پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گوجه سبز مراغه

نهال گوجه سبز مراغه

اگر به دنبال یک رقم با سودآوری بالا و سریع هستید. توصیه ما به شما خرید نهال گوجه سبز مراغه است. این رقم علاوه بر باردهی بالا؛ عمر اقتصادی مطلوبی نیز دارد. که آنرا به یکی از بهترین ارقام نهال گوجه سبز در کشورمان تبدیل نموده است. نهال گوجه سبز مراغه برای کاشت در مناطق معتدل و حتی سردسیری نیز مناسب است.

جهت خرید نهال گوجه سبز مراغه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گوجه سبز مراغه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گوجه سبز مراغه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

از ویژگی‌های مثبت این رقم میتوان به مقاومت بسیار عالی در برابر سرما؛ گرما و خشکی و همچنین آفات و بیماری‌ها اشاره نمود.

کشور سازنده

مراغه شهری از توابع استان آذربایجان شرقی است که برای اولین بار در آن نهال گوجه سبز مراغه کشت شد. علت نامگذاری این رقم نیز به این موضوع بازمیگردد. امروزه نهال گوجه سبز مراغه با اصلاحاتی که توسط نهالستان غرب نهال برروی آن به انجام رسیده است. میتواند در بیشتر شهرهای کشورمان رشد کند. و به محصول‌دهی حداکثری بپردازد.

پایه

پایه آلوچه وحشی؛ پایه اصلی برای درختان گوجه سبز مراغه به حساب میاید.

فاصله کاشت

برای احداث باغ گوجه سبز مراغه ابتدا باید خاک باغ را مورد ارزیابی قرار داده و با کوددهی و شخم زنی؛ خاک را اصلاح و تقویت نمایید. زهکشی یکی از مهمترین نکاتی است که هنگام کاشت نهال گوجه سبز مراغه باید به آن توجه شود. چاله‌های کاشت را به فواصل استاندارد 4 در 4 متر مربع در خاک ایجاد کنید. این فاصله به شاخه و برگ درختان؛ فضای کافی برای رشد و دریافت مناسب نور خورشید را میدهد. همچنین ریشه در خاک نیز میتواند به خوبی از منابع خاک بهره ببرد.

البته در زمین‌هایی که شیب متمایل جنوبی دارند؛ میتوانید نهال گوجه سبز مراغه را در فواصل 3 در 4 متر مربع نیز بکارید.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع درختان گوجه سبز مراغه متوسط است. به این ترتیب برداشت محصولات آسان‌تر بوده و نگهداری و سمپاشی و هرس و… درختان با هزینه‌های کمتری همراه خواهد بود. درخت گوجه سبز مراغه در دوران بزرگسالی تا حداکثر ارتفاع 5 متر رشد میکند. همچنین شما میتوانید با استفاده از هرس فرم دهی؛ ارتفاع درختان باغ را تا حدودی کاهش دهید.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی و یا همان دوره سرمایی برای درختان گوجه سبز مراغه بین 500 تا 1800 ساعت قرار گیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد است. این نیاز درختان باید در فصل پاییز و زمستان برطرف شود. به این ترتیب و با تکمیل دوره سرمایی درختان از خواب زمستانه بیدار شده و برای محصول‌دهی در سال جدید آماده میشوند.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی در وقع از زمان رسیدن درخت به سن بلوغ آغاز شده و تا پایان دوران کهنسالی ادامه میابد. درختان در این مدت به بیشترین محصول‌دهی میپردازند. از این رو بالا بودن عمر اقتصادی؛ یکی از مهم‌ترین فاکتورها هنگام خرید نهال گوجه سبز مراغه به حساب میاید. عمر اقتصادی درخت گوجه سبز مراغه بین 30 تا 40 سال است. نوع رسیدگی و نگهداری از درختان؛ همچنین سازگاری پذیری با شرایط اقلیمی و آب وهوایی آنها، در افزایش عمر اقتصادی درختان گوجه سبز مراغه تاثیر گذار است.

