پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گردو روند

نهال گردو روند

نهال گردو روند یکی از بهترین ارقام گردو در کشور است که با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در بیش از 25 استان ایران سازگاری کامل دارد. این رقم ایتالیایی امروزه در نهالستان غرب نهال اصلاح نژادی و تولید میشود. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای احداث باغ گردو روند؛ بین 100 تا 2500 متر است. عدم توجه به این نکته میتواند موجب کاهش محصول دهی درختان و یا سوختن آنها شود.

جهت خرید نهال گردو روند کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گردو روند کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گردو روند نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال گردو روند

با خرید گردو روند و کاشت آن در باغ شما میتوانید تا 100 سال پس از بلوغ درخت؛ از باردهی حداکثری آن بهره مند شوید. میوه‌های درشت و سفید با پوسته کاغذی روند بازار پسندی مطلوبی دارند. جهت تکریم مشتری و سهولت در عملیات خرید و پشتیبانی، امکان خرید اینترنتی نهال گردو روند در وبسایت غرب نهال فراهم شده است. شما میتوانید محصول مورد نظر خود را به صورت عمده یا خرده به سبد خرید بیافزایید.نهالستان غرب نهال با افتخار بزرگترین و معتبرترین مرکز فروش گردو روند در شمال غربی کشورمان است. این مرکز با بیش از نیم قرن تجربه اقدام به تولید؛ اصلاح و فروش انواع نهال گردو به سرتاسر کشور نموده است. با خرید گردو روند از غرب نهال؛ کارت سلامت؛ گواهی عاری از آفات؛ کارت قرنطینه و گارانتی معتبر 2 ساله از سوی نهالستان غرب نهال دریافت کنید.

کشور سازنده نهال گردو روند

کشور سازنده نهال گردو روند؛ کشور ایتالیا است. البته این رقم امروزه توسط متخصصین نهالستان غرب نهال تولید، اصلاح و عرضه میشود.

شروع محصول دهی نهال گردو روند

رقم ایتالیایی روند باردهی خود را در سومین سال آغاز میکند. باردهی درختان در ابتدا کمتر است و با رسیدن به سن بلوغ رفته رفته افزایش میابد.

گلدهی نهال گردو روند

درخت گردو روند گلدهی خود را در اواسط فصل بهار آغاز نموده و یک رقم دیرگل است. گلدهی درختان روند معمولا از اواخر ماه فرودین تا اواسط ماه اردیبهشت انجام میشود.

فاصله کاشت نهال گردو روند

با توجه به ارتفاع درختان گردو روند و گستردگی شاخه و برگ درختان؛ بهترین فاصله کاشت برای این رقم 8 در 8 متر مربع با الگوی مربعی است. در زمین‌های شیب دار به علت تابش بهتر نور خورشید به زمین؛ میتوانید فاصله کاشت را کمی کاهش دهید.

میزان باردهی نهال گردو روند

رقم گردو روند در پنجمین سال به بلوغ رسیده و باردهی حداکثری خود را آغاز میکند. باردهی این رقم در سال پنجم و پس از آن به 10 کیلوگرم میرسد.

ارتفاع از سطح دریا نهال گردو روند

درخت گردو روند با شرایط آب و هوایی و اقلیمی در مناطق با ارتفاع 100 – 2500 متر از سطح دریا سازگاری کامل دارد. عدم رعایت ارتفاع از سطح دریا ممکن است باعث عدم گیرایی درخت؛ سوختن جوانه؛ میوه و یا کل درخت شود.

گرده افشان نهال گردو روند

برای بهبود در عملیات گرده افشانی درختان و افزایش محصول دهی توصیه میکنیم در بین درختان گردو روند؛ درخت گردو پدرو بکارید. به ازای هر 10 اصله از رقم اصلی؛ 1 اصله رقم گرده زا در هر ردیف بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار گردو روند

پس از رسیدن به سن بلوغ، درختان گردو روند قادرند در سال تا 2 تن باردهی به همراه داشته باشند. باردهی درختان در صورت سلامتی؛ آبیاری کافی و نگهداری صحیح از آنها به بیشترین مقدار خود میرسد.

عمر اقتصادی گردو روند

عمر اقتصادی بالا یکی از نقاط قوت درخت گردو روند به حساب میاید. درخت گردو روند قادر است پس از رسیدن به سن بلوغ تا 100 سال به باردهی حداکثری خود ادامه دهد. با نگهداری صحیح از درختان؛ حفظ سلامتی و آبیاری کافی به افزایش عمر مفید درخت کمک کنید.

میزان آبیاری گردو روند

آبیاری درخت گردو روند در هر شرایط آب وهوایی و اقلیمی با توجه به میزان بارندگی در منطقه تعیین میشود. به طور کلی درختان گردو روند را هر 10 روز یکبار آبیاری کنید. آبیاری کافی به افزایش محصول دهی؛ عمر اقتصادی؛ مقاومت درختان در برابر بیماری و آفات و… کمک میکند.

حداکثر ارتفاع درخت گردو روند

ارتفاع درخت گردو روند حداکثر به 5 متر میرسد. این رقم ارتفاع متوسط دارد. از این رو میتوانید برداشت محصول را به صورت دستی انجام دهید.

نیاز سرمایی گردو روند

برای بیدار شدن از خواب زمستانه و ایجاد آمادگی گلدهی در سال جدید؛ درختان گردو روند نیاز دارند تا بین 600 تا 800 ساعت در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد قرار بگیرند. این دوره سرمایی هرساله در فصل پاییز و زمستان سال قبل انجام میشود.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

گردو روند با پوسته کاغذی به آسانی از مغز میوه جدا میشود.

وزن و رنگ گردو روند

گردو روند نسبتا درشت بوده و به طور میانگین 14 گرم وزن دارد. مغز این میوه به رنگ سفید روشن و با چربی مناسب؛ بازار پسندی بالایی دارد.


ارقام دیگر نهال گردو