پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گردو جمال

نهال گردو جمال

رقم گردو جمال یکی از ارقام مناسب و سازگار با آب وهوای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی و یا مناطق معتدل و مرطوب شناخته میشود. این رقم اصلاح شده از همان سال اول پس از کاشت باردهی خود را آغاز میکند. باردهی درخت گردو جمال در 5 سالگی به بیش از 15 کیلوگرم میرسد. با توجه به نحوه سازگاری پذیری درختان در شرایط اقلیمی متعدد لازم به ذکر است در مناطقی با ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 2500 متر میتوانید اقدام به خرید نهال گردو جمال نمایید.

جهت خرید نهال گردو جمال کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گردو جمال کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گردو جمال نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال گردو جمال

یکی از نقاط قوت این رقم؛ عمر اقتصادی بالای درختان است. در صورت سلامتی درخت گردو جمال قادر است تا 100 سال به محصول دهی حداکثری خود ادامه دهد. باردهی درختان گردو جمال در طول عمر اقتصادی درخت به 4 تن در هکتار میرسد. میوه گردو جمال یکدست؛ درشت؛ پوست کاغذی و بازار پسند است.جهت سهولت در امر خرید نهال گردو؛ امکان خرید اینترنتی نهال گردو جمال در سایت غرب نهال فراهم شده است. از این پس میتوانید نهال مورد نظرتان را به صورت اینترنتی از صفحه محصول به سبد خرید خود بیافزایید.نهالستان غرب نهال پیشرو در امر فروش نهال گردو اصلاح شده و شناسنامه دار به سرتاسر کشور میباشد. این مرکز دارای مجوزهای رسمی از سوی جهاد کشاورزی بوده و با به کارگیری نیروی خبره باغداری بیش از نیم قرن است که بهترین ارقام نهال گردو در ایران را تولید میکند. با خرید نهال گردو جمال از نهالستان غرب نهال؛ شناسنامه نهال؛ گواهی عاری از آفت؛ کارت سلامت؛ کارت قرنطینه و گارانتی معتبر 2 ساله از سوی نهالستان غرب نهال دریافت نمایید.

کشور سازنده گردو جمال

پکشور ایران اولین تولید کننده درخت گردو جمال است. این رقم توسط نهالستان غرب نهال اصلاح و عرضه میشود.

شروع محصول دهی گردو جمال

تنها یک سال پس از کاشت نهال گردو جمال؛ باردهی درختان در حجم محدود آغاز میشود.

گلدهی گردو جمال

درخت گردو جمال گلدهی خود را در فصل بهار از اواخر ماه فروردین تا اواسط ماه اردیبهشت آغاز میکند. بنابراین یک رقم دیرگل است.

فاصله کاشت گردو جمال

برای احداث باغ پربار گردو باید عوامل متعددی را در نظر داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات توجه به فاصله کاشت درختان است. فاصله کاشت درختان اگر به خوبی تعیین شود. شاخه و برگ درخت از نور خورشید بهره مند شده و برداشت محصول و عملیات آبیاری و کوددهی و نگهداری از درختان با سهولت همراه خواهد بود. فاصله استاندارد برای کاشت درخت گردو جمال 7 در 7 متر مربع و با الگوی مربعی است.

میزان باردهی گردو جمال

سن بلوغ درخت گردو جمال در پنجمین سال است. پیش بینی میشود درخت گردو جمال در 5 سالگی و پس از آن سالیانه 15 کیلوگرم باردهی به همراه داشته باشد.

ارتفاع از سطح دریا گردو جمال

یکی از نکات مهم در سازگاری و یا عدم سازگاری یک رقم؛ توجه به ارتفاع از سطح دریای منطقه و سازگاری آن با ارتفاع متناسب نهال است. درخت گردو جمال در مناطقی با ارتفاع از سطح دریای بین 100 – 2500 متر بهترین سازگاری را دارد.

گرده افشان گردو جمال

برای بهبود انجام عملیات گرده افشانی در فصل بهار توصیه میکنیم همزمان با کاشت درخت گردو جمال؛ نهال گردو سازگار را نیز در باغ بکارید. بهترین رقم گرده زا برای این رقم، نهال گردو دماوند است. که با نسبت 10 بر 1 در باغ کشت میشود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار گردو جمال

باردهی درخت گردو جمال در صورت سلامتی؛ آبیاری کافی و نگهداری صحیح از آنها پس از رسیدن به سن بلوغ به 4 تن در هکتار میرسد. درختان گردو جمال هرساله باردهی حداکثری خواهند داشت.

عمر اقتصادی گردو جمال

با اصلاحات انجام شده برروی رقم گردو جمال توسط نهالستان غرب نهال، این رقم قادر است تا بیش از 100 سال به باردهی حداکثری خود ادامه دهد. باردهی درخت در طول عمر اقتصادی با کیفیت؛ درشت و یکدست و بازار پسند است.

میزان آبیاری گردو جمال

درخت گردو جمال یک رقم مقاومت در برابر گرما و خشکی و کم آبی است. به طور کلی درختان گردو جمال باید با توجه به شرایط آب وهوایی و میزان بارندگی در منطقه آبیاری شوند. در مناطقی با بارندگی متوسط این رقم را در فصل بهار و تابستان هر 15 روز یکبار آبیاری کنید.

حداکثر ارتفاع درخت گردو جمال

ارتفاع درخت گردو جمال نسبتا متوسط است. ارتفاع این درختان در بزرگسالی به 5 متر میرسد. ارتفاع متوسط درخت، برداشت محصول و نگهداری از آن را آسان تر میکند.

نیاز سرمایی گردو جمال

نیاز سرمایی درخت گردو جمال به صورت یک دوره سرمایی 600 تا 800 ساعته در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد است. که درخت این دوره سرمایی را در فصل پاییز و زمستان هرسال پشت سر میگذارد. پس از پایان دوره سرمایی درخت گردو از خواب زمستانه خود بیدار شده و در سال جدید گلدهی خود را آغاز میکند.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

پوسته چوبی گردو جمال کاغذی است. یعنی به آسانی و با دست میشکند. و مغز گردو به راحتی از آن جدا میشود.

وزن و رنگ گردو

گردو جمال یکی از ارقام میوه نسبتا درشت است. وزن آن به طور میانگین 16 گرم و رنگ مغز آن قهوه ای روشن است.


ارقام دیگر نهال گردو