پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گردو شیلی

نهال گردو شیلی

درخت گردو شیلی برای اولین بار در کشور شیلی تولید و عرضه شد. البته امروزه نهالستان گردو غرب نهال با انجام اصلاحات برروی این رقم، باعث تقویت درختان و افزایش باردهی و کیفیت محصولات گردیده است. درخت گردو شیلی از همان سال اول باردهی خود را آغاز کرده و با گذشت 5 سال به سن بلوغ میرسد. با خرید نهال گردو شیلی و کاشت آن در باغ میتوانید تا بیش از 100 سال از باردهی حداکثری درختان بهره مند شوید.

جهت خرید نهال گردو شیلی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گردو شیلی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گردو شیلی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال گردو شیلی

براساس پیش بینی‌های انجام شده باردهی درختان گردو شیلی بالغ در طول عمر اقتصادی به بیش از 3 تن در هکتار میرسد. برای خرید اینترنتی نهال گردو شیلی در وبسایت غرب نهال؛ کافیست محصول مورد نظرتان را به سبد خرید بیافزایید. نهالستان غرب نهال‌های گردو شیلی شناسنامه دار را به همراه کارت سلامت؛ گارانتی 2 ساله؛ گواهی عاری از آفات و کارت قرنطینه برای شما باغداران محترم در سرتاسر کشور ارسال میکند. نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز فروش انواع نهال گردو واقع در شمال غربی کشور شناخته میشود. این مرکز با دارا بودن کلیه مدارک معتبر و رسمی از سوی جهاد کشاورزی اقدام به تولید و عرضه و فروش انواع نهال گردو به سرتاسر کشور نموده است.

کشور سازنده گردو شیلی

کشور سازنده و اولین تولید کننده نهال گردو شیلی، کشور شیلی است. پس از آن، این رقم توسط متخصصین غرب نهال اصلاح و تولید شد.

شروع محصول دهی گردو شیلی

از همان سال اول پس از کاشت درختان گردو شیلی باردهی خود را آغاز میکنند. همانطور که میدانید باردهی درخت در سالهای ابتدایی معمولا کمتر است. و با رسیدن به سن بلوغ افزایش میابد.

گلدهی گردو شیلی

درخت گردو شیلی دیرگل است. گلدهی درختان از اواخر ماه فروردین تا اواسط ماه اردیبهشت انجام میشود. شما میتوانید آن را در مناطقی با سابقه سرمازدگی در فصل بهار نیز بکارید.

فاصله کاشت گردو شیلی

با توجه به رشد شاخه و برگ درختان گردو شیلی در بزرگسالی و نیاز درخت به دریافت نور کافی خورشید؛ کارشناسان توصیه میکنند نهال گردو شیلی را با الگوی مربعی در فواصل منظم 7 در 7 متر مربع بکارید.

میزان باردهی گردو شیلی

درخت گردو شیلی در پنجمین سال به بلوغ رسیده و باردهی آن به 15 کیلوگرم میرسد. باردهی درختان در صورت سلامتی و آبیاری منظم و کوددهی کافی هرساله بیشترین مقدار خود خواهد بود.

ارتفاع از سطح دریا گردو شیلی

بهترین ارتفاع از سطح دریا که میتوان درختان شیلی را در آن کاشت ارتفاع بین 100 – 1200 متر از سطح دریا است. عدم توجه به ارتفاع اعلام شده و کاشت درخت در مناطق کوهستانی با ارتفاع بیش از 1200 متر میتواند باعث کاهش محصول دهی درخت؛ سوختن جوانه و یا سوختن کامل درخت شود.

گرده افشان گردو شیلی

درخت گردو فرانکت بیشترین سازگاری را با رقم گردو شیلی دارد. با کاشت این رقم با نسبت 1 بر 10 اصله از رقم اصلی؛ به بهبود عملیات گرده افشانی و محصول دهی درخت کمک کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار گردو شیلی

درختان گردو شیلی پس از سن بلوغ و تا پایان عمر اقتصادی قادرند تا بیش از 3 تن در هکتار باردهی به همراه داشته باشند. در صورت کاشت درخت در شرایط اقلیمی سازگار؛ سلامتی؛ آبیاری و کوددهی کافی و نگهداری صحیح از درختان، بیشترین باردهی از باغ را برای شما به ارمغان خواهند داشت.

عمر اقتصادی گردو شیلی

درختان گردو شیلی قادرند تا 100 سال به باردهی حداکثری خود ادامه دهند. باردهی درخت در طول عمر اقتصادی باکیفیت؛ درشت؛ یکدست و حداکثری خواهد بود. پس از پایان عمر اقتصادی، درختان وارد دوره کهنسالی شده و باردهی آنها کاهش چشمگیری میابد.

میزان آبیاری گردو شیلی

آبیاری کافی باعث سلامتی و بهبود محصول دهی درختان خواهد شد. با توجه به میزان بارندگی در شهر و شرایط آب وهوایی و اقلیمی، توصیه میکنیم درختان گردو شیلی را هر 10 روز یکبار آبیاری کنید. بهترین روش آبیاری باغ گردو شیلی استفاده از روش آبیاری تحت فشار بابلر است. عدم رشد علف هرز در باغ، عدم گسترش بیماری و آفت؛ بهبود در عملیات آبیاری؛ کاهش مصرف آب؛ افزایش راندمان آبیاری و… از مهم ترین مزایای استفاده از روش آبیاری تحت فشار قطره ای به حساب میاید.

حداکثر ارتفاع درخت گردو شیلی

درختان گردو شیلی دارای ارتفاع متوسط و تا 6 متری هستند. البته با انجام هرس میتوانید ارتفاع درختان را تا حدودی کنترل کنید. ارتفاع کمتر درختان در هزینه‌های نگهداری، سمپاشی، برداشت محصول و… صرفه جویی میکند.

نیاز سرمایی گردو شیلی

نیاز سرمایی رقم گردو شیلی بین 700 تا 1500 ساعت قرار گیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد است. گذراندن این دوره سرمایی هرساله و در فصل پاییز و زمستان باعث تکمیل فرایند خواب زمستانه و بهبود عملیات باردهی درختان در سال جدید خواهد شد.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

درخت گردو شیلی گردوهای پوست کاغذی دارد. که به راحتی از مغز آن جدا میشوند. سهولت در مصرف گردو یکی از دلایل بازارپسندی این محصول به حساب میاید.

وزن و رنگ گردو گردو شیلی

مغز گردو شیلی درشت با چربی مناسب و به رنگ قهوه‌ای روشن دیده میشود. وزن میوه آن به طور میانگین تا 13 گرم خواهد بود.


ارقام دیگر نهال گردو