پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گیلاس سم

نهال گیلاس سم

اگر به دنبال یک رقم گیلاس با بالاترین مقاومت گرمایی و سرمایی در باغ خود هستید، خرید نهال گیلاس سم بهترین انتخاب برای شما محسوب میشود. درخت گیلاس سم قادر به سازگاری و رشد در شرایط آب وهوایی سرد و کوهستانی؛ معتدل و مرطوب؛ و حتی گرم و خشک میباشد. این رقم با توجه به بازه ارتفاعی بین 100 – 3000 متر از سطح دریا که دارد؛ بهترین انتخاب برای کاشت در بیشتر استان‌های کشورمان است. تنها 2 سال پس از کاشت این رقم کانادایی؛ درختان باردهی خود را در حجم محدود شروع میکنند. با رسیدن به سن بلوغ درختان باردهی 18 تن در هکتار خود را آغاز نموده و تا بیش از 60 سال به این باردهی حداکثری؛ باکیفیت و بازار پسند ادامه میدهند.

جهت خرید نهال گیلاس سم کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گیلاس سم کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گیلاس سم نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال گیلاس سم

نهالستان غرب نهال با افتخار بیش از نیم قرن است که تحت عنوان بزرگترین تولید کننده نهال گیلاس سم و سایر ارقام نهال گیلاس به فعالیت رسمی خود ادامه میدهد. این مرکز دارای مجوزهای معتبر و رسمی از سوی جهاد کشاورزی بوده و با به کارگیری نیروی خبره باغداری و تجهیزات پیشرفته اقدام به تولید؛ اصلاح و فروش نهال گیلاس سم و سایر نهال گیلاس به سرتاسر کشور نموده است.از این پس برای خرید اینترنتی گیلاس سم کافیست در صفحه جاری محصول مورد نظر خود را به سبد خرید بیافزایید.خرید نهال گیلاس سم در وبسایت غرب نهال به همراه ارسال کارت سلامت؛ گواهی عاری از افت؛ کارت قرنطینه؛ شناسنامه نهال، 2 سال گارانتی معتبر و پشتیبانی دائمی به سرتاسر کشور انجام میشود.برای مشاهده انواع نهال گیلاس در وبسایت غرب نهال برروی لینک مقابل (نهال گیلاس) کلیک کنید.

کشور سازنده :

درخت گیلاس سم برای اولین بار در کشور کانادا اصلاح و تولید شد. امروزه این رقم با انجام اصلاحات توسط نهالستان غرب نهال برای کاشت در بیشتر شهرهای کشورمان عرضه میشود.

شروع محصول دهی :

تنها 2 سال پس از کاشت رقم گیلاس سم؛ درختان باردهی خود را در حجم محدود آغاز میکنند. باردهی این رقم اصلاح شده در سالهای اول کاشت کمتر است. و با رسیدن به سن بلوغ رفته رفته باردهی درختان نیز افزایش میابد.

گلدهی :

گیلاس سم درختان دیرگل دارد. گلدهی درختان در بازه زمانی بین اواخر ماه فروردین تا اواسط ماه اردیبهشت ادامه میابد. گلدهی دیرتر این رقم، ریسک سوختن گلها در اثر سرمازدگی ناگهانی بهاره را به حداقل میرساند.

فاصله کاشت :

با توجه به رشد ارتفاع و تاج؛ درخت گیلاس سم برای دریافت نور خورشید 8 ساعت در روز و انجام عملیات فتوسنتز باید در فواصل استاندارد 4 در 4 متر مربع کاشته شود.

میزان باردهی :

باردهی درخت گیلاس سم در بزرگسالی و پس از سن بلوغ درخت به 30 کیلوگرم میرسد.

ارتفاع از سطح دریا :

برای کاشت رقم گیلاس سم توجه به ارتفاع از سطح دریا یک فاکتور الزامی است. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت درختان گیلاس سم بین 100 – 3000 متر است. درختانی که خارج از این بازه ارتفاعی کاشته شوند با کاهش باردهی یا سوختن محصول و درخت مواجه میشوند.

پایه :

برای تکثیر درخت گیلاس سم از آلبالو تلخ و پایه گزیلا استفاده میشود.

گرده افشان :

بهترین رقم گرده زای سازگار با رقم گیلاس سم استفاده از نهال گیلاس بارلت همزمان با کاشت درختان با نسبت 10 بر 1 است. یعنی به ازای هر 10 اصله از رقم گیلاس سم؛ 1 اصله نهال گیلاس بارلت در هر ردیف باغ بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار :

باردهی درخت گیلاس سم در صورت سلامتی و سازگاری با محیط پس از سن بلوغ و در 5 سالگی نهال آغاز میشود. باردهی این درختان با آبیاری کافی؛ کوددهی؛ هرس صحیح به بیش از 18 تن در هکتار میرسد.

عمر اقتصادی :

عمر اقتصادی بالای درختان گیلاس سم یکی از دلایل باغداران برای خرید نهال گیلاس سم به حساب میاید. درختان گیلاس سم سالم قادرند تا 60 سال به باردهی حداکثری و بازار پسند خود ادامه دهند. پس از پایان عمر اقتصادی درختان؛ باردهی آنها نیز با افت همراه خواهد بود.

میزان آبیاری :

برای آبیاری باغ گیلاس سم؛ توجه به سن نهال؛ فصل؛ میزان بارندگی در منطقه و شرایط آب و هوایی الزامی است. در مناطقی با بارندگی متوسط درختان گیلاس سم را هر 7 – 10 روز یکبار آبیاری نمایید. درختان جوان تر نیاز به آب بیشتری دارند. آبیاری باغ گیلاس سم در فصل بهار و تابستان به روش آبیاری تحت فشار قطره ای انجام میشود.

حداکثر ارتفاع درخت :

درخت گیلاس سم یک رقم اصلاح شده است که ارتفاع آن در بزرگسالی حداکثر به 4 متر میرسد. ارتفاع کمتر این درختان عملیات برداشت محصول و نگهداری از درختان را با سهولت همراه میسازد.

نیاز سرمایی :

نیاز سرمایی رقم گیلاس سم سالیانه بین 800 تا 1600 ساعت است. درختان این دوره سرمایی را در فصل پاییز و زمستان و تحت دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد پشت سر میگذارند. با پایان دوره سرمایی درخت از خواب زمستانه بیدار شده و در سال جدید به گلدهی میپردازد.


ارقام دیگر نهال گیلاس