نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی و حفظ نباتات بر طبق اصول و قواعد اقدام به تولید نهال می­کنند و بنابراین خیال باغداران از بابت سالم بودن نهال این نهالستان­ها راحت است.

پس از انتخاب نهالستان مناسب باید با دریافت مشاوره از مشاوران نهالستان بهترین و مناسب­ترین رقم را با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه­ی خود انتخاب کرده و پیش خرید انجام دهید، با استفاده از راهنمایی­های مشاوران مراحل آماده سازی زمین را انجام داده و خرید خود را نهایی کنید و در این زمان می­توانید تاریخ دریافت نهال را نیز هماهنگ کنید و در نهایت نهال را در زمان مقرر دریافت کنید.

بهترین نژادهای گردو کدام­اند ؟

در سال­های اخیر نژادهای اصلاح شده­ی گردو طرفداران بیشتری پیدا کرده­اند، ارقامی که به شیوه­های مختلف اصلاح شده و ویژگیهای منفی آنها مانند باردهی کم و یا حساسیت در برابر آفات و بیماری­ها در آنها بهبود پیدا کرده است، از این رو می­توان گفت بهترین نژادهای گردو ارقامی هستند که با روش­های مختلف اصلاح شده، پربار و مقاوم بوده و زود بازده باشند، ارقامی مانند نهال گردو چندلر، نهال گردو فرنور و یا نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال را می توان به عنوان بهترین نژادهای گردو معرفی کرد.

احداث باغ گردو به چه عواملی بستگی دارد ؟

موفقیت در احداث باغ گردو رسیدن به سود دهی بالا به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد، شرایط مهمی را که باید در زمان احداث باغ گردو در نظر گرفته و در مورد آنها با مشاوران فروش نهال گردو در نهالستان صحبت کنید شامل موارد زیر است:

شرایط بهینه ی خاک برای کاشت نهال گردو
شرایط آب و هوایی غالب در منطقه (میزان گرما در تابستان و سرما در زمستان)
تامین نیاز سرمایی درختان گردو
ارتفاع منطقه از سطح دریا که در میزان باردهی ارقام مختلف گردو موثر است
توانایی در تامین نیاز آبی درختان گردو

مزایای احداث باغ گردو

از مزیت ­های احداث باغ گردو می­توان به انبار داری طولانی مدت میوه­ی آن اشاره کرد، میوه­ی گردو در صورتی که به درستی پوست گرفته و خشک شود به یک انبار خشک و خنک نیاز دارد تا شما بتوانید این محصول را برای مدت زمان مناسب انبار داری کنید، برخی از باغداران اقدام به صادرات میوه­ی خود می­کنند و نگهداری، بسته بندی و حمل و نقل میوه­ی گردو بسیار ساده­تر از بسیاری دیگر از میوه­ها است، ارزش بالا و محبوبیت بالای میوه­ی گردو در سراسر دنیا از دیگر مزیت­های باغدارای گردو است، این که گردو موارد مصرف متنوعی دارد نیز سبب می­شود در سراسر دنیا به راحتی به فروش برسد و بنابراین تجارت و صادرات محصول گردو نیز می­تواند بسیار سود بخش باشد.

معرفی بهترین ارقام و نژادهای درخت گردو در ایران

تنوع ارقام گردو این روزها بسیار بیشتر از گذشته شده است و به منظور بهره وری بیشتر از منابع ملی آب و خاک کشور هدف تولید ارقام جدید افزایش بهره وری از امکانات موجود بوده است، در گذشته اگر یک باغ گردو در ایران که با ارقام بومی و سنتی اداره می­شد و در بهترین حالت دو تن باردهی در هکتار تولید می­کرد و امروزه ارقام بسیار با کیفیت گردو و متناسب با شرایط آب و هوایی ایران تولید شده­اند که می­توانند سقف باردهی در هکتار را به 10 تا 13 تن در هکتار افزایش دهند، ارقامی مانند تیپ­های مختلف ژنوتیپ غرب نهال و نهال گردو ژنوتیپ برتر از دسته این ارقام هستند.

گردو اصلاح شده به چه معناست؟

حتما شما هم واژه­ی اصلاح شده را در مورد ارقام درختان میوه و یا حتی ارقام مختلف محصولات زراعی شنیده اید، اصلاح شدن در واقع به معنای از بین بردن ویژگی­ های منفی در یک رقم و جایگزین کردن آن با یک ویژگی مثبت است، به عنوان مثال با استفاده از تکنیک­ های باغبانی مانند پیوند زدن یک رقم حساس بر پایه­ ی یک رقم مقاوم می­توانند حساسیت آن رقم را از بین ببرند و آن رقم را تبدیل به یک نهال مقاوم کنند، اصلاح کردن همچنین در مورد میزان باردهی و یا ویژگی­های میوه نیز صدق می­کند، افزایش میزان باردهی نهال گردو در واحد هکتار، افزایش درصد عناصر غذایی و معدنی در میوه، افزایش درصد مغز به وزن میوه و نازک­تر کردن پوست میوه از اهداف اصلاح ارقام مختلف گردو است.

