پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گوجه سبز آذرشهر

نهال گوجه سبز آذرشهر

نهال گوجه سبز آذرشهر یک رقم بومی در کشورمان است. این رقم را میتوانید در اکثر شهرهای کشورمان بکارید و از محصول‌دهی بینظیر و همچنین عمر اقتصادی بالای درختان بهره مند شوید. خرید نهال گوجه سبز آذرشهر یک انتخاب ایده آل در مناطق با آب وهوای سرد و همچنین مناطق معتدل است.

نهال گوجه سبز برغانی

نهال گوجه سبز برغانی

یکی از ارقام نهال گوجه سبز اصلاح شده و پرمحصول در کشورمان، نهال گوجه سبز برغانی است. این رقم که میوه‌های شیرین و قرمز، خوشمزه و آبداری دارد. یکی از ارقام پرطرفدار و مناسب برای کاشت در بیشتر شهرهای کشورمان به حساب میاید. درختان گوجه سبز برغانی باردهی خود را از سال دوم پس از کاشت آغاز میکنند. باردهی آنها پس از رسیدن به سن بلوغ به 40 تن در هکتار میرسد. این رقم بالاترین سودآوری از باغ را برای شما به همراه خواهد داشت. عمر اقتصادی درختان گوجه سبز برغانی نسبتا بیشتر از سایر ارقام است. این رقم دیرگل است. و برای کاشت در شهرهای نسبتا سردسیر؛ و معتدل مناسب است.

نهال گوجه سبز ترکیه

نهال گوجه سبز ترکیه

نهال گوجه سبز ترکیه یکی از ارقام باکیفیت محصول کشور ترکیه است. که امروزه در سطح گسترده در باغ‌های کشورمان کشت میشود. این رقم در دومین سال، باردهی خود را آغاز نموده و باردهی آن هرساله افزایش میابد. با رسیدن به سن بلوغ، باردهی درختان به بیشترین حد خود رسیده و در صورت سلامتی درختان تا 30 سال به این باردهی حداکثری ادامه میدهد. ارتفاع درختان نسبتا کم است.

نهال گوجه سبز سردرودی

نهال گوجه سبز سردرودی

فروش نهال گوجه سبز سردرودی از مهم‌ترین داد و ستدها برای بسیاری از نهالستان‌ها به شمار می‌رود؛ چراکه کیفیت بالا و طعم بی‌نظیر آن، افراد زیادی را برای خرید این نهال ترغیب می‌کند. درخت گوجه سبز سردری یکی از بهترین و مرغوب‌ترین ارقام نهال آلو سبز به شمار می‌رود و میوه آن در اوایل ماه خرداد رسیده و قابل برداشت می‌شود.

نهال گوجه سبز شهریار

نهال گوجه سبز شهریار

نهال گوجه سبز شهریار یکی از مقاوم‌ترین ارقام گوجه سبز نسبت به سرماست که در مناطق کوهستانی با آب و هوای سرد قابل کاشت می‌باشد. طعم فوق‌العاده گوجه سبز شهریار افراد زیادی را مجذوب خود کرده است؛ به گونه‌ای که میزان خرید نهال گوجه سبز شهریار بسیار بالاست.

نهال گوجه سبز مراغه

نهال گوجه سبز مراغه

اگر به دنبال یک رقم با سودآوری بالا و سریع هستید. توصیه ما به شما خرید نهال گوجه سبز مراغه است. این رقم علاوه بر باردهی بالا؛ عمر اقتصادی مطلوبی نیز دارد. که آنرا به یکی از بهترین ارقام نهال گوجه سبز در کشورمان تبدیل نموده است. نهال گوجه سبز مراغه برای کاشت در مناطق معتدل و حتی سردسیری نیز مناسب است.

نهال گوجه سبز ملایر

نهال گوجه سبز ملایر

بدون شک میتوان گفت یکی از بهترین و سازگارترین ارقام نهال گوجه سبز متعلق به نهال گوجه سبز ملایر است. این رقم را میتوان در اکثر نقاط کشور؛ حتی شهرهایی که امکان کاشت ارقام دیگر وجود ندارد نیز کاشت. مقاومت سرمایی و گرمایی بسیار عالی و مقاومت بینظیر درختان در برابر آفات و بیماری‌ها؛ درخت گوجه سبز ملایر را تبدیل به یک رقم قدرتمند با سرعت رشد بسیار عالی نموده است.

