پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گردو دماوند

نهال گردو دماوند

نهال گردو دماوند یک رقم ایرانی متناسب برای کاشت در بیشتر شهرهای کشور است. گردوی دماوند در پنجمین سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز میکند. براساس آزمایشات انجام شده بیشترین مقدار باردهی درخت گردو دماوند پس از رسیدن به سن بلوغ یعنی در سال هفتم و پس از آن؛ تا 2 تن در هکتار است. با توجه به زودگل بودن درختان؛ بهتر است آن را در مناطقی بکارید که در معرض سرمازدگی ناگهانی فصل بهار قرار نمی گیرند. با خرید گردو دماوند و کاشت آن در باغ با رسیدن درخت به سن بلوغ؛ تا بیش از 100 سال از محصول دهی حداکثری درختان بهره مند شوید.

جهت خرید نهال گردو دماوند کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گردو دماوند کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گردو دماوند نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال گردو دماوند

فروش گردو دماوند تنها از مراکز معتبر فروش نهال گردو دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی امکان پذیر است. نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز تولید و اصلاح و عرضه انواع نهال گردو؛ با بیش از نیم قرن تجربه بهترین نهال گردو برای کاشت در سرتاسر کشور را تولید و عرضه مینماید. گردوی دماوند در نهالستان غرب نهال به همراه کارت سلامت؛ گارانتی 2 ساله؛ گواهی عاری از آفات؛ کارت قرنطینه برای شما باغداران محترم در سرتاسر کشور ارسال میشود. برای خرید اینترنتی نهال گردو دماوند در وبسایت غرب نهال؛ کافیست نهال مورد نظرتان را به صورت عمده و یا خرده انتخاب و به سبد محصول خود بیافزایید.

کشور سازنده گردو دماوند

درخت گردو دماوند یک رقم ایرانی است. همانطور که از نام آن پیداست این رقم برای اولین بار در شهر دماوند تولید و اصلاح شد. با انجام اصلاحات برروی این رقم توسط نهالستان غرب نهال؛ این رقم برای کاشت در بیشتر استان‌های کشور مناسب است.

شروع محصول دهی گردو دماوند

باردهی درخت گردو دماوند از پنجمین سال پس از کاشت نهال آغاز میشود.

گلدهی گردو دماوند

درختان گردو دماوند زودگل هستند. گلدهی این درختان در اسفند ماه انجام میشود. بهتر است از کاشت نهال گردو دماوند در مناطق سردسیر با ریسک سرمازدگی بهاره خودداری کنید.

فاصله کاشت گردو دماوند

درخت گردو دماوند تاج بزرگ با شاخه و برگ گسترده و ارتفاع بلند دارد. به علت لزوم دریافت نور خورشید توسط تمامی شاخه و برگ‌ها؛ استفاده حداکثری از فضای زمین در باغ‌های تجاری؛ سهولت در برداشت محصول ماشینی و آبیاری و سمپاشی و کوددهی آسان تر، بهترین فاصله کاشت برای درخت گردو دماوند فواصل 8 در 8 متر مربع با الگوی کاشت مربعی است.

میزان باردهی گردو دماوند

براساس تحقیقات انجام شده درخت گردو دماوند قادر است در سال هفتم پس از کاشت که سن بلوغ درخت است؛ باردهی حداکثری و هرساله خود را آغاز نماید. پیش بینی میشود درخت گردو دماوند در سال هفتم و پس از آن تا 15 کیلوگرم باردهی به همراه داشته باشد.

ارتفاع از سطح دریا گردو ی دماوند

هر یک از ارقام درختان قادرند در شرایط آب وهوایی و اقلیمی خاصی به خوبی رشد کنند. از آنجایی که در هر ارتفاعی از سطح دریا؛ شرایط آب وهوایی و اقلیمی تغییر میکند. میتوانید از فاکتور ارتفاع از سطح دریا برای تعیین سازگاری و یا عدم سازگاری یک رقم استفاده کنید. ارتفاع مناسب برای احداث باغ گردو دماوند بین 100 – 1500 متر از سطح دریا است. عدم توجه به ارتفاع از سطح دریای مناسب درختان؛ باعث عدم گیرایی درخت؛ کاهش باردهی و یا سوختن کامل درخت خواهد شد.

گرده افشان گردو دماوند

برای بهبود عملیات گرده افشانی به ازای هر 10 اصله از نهال گردو دماوند؛ 1 اصله رقم گردو تویسرکان در باغ بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار گردو دماوند

پس از رسیدن به سن بلوغ و آغاز باردهی درختان؛ هر هکتار باغ گردو دماوند قادر است تا 2 تن در سال محصول با کیفیت و یکدست و درشت تولید کند.

عمر اقتصادی گردو دماوند

عمر اقتصادی درختان گردو دماوند اصلاح شده به 100 سال میرسد. درخت گردو دماوند در صورت سلامتی و آبیاری کافی و نگهداری صحیح قادر است در طول عمر اقتصادی خود بالاترین محصول دهی را به همراه داشته باشد.

میزان آبیاری گردو دماوند

درخت گردو دماوند یک رقم مقاوم در برابر کم آبی است. آبیاری این رقم در فصل بهار و تابستان و به طور متوسط هر 10 روز یکبار انجام میشود. با آبیاری کافی به حفظ سلامت درختان و افزایش محصول دهی و عمر اقتصادی آنها کمک کنید.

حداکثر ارتفاع درخت گردو دماوند

درخت گردو دماوند یکی از بلند قد ترین درختان گردو شناخته میشود. ارتفاع این درختان به طور متوسط به 8 متر میرسد. از این رو باید با بهره گیری از روش‌های مخصوص هرس؛ ارتفاع درختان را تا حدودی کنترل کنید. به علت ارتفاع بلند این رقم؛ برداشت محصول آن به صورت ماشینی انجام میشود.

نیاز سرمایی گردو دماوند

نیاز سرمایی یا همان دوره سرمایی درختان گردو دماوند بین 600 تا 800 ساعت قرارگیری تحت دمای بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد است. پس از پایان این دوره سرمایی؛ درخت از خواب زمستانه بیدار شده و شکوفه زنی را در سال جدید آغاز میکند.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

گردو دماوند با پوسته سنگی است.

وزن و رنگ گردو دماوند

گردوهای دماوند به طور میانگین تا 13 گرم وزن دارند. مغز این میوه به رنگ قهوه‌ای روشن دیده میشود.


ارقام دیگر نهال گردو