راهنمای اینترنتی خرید انواع نهال گردو

برای همه­ی باغداران در سراسر ایران این امکان وجود ندارد که بتوانند شخصا به نهالستان­های پر فروش و معتبر که در شهرهای خاص وجود دارد مراجعه کنند، از این رو این نهالستان غرب نهال با در نظر گرفتن شرایط ویژه­ی باغداران در سراسر کشور بستر خرید اینترنتی و غیر حضوری را برای ایشان فراهم کرده است.

باغداران باید در ابتدا با مشاوران نهالستان از طریق لینک دریافت مشاوره و یا ازطریق تماس تلفنی ارتباط برقرار کرده و رقم مناسب خود را انتخاب کنند، باغدران می­توانند زودتر از موعد کاشت نهال خرید خود را به صورت پیش خرید ثبت کرده و سپس اقدام به تسویه حساب کنند، تسویه حساب نیز حتی می­تواند به صورت اینترنتی و از طریق درگاه پرداخت بانکی از طریق سایت انجام شود، در این خصوص می­توانید راهنمایی­های بیشتر را از طریق مشاوران سایت دریافت کنید.

دیرگل بودن نژاد گردو چه مزیتی دارد ؟

یکی از مشکلات بزرگ باغداران گردو به ویژه در مناطق سردسیر سرمازدگی بهاره این درختان است، سرمازدگی بهاره باعث از دست رفتن درصد زیادی از گل­های میوه دهنده و یا حتی از دست رفتن تمام این گل­ها می­شود، حساسیت گل­ها به دماهای پایین سبب می­شود باغداران در هنگام گلدهی گردو همیشه مضطرب و نگران فرا رسیدن سرمای دیر رس بهاره باشند.

دیر گل بودن گردو راه حل نسبتا قطعی در مورد کنترل خسارت سرمای دیر رس بهاره است چرا که گردو گلدهی خود را پس از سپری شدن آخرین سرما در بهار آغاز کرده و دیگر باغداران نباید نگران فرا رسیدن سرمای دیر رس در بهار باشند.

علت قیمت­ های متفاوت نهال گردو در بین نهالستان ­ها چیست ؟

استاندارد تولید نهال گردو ثابت است اما اینکه هر نهالستان از چه شیوه­ای برای تکثیر نهال گردو استفاده می­کند می­تواند موجب ایجاد اختلاف قیمت در بین نهالستان­ها باشد، اصلاح شده یا اصلاح نشده بودن رقم، پیوندی و یا بذری بودن نهال و محبوبیت یک رقم نیز در تعیین قیمت نهال بسیار اثر دارد.

فارغ از اختلاف قیمت نهال ناشی از نوع رقم که به اختلاف در ویژگی­های هر رقم از قبیل باردهی، کیفیت میوه، وزن هر میوه، زود بازده و دیر بازده بودن و البته مقاومت هر رقم در برابر آفات، بیماریها و شرایط نامساعد محیطی بر می­گردد از آنجایی که هر نهالستان کیفیت کار متفاوتی با نهالستان­های دیگر دارد قیمت نهال گردو در آنها می­تواند متفاوت باشد.

مشخصات نهال گردو استاندارد

قطعا برای اینکه بتوانید موفقیت بیشتری در احداث باغ گردو خود داشته باشید اولین شرط خرید نهال گردوی استاندارد است، استاندارد بودن یک نهال گردو به استاندارد بودن شیوه­ی تکثیر نهال بر می­گردد و این استاندارد بودن چیزی نیست که شما به عنوان مشتری بتوانید به صورت چشمی آن را تایید کنید.

استاندارد بودن یک نهال در نهالستان به وسیله­ی متخصصان تایید شده و با ارائه ی گواهی‌هایی از قبیل گواهی سلامت، گواهی اصالت نهال که نشان دهنده­ی اصیل بودن یک رقم است و همچنین ارائه­ی ضمانت نامه قابل تشخیص خواهد بود، تمامی این گواهی­ها و ضمانت نامه­ها به مشتری این اطمینان خاطر را می­دهد که به نهالستان معتبر برای خرید نهال گردو مراجعه کرده اند.

