پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گوجه قرمز

نهال گوجه قرمز

نهال گوجه قرمز از ارقام غیر بومی آلو می‌باشد که در ایران مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. میوه این نهال طعم و عطر بسیار خوبی دارد؛ به طوری که موجب افزایش خرید این نهال در بین مردم شده است.

جهت خرید نهال گوجه قرمز آذرشهر کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گوجه قرمز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گوجه قرمز نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال گوجه قرمز

از لحاظ آب و هوایی اقلیم‌هایی که داری آب و هوای معتدل می‌باشند، بهترین مکان جهت کاشت نهال آلوچه قرمز به شمار می‌آیند. کوددهی این نهال باید به گونه‌ای باشد که نهال بیشتر مواد مغذی لازم را دریافت کرده و رشد بهتری داشته باشد. به این منظور بهتر است به هنگام کاشت نهال آلوچه قرمز، مقدار 5 تن کود پوسیده دامی تهیه شود؛ تا یک هکتار از این نهال به خوبی کوددهی شود.

زمان‌های مناسب برای کوددهی نهال آلوچه قرمز عبارت‌اند از ماه‌های خرداد و تیر در فصول بهار و تابستان؛ کوددهی در این زمان‌ها موجب دریافت بهتر مواد مغذی لازم در زمان رشد می‌شود.

مشخصات

نهال گوجه قرمز از ارقام غیر بومی می‌باشد که از قاره آمریکا نشأت گرفته است. میوه‌های حاصل از این نهال شباهت زیادی به میوه گوجه سبز دارد. رنگ آلو همانطور که از نام آن پیداست به رنگ قرمز است و طعم شیرینی هم دارد.

موارد مصرف آلو قرمز به صورت تازه خوری و گاهی خشک شده می‌باشد. در خصوص کاشت نهال آلوچه قرمز باید توجه داشت که حداقل اندازه چالگود باید در ابعاد 80*80*80 سانتی‌متر باشد؛ تا ریشه نهال به خوبی گسترده شود.

کشور سازنده

درخت گوجه قرمز از ارقام غیر بومی آلو محسوب می‌شود و منشا آن به کشور آمریکا برمی‌گردد. این نهال ابتدا از آمریکای جنوبی و امریکای مرکزی سرچشمه گرفته است و در طی سال‌ها تحت تاثیر استثمار به اروپا و کشور‌های اطراف آن انتقال یافت.

فاصله کاشت درخت گوجه قرمز

به هنگام کاشت درخت گوجه قرمز می‌بایست به فواصل کاشت نهال‌ توجه بسیاری داشت؛ چرا که رعایت فاصله مناسب کاشت، موجب تنفس بهتر ریشه، عدم تداخل ریشه‌ها در خاک و رفع نیاز آفتابی نهال آلوچه قرمز می‌شود.

در صورتی که قصد دارید کاشت این نوع نهال را در مناطق شیب دار و بادخیز انجام دهید، فاصله کاشت مناسب 3*3 و 3*3.5 متر می‌باشد؛ اما در صورتی که منطقه کاشت شما جزء زمین‌های صاف مسطح و فاقد شیب است، بهتر آن است که فاصله کاشت 4*4 متر مربعی را برای کاشت درخت گوجه قرمز انتخاب فرمایید.

شکل میوه

میوه آلوچه قرمز بسیار مشابه میوه گوجه سبز است؛ از لحاظ ظاهری باید گفت که تنها تفاوت گوجه قرمز با گوجه سبز، رنگ قرمز آن است. میوه گوجه قرمز بسیار عطر مطبوعی دارد و همین بوی خوش، موجب افزایش اشتها نیز می‌شود. طعم میوه گوجه قرمز در ابتدا ملس است و پس از رسیدن، مزه شیرین بسیار خوبی دارد که موجب بازارپسندی مطلوب آن نیز شده است.

حداکثر ارتفاع

درخت گوجه قرمز از جمله ارقام نهالی است که به لحاظ رشد طولی به طور متوسط عمل می‌کند. ارتفاع هر نهال آلوچه قرمز حدودا از 3 الی 5 متر می‌باشد.

نیاز سرمایی

نهال آلوچه قرمز مقاومت خوبی در برابر سرمای زمستانه از خود نشان می‌دهد؛ با این وجود بهترین زمان کاشت از نظر آب و هوایی و میزان سرمای هوا برای نهال گوجه قرمز، اوایل فصل بهار و کمی پس از افزایش دمای هوا می‌باشد.

نهال گوجه سبز قرمز می‌تواند سرمایی در حدود منفی 30 درجه سانتی‌گراد را متحمل شود و از بابت مقاومت در برابر سرما، نهال نسبتا مقاومی به شمار می‌رود. بدون شک این رقم نیز به مقداری سرما برای بیدار شدن از خواب زمستانه نیاز دارد.

عمر اقتصادی نهال آلوچه قرمز

نهال آلوچه قرمز از عمر مفید نسبتا خوبی برخوردار است. حداکثر عمر اقتصادی این نهال در حدود 40 سال است که زمان مطلوبی برای این نوع رقم از نهال‌های آلو به شمار می‌رود.

وزن میوه

خوب است بدانید که حدود 80 عدد آلوچه قرمز، برابر با یک کیلوگرم محصول خواهد بود.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع کاشت نهال آلوچه قرمز از سطح دریا می‌تواند در عملکرد و رشد درخت آن تاثیرگذاری بالایی داشته باشد. در صورتی که این نهال در ارتفاع مطلوبی از سطح دریا کاشته شود، رشد بهتری خواهد داشت.

