پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گیلاس سیاه

نهال گیلاس سیاه

آیا میدانید درخت گیلاس سیاه یک رقم بومی و ایرانی میباشد، که قادر است با آب وهوا و شرایط اقلیمی در بیش از 26 استان کشور سازگار شود؟ درخت گیلاس سیاه یک رقم اصلاح شده توسط متخصصین ما در نهالستان غرب نهال است. این رقم علاوه بر مقاومت گرمایی و سرمایی بالا؛ مقاومت بسیار مناسبی در برابر گرما و خشکی نیز از خود نشان میدهد. به این ترتیب خرید نهال گیلاس سیاه در شهرهایی با اب وهوای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی؛ معتدل و مرطوب نیز امکان پذیر است. در این میان لازم است به ارتفاع از سطح دریای منطقه باغتان نیز توجه داشته باشید. چرا که رقم گیلاس سیاه بیشترین سازگاری را در مناطقی با ارتفاع از سطح دریای بین 100 – 3000 متر از خود نشان میدهد.

جهت خرید نهال گیلاس سیاه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گیلاس سیاه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گیلاس سیاه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال گیلاس سیاه

خرید نهال گیلاس سیاه تنها از مراکز رسمی فروش نهال گیلاس سیاه مجوزدار و دارای شناسنامه معتبر امکان پذیر است.نهالستان غرب نهال دارای مجوزهای رسمی و معتبر از سوی جهاد کشاورزی؛ گواهی فعالیت و شناسنامه رسمی میباشد. این مرکز بیش از نیم قرن است که به عنوان بزرگترین تولید کننده نهال گیلاس سیاه و سایر ارقام گیلاس واقع در شمال غربی کشور به فعالیت رسمی خود ادامه میدهد.جهت مشاهده و خرید اینترنتی گیلاس سیاه و سایر ارقام نهال گیلاس به صفحه اطلاعات محصول در وبسایت غرب نهال مراجعه فرموده و محصول مورد نظرتان را در تعداد دلخواه به سبد خرید بیافزایید.برای مشاهده انواع نهال گیلاس تولید شده توسط نهالستان غرب نهال؛ کافیست برروی لینک مقابل (نهال گیلاس) کلیک کنید.

کشور سازنده :

کشور سازنده و خواستگاه نهال گیلاس سیاه؛ کشورمان ایران است.

شروع محصول دهی :

با کاشت نهال گیلاس سیاه در باغ تنها 2 سال زمان لازم است تا درختان اولین باردهی خود را تجربه کنند. این باردهی در سالهای ابتدایی معمولا کمتر و با کیفیت پایین تری انجام میشود. باردهی حداکثری درختان در صورت سلامتی و نگهداری صحیح از درختان در 5 سالگی نهال آغاز خواهد شد.

گلدهی :

درخت گیلاس سیاه در دسته ارقام دیرگل به شمار میاید. دوره گلدهی این رقم در اواسط فصل بهار از اواخر ماه فروردین تا اواسط ماه اردیبهشت است. به این ترتیب ریسک سوختن گلها در اثر سرمازدگی بهاره به حداقل میرسد.

فاصله کاشت :

هنگام کاشت درختان گیلاس سیاه چاله‌های کاشت را در فواصل منظم از یکدیگر ایجاد نمایید. باغ گیلاس سیاه با الگوی مربعی و در فواصل 4 در 4 متر احداث میشود. رعایت این فاصله با توجه به ارتفاع و رشد تاج درخت در بزرگسالی و لزوم دریافت روزانه 8 ساعت نور مستقیم خورشید الزامی است.

میزان باردهی :

رقم گیلاس سیاه یک رقم با باردهی اقتصادی و عالی است. درخت گیلاس سیاه بالغ هرساله تا 50 کیلوگرم باردهی به همراه دارد. این باردهی با کیفیت و بازار پسند هرساله سوددهی مناسبی را برای شما به همراه خواهد داشت.

ارتفاع از سطح دریا :

همانطور که میدانید شرایط آب وهوایی و اقلیمی در هر ارتفاع از سطح دریا متفاوت است. بهترین ارتفاع برای کاشت رقم گیلاس سیاه بین 100 – 3000 متر از سطح دریا میباشد. این فاکتور نشان دهنده سازگاری یا عدم سازگاری درخت با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در این ارتفاع از سطح دریا میباشد.

پایه :

برای تکثیر رقم گیلاس سیاه از آلبالو تلخ و پایه گزیلا استفاده میشود.

گرده افشان :

کاشت رقم گرده زای سازگار به بهبود عملیات گرده افشانی؛ گلدهی بهتر در نتیجه محصول دهی بیشتر درختان می انجامد. گلدهی رقم گرده زا باید با رقم اصلی سازگار باشد. تا عملیات گرده افشانی به خوبی انجام شود. برای رقم گیلاس سیاه از رقم گرده زای گیلاس تک دانه به نسبت 10 بر 1 در باغ بهره برده میشود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار :

درخت گیلاس سیاه یکی از بالاترین و باکیفیت ترین محصول دهی‌ها را در بین سایر ارقام نهال گیلاس به خود اختصاص داده است. باردهی این رقم پس از رسیدن به سن بلوغ به 30 تن در هکتار میرسد. درختان گیلاس سیاه در صورت نگهداری صحیح و آبیاری کافی قادرند این محصول دهی عالی را تا پایان عمر اقتصادی خود حفظ کنند.

عمر اقتصادی :

عمر اقتصادی رقم گیلاس سیاه به 80 سال میرسد. در صورت کاشت نهال در شرایط اقلیمی سازگار و آبیاری و کوددهی کافی و حفظ سلامتی، درختان قادرند به این عمر اقتصادی دست یابند.

میزان آبیاری :

آبیاری درختان گیلاس سیاه به طور متوسط هر 7 تا 10 روز یکبار انجام میشود. این درختان را با توجه به بارندگی در منطقه و شرایط آب وهوایی در فصل بهار و تابستان آبیاری نمایید. آبیاری منظم و تحت فشار قطره ای به افزایش راندمان آبیاری و حفظ سلامت درختان کمک میکند.

حداکثر ارتفاع درخت :

حداکثر ارتفاع درخت گیلاس سیاه در بزرگسالی به 4 متر میرسد. با انجام هرس فرمدهی در سالهای اول کاشت؛ ارتفاع درخت را میتوانید تا حدودی کنترل نمایید.

نیاز سرمایی :

رختان گیلاس سیاه برای بیدار شدن از خواب زمستانه و افزایش محصول دهی در سال جدید نیاز به قرار گیری در یک دوره سرمایی 800 تا 1600 ساعته در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد دارند. گذراندن دوره سرمایی هرساله برای درختان الزامی است.


ارقام دیگر نهال گیلاس