کاشت نهال گردو بر اساس مناطق مختلف کشور

از گذشته همه ما می­دانستیم که مناطق سردسیر و مناطق معتدل سردسیری برای کاشت ارقام مختلف گردو مناسب هستند اما این نکته بسیار اهمیت دارد که میزان سرما در زمستان و گرما در تابستان حتی در مناطق سردسیر مختلف با هم متفاوت است، بنابراین برای افزایش عملکرد و کیفیت تولید میوه در باغات گردوی کشور در نهالستان­ها ارقامی با ویژگی‌های مختلف تولید شده­اند.

اختلاف دیگری که بین مناطق مختلف سردسیر می­تواند وجود داشته باشد اختلاف در ارتفاع از سطح دریا است و از این رو ارقام مختلف گردویی که در نهالستان غرب نهال به فروش می­رسند برای کاشت در ارتفاعات مختلف از سطح دریا هستند و در هر منطقه­ای یک رقم خاص از گردو که پربار و تجاری باشد توصیه می­شود.

نکته­ی جالب اینکه برای کاشت گردو در مناطق گرمسیر و با ارتفاع بسیار پایین از سطح دریا دیگر امروزه محدودیتی وجود نداشته و نهالستان غرب نهال با ارائه­ی نهال گردو رقم پکان توانسته این محدودیت را برای هموطنان ما در استان­های گرمسیر بردارد.

شایع­ترین بیماری نهال گردو

آفات و بیماری­ های نهال گردو مختلفی هستند که در مناطق مختلف ایران باردهی ارقام گردو را تهدید می کنند.

آفات مهم گردو:

کرم خراط
کرم سفید ریشه
کرم جگری
کنه­ هایی مانند کنه گالزا و کنه ی تارعنکبوتی
شته ­ها

بیماری­های مهم گردو:

شانکر عمیق و سطحی پوستی گردو
گموز طوقه و ریشه­ی گردو
نماتد ریشه گرهی گردو
آنتراکنوز گردو
بیماری باکتریایی لکه سیاه گردو
سرطان طوقه­ گردو
سرطان عمیق پوست گردو

بهترین گردو جهان

اگر بخواهیم بهترین گردو در جهان را به شما معرفی کنیم در ابتدا باید به شما بگوییم که بهترین نژاد گردو در جهان چه ویژگی­هایی دارد، بهترین نژاد گردو در جهان پربارترین، زود بازده­ترین،با کیفیت­ترین و مقاوم­ترین نهال گردو است، اما به هر حال بهترین نژاد گردو برای شما باید در درجه­ی اول سازگارترین رقم گردو برای شرایط آب و هوایی و ارتفاع منطقه­ی شما از سطح دریا باشد.

به عنوان مثال اگر نهال گردو رقم برتر را به دلیل داشتن تمام ویژگی­های بالا و باردهی حدود 13 تن در هکتار به عنوان بهترین نژاد گردو در جهان معرفی کنیم این رقم می­تواند برای باغداران در مناطق گرمسیر بهترین نژاد قلمداد شود و بهترین نژاد گردو در مناطق گرمسیر همان نهال گردو رقم پکان خواهد بود.

مناسب­ترین زمان خرید نهال گردو

شاید شما فکر کنید که مناسب­ترین زمان خرید نهال گردو زمانی است که می­خواهید آن را بکارید، یعنی اگر قرار است نهال را در اسفند بکارید در همان ماه اقدام به خرید کنید، اما در این صورت شما وقت کافی برای آماده کردن زمین بر اساس رقمی که انتخاب کرده­اید ندارید، بنابراین بهترین زمان برای خرید نهال می­تواند مدت­ها قبل از فرارسیدن فصل کاشت نهال باشد، شما می­توانید در هر زمانی پیش از فرا رسیدن فصل کاشت نهال، خرید خود را انجام دهید و پس از دریافت مشاوره­های تخصصی در زمینه­ی نحوه­ی آماده سازی زمین و حفر چاله و البته آماده کردن کودهای مورد نیاز در زمان مقرر نهال خود را تحویل بگیرید.

سود و درآمد هر درخت گردو به صورت تجاری چقدر است؟

سود و درآمد هر درخت گردو قطعا بسته به رقم متفاوت است، چرا که میزان باردهی در ارقام مختلف متفاوت است، باردهی در بین ارقام مختلف تجاری گردو بین 7 تا 13 تن در هکتار متغیر است و ارقام بومی و سنتی گردو نیز ین یک تا دو تن باردهی در هکتار خواهند داشت، بنابراین شما باید در درجه­ی اول ببینید که با توجه به شرایط آب و هوایی در منطقه­ی خودتان مجاز به کاشت کدام ارقام هستید و بعد در بین این ارقام ارقامی را که بیشترین باردهی را دارند انتخاب کنید.

