پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گوجه سبز شهریار

نهال گوجه سبز شهریار

نهال گوجه سبز شهریار یکی از مقاوم‌ترین ارقام گوجه سبز نسبت به سرماست که در مناطق کوهستانی با آب و هوای سرد قابل کاشت می‌باشد. طعم فوق‌العاده گوجه سبز شهریار افراد زیادی را مجذوب خود کرده است؛ به گونه‌ای که میزان خرید نهال گوجه سبز شهریار بسیار بالاست.

جهت خرید نهال گوجه سبز شهریار کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گوجه سبز شهریار کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گوجه سبز شهریار نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهال آلوچه شهریار همانند برخی دیگر از ارقام نهال گوجه سبز، جزء درختان دیرگل و پایه کوتاه محسوب می‌شود و رشد طولی کمی دارد. این نهال در کشور ایران تولید می‌شود و همانطور که از نام آن نیز پیداست، شهریار از بهترین و همچنین معروف‌ترین مناطق جهت کاشت این نوع نهال می‌باشد.

از باغات شهریار به طور سالانه حدود 178 هزار تن میوه برداشت می‌شود که نشان از اهمیت بالای این شهرستان در کشت و برداشت نهال میوه‌های مختلف میوه از جمله نهال آلوچه شهریار می‌باشد.

مشخصات نهال گوجه سبز شهریار

نهال آلوچه شهریار از ارقام پیوندی نهال گوجه سبز است و غالبا در نواحی با آب و هوای سرد کاشته می‌شود. البته با وجود کاشت گسترده این نهال در مناطق کوهستانی و سردسیری، سرمای بیش از حد نیز این نهال را دچار مشکل می‌کند. بهترین نوع آب و هوا برای رشد هر چه بهتر این نوع نهال، آب و هوای معتدل و مرطوب است که باعث باردهی بهتر درختان می‌شود.

از بارزترین ویژگی‌های نهال آلوچه شهریار دیرگل بودن آن است؛ یعنی این نهال برای گذر از مرحله گل‌انگیزی و آغاز گلدهی خود، به زمان زیادی نیاز دارد. میوه‌های حاصل شده از نهال آلوچه شهریار در فصل بهار قابل برداشت بوده و می‌توان پس از برداشت، آنها را مستقیم به انبار سردخانه منتقل کرد. پوست میوه این درخت بسیار نازک است؛ به طوری که به آن گوجه سبز شیشه ای شهریار نیز می‌گویند. آلوچه شهریار طعم بسیار فوق‌العاده‌ای نیز دارد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

کشور سازنده

درخت گوجه سبز شهریار در کشور ایران به صورت پیوندی تولید شده و نوع ایرانی آن به دست باغداران در سراسر کشور می‌رسد.

فاصله کاشت درخت آلوچه شهریار

انتخاب فاصله مناسب و رعایت آن به هنگام کاشت نهال آلوچه از مهم‌ترین اقدامات باغداران جهت باردهی و رشد بهتر درخت گوجه سبز شهریار به شمار می‌رود. در صورتی که این نهال با فاصله‌ مناسب و درست از هر اصله کاشت شود، موجب رفع کامل نیاز آفتابی نهال، عدم تداخل ریشه‌ها در خاک و تنفس بهتر ریشه می‌شود و همچنین میزان رشد و باردهی درخت گوجه سبز شهریار را به حد مطلوب خود می‌رساند.

در صورتی که قصد کاشت این نوع نهال گوجه سبز در مناطق بادگیر و دارای شیب ملایم را دارید، فاصله کاشت مناسب 3*3.5 متر و 3*3 متر می‌باشد. چنانچه قصد کاشت این نهال در مناطق شیب دار را دارید، فاصله مناسب برای کاشت درخت گوجه سبز شهریار 3*4 متر و 4*4 متر می‌باشد.

شکل میوه گوجه سبز شهریار

گوجه سبزهای حاصل شده از درخت گوجه سبز شهریار بسیار آبدار بوده و طعم بی‌نظیر آن هر کسی را مجذوب خود می‌کند. درخت گوجه سبز شهریار غالبا گوجه سبزهای بسیار درشت و با پوست نازک را به بار می‌دهد که گوشت آن ابتدا رنگ سبز روشن دارد و در صورتی که پس از رسیدن چیده شود، رنگ آن متمایل به زرد شده و چسبیده به هسته است.

شکل گوجه سبز شهریار به صورت قلبی بوده و پوست براقی نیز دارد. از بهترین خصوصیات گوجه سبز شهریار، سفت بودن آن است که موجب عدم آسیب دیدن میوه‌ها به هنگام برداشت می‌شود. طعم میوه درخت گوجه سبز شهریار شیرین و ملس بوده و گاهی اوقات همراه با نمک و گلپر، به عنوان تنقلات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حداکثر ارتفاع

درخت گوجه سبز شهریار از درختان پایه کوتاه محسوب شده و قدرت رشد قابل ملاحظه‌ای ندارد. حداکثر ارتفاع این درخت حدودا از 3.5 متر الی 4 متر می‌باشد که بیانگر قامت کوتاه این نوع درخت است.