توجه داشته باشید که ارتفاع نهال از سطح دریا نسبت به سایر عوامل همانند نوع خاک، نوع کود مصرفی، میزان و مدت آبیاری، آب و هوای منطقه، نیاز آفتابی و نظایر آن قطعا تاثیر کمتری بر رشد این نهال خواهد داشت؛ لذا در صورت عدم انتخاب ارتفاع مناسب از سطح دریا، می‌توان با رعایت کامل این موارد و رسیدگی به نهال، عملکرد خوبی را از آن دریافت کرد.

مقاومت در برابر افات

مقاومت درخت گوجه قرمز در برابر آفات شایع میان ارقام نهال آلو بسیار بالا است. با وجود مقاومت بالای نهال آلوچه قرمز در برابر آفات، شته‌ها می‌توانند باغات این نهال را مورد حمله قرار دهند. شته‌ها با رنگ‌های سبز، سیاه و قهوه‌ای، با چسبیدن به پشت برگ درخت گوجه سبز قرمز، از شیره گیاه مکیده و به آن آسیب جدی وارد می‌کنند.

غالبا شته‌ها در فصل بهار و از اواسط ماه فروردین شروع به فعالیت می‌کنند و علاوه بر پشت برگ، روی سرشاخه‌های تازه و جوان درختان نیز قرار می‌گیرند. برای دفع شته از باغات نهال گوجه قرمز می‌بایست سمپاشی و اقدامات لازم، به موقع و قبل از حمله‌ شته‌ها صورت گیرد. از دیگر آفاتی که می‌توانند درخت گوجه سبز قرمز را مورد آسیب‌دیدگی جدی قرار دهند، می‌توان به نوعی از مگس‌ها، کپک سفید و همچنین بیماری حاصل از ویروس موزاییک خیار اشاره کرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باغاتی که در آنها نهال آلوچه قرمز به صورت گسترده مورد کاشت و بهره برداری قرار می‌گیرد، به طور متوسط در هر هکتار 40 تن میوه به ثمر می‌نشاند که در صورت قرارگیری نهال در شرایط ایده‌آل و مطلوب، این میزان باردهی به طور تدریجی افزایش یافته و بهره برداری اقتصادی از این باغات بیشتر می‌شود.

شروع محصول دهی

نهال آلوچه قرمز به شرط قرارگیری در شرایط مناسب، به طور طبیعی در اوایل مرداد ماه قابلیت برداشت محصول و انتقال آن به سردخانه را دارد؛ اما بسته به نوع آب و هوای منطقه کاشت، این زمان می‎تواند تا اواخر مرداد ماه نیز متغیر باشد. گفته شده که این نهال بین 2 تا 5 سال پس از کاشت شروع به باردهی خواهد کرد.

قدرت رشد درخت

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، درخت گوجه سبز قرمز، باید‌ رشد طولی 3 الی 5 متر را دارا باشد که همین موضوع بیانگر قدرت رشد نسبتا متوسط این درخت شده است.

رقم گرده افشان

برای باروری درخت گوجه سبز قرمز باید از ارقام گرده افشان مناسب استفاده نمود و انجام عمل گرده افشانی از ضرورات نگهداری از نهال گوجه قرمز می‌باشد.

پایه درخت گوجه قرمز

خوب است بدانید که درخت گوجه سبز قرمز، معمولا بر پایه گوجه وحشی تولید و عرضه می‌شود.

زمان گلدهی نهال آلوچه قرمز

این نوع نهال از ارقام دیرگل نهال آلو محسوب می‌شود و برای گلدهی به مدت زمان زیادی نیاز دارد. گلدهی درخت گوجه قرمز تا حد زیادی وابسته به نوع آب و هوای منطقه کاشت بستگی دارد. در صورتی که رشد نهال آلوچه قرمز در محیط ایده‌آل و شرایط مطلوب صورت گیرد، این نهال به طور طبیعی در فصل زمستان و اواخر ماه اسفند، گلدهی خود را آغاز می‌کند.

باید توجه داشت که مرحله گل‌انگیزی به صورت کامل طی شده باشد؛ تا گلدهی نهال گوجه سبز قرمز به خوبی انجام گیرد.

مدت آبیاری

مطلوب آن است که آبیاری درخت گوجه قرمز در فصل بهار، هر 10 روز یک بار صورت گیرد. این مدت زمان می‌بایست برای نهال‌ها و درختان جوان به صورت کاملا منظم و با دقت کافی انجام گیرد. با افزایش دمای هوا و گرم شدن آن، نیاز آبی این رقم از نهال آلوچه تا حدودی افزایش می‌یابد؛ به طوری که لازم است برای هر نهال آلوچه قرمز در فصل تابستان، هفته‌ای یکبار آبیاری عمیق صورت گیرد؛ تا نهال رشد و عملکرد خوبی را داشته باشد.

قیمت نهال گوجه قرمز

در مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس داداشی، فروش نهال آلوچه قرمز به صورت کاملا مستقیم و با حذف واسطه‌ها صورت می‌گیرد. قیمت این نهال در نهالستان غرب نهال به سبب حذف واسطه‌ها، مناسب‌تر بوده و شرایط بهتری را برای خریداران گرامی فراهم می‌سازد. جهت خرید نهال گوجه سبز و همچنین استعلام قیمت این نهال، می‌توانید با بخش روابط عمومی این مجموعه تماس حاصل فرمایید. روابط عمومی نهالستان غرب نهال آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان و همچنین ارائه مشاوره رایگان و اطلاعات تکمیلی به شما، برای خرید انواع نهال میوه می‌باشد.


ارقام دیگر نهال گوجه سبز آذرشهر