زود بازده و دیر بازده بودن و همچنین مقاومت نهال به آفات و بیماری­ها و البته سرمازدگی بهاره می­تواند در سوددهی موثر باشد و بنابراین ارقام زودبازده و مقاوم می­توانند سود دهی بالاتری داشته باشند.

روش­های تکثیر نهال گردو (تفاوت گردو بذری و پیوندی)

نهال گردو در نهالستان­ها به دو صورت بذری و پیوندی تولید می­شوند، ارقام بذری اغلب ارقام بومی و قدیمی ایرانی هستند که مقاومت کافی در برابر شرایط آب و هوایی ایران و البته آفات و بیماری­ ها در ایران را دارند اما متاسفانه باردهی کمی در واحد هکتار دارند، این ارقام در بهترین حالت دو تن در هکتار باردهی دارند.

ارقام پیوندی ارقام تجاری و اصلاح شده­ای هستند که هم کیفیت میوه بالاتری داشته و هم باردهی بیشتری حتی تا 13 تن در هکتار دارند اما متاسفانه مقاومت کمی در برابر شرایط اقلیمی و آفات و بیماری­ها در ایران دارند و بنابراین برای ایجاد مقاومت آنها را بر پایه ­های بومی و مقاوم پیوند می­زنند، در نهایت این ارقام باردهی بالا و با کیفیت داشته و مقاومت کافی برای کاشت در مناطق مختلف ایران را پیدا می­کنند.

قیمت نهال گردو بر چه اساس تعیین می­شود؟

قیمت نهال گردو بر اساس رقم، شیوه­ی تکثیر نهال که به صورت بذری باشد یا پیوندی، اصلاح شده یا اصلاح نشده بودن یک رقم و همچنین میزان مقاومت در برابر آفات و بیماری­ها متفاوت است.

نهال گردو دیربازده کدام­اند؟

ارقام دیر بازه گردو در واقع ارقام غیر پیوندی و غیر اصلاح شده­ای هستند که پس از کاشت نهال به دست کم 5 سال زمان نیاز دارند تا باردهی خود را آغاز کنند، معمولا ارقام دیر بازده همان ارقام بومی و قدیمی گردو هستند، به عنوان مثال گردو بوانات در سال پنجم پس از کاشت نهال باردهی خود را آغاز می­کند در حالی که گردو ژنوتیپ برتر در سال اول پس از کاشت نهال باردهی خود را آغاز می­کند.

نهال گردو زودبازده کدام­اند ؟

ارقام مختلف گردو که به صورت پیوندی تکثیر شده­اند می­توانند بازدهی زودتر داشته باشند، ارقام تجاری و زودبازده گردو مانند نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال، نهال گردو ژنوتیپ برتر، نهال گردو چندلر، نهال گرو فرنور ارقام غیر بومی و تجاری و زودبازده گردو هستند و ارقامی مانند نهال گردو تویسرکان نیز یک رقم بومی اما زود بازده است که می­تواند در سال اول پس از کاشت نهال خود را آغاز کند.

اصول کاشت نهال گردو

اصول کاشت نهال گردو شامل آماده کردن زمین برای کاشت نهال بر اساس نتیجه­ی آزمایش تجزیه­ی خاک، حفر چاله با عمق و فاصله ی مناسب و همچنین کاشت صحیح نهال است، در زمان کاشت باید نکاتی مانند هرس شاخه­ ها و ریشه­ های آسیب دیده و در صورت نیاز پرالیناژ نیز انجام شود که تمام این نکات را می­توانید از کارشناسان فروش نهال آموزش بگیرید.

نکات داشت و نگهداری نهال گردو

خوشبختانه گردو از دسته میوه های خشکبار بوده و خوب می دانیم که نگهداری خشکبار ساده ­تر نگهداری میوه­ های تازه است، میوه های خشک مانند گردو را می­توانید در شرایط انبار خشک و خنک برای ماه ­ها نگهداری کنید، دقت داشته باشید که پوست تازه­ی گردو به خوبی حذف شده و گردو پس از پوست گیری شسته و به خوبی خشک شده باشد و انبار عاری از هر گونه آفت انباری مانند جوندگان باشد.

نکات خرید نهال گردو

در زمان خرید نهال گردو باید به سلامت و اصالت نهال توجه داشته باشید و از آنجایی که این دو مورد را نمی­توان به صورت چشمی تایید کرد بنابراین نهالستان باید برای تایید این دو نکته­ی اساسی به شما گواهی­های تایید کننده­ی سلامت و اصالت نهال و همچنین ضمانت نامه ارائه کند.

