پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 4 معتدل

نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 4 معتدل

نهال گردو تیپ 4 یکی از ارقام ژنوتیپی پرمحصول به خصوص در شهرهایی با آب وهوای معتدل و مرطوب شناخته میشود. این رقم بیشترین محصول دهی را در بین سایر ارقام هم رده خود به همراه دارد. نهال گردو ژنوتیپ 4 در همان سال اول کاشت باردهی خود را آغاز میکند. و تنها 5 سال پس از کاشت، باردهی آن به 30 کیلوگرم میرسد. کیفیت محصولات تولید شده بسیار بالا؛ یکدست و درشت هستند. شما میتوانید با یکبار خرید نهال گردو تیپ 4 و کاشت آن در باغ؛ تا 100 سال از محصول دهی حداکثری درختان بهره مند شوید.

جهت خرید نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 4 معتدل کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 4 معتدل کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گردو ژنوتیپ غرب نهال تیپ 4 معتدل نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال گردو تیپ 4 معتدل

باغداران همواره به دنبال یافتن نهال با بیشترین سازگاری در باغ خود هستند. ارتفاع از سطح دریا یک فاکتور مهم در سازگاری یا عدم سازگاری رقم شناخته میشود. ارتفاع از سطح دریای نهال گردو تیپ 4 بین 100 تا 2800 متر است. خوشبختانه بیش از 80 درصد باغ‌های کشور در این بازه ارتفاعی قرار دارند. به طور کلی خرید نهال گردو معتدل یک خرید مطمئن؛ پرسود و مادام العمر برای شما محسوب میشود.

نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز رسمی تولید و فروش نهال میوه به سرتاسر کشور میباشد. این مرکز دارای مجوزهای معتبر از جمله گواهینامه رسمی؛ شناسنامه معتبر و تاییدیه از جهاد کشاورزی میباشد. نهالستان غرب نهال به همراه نهال گردو ژنوتیپ 4 شناسنامه دار؛ گارانتی 2 ساله تضمین کیفیت؛ گواهی عاری از آفات و کارت قرنطینه ارائه میدهد. همچنین شما میتوانید از خدمات پس از فروش ما در نهالستان غرب نهال بهره مند شوید. برای سهولت در دسترسی و خرید نهال، نهالستان غرب نهال امکان خرید اینترنتی نهال گردو تیپ 4 معتدل را از طریق سایت غرب نهال فراهم نموده است. پس در هرکجای کشور که هستید میتوانید تنها با چند کلیک نهال گردوی مناسب و سازگار را برای باغ خود تهیه فرمایید.

کشور سازنده

نهال گردو تیپ 4 معتدل یک رقم ژنوتیپی است که برای اولین بار در کشور کانادا اصلاح و عرضه شد.

شروع محصول دهی

نهال گردو تیپ 4 از همان سال اول پس از کاشت باردهی خود را آغاز میکند. باردهی این درختان در ابتدا کمتر بوده و رفته رفته افزایش میابد.

گلدهی

درخت گردو تیپ 4 دیرگل است. شکوفه زنی گلهای آن معمولا در فصل بهار و از اواخر فروردین ماه آغاز میشود. این گلدهی تا اواسط ماه اردیبهشت ادامه دارد.

فاصله کاشت

رعایت فاصله کاشت به خصوص در باغ‌هایی با اهداف تجاری، یکی از راه‌های استفاده حداکثری از فضای زمین با توجه به نوع رقم؛ محسوب میشود. فاصله کاشت استاندارد برای درخت گردو معتدل، الگوی مربعی با ضلع 6 در 6 متر است. با توجه به این فاصله کاشت؛ درخت میتواند به خوبی رشد نموده و از منابع خاک و نور خورشید بهره مند شود.

میزان باردهی

با رسیدن به سن بلوغ در سال پنجم، باردهی درختان به میزان حداکثری خود میرسد. پیش بینی میشود؛ هر درخت گردو تیپ 4 در سال پنجم و پس از آن تا 30 کیلوگرم باردهی به همراه داشته باشد.

ارتفاع از سطح دریا

درخت گردو تیپ 4 معتدل با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در ارتفاع بین 100 تا 2800 متر از سطح دریا بیشترین سازگاری را از خود نشان میدهد.

گرده افشان

درخت گردو تیپ 4 خود گرده زا است. یعنی گلهای نر و ماده برروی درخت اصلی قرار دارند. و نیازی به کاشت رقم ثانویه برای گرده افشانی وجود ندارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی بالا و با کیفیت عالی یکی از مهم ترین مزایای خرید نهال گردو تیپ 4 به حساب میاید. این رقم باردهی تا 2 برابر بیشتر از سایر ارقام هم رده خود به همراه دارد. تحقیقات نشان میدهد درخت گردو ژنوتیپ 4 در شرایط استاندارد نگهداری قادر است تا 8 تن باردهی هرساله به همراه داشته باشد.

عمر اقتصادی

درخت گردو تیپ 4 معتدل به علت اصلاحات نژادی انجام شده توسط نهالستان غرب نهال؛ بیشترین عمر اقتصادی در بین سایر ارقام هم رده را به خود اختصاص داده است. در صورت نگهداری صحیح و آبیاری کافی درخت گردو تیپ 4 تا 100 سال به محصول دهی حداکثری خود ادامه میدهد.

میزان آبیاری

آبیاری کافی علاوه بر حفظ سلامتی درختان؛ به افزایش محصول دهی و کیفیت محصول آنها نیز کمک میکند. آبیاری درخت گردو تیپ 4 با توجه به شرایط اقلیمی در منطقه و میزان بارندگی آن تعیین میشود. به طور کلی درخت گردو در 2 فصل بهار و تابستان باید هر 10 روز یکبار آبیاری شود. در فصل پاییز و زمستان درختان نیازی به آبیاری ندارند.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع درخت گردو تیپ 4 در بزرگسالی به 4 متر میرسد. ارتفاع کمتر درختان مزایایی همچون برداشت محصول آسان تر؛ کاهش هزینه‌های سمپاشی؛ نگهداری؛ آبیاری؛ هرس و… به همراه دارد.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی سالیانه به دوره سرمایی گفته میشود که نهال باید در فصل زمستان تحت دمای خاصی قرار بگیرد. با گذراندن این دوره؛ درخت از خواب زمستانه بیدار شده و برای باردهی در سال بعد آماده میشود. نیاز سرمایی درخت گردو تیپ 4 بین 600 تا 800 ساعت در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد است.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

پوسته گردو تیپ 4 به آسانی شکسته و مغز آن به راحتی جدا میشود.

وزن و رنگ گردو

گردو تیپ 4 در اندازه نسبتا درشت بوده و به طور میانگین 8.9 گرم وزن دارد. مغز این گردو به رنگ سفید است.


ارقام دیگر نهال گردو