نهال گوجه سبز نخجوان

نهال گوجه سبز نخجوان

نهال گوجه سبز نخجوان به شدت آفتاب دوست هستند. هنگام کاشت باید توجه کنید که درختان بین 6 تا 8 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند. خاک باغ را پیش از کاشت درختان به خوبی با یکدیگر مخلوط نموده و با استفاده از کودهای شیمیایی و آلی آن را تقویت کنید. تا ریشه درخت به خوبی بتواند از منابع موجود در خاک استفاده کند. زهکشی خاک به کنترل رطوبت و همچنین افزایش اکسیژن خاک کمک نموده و مانع از خفگی ریشه خواهد شد. بهترین خاک برای کاشت درخت گوجه سبز نخجوان خاک معمولی و خاک برگ با 10 درصد شن است.

نهال گوجه قرمز

نهال گوجه قرمز

نهال گوجه قرمز از ارقام غیر بومی آلو می‌باشد که در کشور ایران مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. میوه این نهال (نهال گوجه قرمز) طعم و عطر بسیار خوبی دارد؛ به طوری که موجب افزایش خرید این نهال در بین مردم بخصوص مردم کشور ایران شده است.


معرفی نهال گوجه سبز

نهال گوجه سبز Greengage یکی از ارقام بومی اروپا میباشد. که به علت سازگاری و باردهی بسیار مناسبی که با آب وهوای کشورمان از خود نشان داده است. رفته رفته به کشورهای آسیایی از جمله ایران و سوریه نیز راه پیدا کرده است. با توجه به آب وهوا و شرایط اقلیمی در کشور ایران بیش از 10 رقم گوجه سبز قادر به رشد و محصول دهی عالی خواهند بود. این میوه در رنگ‌های ارغوانی؛ قرمز؛ نارنجی و سبز دیده میشود. از میوه گوجه سبز برای تازه خوری؛ تهیه آلوچه؛ ترشی؛ کمپوت و… استفاده میشود.

یکی از نکات مهم و تاثیرگذار در میزان باردهی باغ و کیفیت محصولات؛ انتخاب درست نهال گوجه سبز متناسب با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در باغ است. این موضوع میتواند نسبت مستقیمی با سودآوری شما از باغ داشته باشد. بنابراین ارزش تحقیق و بررسی کردن را دارد. از آنجایی که نهالستان‌های بزرگ در کشورمان ارقام نهال گوجه سبز پیوندی و اصلاح شده متناسب برای کاشت در طیف گسترده آب و هوایی و اقلیمی تولید میکنند. کافیست پیش از خرید نهال گوجه سبز با مطالعه اطلاعات محصول، بهترین و سازگارترین رقم گوجه سبز را برای باغ خود انتخاب نمایید.

یک انتخاب هوشمندانه میتواند سالهای سال شما را از خرید نهال گوجه سبز جدید بی نیاز کند. مهم ترین فاکتورهایی که در هنگام مطالعه اطلاعات محصول و مشاوره با کارشناسان باید در نظر داشته باشید. میزان محصول دهی درخت؛ شرایط آب وهوایی و اقلیمی متناسب برای کاشت نهال؛ ارتفاع از سطح دریا؛ عمر اقتصادی و کیفیت محصولات؛ مقاومت سرمایی؛ گرمایی؛ رطوبت؛ خشکی؛ بیماری و آفات و…. میباشد. که نشان دهنده گیرایی و سازگاری نهال و میزان سودآوری شما از باغ در آینده نه چندان دور خواهد بود.

ارقام نهال گوجه سبز اقتصادی صادراتی

خوشبختانه با رشد علم و تکنولوژی امروزه با استفاده از پیوند و اصلاحات برروی نهال توسط نهالستان‌های بزرگ و مجوزدار جهاد کشاورزی؛ ارقام نهال گوجه سبز با کیفیت بالا و بیشترین سازگاری جهت کاشت در بیشتر شهرهای کشور تولید میشوند.بازه مقاومت نهال در برابر سرما؛ گرما؛ خشکی و رطوبت به ما نشان میدهد. نهال گوجه سبز را میتوان در کلیه شرایط آب وهوایی و اقلیمی از جمله سردسیری و کوهستانی؛ معتدل و مرطوب؛ و همچنین گرم و مرطوب نیز کاشته و از باردهی بسیار عالی آن بین 50 تا 100 کیلوگرم (با توجه به نوع رقم) بهره برد.