علاوه بر این موارد باغداران در هنگام خرید نهال گردو باید به مناسب بودن رقم برای باغ خود با توجه به شرایط آب و هوایی و ارتفاع منطقه از سطح دریا نیز دقت کنند،تمام این نکات را مشاوران فروش نهال گردو به شما یادآوری کرده و حتی به شما مشاوره­های لازم در مورد نحوه­ی مدیریت اصولی باغ گردو نیز می­دهند.

انواع ارقام نهال گردو

خوشبختانه و با توجه به تنوع ارقام نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی؛ امکان خرید و کاشت نهال گردو در سرتاسر کشور فراهم است.

نهال‌های گردو به علت سازگاری عالی با آب وهوای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی؛ و همچنین معتدل و مرطوب؛ برای کاشت در هر شهری از جمله شهرهای کویری مرکزی؛ شهرهای مرطوب حاشیه خلیج فارس و خزر؛ حتی شهرهای سردسیری و کوهستانی شمال غربی کشور نیز مناسب اند. شما میتواند در بیش از 26 استان در کشور نهال‌های گردوی سازگار را بکارید.

یکی دیگر از ویژگی‌های انتخاب و خرید نهال گردو، بازه ارتفاع از سطح دریای گسترده این رقم است. درختان گردو قادر به رشد در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر خواهند بود. این مسئله سازگاری بسیار عالی این رقم و کاهش احتمال سوختن جوانه و درختان را به همراه دارد.

در نتیجه ی این سازگاری عالی با اب وهوا و شرایط اقلیمی؛ درختانی با باردهی عالی و حداکثری و عمر اقتصادی بالا برای شما خواهد بود. درخت گردو قادر به محصول دهی تا 16 تن در هکتار و عمر اقتصادی بیش از 200 سال است. این موضوع درخت گردو را به بهترین رقم برای کاشت در سرتاسر کشور تبدیل نموده است.

در بین ارقام نهال گردوی معرفی شده نهال گردو چندلر؛ نهال گردو فرنور، نهال گردو غرب نهال، نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 9؛ نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 8؛ نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 7؛ نهال گردو اسرائیلی، نهال گردو تویسرکان در بین باغداران پرطرفدارترند.

معرفی پرفروش ترین و بهترین ارقام تجاری صادارتی نهال گردو پیوندی

نهال گردو فلسطینی (اسرائیلی)
نهال گردو تویسرکان
نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 4
نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 5
نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 6
نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 7
نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 8
نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 9
نهال گردو ژنوتیپ مراغه
نهال گردو فرنت
نهال گردو فرنور
نهال گردو پدرو
نهال گردو پکان
نهال گردو تخم مرغی
نهال گردو توسرخ
نهال گردو جمال
نهال گردو دماوند
نهال گردو روند
نهال گردو ژنوتیپ برتر
نهال گردو شیلی
نهال گردو فرانکت
نهال گردو لارا
نهال گردو کاما
نهال گردو‌هارتلی
نهال گردو وینا
نهال گردو یالووا ترکیه
نهال گردو چندلر

با خرید انواع نهال گردو از بزرگترین و معتبرترین نهالستان گردو جهادکشاورزی در کشور؛ نهال گردو چندساله (یکساله – دوساله) را با ضمانت نامه 2 ساله و پشتیبانی دائمی از سوی غرب نهال دریافت کنید.

برای مشاهده جدیدترین لیست قیمت روز نهال گردو لیبل دار بصورت عمده و خرده به وبسایت غرب نهال مراجعه فرمایید.

خرید اینترنتی (آنلاین) نهال گردو

فروشگاه اینترنتی غرب نهال با انتخاب و خرید آنلاین، خاطره خریدی آسان و عالی را برای شما به ارمغان میاورد. جهت تکریم مشتری و سهولت در امر خرید و پشتیبانی از این پس برای خرید اینترنتی نهال گردو کافیست به صفحه محصول در وبسایت غرب نهال مراجعه فرموده و محصول مورد نظرتان را در تعداد دلخواه به سبد خرید بیافزایید. با تکمیل فرایند خرید کارشناسان ما در نهالستان غرب نهال، کلیه نهال‌ها را به صورت بسته بندی و به همراه کارت سلامت، گواهی عاری از آفات؛ شناسنامه نهال؛ کارت قرنطینه؛ 2 سال گارانتی معتبر و پشتیبانی دائمی برای شما در سرتاسر کشور ارسال مینمایند.