پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گوجه سبز ملایر

نهال گوجه سبز ملایر

بدون شک میتوان گفت یکی از بهترین و سازگارترین ارقام نهال گوجه سبز متعلق به نهال گوجه سبز ملایر است. این رقم را میتوان در اکثر نقاط کشور؛ حتی شهرهایی که امکان کاشت ارقام دیگر وجود ندارد نیز کاشت. مقاومت سرمایی و گرمایی بسیار عالی و مقاومت بینظیر درختان در برابر آفات و بیماری‌ها؛ درخت گوجه سبز ملایر را تبدیل به یک رقم قدرتمند با سرعت رشد بسیار عالی نموده است.

جهت خرید نهال گوجه سبز ملایر کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گوجه سبز ملایر کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گوجه سبز ملایر نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

بهترین آب وهوا برای کاشت درختان گوجه سبز ملایر؛ آب وهوای معتدل و نیمه سردسیری؛ و سردسیری است.

میوه‌های گوجه سبز ملایر کروی و سبز رنگ هستند.

هرس درختان معمولا 3 بار در سال یکبار در اواخر تابستان؛ یکبار در اواخر پاییز و یکبار در زمستان انجام میشود. هرس اول برای فرمدهی درختان و دوبار بعدی برای باردهی درختان صورت میگیرد.

کشور سازنده

نهال گوجه سبز ملایر یک رقم ایرانی است. این رقم برای اولین بار در شهر ملایر پرورش یافت. امروزه نیز در بیشتر باغ‌ها در این شهر کشت میشود.

پایه

برای پرورش درختان گوجه سبز ملایر از پایه آلوچه وحشی به عنوان پایه اصلی استفاده میشود.

فاصله کاشت

الگوی کاشت درختان گوجه سبز ملایر به صورت مربعی و مستطیلی انجام میشود. در این الگو؛ فواصل کاشت باید منظم و 4 متر از هر طرف باشد. تا درختان فضای کافی برای رشد و دریافت نور خورشید داشته باشند. از طرفی بتوانند از منابع خاک و آب آبیاری به خوبی بهره ببرند.

در زمین‌هایی که شیب متمایل جنوبی دارند. شما میتوانید فواصل کاشت را تا 3 در 4 متر مربع نیز برسانید.

حداکثر ارتفاع درخت

در صورت سلامتی و رشد کافی درختان قادرند تا ارتفاع بین 3 تا 5 متر رشد نمایند. رشد درختان به عواملی چون آبیاری؛ کوددهی؛ سلامتی؛ آب وهوای مطلوب و خاک غنی، هرس به موقع و اصولی و… وابسته است.

نیاز سرمایی

برای رشد بهتر درختان گوجه سبز ملایر و افزایش مقاومت سرمایی آنها؛ باید درختان هرساله در یک دوره سرمایی بین 500 تا 1800 ساعته تحت دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرند. این دوره سرمایی هرساله در فصل پاییز و زمستان توسط درختان سپری میشود.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی بالا نیز یکی دیگر از دلایل خرید نهال گوجه سبز ملایر در بیشتر شهرهای کشورمان است. با خرید و کاشت این رقم؛ درختان به سرعت باردهی را آغاز نموده و پس از رسیدن به سن بلوغ قادرند تا بیش از 40 سال به محصول‌دهی حداکثری بپردازند.

وزن میوه

گوجه سبز ملایر دارای اندازه ای متوسط و ظاهری گرد با طعم ملس و آبدار است. به طور کلی هر 70 تا 80 عدد از گوجه سبز ملایر وزنی برابر 1 کیلوگرم دارد. این میوه در بازار طرفداران زیادی دارد.

ارتفاع از سطح دریا

این رقم محدودیت ارتفاع از سطح دریا ندارد. و با آب وهوا و شرایط اقلیمی موجود در تمامی ارتفاع‌ها از سطح دریا به خوبی سازگار است.