وزن میوه

این رقم با نام آلو مراغه نیز شناخته میشود. شکل ظاهری آن گرد و به رنگ سبز است. طعم آن بسیار خوشمزه و آبدار بوده و طرفداران زیادی دارد. این میوه به اندازه متوسط است. و وزن آن به طور میانگین بین 8 تا 10 گرم میباشد. به طور متوسط هر 100 تا 120 عدد از این میوه؛ وزنی برابر 1 کیلوگرم دارد.

ارتفاع از سطح دریا

برای کاشت درختان گوجه سبز مراغه بهترین ارتفاع از سطح دریا بین 600 تا 2200 متر میباشد. با کاشت درختان در این ارتفاع بهترین سازگاری پذیری آن‌ها با شرایط اقلیمی و آب وهوایی را شاهد خواهیم بود. در نتیجه درختان؛ بهترین عملکرد و محصول‌دهی را برای ما به ارمغان خواهند داشت.

مقاومت در برابر آفات

نهال گوجه سبز مراغه مقاومت مناسبی در برابر آفاتی چون کرم‌ها و کپک‌ها از خود نشان میدهد. البته سمپاشی سالیانه درختان برای پیشگیری از حمله ناگهانی آفات و بیماری‌ها؛ لازم و ضروری است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

همانطور که میدانید سوددهی از یک باغ؛ از فروش میوه‌های باغ حاصل میشود. یعنی هرچه محصول‌دهی بیشتر و باکیفیت‌تر باشد، سودآوری شما از باغ افزایش خواهد یافت. به طور متوسط هر درخت گوجه سبز مراغه پس از رسیدن به دوران بلوغ قادر است تا 150 کیلوگرم میوه تولید کند. این باردهی در باغ به 35 تا 40 تن در هکتار میرسد.

شروع محصول‌دهی

تنها 1 سال پس از کاشت درختان؛ محصول‌دهی خود را در حجم کم و محدود آغاز میکنند. میوه این درختان از سال دوم به بعد قابل استفاده است. هرچه درختان به سن بلوغ نزدیکتر شوند؛ محصول‌دهی آنها بیشتر و با کیفیت بالاتری خواهد بود. میوه گوجه سبز مراغه در ماه مرداد به طور کامل میرسد.

رقم گرده افشان

شما میتوانید از سایر ارقام نهال گوجه سبز برای گرده افشانی نهال گوجه سبز مراغه استفاده نمایید. به طور متوسط به ازای هر 30 اصله نهال گوجه سبز مراغه باید 1 اصله نهال گوجه سبز گرده زا در باغ بکارید.

مدت آبیاری

آبیاری درختان گوجه سبز مراغه در فصل بهار هر 10 روز یکبار و در فصل تابستان هر 7 روز یکبار انجام میشود. در فصل پاییز و زمستان به علت بارندگی و سرمای بیش از حد هوا باید فواصل آبیاری را افزایش داده (هر 15 روز یکبار) و یا آن را متوقف کنید.

بهترین روش ابداع شده برای آبیاری درختان گوجه سبز مراغه؛ استفاده از آبیاری تحت فشار بابلر است.

زمان گلدهی

نهال گوجه سبز مراغه دیرگل است. از این رو میتوانید آن را در مناطق سردسیر و با زمستان‌های نسبتا طولانی نیز بکارید.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال بزرگترین عرضه کننده و فروشنده انواع ارقام نهال گوجه سبز به سرتاسر نقاط کشورمان است. این مرکز با بهره گیری از دانش روز باغداری و استفاده از تجهیزات پیشرفته اقدام به انجام اصلاحات روی نهال‌ها و تقویت آنها نموده است. به این ترتیب نهال‌های مناسب برای کلیه شهرهای کشور را تولید میکند.

برای خرید نهال گوجه سبز مراغه و یا کسب آگاهی از قیمت نهال گوجه سبز مراغه شما باغداران محترم میتوانید با ما در دفتر مرکزی نهالستان غرب نهال، واقع در شهر میاندوآب به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی در ارتباط باشید.

همچنین برای مشاوره رایگان با مشاوران خبره ما در حوزه نحوه کاشت و داشت و برداشت انواع نهال میوه؛ میتوانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.


ارقام دیگر نهال گوجه سبز آذرشهر