نیاز سرمایی

نهال‌های آلوچه شهریار نیاز دارند تا به مدت 500 تا 1800 ساعت در دمای منفی 7 درجه سانتی‌گراد قرار گیرند. همچنین باید گفت درختانی که با پایه آلوچه تولید می‌شوند، نسبت به سرما مقاومت خوبی نشان داده و درخت گوجه سبز شهریار نیز از این قاعده استثنا نیست. لازم به ذکر است که این درخت می‌تواند سرمایی تا منفی 30 درجه را نیز تحمل کند!

عمر اقتصادی

خوب است بدانید که حداقل عمر اقتصادی درخت گوجه سبز شهریار 40 سال می‌باشد.

وزن میوه

وزن گوجه سبز شهریار به علت درشت بودن آن نسبت به سایر ارقام نهال گوجه سبز که میوه‌های کوچکتری دارند، بیشتر است. گوجه سبز یا اصطلاحاً آلوچه های درشت، نسبت بازار پسندی بسیار بالایی دارند.

ارتفاع از سطح دریا

در مرحله کاشت نهال آلوچه شهریار یکی از نکاتی که می‌تواند در نحوه رشد و همچنین روند باردهی تاثیر خوبی بگذارد، ارتفاع منطقه کاشت این نهال از سطح دریا می‌باشد. در برخی از ارقام نهال رعایت این ارتفاع موجب تسریع رشد می‌شود؛ اما در برخی دیگر این موضوع، تاثیر چندانی بر سرعت رشد نخواهد داشت.

به طور کلی رعایت دقیق عوامل اصلی مانند آب و هوای منطقه کاشت، عمق چالگود، میزان و مدت آبیاری، کوددهی و موارد نظیر آن تاثیر بسیار بیشتری بر روی رشد درخت گوجه سبز شهریار خواهند داشت.

مقاومت در برابر افات

به طور کلی ارقام نهال گوجه سبز چندان درگیر آفات و بیماری‌ها نمی‌شوند؛ اما باید مراقب بود که با سمپاشی و رسیدگی به موقع و با دقت کامل، از ابتلای نهال‌ها به بیماری و آفات جلوگیری نمود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در صورت کاشت 500 الی 600 اصله درخت آلوچه شهریار، می‌توان برداشت محصولی در حد 40 الی 50 تن از باغات گوجه سبز را داشت؛ البته این میزان به قرار نگرفتن در معرض آفات و همچنین رعایت تمامی شرایط جهت رشد بهتر نهال بستگی دارد و می‌تواند تغییر هم داشته باشد.

شروع محصول دهی

با رعایت تمامی نکات در مراحل کاشت نهال آلوچه شهریار، مراحل رشد این نهال و مراحل گل انگیزی و گلدهی درخت گوجه سبز شهریار، در صورتی که درخت در شرایط ایده‌آل قرار گرفته باشد، در اردیبهشت ماه محصول دهی تجاری خود را آغاز می‌کند.

قدرت رشد درخت

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد بیشترین ارتفاعی که درخت گوجه سبز شهریار می‌تواند داشته باشد، حدود 4 متر است که بیانگر رشد طولی کم و قدرت رشد متوسط این درخت می‌باشد.

رقم گرده افشان

برای باروری بهتر نهال آلوچه شهریار می‌بایست به ازای هر 10 اصله نهال، یک اصله از ارقام مناسب گوجه سبز کاشت کرد تا باردهی و همچنین رشد این نهال به خوبی روند خود را طی کند.

پایه درخت

خوب است بدانید که پایه درخت گوجه سبز شهریار، پایه آلوچه بذری می‌باشد.

زمان گلدهی

زمان محصول دهی از درخت گوجه سبز شهریار در ماه اردیبهشت می‌باشد که معمولا گل دهی قبل از این زمان و در فصل زمستان یا اواخر فصل پاییز رخ می‌دهد.

مدت آبیاری

نیاز آبی درخت گوجه سبز شهریار به گونه‌ای است که پس از کاشت نهال، آبیاری آن می‌بایست هر هفته در دو نوبت به صورت عمیق (طوری که آب به تمام ریشه برسد) انجام گیرد. آبیاری عمیق و دقیق این نهال، موجب گستردگی ریشه و قوی‌تر شدن آن می‌گردد.

با شروع فصل رشد نهال آلوچه شهریار، مطلوب است نوبت‌های آبیاری را به 3 بار در هفته افزایش داده و پس از رسیدن به بلوغ، میزان آب مصرفی برای درختان بالغ را کاهش دهید. توجه داشته باشید که عواملی مانند میزان بارندگی و فصول سال نیز بر کم و کیف آبیاری نهال میوه تاثیرگذار است.

قیمت نهال گوجه سبز شهریار

در مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، فروش نهال گوجه سبز شهریار با مرغوبیت و کیفیت بالا صورت می‌گیرد. نهالستان غرب نهال تمامی واسطه‌های خرید نهال آلوچه شهریار را حذف کرده و باغداران عزیز می‌توانند به طور کاملا مستقیم، نسبت به خرید نهال گوجه سبز شهریار اقدام کنند.

خرید این نهال نیاز به دریافت اطلاعات و همچنین استعلام قیمت درخت گوجه سبز شهریار دارد تا بهترین انتخاب برای کاشت تهیه شود. جهت استعلام قیمت این نهال و دریافت مشاوره خصوصی رایگان، با روابط عمومی مجموعه نهالستان غرب نهال تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال گوجه سبز آذرشهر