پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گیلاس زرد ارومیه

نهال گیلاس زرد ارومیه

درخت گیلاس زرد ارومیه یکی از ارقام اصلاح شده بومی در کشورمان است. این رقم برای اولین بار در شهر ارومیه و توسط متخصصین باغداری تولید شده است. امروزه متخصصین ما در نهالستان غرب نهال اقدام به تولید، اصلاح و فروش نهال گیلاس زرد ارومیه با بالاترین کیفیت در سرتاسر کشور نموده اند. شما میتوانید رقم گیلاس زرد ارومیه را در کلیه شهرها با اب وهوای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی؛ معتدل و مرطوب و ارتفاع از سطح دریای 100 – 3000 متر بکارید. باردهی درختان گیلاس زرد ارومیه پس از رسیدن به بلوغ به 40 کیلوگرم میرسد. از مزایای خرید و کاشت این رقم؛ عمر اقتصادی بالای درختان است. درختان گیلاس زرد ارومیه در صورت سلامتی و نگهداری صحیح قادرند تا بیش از 40 سال عمر مفید و محصول دهی اقتصادی به همراه داشته باشند.

جهت خرید نهال گیلاس زرد ارومیه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گیلاس زرد ارومیه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گیلاس زرد ارومیه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال گیلاس زرد ارومیه

نهالستان غرب نهال با بیش از نیم قرن تجربه با افتخار بزرگترین تولید کننده نهال گیلاس زرد ارومیه در کشورمان است. این مرکز با دریافت مجوز رسمی از جهاد کشاورزی؛ گواهی فعالیت و شناسنامه رسمی اقدام به تولید و اصلاح و فروش انواع نهال گیلاس شناسنامه دار؛ ژنوتیپی؛ پایه بذری و گلدانی و… به سرتاسر کشور نموده است.جهت افزایش رفاه شما باغداران محترم امکان خرید اینترنتی گیلاس زرد ارومیه در وبسایت غرب نهال فراهم است. از این پس برای خرید نهال گیلاس زرد ارومیه از وبسایت غرب نهال میتوانید رقم مورد نظرتان را به سبد خرید بیافزایید.

کشور سازنده :

خواستگاه اولیه و کشور تولید کننده نهال گیلاس زرد ارومیه کشور ایران و شهر ارومیه است.

شروع محصول دهی :

درختان گیلاس زرد ارومیه اصلاح شده قادرند در دومین سال پس از کاشت باردهی خود را در حجم محدود آغاز کنند.

گلدهی :

درخت گیلاس ارومیه دیرگل است. دوره گلدهی درختان گیلاس زرد ارومیه از اواخر ماه فروردین آغاز شده و تا اواسط ماه اردیبهشت ادامه دارد.

فاصله کاشت :

رعایت فاصله کاشت استاندارد به دریافت نور خورشید کافی و درنتیجه رشد بهتر و عملکرد بیشتر درختان منجر خواهد شد. درخت گیلاس زرد ارومیه را در فواصل استاندارد 4 در 4 متر در باغ بکارید. لازم به ذکر است این رقم حداقل 8 ساعت در روز به دریافت نور مستقیم خورشید نیاز دارد. از این رو درخت گیلاس زرد ارومیه را در مناطق سایه و یا در نزدیکی دیوار نکارید.

میزان باردهی :

درخت گیلاس زرد ارومیه با سازگاری عالی با آب وهوای بیشتر استان‌های کشور یکی از بالاترین محصول دهی‌ها در بین ارقام گیلاس را به همراه دارد. این رقم پس از رسیدن به بلوغ قادر به باردهی تا 40 کیلوگرم میباشد.

ارتفاع از سطح دریا :

رقم گیلاس زرد ارومیه را میتوان در ارتفاع بین 100 – 3000 متر از سطح دریا کاشت و از سازگاری عالی و عملکرد حداکثری درختان بهره مند شد. عدم توجه به ارتفاع از سطح دریای درختان میتواند موجب سوختن درخت؛ جوانه و یا محصول شود.

پایه :

درخت گیلاس زرد ارومیه از طریق آلبالو تلخ و پایه گزیلا تکثیر میشود.

گرده افشان :

برای بهبود عملیات گرده افشانی و افزایش محصول دهی درختان؛ بهتر است رقم گرده زای سازگار را در تعداد کافی در باغ بکارید. نهال گیلاس شیشه ای یک رقم سازگار با گلهای درخت گیلاس زرد ارومیه است. این رقم را همزمان با کاشت رقم اصلی و با نسبت 1 بر 10 در باغ بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار :

بهترین عملکرد و باردهی درختان گیلاس زرد ارومیه از زمان بلوغ درخت آغاز میشود. درختان در صورت کاشت در شرایط آب وهوایی و اقلیمی سازگار و نگهداری صحیح قادرند به باردهی حداکثر 25 تن در هکتار دست یابند.

عمر اقتصادی :

عمر اقتصادی درخت گیلاس زرد ارومیه بسیار عالی و تا بیش از 80 سال است. باردهی درخت در طول عمر مفید حداکثری؛ باکیفیت و بازار پسند است.

میزان آبیاری :

به طور متوسط آبیاری رقم گیلاس زرد ارومیه هر 7 تا 10 روز یکبار انجام میشود. بهتر است باغ گیلاس زرد ارومیه را با توجه به شرایط اب وهوایی و اقلیمی و میزان بارندگی؛ فصل و سن درختان آبیاری نمایید. درختان جوان تر نیاز به آبیاری بیشتری دارند. بهترین روش برای آبیاری باغ گیلاس زرد ارومیه آبیاری تحت فشار قطره ای است. این روش علاوه بر کاهش مصرف آب؛ به افزایش راندمان آبیاری؛ جلوگیری از رشد علف هرز در باغ؛ آبیاری کنترل شده و پیشگیری از گسترش بیماری و افت در باغ کمک میکند.

حداکثر ارتفاع درخت :

ارتفاع رقم گیلاس زرد ارومیه در بزرگسالی حداکثر به 4 متر میرسد. ارتفاع متوسط این رقم به افزایش سهولت برداشت میوه و کاهش هزینه‌های نگهداری و هرس درختان کمک میکند.

نیاز سرمایی :

نیاز سرمایی درخت گیلاس زرد ارومیه بین 800 تا 1600 ساعت میباشد. درخت باید در فصل پاییز و زمستان و در مدت زمان اعلام شده در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد قرار بگیرد. با پایان دوره سرمایی درخت از خواب زمستانه بیدار شده و برای گلدهی در سال بعد آماده میشود.


ارقام دیگر نهال گیلاس