در کنار سازگاری عالی با شرایط آب وهوایی، درختان گوجه سبز در برابر شرایط متناوب اقلیمی نیز مقاومت بسیار عالی از خود نشان میدهند. همانطور که میدانید فاکتور تعیین کننده سازگاری و یا عدم سازگاری یک رقم با باغ؛ ارتفاع از سطح دریا است. جالب است بدانید ارقام مختلف درختان گوجه سبز قادر به رشد و سازگاری پذیری در ارتفاع بین 100 – 3000 متر از سطح دریا میباشند. بنابراین شما میتوانید ارقام گوجه سبز را در بیش از 26 استان کشور کاشته و از سودآوری بسیار عالی آنها بهره مند شوید.

تنها با گذشت 3 سال از کاشت نهال؛ درختان باردهی خود را آغاز نموده و این باردهی عالی آنها تا بیش از 100 سال ادامه خواهد یافت. کلیه ارقام نهال گوجه سبز دیرگل و زودگل؛ پیش رس؛ زودرس و دیررس؛ پیوندی و اصلاح شده در نهالستان غرب نهال موجود است.

بهترین نهال گوجه سبز توصیه شده توسط نهالستان‌های بزرگ کشور با سازگاری عالی با کلیه شرایط آب وهوایی و اقلیمی نهال گوجه سبز نخجوان؛ نهال گوجه سبز سردرودی؛ نهال گوجه سبز برغانی است.

معرفی پرفروش ترین و بهترین ارقام تجاری صادراتی نهال گوجه سبز پیوندی

نهال گوجه سبز آذر شهر
نهال گوجه سبز برغانی
نهال گوجه سبز ترکیه
نهال گوجه سبز سردرودی
نهال گوجه سبز سلطانی
نهال گوجه سبز شهریار
نهال گوجه سبز مراغه
نهال گوجه سبز ملایر
نهال گوجه سبز نخجوان
نهال گوجه قرمز

بهترین انتخاب برای خرید نهال گوجه سبز ارقام نهال گوجه سبز چند ساله (یکساله – دوساله) میباشند. کلیه ارقام نهال گوجه سبز در غرب نهال به همراه عکس با قیمت رقابتی؛ کیفیت بالا؛ و کارت گارانتی معتبر 2 ساله و پشتیبانی دائمی برای شما باغداران محترم در سرتاسر کشور عرضه میشوند.

خرید اینترنتی (آنلاین) نهال گوجه سبز

بدون شک در دنیای امروزی سرعت و کیفیت حرف اول را میزند. ظهور اینترنت و امکان خرید اینترنتی یکی از بزرگترین هدیه‌ها به بشر پرمشغله امروزی است. نهالستان غرب نهال به عنوان بزرگترین نهالستان خاورمیانه یکی از پیشتازان در خدمت رسانی به شما باغداران محترم در داخل و خارج از کشور میباشد. این مرکز با تلاش متخصصین IT و باغداری امکان خرید اینترنتی نهال گوجه سبز به صورت عمده و خرده را از وبسایت غرب نهال فراهم نموده است. از این پس شما باغداران محترم در هرکجای کشور که هستید میتوانید پس از مطالعه اطلاعات محصول در وبسایت غرب نهال؛ اقدام به ثبت سفارش و خرید نهال گوجه سبز پیوندی نمایید.نهال گوجه سبز پیوندی و شناسنامه دار در غرب نهال به همراه کارت گارانتی معتبر 2 ساله؛ گواهی بازگشت کالا؛ کارت قرنطینه؛ گواهی عاری از افات و کارت سلامت و پشتیبانی دائمی، برای شما باغداران محترم در داخل و خارج از کشور ارسال میشوند.

