پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گردو تخم مرغی

نهال گردو تخم مرغی

درخت گردو تخم مرغی یک رقم ایرانی است. که قادر است در بیشتر استان‌های کشور به خوبی رشد کند. این رقم در همان سال اول پس از کاشت باردهی خود را آغاز نموده و با رسیدن به سن بلوغ، باردهی آن به بیشترین مقدار ممکن میرسد. در صورت سازگاری با آب وهوا و شرایط آب وهوایی و همچنین نگهداری صحیح و آبیاری کافی درختان گردو تخم مرغی قادرند تا 4 تن در هکتار باردهی با کیفیت به همراه داشته باشند. عمر اقتصادی بالا تا بیش از 100 سال و محصولات باکیفیت و بازار پسند از مهم ترین دلایل باغداران برای خرید نهال گردو تخم مرغی به حساب میاید.

جهت خرید نهال گردو تخم مرغی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گردو تخم مرغی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گردو تخم مرغی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال گردو تخم مرغی

نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز تخصصی تولید و عرضه انواع نهال گردو به سرتاسر کشور میباشد. این مرکز با بهره گیری از دانش روز باغداری و همچنین تجربه متخصصین این حوزه اقدام به تولید و فروش نهال گردو اصلاح شده به سرتاسر کشور نموده است.جهت افزایش رفاه حال شما باغداران محترم؛ امکان خرید اینترنتی نهال گردو تخم مرغی و سایر ارقام نهال گردو در نهالستان غرب نهال فراهم شده است. برای خرید اینترنتی نهال گردو تخم مرغی از صفحه جاری میتوانید محصول مورد نظرتان را به سبد خرید بیافزایید.نهال گردو اصلاح شده و شناسنامه دار در نهالستان گردو به همراه کارت سلامت؛ شناسنامه رسمی؛ گواهی عاری از آفت؛ کارت قرنطینه و گارانتی 2 ساله از سوی نهالستان غرب نهال عرضه میشود.

کشور سازنده گردو تخم مرغی

نهال گردو تخم مرغی یک رقم ایرانی است. این رقم با انجام اصلاحات توسط نهالستان غرب نهال امروزه در بیشتر استان‌های کشور قابل کاشت است.

شروع محصول دهی گردو تخم مرغی

باردهی درختان گردو تخم مرغی از همان سال اول آغاز میشود.

گلدهی گردو تخم مرغی

درخت گردو تخم مرغی دیرگل است. گلدهی این درختان در اواسط فصل بهار (اواخر فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت ماه) آغاز میشود.

فاصله کاشت گردو تخم مرغی

فاصله کاشت برای درختان گردو براساس میزان رشد ارتفاع و شاخه و برگ درخت؛ سهولت در تردد ماشین آلات کشاورزی؛ استفاده بهینه از فضای زمین و… تعیین میشود. با توجه به نکات مطرح شده فاصله استاندارد برای کاشت درخت گردو تخم مرغی با الگوی مربعی یا مستطیلی در فواصل 7 تا 7 متر مربع میباشد. درختان گردو نیاز دارند تا روزانه بین 6 تا 8 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند. از این رو آنها را در کنار دیوار و یا مناطق سایه نکارید.

میزان باردهی گردو تخم مرغی

سن بلوغ درخت گردو تخم مرغی در 5 سالگی آن است. با توجه به تحقیقات انجام شده پیش بینی میشود درخت گردو تخم مرغی در 5 سالگی و پس از آن، سالیانه تا 20 کیلوگرم باردهی به همراه داشته باشد.

ارتفاع از سطح دریا گردو تخم مرغی

درخت گردو تخم مرغی با مناطق هم سطح با دریا و همچنین مناطق نسبتا مرتفع نیز سازگاری مناسبی دارد. به طور کلی شما میتوانید درخت گردو تخم مرغی را در ارتفاع از سطح دریا بین 100 – 1500متر بکارید.

گرده افشان گردو تخم مرغی

درخت گردو تخم مرغی خود گردزا است. بنابراین نیازی به کاشت رقم گرده زای سازگار در باغ وجود ندارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار گردو تخم مرغی

باردهی مناسب یکی دیگر از ویژگی‌های درخت گردو تخم مرغی به حساب میاید. درخت گردو تخم مرغی قادر است در سال تا 4 تن باردهی به همراه داشته باشد. محصولات این رقم در صورت سلامتی درخت و آبیاری کافی، به صورت یکدست، باکیفیت و بازار پسند خواهند بود.

عمر اقتصادی گردو تخم مرغی

عمر اقتصادی در واقع به حداکثر زمانی گفته میشود که پس از سن بلوغ، درخت به باردهی حداکثری خود ادامه میدهد. با توجه به اصلاحات انجام شده برروی درخت گردو تخم مرغی توسط نهالستان غرب نهال این رقم قادر است تا 100 سال به باردهی حداکثری خود ادامه دهد.

میزان آبیاری گردو تخم مرغی

برای حفظ سلامت درختان و همچنین تولید محصولات درشت و بازار پسند توصیه میکنیم درخت گردو تخم مرغی را هر 10 روز یکبار آبیاری کنید. آبیاری درختان با توجه به میزان بارندگی و شرایط آب وهوایی در منطقه میتواند کاهش یا افزایش بیابد. بهترین روش برای آبیاری درختان گردو تخم مرغی در فصل بهار و تابستان؛ استفاده از روش آبیاری تحت فشار قطره ای است. در فصل پاییز و زمستان نیازی به آبیاری درختان وجود ندارد.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت گردو تخم مرغی در بزرگسالی حداکثر تا ارتفاع 4 متری رشد میکند. ارتفاع متوسط این درختان به کاهش هزینه‌های نگهداری و همچنین سهولت در برداشت محصول کمک میکند.

نیاز سرمایی گردو تخم مرغی

برای بهبود عملیات رشد درختان و بیدار شدن آن‌ها از خواب زمستانه در فصل بهار؛ گذراندن یک دوره سرمایی مشخص الزامی است. درخت گردو تخم مرغی باید هرساله و در فصل پاییز و زمستان در دوره سرمایی بین 600 تا 800 ساعته در دمای بین 5 تا 10 درجه سانتی گراد قرار بگیرد. تا پس از پایان این دوره از خواب بیدار شده و به باردهی در سال جدید بپردازد.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

گردو تخم مرغی پوست کاغذی است. که به راحتی از مغز آن جدا میشود.

وزن و رنگ گردو تخم مرغی

مغز میوه گردو تخم مرغی به رنگ قهوه ای روشن است. این میوه متوسط با وزن میانگین 5.4 گرم مشاهده میشود.


ارقام دیگر نهال گردو