پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گوجه سبز سردرودی

نهال گوجه سبز سردرودی

فروش نهال گوجه سبز سردرودی از مهم‌ترین داد و ستدها برای بسیاری از نهالستان‌ها به شمار می‌رود؛ چراکه کیفیت بالا و طعم بی‌نظیر آن، افراد زیادی را برای خرید این نهال ترغیب می‌کند. درخت گوجه سبز سردری یکی از بهترین و مرغوب‌ترین ارقام نهال آلو سبز به شمار می‌رود و میوه آن در اوایل ماه خرداد رسیده و قابل برداشت می‌شود.

جهت خرید نهال گوجه سبز سردرودی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گوجه سبز سردرودی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گوجه سبز سردرودی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

درخت گوجه سبز سردرود از ارقام نهال آلو سبز می‌باشد؛ در واقع راجع به تفاوت آلو و گوجه سبز که هردو از یک نوع نهال به بار می‌آیند باید گفت که گوجه سبز به صورت کال و نرسیده مورد مصرف قرار می‌گیرد؛ اما میوه آلو تا زمانی که کاملا رسیده نشود و قابلیت برداشت نداشته باشد، قابل استفاده نیست. از دیگر تفاوت‌های اصلی آلو و گوجه سبز می‌توان به مزه ترش گوجه سبز و مزه شیرین آلو، تفاوت رنگ این دو میوه و اندازه و شکل آنها نیز اشاره کرد.

قدمت نهال گوجه سبز سردرود به حدود 2000 سال قبل برمی‌گردد که طبق مستندات، چینی‌ها اولین کسانی بودند که به کاشت و برداشت محصول نهال گوجه سبز پرداخته‌اند. درخت گوجه سبز سردری می‌تواند خشکی را تا حد متوسطی تحمل کند و به اصطلاح، یک نهال نیمه متحمل دربرابر خشکی است. میوه درخت گوجه سبز سردرود معمولا در ابتدای خرداد ماه برداشت شده و به سردخانه انتقال داده می‌شود.

مشخصات

یکی از بارزترین مشخصات نهال گوجه سبز سردری قامت کوتاه آن است. به طورکلی درخت گوجه سبز سردرود جزء درختان پایه کوتاه دسته‌بندی می‌شود که موجب سهولت بسیار در کاشت نهال گوجه سبز سردرود برای باغداران می‌شود. بهترین نوع آب و هوا جهت باردهی مطلوب و رشد هرچه بهتر نهال گوجه سبز سردری آب‌وهوای معتدل می‌باشد. قرارگیری نهال گوجه سبز سردرود در منطقه‌های معتدل و نیمه سردسیر باعث می‌شود تا میوه‌های حاصل از این نهال علاوه بر رنگ‌های سبز یا زرد روشن، به رنگ‌های قرمز، ارغوانی و کمی نارنجی نیز متمایل شوند.

از مهم‌ترین نکاتی که به هنگام کاشت نهال گوجه سبز سردری حتما باید به آن توجه داشت، هرس این نهال است. نهال گوجه سبز سردرود نیازمند هرس‌شدن در دو نوبت متفاوت در سال می‌باشد؛ اولین نوبت هرس در فصل تابستان صورت می‌گیرد که هرس فرم دهی نهال نام دارد. دومین هرس که غالبا در فصل زمستان انجام می‌شود، هرس باردهی است که از حساس‌ترین مراحل در نگهداری نهال گوجه سبز سردری به شمار می‌رود.

کشور سازنده

طبق مستندات و همچنین نسخ خطی قدیم، کاشت و برداشت محصول از نهال گوجه سبز سردری به کشور چین و آسیای شرقی باز می‌گردد؛ اما علاوه بر این، تصور می‌شود که در آن زمان نهال گوجه سبز سردرود، از کشورهای ایران و سوریه به یونان نیز انتقال یافته باشد.

فاصله کاشت نهال گوجه سبز سردرودی

رعایت فاصله کاشت مناسب به هنگام کاشتن درخت گوجه سبز سردری از حائز اهمیت‌ترین موارد برای باغداران است؛ چراکه انتخاب فاصله کاشت مناسب موجب افزایش عملکرد و باردهی در واحد سطح کمتر می‌باشد. برای درختان پایه کوتاه مانند درخت گوجه سبز سردرود، معمولا فاصله کمتری برای کاشت لحاظ می‌شود.

بهترین فاصله کاشت برای نهال گوجه سبز سردری فاصله 4*4 متر می‌باشد. رعایت این فاصله موجب عدم تداخل ریشه درختان و رفع کامل نیاز آفتابی درخت می‌شود که باردهی مطلوبی را در پی دارد.

شکل میوه گوجه سبز سردرودی

گوجه سبز سردرودی که به مزه فوق‌العاده و آبدار بودن خود مشهور است، ظاهری گرد و کروی داشته و غالبا به رنگ سبز روشن و براق یافت می‌شود. همانطور که پیش‌تر گفته شد، گوجه سبز سردری با توجه به نوع آب و هوا می‌تواند به رنگ‌های ارغوانی، نارنجی زرد نیز متمایل شود. مزه میوه‌های حاصل از نهال گوجه سبز سردرود ترش و ملس است که درصورت رسیدن گوجه سبز می‌تواند کمی شیرین هم باشد.

حداکثر ارتفاع درخت گوجه سبز سردرودی

درخت گوجه سبز سردرود جزء درختان کوتاه قامت به شمار رفته و رشد طولی چندانی ندارد. حداکثر ارتفاعی که نهال گوجه سبز سردری می‌تواند داشته باشد از 3 متر الی 5 متر می‌باشد.