چرا باید نهال گوجه سبز کاشت

اغلب مواقع باغداران برای احداث یک باغ درختانی را انتخاب می کنند که دارای رشد آسان و بازدهی زود هنگام، میزان عملکرد قابل توجه و عمر مفید طولانی باشند و گوجه سبز یکی از درختانی که است دارای تمام این ویژگی است چرا که درختان گوجه سبز در زمره درختان کم توقعی است که دارای رشد آسان و سریع است که پس از سال چهارم به بازدهی اقتصادی می رسند و هر درخت به طور متوسط تا چهل تن در هکتار باردهی خواهد داشت پس یکی از گزینه های بسیار محبوب در نزد باغداران برای احداث باغ به شمار می رود

2– هر آنچه که باید درمورد نهال گوجه سبز بدانیم

درخت گوجه سبز یکی از درختان مثمری است که میوه های آن در فصل بهار و یا اوایل تابستان به بازار میوه و تره بار عرضه می شود و دارای میوه هایی ترش مزه و ترد است که پیر و جوان، خرد و کلان از خوردن آن لذت می برند، این میوه ها سبز رنگ هستند که به صورت خوشه ای در روی درختان زیبای گوجه سبز می روند، درختان گوجه سبز جزو درختانی هستند که در برابر سرما مقاوم هستند و گل های آن در اوایل بهار و پیش از ظهور برگ های ریز و چرم مانند آن بروی درخت نمایان می شود و درختان را گلپوش می کند

3– انواع ارقام نهال گوجه سبز

نهال گوجه سبز یکی از پرفروش ترین نهال هایی است که در نهالستان های مختلف تولید می شود و نهالستان های معتبر نیز برای رفع نیاز باغداران مختلف ارقام بسیار متنوع و مختلفی از این نهال را تولید می کنند و در اختیار آنان قرار می دهند و از ارقام مختلف آن می توان به نهال گوجه سبز نخجوان، نهال گوجه سبز مراغه، نهال گوجه سبز سردری، نهال گوجه سبز دبه ای، نهال گوجه سبز ملایر، نهال گوجه سبز شهریار اشاره نمود که برای احداث باغ می توانید یکی از انواع مختلف نهال را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید و غرس نمایید.

4– بهترین ارقام نهال گوجه سبز

ویژگی هایی مانند میزان باردهی، توانایی مقاومت درخت در برابر شرایط نا مساعد آب و هوایی و آفات و بیماری ها، طول عمر مفید آن می تواند باعث برتری برخی ارقام نسبت به ارقام دیگر گردد و در خصوص نهال گوجه سبز نیز این امر صدق می کند و برخی از بهترین ارقام گوجه سبز شامل موارد زیر است

نهال گوجه سبز نخجوان با میزان حدودا 50 تن باردهی در هکتار
نهال گوجه سبز مراغه که پس از سال دوم به باردهی اقتصادی می رسد
نهال گوجه سبز سردری مقاوم در برابر سرما
نهال گوجه سبز ملایر حداقل تا 45 تن در سال باردهی اقتصادی خواهد داشت

5– بهترین ارقام نهال گوجه سبز برای پرورش در ایران

نهالستان های معتبری بهترین ارقام نهال گوجه سبز را برای پرورش در ایران را تولید می کنند و به باغداران عزیز عرضه می کنند تا باغداران بتوانند بهترین میوه های گوجه سبز را به بازار میوه عرضه کنند و از بهترین ارقام می توان، نهال های زیر را نام برد

نهال گوجه سبز بزغانی که بومی ایران است
نهال گوجه سبز سلطانی که بالغ بر هفتاد سال قادر به باردهی اقتصادی است
نهال گوجه سبز زود رس که در همان سال اول به باردهی اقتصادی می رسد
نهال گوجه سبز نخجوان که میوه آن قدرت ماندگاری بالایی دارد

6- اطلاعات تکمیلی درمورد نهال گوجه سبز

درخت گوجه سبز جز خانواده گلسرخیان است و گرچه درتمام مناطق قابلیت رشد و باردهی دارد اما در شرایط آب و هوایی معتدل بهترین رشد را دارد و نخستین بار در کشور فرانسه مشاهده شده است و پس از آن در سایر نقاط جهان کشت و پرورش یافته است، این درخت دارای ریشه سطحی است بنابراین به کم آبی حساس است، همچنین برای جوانه دهی در بهار به میزان 500 تا 1800 ساعت سرمای منفی هفت درجه سانتی گراد در زمستان نیاز دارد.و اگر این میوه به موقع برداشت نگردد طعم آن شیرین و بافت میوه نرم و رنگ آن زرد می شود.

