پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گردو لارا

نهال گردو لارا

آیا میدانید درخت گردو آمریکایی لارا یکی از بالاترین عمرهای اقتصادی را در بین سایر ارقام نهال گردو به خود اختصاص داده است؟ بله نهال گردو لارا در 2 سالگی باردهی خود را آغاز میکند. این باردهی در 5 سالگی درخت به بیشترین میزان خود رسیده و پس از آن در صورت سلامتی؛ نگهداری صحیح و آبیاری کافی؛ این رقم قادر است تا بیش از 100 سال به باردهی حداکثری خود ادامه دهد.

جهت خرید نهال گردو لارا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گردو لارا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گردو لارا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال گردو لارا

باردهی این درختان در طول عمر اقتصادیشان تا 3 تن در هکتار است. گردو لارا یکی از درشت ترین ارقام گردو با وزن 18 گرم و پوسته کاغذی بسیار مورد توجه خریداران قرار دارد. محصول دهی عالی، عمر اقتصادی بالا و محصولات باکیفیت؛ اقتصادی و بازار پسند از مهم ترین دلایل باغداران برای خرید نهال گردو لارا محسوب میشود. برای خرید اینترنتی نهال گردو لارا از وبسایت غرب نهال کافیست نهال مورد نظرتان را در تعداد دلخواه به سبد خرید بیافزایید. نهال‌های تولید شده در نهالستان غرب نهال به همراه شناسنامه نهال؛ گارانتی 2 ساله از سوی نهالستان؛ کارت سلامت؛ گواهی عاری از آفات و کارت قرنطینه برای شما باغداران محترم در سرتاسر کشور ارسال میشوند.نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز فروش نهال گردو در شمال غربی کشورمان است. این نهالستان بیش از نیم قرن است که بهترین ارقام نهال گردو اصلاح شده؛ ژنوتیپی؛ پایه گلدانی؛ ریشه لخت و… را برای کاشت در سرتاسر کشور تولید و ارسال میکند. همچنین شما میتوانید از خدمات جانبی و رایگان ما در نهالستان غرب نهال بهره مند شود.

کشور سازنده گردو لارا

گردو لارا یکی از ارقام نهال گردوی امریکایی در کشور شناخته میشود. این رقم امروزه توسط نهالستان غرب نهال اصلاح و عرضه میشود.

شروع محصول دهی گردو لارا

نهال گردو لارا در دومین سال باردهی خود را آغاز میکند. این باردهی در سالهای اولیه کمتر است. اما رفته رفته با افزایش سن درخت و رسیدن به سن بلوغ به میزان حداکثری خود میرسد.

گلدهی گردو لارا

درخت گردو لارا یک رقم میان گل است. گلدهی این درختان از اوایل فروردین ماه آغاز میشود.

فاصله کاشت گردو لارا

برای کاشت درختان گردو لارا عوامل متعددی از جمله نحوه دریافت نور خورشید؛ رشد شاخه و برگ و گستردگی تاج در بزرگسالی، شیب زمین؛ تردد ماشین آلات کشاورزی؛ برداشت محصول و همچنین ارتفاع درخت در بزرگسالی مورد توجه قرار میگیرد. با توجه به فاکتورهای اعلام شده بهترین فاصله برای کاشت درخت گردو لارا فواصل 5 در 7 متر مربع با الگوی مستطیلی است. درخت گردو لارا را در مناطق سایه و یا در نزدیکی دیوار نکارید.

میزان باردهی گردو لارا

سن بلوغ درخت گردو لارا در 5 سالگی پس از کاشت است. پس از 5 سالگی درخت در صورت سلامتی؛ عدم ابتلا به بیماری و افت؛ آبیاری و کوددهی کافی، هرس و سمپاشی صحیح؛ باردهی حداکثری این رقم به 15 کیلوگرم میرسد.

ارتفاع از سطح دریاگردو لارا

جهت کسب اطمینان از سازگاری و رشد مناسب؛ و کاهش ریسک سوختن محصول و کاهش باردهی؛ فاکتور ارتفاع از سطح دریا برای هر درخت معرفی میشود. درختان گردو لارا با شرایط آب وهوایی و اقلیمی بین 100 – 1800 متر از سطح دریا بالاترین سازگاری را دارند. درصورت عدم توجه به ارتفاع اعلام شده محصول دهی درختان کاهش یافته و ممکن است درخت به طور کامل بسوزد.

گرده افشان گردو لارا

برای انجام بهتر عملیات گرده افشانی درختان گردو لارا؛ از رقم گردو‌ هارتلی استفاده میشود. رقم گرده زا باید به نسبت 1 بر 10 اصله از رقم اصلی در هر ردیف کاشته شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار گردو لارا

درخت گردو لارا اصلاح شده باردهی نسبتا متوسطی دارد. براساس مشاهدات انجام شده در صورت کاشت درخت در شرایط مطلوب و نگهداری و آبیاری و کوددهی صحیح و کافی به باغ؛ درختان گردو لارا قادرند تا بیش از 3 تن در هکتار محصول باکیفیت؛ درشت و یکدست برای شما به همراه داشته باشند.

عمر اقتصادی گردو لارا

یکی از نکات مهم در خرید نهال؛ توجه به عمر اقتصادی درخت است. عمر اقتصادی یا عمر مفید به بیشترین سالهای باروری حداکثری درختان گردو گفته میشود. عمر اقتصادی درخت گردو لارا تا 100 سال است. یعنی با یکبار خرید و کاشت این رقم در باغ، پس از رسیدن به سن بلوغ تا 100 سال باردهی حداکثری؛ باکیفیت و یکدست و هرساله به همراه خواهند داشت.

میزان آبیاری گردو لارا

آبیاری کافی و صحیح درختان در افزایش سلامتی، طول عمر و همچنین افزایش باردهی درختان موثر است. به طور کلی باردهی درخت گردو لارا با توجه به میزان بارندگی و شرایط آب وهوایی؛ سن درخت و فصل تعیین میشود. درختان گردو لارا در مناطقی با بارندگی متوسط هر 10 روز یکبار به آبیاری نیاز دارند.

حداکثر ارتفاع درخت گردو لارا

ارتفاع درخت گردو لارا در بزرگسالی به 7 متر میرسد. با انجام هرس در سالهای اولیه کاشت نهال میتوانید ارتفاع درخت را تا حدودی کنترل کنید.

نیاز سرمایی گردو لارا

درخت گردو لارا باید هرساله و در فصل پاییز و زمستان در یک دوره سرمایی مخصوص بین 200 تا 700 ساعته قرار بگیرد. در طول این دوره دمای هوا باید کمتر از 7 درجه سانتی گراد باشد.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

گردو لارا پوست کاغذی است. پوسته چوبی گردو لارا به آسانی از مغز آن جدا میشود.

وزن و رنگ گردو لارا

یکی از درشت ترین گردوها در کشور متعلق به درخت گردو لارا است. گردو لارا به طور متوسط تا 18 گرم وزن دارد. مغز این گردو‌ها به رنگ روشن و مایل به سفید است.


ارقام دیگر نهال گردو