مقاومت در برابر آفات

همانطور که اشاره شد درخت گوجه سبز ملایر مقاومت بسیار عالی در برابر آفات از خود نشان میدهد. البته باید مراقب آفاتی چون سوسک سرشاخه خوار و لیسه باشید. به شما توصیه میکنیم درختان گوجه سبز را هر ساله سمپاشی نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی بالا از نقاط قوت درختان گوجه سبز ملایر است. به طور متوسط هر هکتار از باغ گوجه سبز ملایر پس از رسیدن به سن بلوغ قادر است تا 40 تن باردهی به همراه داشته باشد. هرچه نگهداری از درختان بهتر انجام گیرد. و درختان سالم و به دور از بیماری و آفات باشند؛ محصول‌دهی آنها نیز افزایش میابد.

شروع محصول‌دهی

باردهی درختان گوجه سبز ملایر معمولا 3 سال پس از کاشت آنها آغاز میشود. در ابتدا باردهی کم و محدود است. پس از آن رفته رفته باردهی درختان افزایش یافته و با رسیدن به سن بلوغ به میزان حداکثری خود میرسد. میوه‌های این رقم در اوایل تیرماه به طور کامل میرسند.

رقم گرده افشان

درخت گوجه سبز ملایر خود گرده زا است. و نیازی به کاشت رقم گرده زا در باغ وجود ندارد.

مدت آبیاری

آبیاری درختان گوجه سبز ملایر در سالهای ابتدایی پس از کاشت باید کمی بیشتر و در فواصل زمانی کوتاه تری انجام شود.

همچنین در فصل رشد و فصل گرما که میزان بارندگی کمتر است. باید درختان را بیشتر آبیاری کنید.

به طور کلی در فصل بهار هر 10 روز یکبار و در تابستان هر 7 روز یکبار لازم است تا درختان گوجه سبز ملایر آبیاری شوند.

در فصل پاییز و زمستان نیز براساس میزان بارندگی و دوره خواب درختان گوجه؛ آبیاری را کاهش داده و یا متوقف نمایید.

زمان گلدهی

این رقم نسبتا دیرگل است. گلدهی آن در اواخر اسفند ماه آغاز میشود.

جمع بندی

نهال گوجه سبز ملایر یک گزینه ایده آل حتی در مناطق سردسیری به حساب میاید. این رقم مقاومت سرمایی و گرمایی و آفت و بیماری بسیار مطلوبی دارد. با توجه به اینکه گلدهی این درختان در اواخر اسفند ماه آغاز میشود. بهتر است آن را در مناطقی که سرمای طولانی در فصل زمستان دارد نکارید. میوه‌دهی این رقم بسیار بالا بوده و با میوه‌های خوشمزه و آبداری که دارد؛ هرساله سودآوری بسیار زیادی را از باغ شاهد خواهید بود.

نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز فروش انواع ارقام نهال گوجه سبز به خصوص فروش نهال گوجه سبز ملایر در سرتاسر کشورمان به حساب میاید. این مرکز با دارا بودن مجوزهای قانونی از جهاد کشاورزی همچون، گواهی رسمی و شناسنامه معتبر؛ تاییدیه جهاد کشاورزی و با بهره گیری از دانش روز باغداری و کشاورزی و استفاده از کادر مجرب و حرفه ای؛ اقدام به تولید انواع ارقام نهال میوه نموده است.

نهالستان بزرگ غرب نهال به همراه نهال‌های تولیدی خود؛ گواهی سلامت و گواهی عاری از آفات؛ کارت قرنطینه و کارت گارانتی معتبر 2 ساله ارائه میدهد.

برای خرید نهال گوجه سبز ملایر و یا کسب اطلاع از قیمت نهال گوجه سبز ملایر شما باغداران محترم میتوانید از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

همچنین میتوانید کلیه سوالات خود را در حوزه نحوه آبیاری؛ کوددهی؛ نگهداری، کاشت و پرورش درختان؛ و هرس و… به صورت رایگان از مشاوران ما در دفتر مرکزی نهالستان غرب نهال به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری جویا شوید.


ارقام دیگر نهال گوجه سبز آذرشهر