7– راهنمای قدم به قدم خرید نهال گوجه سبز

برای خرید نهال گوجه سبز ابتدا باید به شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه اشراف کامل داشته باشید و پس از انتخاب یک نهالستان معتبر به کمک کارشناسان فروش نهال گوجه سبز در آن نهالستان نهالی سازگار را تهیه نمایید زیرا سازگاری نهال با شرایط آب و هوایی محل احداث باغ بسیار مهم و ضروری است البته فراموش نکنید که کیفیت نهال نیز در کنار سازگاری آن مهم است و قیمت نهال در نهالستان طبق تعرفه های سازمان جهاد کشاورزی تعریف شده باشد.

8– بهترین نژادهای گوجه سبز کدامند؟

بسیار واضح است که نهال هایی که دارای باردهی قابل قبول، بازدهی اقتصادی سریع و نیز کیفیت بالای میوه باشند جز بهترین نژاد های گوجه سبز خواهند بود با توجه به این عوامل می توان گفت ارقامی مانند

نهال گوجه سبز نخجوان با باردهی فوق العاده تا حدود 50 تن در هکتار، نهال گوجه سبز دبه ای با دارا بودن میوه های زود رس و نوبرانه
نهال گوجه سبز شهریار با میوه هایی خوش طعم
نهال گوجه سبز برغانی با باردهی فراوان و بومی بودن در زمره بهترین نژاد های نهال گوجه سبز قرار می گیرند.

9– احداث باغ گوجه سبز به چه عواملی بستگی دارد؟

برای احداث یک باغ لازم است در ابتدای امر نیازهای اکولوژکی درخت مورد نظر مانند گوجه سبز از قبیل نیاز سرمایی درخت برای جوانه زنی در بهار، ارتفاع مناسب از سطح دریا برای رشد مطلوب، نور کافی برای تامین نیاز نوری آن و خاک حاصلخیز را بدانید تا بتوانید با توجه به این عوامل بهترین مکان و منطقه را برای احداث باغ انتخاب نمایید و پس از آن خرید نهال از اعتبار بسیار زیادی برای احداث یک باغ برخوردار است چرا که کیفیت و سلامت نهال جز مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار بر میزان موفقیت باغ خواهد بود.

10- مزایای احداث باغ گوجه سبز

هر فصلی از سال دارای میوه هایی است که برخی از آنها به صورت نوبرانه وارد بازار میوه و تره بار می شوند و این میوه های نوبرانه طرفداران بسیار زیادی دارند و بازار فروش آن و میزان تقاضا برای عرضه آن بسیار زیاد است و به همین دلیل سود بی نظری نصیب تولید کننده خواهد شد از آنجا که گوجه سبز یکی از میوه های بسیار لذیذ و خوشمزه ای است که در فصل زیبای بهار به صورت نوبرانه وارد بازار می شود و نیز طعمی ترش و بی نظیری که دارد بازار فروش فوق العاده ای دارد و یکی از پر فروش ترین میوه های بهاری محسوب می شود و از این رو احداث باغ گوجه سبز بسیار پر سود است

11– معرفی بهترین ارقام و نژاد های درخت گوجه سبز در ایران

از آنجا که گوجه سبز جزو درختان محبوب در بین باغداران است از این رو نهالستان های معتبر و مجوز دار در پی تولید و عرضه ی بهترین ارقام و نژاد های گوجه سبز در سطح کشور هستند تا باغداران با کشت نهال با کیفیت به سودی غیر قابل وصف دست یابند می توان گفت ارقام زیر جزو بهترین ارقام و نژاد نهال گوجه سبز در کشور به شمار می روند

نهال گوجه سبز نخجوان
نهال گوجه سبز شهریار
نهال گوجه سبز ملایر
نهال گوجه قرمز آمریکایی
نهال گوجه سبز مراغه

12– گوجه سبز اصلاح شده به چه معناست؟

امروزه با توجه به افزایش جمعیت تقاضا برای عرضه انواع میوه افزایش یافته و باغداران و تولید کنندگان در پی افزایش میزان باردهی درختان خود هستند و یکی از میوه های پر تقاضا گوجه سبز که تولید کنندگان با استفاده از علم به روز دنیا با دستکاری ژنتیکی نژاد های تولید می کنند که دارای ویژگی های مثبت بیشتری نسبت های نژاد های گذشته و نیز والد خود هستند که به این نژادها نژادهای اصلاح شده می گویند

