پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گردو هارتلی

نهال گردو هارتلی

درخت گردو هارتلی یکی از ارقام اقتصادی و مناسب برای کاشت در بیشتر استان‌های کشورمان است. با کاشت نهال گردو هارتلی در باغ در همان سال اول باردهی خود را آغاز میکند. پس از آن در سن 5 سالگی به سن بلوغ رسیده و باردهی حداکثری و اقتصادی به همراه خواهد داشت. عمر اقتصادی یا همان عمر مفید به بیشترین سالهای باردهی حداکثری درختان گفته میشود. درخت گردو هارتلی عمر اقتصادی بالا تا 80 ساله دارد. یعنی با یکبار خرید نهال گردو هارتلی و احداث باغ گردو؛ تا بیش از 80 سال از باردهی حداکثری؛ اقتصادی و باکیفیت درختان بهره مند شوید.

جهت خرید نهال گردو هارتلی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گردو هارتلی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گردو هارتلی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال گردو هارتلی

کاشت نهال گردو هارتلی در شرایط اقلیمی و آب وهوایی سازگار، در نحوه عملکرد درختان موثر است. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت درخت گردو هارتلی بین 800 تا 2000 متر از سطح دریا است. این رقم میتواند در مناطق با آب وهوای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی؛ معتدل و مرطوب به خوبی رشد کند. از نقاط قوت این رقم میوه‌های بازار پسند؛ درشت؛ خوشمزه و با چربی مناسب است. درختان گردو هارتلی در صورت سلامتی و نگهداری صحیح قادرند تا 3 تن در هکتار باردهی حداکثری به همراه داشته باشند.برای خرید اینترنتی نهال گردو هارتلی از وبسایت غرب نهال کافیست از طریق همین صفحه، محصول مورد نظرتان را به سبد خرید بیافزایید.نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز تخصصی تولید؛ اصلاح و عرضه انواع نهال گردو در شمال غربی کشور میباشد. این مرکز نهال‌های گردو اصلاح شده؛ ژنوتیپی؛ ریشه لخت؛ گلدانی و… را به همراه شناسنامه معتبر؛ گارانتی 2 ساله؛ کارت سلامت و گواهی عاری از آفات به سرتاسر کشور ارسال میکند.

کشور سازنده گردو هارتلی

نهال گردو هارتلی یک رقم آمریکایی است. این رقم برای اولین بار در کشور آمریکا توسط کارشناسان باغداری تولید و اصلاح شد. امروزه با تلاش متخصصین داخلی؛ امکان کاشت نهال گردو هارتلی در بیشتر استان‌های کشور فراهم است.

شروع محصول دهی گردو هارتلی

با اصلاحات انجام شده برروی رقم ‌هارتلی؛ این نهال قادر است از همان سال اول کاشت باردهی خود را آغاز نماید. همانطور که میدانید باردهی درخت در سالهای اولیه کم است؛ و با رسیدن به سن بلوغ به بیشترین حد خود میرسد.

گلدهی گردو هارتلی

‌هارتلی یک رقم دیرگل است. این درختان گلدهی خود را در اواسط فصل بهار آغاز میکنند. دوره گلدهی درختان گردو هارتلی از اواخر ماه فروردین تا اواسط ماه اردیبهشت است.

فاصله کاشت گردو هارتلی

نکته مهم در احداث باغ تجاری گردو؛ توجه به فاصله کاشت درختان است. فاصله کاشت باید به گونه ای انتخاب شود که در دریافت نور توسط درختان اختلالی وارد نشود. همچنین امکان تردد ماشین آلات کشاورزی در باغ فراهم باشد. و از ظرفیت زمین و باغ بهره کافی برده شود. با توجه به نکات مطرح شده بهترین فاصله کاشت برای درختان گردو هارتلی ایجاد یک الگوی مربعی با اضلاع 8 در 8 متر مربع است.

میزان باردهی گردو هارتلی

درخت گردو هارتلی اصلاح شده از پنجمین سال به بعد در دوران بلوغ خود قرار دارد. باردهی درخت در دوره بلوغ و تا بزرگسالی به بیشترین حد خود یعنی 15 کیلوگرم میرسد.

ارتفاع از سطح دریا گردو هارتلی

برای اطمینان از گیرایی یا عدم گیرایی نهال در شرایط اقلیمی منطقه، بررسی فاکتور ارتفاع از سطح دریا الزامی است. درخت گردو هارتلی در ارتفاع 800 – 2000 متر از سطح دریا بهترین سازگاری و عملکرد را خواهد داشت. بی توجهی به این فاکتور میتواند موجب کاهش محصول دهی یا سوختن درخت شود.

گرده افشان گردو هارتلی

گرده افشان سازگار با رقم گردو هارتلی؛ نهال گردوی روند است. با کاشت این رقم به نسبت 1 بر 10 در باغ؛ عملیات گرده افشانی درخت در فصل بهار به خوبی انجام میشود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار گردو هارتلی

باردهی حداکثری و عملکرد درختان با نحوه نگهداری و رسیدگی به آنها نسبت مستقیم دارد. آبیاری کافی؛ کوددهی صحیح؛ سمپاشی و حفظ سلامتی درختان؛ یک باغ‌ گردو هارتلی پربار را برای شما به ارمغان خواهد داشت. براساس پیش بینی، درختان گردو هارتلی قادرند تا 3 تن در هکتار باردهی باکیفیت؛ سالم و یکدست و هرساله تولید کنند.

عمر اقتصادی گردو هارتلی

درخت گردو هارتلی عمر اقتصادی مناسبی دارد. این رقم با رسیدن به سن بلوغ قادر است تا 80 سال به باردهی حداکثری خود ادامه دهد. البته همانطور که اشاره شد باردهی حداکثری به نحوه نگهداری از باغ و رسیدگی به درختان و حفظ سلامتی آنها وابسته است.

میزان آبیاری گردو هارتلی

برای حفظ سلامتی درختان و بهبود محصول دهی آنها؛ آبیاری کافی و صحیح، لازم و ضروری است. درختان گردو هارتلی را با توجه به شرایط آب و هوایی و میزان بارندگی در شهرتان هر 10 روز یکبار آبیاری کنید. برای آبیاری، بهتر است از روش آبیاری تحت فشار بابلر بهره گیرید. این روش آبیاری علاوه بر کاهش مصرف آب مزایای دیگری از جمله کاهش رشد علف هرز؛ افزایش راندمان آبیاری؛ جلوگیری از گسترش بیماری و افت در باغ؛ آبیاری کنترل شده و…. نیز به همراه دارد.

حداکثر ارتفاع درخت گردو هارتلی

درخت گردو هارتلی اصلاح شده ارتفاع متوسط تا 5 متر دارد. ارتفاع متوسط درختان باعث سهولت در برداشت محصول خواهد شد.

نیاز سرمایی گردو هارتلی

دوره سرمایی درخت گردو هارتلی هرساله و بین 600 تا 800 ساعت قرار گیری در دمای بین 5 الی 10 درجه سانتیگراد میباشد. پس از این دوره سرمایی درختان از خواب زمستانه بیدار شده و شکوفه زنی در سال جدید را آغاز میکنند.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

گردو هارتلی با پوسته کاغذی به راحتی از مغز آن جدا میشود.

وزن و رنگ گردو

گردو هارتلی مغز سفید روشن دارد. وزن این میوه به طور متوسط تا 13 گرم است.


ارقام دیگر نهال گردو