نیاز سرمایی نهال گوجه سبز سردرودی

به طورکلی ارقام نهال گوجه سبز برای گلدهی و میوه‌دهی به سرمای زیر 7 درجه سانتی‌گراد در مدت 1000 الی 1600 ساعت نیاز دارند. نهال گوجه سبز سردری در برابر سرما مقاومت قابل قبولی دارد و می‌تواند دمایی تا منفی 30 درجه سانتی‌گراد را نیز تحمل کند. اما باید توجه داشت که برای عملکرد بیشتر و حصول میوه‌های باکیفیت، باید نهال گوجه سبز سردرود را در نواحی معتدل آب و هوایی پرورش داد.

عمر اقتصادی

این نهال از عمر اقتصادی بسیار خوبی برخوردار است؛ چراکه میزان عمر مفید این نوع درخت به 40 الی 50 سال می‌رسد که به سطح مراقبت و نگهداری نهال هم بستگی زیادی دارد.

وزن میوه

وزن هر عدد گوجه سبز سردری با توجه به شرایط و منطقه کاشت، متفاوت از دیگری است که این تفاوت اندازه به میزان کوددهی و همچنین نوع کود و تغذیه نهال هم بستگی دارد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع نهال گوجه سبز سردری به هنگام کاشت در باغات از سطح دریا، می‌تواند بر روند رشد نهال تاثیرگذار باشد. باید به یاد داشت که عوامل اصلی همانند میزان و مدت آبیاری، نوع خاک، نوع آب و هوای منطقه و نظایر آن تاثیر بیشتری در رشد باردهی نهال گوجه سبز سردرود دارند و باید با دقت بالایی انتخاب و اعمال شوند.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت نهال گوجه سبز سردرود در برابر آفات در سطح معمولی قرار دارد و درصورت حمله آفاتی همانند کرم آلو، شپشک سان ژوزه و همچنین زنبور سیاه گوجه باید سمپاشی کامل بر تمامی درخت‌ها انجام گیرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد درخت گوجه سبز سردرودی در هکتار 3 الی 5 تن می‌باشد.

شروع محصول دهی

در صورت رعایت تمامی نکات، از خرید نهال گوجه سبز سردرودی تا نحوه مراقبت و مطلوب بودن آب و هوای منطقه کاشت، نهال گوجه سبز سردرود به طور طبیعی در اواخر فصل بهار و اوایل ماه خرداد، پس از طی مرحله گل انگیزی و گلدهی شروع به محصول دهی می‌کند.

قدرت رشد درخت

با توجه به اینکه درخت گوجه سبز سردرود ارتفاع بسیار کمی داشته و درختی کوتاه قدی دارد، قدرت رشد این درخت نیز نسبتا پایین است.

رقم گرده افشان

جهت رشد مناسب و به دست آمدن گوجه سبزهای مرغوب، در زمان کاشت گوجه سبز سردرودی از رقم‌های گرد افشان مناسب استفاده شود.

پایه درخت گوجه سبز سردرودی

درخت گوجه سبز سردرودی با دو پایه آلو وحشی و آلوچه بذری در نهالستان‌های معتبر سراسر کشور یافت می‌شود.

زمان گلدهی نهال گوجه سبز سردرودی

شرایط منطقه کاشت و همچنین نوع نگهداری باید به گونه‌ای باشد که درخت گوجه سبز سردرودی در زمان مطلوب و پیش‌بینی شده، گلدهی خود را بدون هیچ مشکلی آغاز کند.

مدت آبیاری درخت گوجه سبز سردرودی

نیاز آبی درخت گوجه سبز سردرود به طوری است که باید هر هفته مقدار 10 لیتر آب به صورت منظم به نهال‌ها داده شود. توجه داشته باشید که میزان آب بیشتر از 10 لیتر موجب غرقابی شدن نهال‌ها و ایجاد آسیب جدی به ریشه، پوسیدگی آن و یا حتی کمبود اکسیژن و مرگ نهال می‌شود. البته میزان آبیاری به فصول سال نیز وابستگی دارد.

بهتر است این مقدار آب در دو الی سه نوبت در هفته به نهال‌ها داده شود. درختان بالغ گوجه سبز سردرود به علت گستردگی ریشه نسبت به نهال‌ها جوان به آبیاری کمتری نیاز دارند؛ اما به یاد داشته باشید که این به معنای عدم آبیاری درختان نیست. نظم و رعایت ساعات آبیاری نیز در رشد نهال بسیار موثر است.

قیمت نهال درخت گوجه سبز سردرودی

در مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، فروش انواع ارقام نهال گوجه سبز به ویژه فروش نهال گوجه سبز سردرودی، به صورت کاملا مستقیم صورت می‌گیرد. نهالستان غرب نهال با حذف تمامی واسطه‌ها، امکان خرید نهال به طور کاملا مستقیم و با کیفیت و مرغوبیت بالا را برای مشتریان خود فراهم می‌کند.

به هنگام خرید انواع نهال، به یکی از عوامل مهم در پیشرفت اقتصادی، یعنی قیمت نهال مد نظر نیز باید توجه داشت. باغداران عزیز می‌توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و همچنین استعلام قیمت انواع نهال میوه، با روابط عمومی مجموعه نهالستان غرب نهال تماس حاصل فرمایند و از مشاوره رایگان با کارشناسان این شرکت استفاده کنند.


ارقام دیگر نهال گوجه سبز آذرشهر