13- راهنمای اینترنتی خرید انواع نهال گوجه سبز

یکی از روش های خرید نهال های مختلف مانند نهال گوجه سبز در حال حاضر استفاده از سایت اینترنتی فروش نهال است اما بایستی دقت کنید که از هر سایتی که به صورت آنلاین اقدام به فروش نهال می کند نهال مورد نظر خود را تهیه نکنید بلکه بایستی توجه نمایید که حتما سایت متلعق به یک نهالستان معتبر باشد که زیر نظر سازمان های مربوطه و با مجوز انواع نهال میوه مانند گوجه سبز تولید می کند و نیز کارشناسان با تجربه آن سایت بتوانند به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات شما باشند و در امر ارسال نهال نیز تمام جوانب سلامت نهال را رعایت کنند

14- دیرگل بودن نژاد گوجه سبز چه مزیتی دارد؟

امروزه باغداران در مناطق مختلف کشور تمایل به احداث باغ گوجه سبز دارند اما یکی از معضلاتی که باغداران به ویژه در مناطق سردسیر با آن رو به رو هستند مساله سرمازدگی درختان و آسیب دیدن گل های آنها به خاطر سرمای دیر رس بهاره در این مناطق است که می توان با کشت ارقام دیر گل که در بهار دیرتر از سایر ارقام به گل می روند از این مشکل جلوگیری نمود و مانع از ایجاد خسارت سرما بر روی گل های این درختان شد.

15- علت قیمت های متفاوت نهال گوجه سبز در بین نهالستان ها چیست ؟

قیمت نهال درختان میوه تنها تحت تاثیر یک عامل خاص نیست بلکه مجموعه ای از فاکتورها در قیمت یک نهال موثر هستند که برخی از فاکتورهای مهم موثر بر قیمت نهال شامل موارد زیر است

نهالستان محل تولید نهال یکی از مهم ترین فاکتورهای تعیین قیمت نهال است
روشی که نهال با آن تولید می شود
روش تکثیر نهال
دارا بودن ضمانت نامه از موارد موثر بر قیمت نهال است و هر نهالستانی نهال خود را تضمین نمی کند و تنها نهالستان های با اصالت کارت ضمانت نهال ارائه می کنند
کیفیت نهال
سلامت نهال و عاری بودن از هر گونه عامل بیماری و آفت

16- مشخصات نهال گوجه سبز استاندارد

هر نهال میوه ای باید دارای ویژگی های واحدی باشد تا بتوان آن را استاندارد نامید و نهال گوجه سبز نیز از این قاعده پیروی می کند از این رو می توان گفت که یک نهال گوجه سبز استاندارد باید

ظاهری سالم و شاداب داشته باشد
ریشه های نهال بدون آسیب مکانیکی مانند بریدگی، شکستگی و له شدگی باشد و نیز به خوبی گسترش یافته باشد تا بتواند هنگام انتقال به زمین اصلی آب و مواد غذایی مورد نیاز درخت را جذب کند.
ریشه سالم باشد و عاری از هر گونه آفت و بیماری باشد
شاخه های آن دارای طول و قطر مناسب باشد
تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی تولید شده باشد.

17– کاشت نهال گوجه سبز بر اساس مناطق مختلف کشور

یکی از نکات مهم و ضروری که هنگام کشت یک نهال میوه مانند نهال گوجه سبز در یک منطقه باید در نظر بگیرید سازگاری آن نهال با منطقه احداث باغ است بدین معنی که برای احداث باغ در هر اقلیمی باید نهال مختص و سازگار با آن اقلیم را خریداری کنید خوشبختانه نهالستان های معتبر و با تجربه قادرند با استفاده از تکنیک های نوین تولید نهال برای هر اقلیم نهال سازگار با آن اقلیم را تولید و عرضه کنند تا از این حیث باغداران دچار محدودیت برای انتخاب نهال مناسب نشوند.

18– شایعترین بیماری نهال گوجه سبز

درخت گوجه سبز نیز مانند هر درخت میوه ای ممکن است مورد تهاجم آفات و بیماری های مختلفی قرار بگیرد و رشد، سلامت و میزان باردهی آن از این آفات و بیماری های متاثر شود و در هر منطقه بیماری و آفتی خاص ممکن است بیشتر از سایرین خسارت رسان باشد اما به طور کلی می توان گفت بیماری لکه غربالی درختان هسته دار یکی از مهم ترین و شایع ترین بیماری درختان گوجه سبز به شمار می رود که واضح ترین نشانه ی این بیماری بدین صورت است که قارچ عامل این بیماری موجب ایجاد لکه هایی گرد در سطح برگ شده که این لکه ها به تدریج خشک و نکروز می شود و می ریزد که این امر موجب کاهش سطح فتوسنتز درخت و کاهش عملکرد آن خواهد شد.

19- بهترین گوجه سبز جهان

بهترین نهال گوجه سبز جهان مسلما نهالی است که دارای باردهی زیاد باشد، زود رس باشد، در برابر شرایط نا مساعد محیطی مانند سرما و گرما مقاوم باشد، نسبت به آفات و عوامل بیمارگر مختلف متحمل و یا مقاوم باشد، عمر مفید نهال طولانی داشته باشد، میوه های آن دارای طعم و رنگ مناسبی باشند یا به عبارتی کیفیت محصول تولیدی آن بسیار زیاد باشد و تمام این فاکتورها در مناطق مختلف متفاوت است از این رو نمی توان تنها یک رقم را به عنوان بهترین رقم در گستره جهانی معرفی نمود.

20– مناسبترین زمان خرید نهال گوجه سبز

بهترین زمان خرید یک نهال بر اساس زمان کشت آن نهال مشخص می شود بدین منظور که برای خرید نهال زمانی را انتخاب کنیم که قصد کشت آن را داریم و از آنجا که به نظر می رسد بهترین زمان برای کشت درختان گوجه سبز اواسط پاییز یعنی ماه های آبان تا آذر باشد بهتر است زمان خرید نهال را نیز به زمان کشت آن موکول کنیم پس با توجه به این امر بهترین زمان خرید نهال گوجه سبز همان فصل پاییز است.

21– سود و درآمد هر درخت گوجه سبز به صور ت تجاری چقدر است؟

سود و درآمد هر درخت گوجه سبز را باید به صورت سالیانه و با توجه به هزینه های متفاوت باغداری و قیمت میوه گوجه سبز در آن سال تعیین نمود و برای این امر کافی است میزان باردهی هر درخت گوجه سبز را در قیمت این میوه در آن سال ضرب نمود و پس از آن هزینه های باغداری را از آن کسر نمود تا درآمد خالص هر درخت گوجه سبز به دست آید.

22-روشهای تکثیر نهال گوجه سبز (تفاوت سیب بذری و پیوندی)

درختان گوجه سبز مانند سایر درختان به دو روش جنسی و غیر جنسی تکثیر می شوند و یکی از بهترین روش های تکثیر غیر جنسی تکثیر به روش پیوند زدن است که نسبت به روش جنسی و با استفاده از بذر دارای مزیت های زیر است

زود رسی و کوتاهی دوره باردهی
حفظ ویژگی های مثبت والدین در نتاج
امکان پیوند زدن ارقام با کیفیت روی پایه های مقاوم
افزایش کیفیت و کمیت محصول

23- قیمت نهال گوجه سبز بر چه اساس تعیین میشود؟

فاکتورهای متعددی سبب ایجاد اختلاف در قیمت نهال های مختلف یک درخت مانند نهال گوجه سبز می شود و می توان گفت قیمت یک نهال گوجه سبز بر اساس موارد مهمی مانند موارد زیر تعیین می شود

سلامت نهال و عاری بودن از هر گونه آفت و بیماری
کیفیت نهال
تضمین نهال توسط نهالستان
شناسنامه دار بودن نهال
در نهایت نهالستان محل تولید نهال زیرا قیمت نهال در برخی نهالستان های بزرگ به دلیل تولید انبوه و بی واسطه بسیار مقرون به صرفه است

24- نهال گوجه سبز دیربازده کدامند ؟

نهال میو های مختلف مانند نهال گوجه سبز بر اساس زمان بازدهی به دو گروه زود بازده و دیر بازده تقسیم می کنند و باغداران مختلف بر اساس هدف خود از احداث باغ گوجه سبز نهال مناسب خود را تهیه می کنند اما از مهم ترین ارقام دیر بازده درخت گوجه سبز می توان به موارد زیر اشاره نمود

نهال گوجه سبز سلطانی سال پنجم پس از کاشت
نهال گوجه سبز نخجوان سال چهارم پس از کاشت
نهال گوج سبز دبه ای سال چهارم پس از کاشت
نهال گوجه سبز شهریار سال چهارم پس از کاشت

25- نهال گوجه سبز زودبازده کدامند ؟

باغداران امروزه به دنبال آن هستند که درختانی بکارند که بازگشت سرمایه آنها سریع انجام شود و به همین دلیل ارقام زود بازده هر نهالی را برای احداث باغ انتخاب می کنند از ارقام زود بازده گوجه سبز می توان به ارقام زیر اشاره نمود

نهال گوجه سبز زود رس که در همان سال اول پس از کشت به باردهی اقتصادی می­رسد
نهال گوجه سبز مراغه که دو سال پس از کشت
نهال گوجه سبز سردری در سال دوم پس از کشت
نهال گوجه سبز برغانی در سال دوم پس از کشت
نهال گوجه سبز ملایر در سال دوم پس از کشت

26- کاشت، داشت و برداشت نهال گوجه سبز

برای دستیابی به یک باغ پربار گوجه سبز باید اصول کلی کاشت، داشت و برداشت آن را بدانید تا بتوانید نیازهای آن را در مراحل برآورده کنید و به طور کلی برای کاشت نهال گوجه سبز باید ابتدا محل مناسبی با توجه به نیازهای اکولوژیکی مختلف درخت مانند ارتفاع از سطح دریا، دمای مناسب و غیره انتخاب کنید و درخت خود را غرس نمایید و برای داشت این درخت باید اصول تغذیه، آبیاری و سایر نیازهای مختلف آن را بدانید، تا بتوانید درختانی سالم و پربار داشته باشید و هنگام برداشت این محصول باید به زمان رسیدگی محصول دقت ویژه داشته باشید و آن را به موقع برداشت و به بازار عرضه کنید.

27- اصول کاشت نهال گوجه سبز

برای کاشت یک نهال میوه مانند گوجه سبز قدم اول تهیه نهال است که باید با در نظر گرفتن اقلیم منطقه خود و با خرید نهال از بهترین نهالستان مطمئن باشید با کیفیت­ترین نهال گوجه سبز را تهیه نموده اید پس از این مرحله انتخاب محل احداث باغ است که برای این امر باید تمام نیاز های اکولوژیکی درخت گوجه سبز را در نظر بگیرید سپس درخت در گودال هایی با اندازه مناسب و با رعایت بهترین فاصله از یکدیگر بکارید

28- نکات داشت و نگهداری نهال گوجه سبز

برای آنکه درختان گوجه سبز شما سالم و پر بار باقی بمانند باید اصول داشت این نهال های پر ارزش را بدانید از این رو باید با آبیاری به موقع و اصولی از ایجاد تنش آبی در درختان جلوگیری کنید و نیز با کود دهی به موقع و صحیح نیازهای غذایی و عناصر مختلف را در اختیار درخت گوجه سبز قرار دهید تا بتوانند به خوبی رشد کنند و باردهی داشته باشند و با مدیریت صحیح باغ مانع از آلوده شدن باغ به آفات و بیماری های مختلف شوند و نیز در صورت حمله آفات و بیماری با تلفیق روش های کنترل آفات و بیماری­ها به موقع مانع از ایجاد خسارت این عوامل شوید و یا میزان خسارت را به حداقل ممکن برسانید

29- نکات خرید نهال گوجه سبز

می توان ادعا نمود که یکی از مهم ترین و اساسی ترین اقدامات برای احداث باغ خرید نهال است که برای این امر مهم باید فاکتورهای متعددی را به شرح زیر در نظر بگیرید

خرید نهال باید از نهالستانی انجام شود که دارای مجوز تولید و فروش نهال از سازمان جهاد کشاورزی باشد
نهال با اقلیم منطقه احداث باغ باید سازگار باشد
کیفیت نهال نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به همین منظور باید ظاهر نهال سالم، ریشه های نهال سالم و بدون وجود صدمات مکانیکی و طول نهال نیز برای کشت در باغ مناسب باشد

هدف باغدار از احداث باغ نیز در امر خرید نهال بسیار مهم و اثر گذار است