پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گیلاس مرتون گلوری

نهال گیلاس مرتون گلوری

ایا میدانید نهال گیلاس مرتون گلوری یکی از پربارترین ارقام نهال گیلاس بریتانیایی در کشور است؟ درخت گیلاس مرتون گلوری را میتوانید در مناطق سردسیر؛ معتدل و حتی گرمسیر با ارتفاع از سطح دریا بین 100 – 3000 متر بکارید. درختان مرتون گلوری به سرعت و تنها 2 سال پس از کاشت باردهی خود را در حجم محدود آغاز میکنند. با گذشت تنها 5 سال از کاشت، رقم مرتون گلوری به سن بلوغ رسیده و باردهی حداکثری خود را آغاز میکند. باردهی درخت در طول عمر اقتصادی به 30 کیلوگرم نیز میرسد. عمر مفید یا عمر اقتصادی رقم گیلاس مرتون گلوری در صورت کاشت در شرایط سازگار و آبیاری و کوددهی کافی و حفظ سلامت درختان به بیش از 55 سال میرسد.

جهت خرید نهال گیلاس مرتون گلوری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گیلاس مرتون گلوری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گیلاس مرتون گلوری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال گیلاس مرتون گلوری

برای خرید نهال گیلاس مرتون گلوری شناسنامه دار و دارای کارت سلامت تنها به مراکز معتبر فروش نهال گیلاس مرتون گلوری مراجعه فرمایید.نهالستان غرب نهال بزرگترین تولید کننده نهال گیلاس مرتون گلوری مجوز دار در شمال غربی کشورمان است. این مرکز دارای گواهینامه رسمی و شناسنامه معتبر و تاییدیه از سوی جهاد کشاورزی میباشد. نهال‌های گیلاس تولید شده در نهالستان غرب نهال، همگی شناسنامه دار بوده و به همراه گواهی سلامت؛ کارت قرنطینه؛ گواهی عاری از آفات و کارت گارانتی معتبر 2 ساله برای شما باغداران محترم در سرتاسر کشور ارسال میشوند.جهت مشتری مداری و سهولت در امر خرید؛ شما باغداران محترم میتوانید از طریق وبسایت غرب نهال درخواست خرید اینترنتی گیلاس مرتون گلوری را ثبت نمایید.

کشور سازنده :

از آنجایی که اولین کشور سازنده و خواستگاه اولیه رقم گیلاس مرتون گلوری؛ کشور بریتانیا میباشد. نهال گیلاس مرتون گلوری یک رقم بریتانیایی شناخته میشود.

شروع محصول دهی :

آغاز محصول دهی اولیه رقم مرتون گلوری از دومین سال است. این درختان در سال دوم پس از کاشت باردهی حداقلی خود را آغاز کرده و با رسیدن به سن بلوغ در 5 سالگی باردهی آنها به بیشترین مقدار خود میرسد.

گلدهی :

درخت گیلاس مرتون گلوری دیرگل است. دوره گلدهی درختان مرتون گلوری از اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت ماه است.

فاصله کاشت :

فاصله استاندارد کاشت هر رقم با توجه به رشد ارتفاع و تاج در بزرگسالی؛ شیب و نقشه زمین؛ نحوه برداشت محصول و استفاده حداکثری از فضای زمین تعیین میشود. باغ گیلاس مرتون گلوری را در فواصل 4 در 4 متر مربع احداث کنید. در زمین‌های شیب دار با شیب جنوبی میتوانید فواصل کاشت را تا 3 در 4 متر مربع کاهش دهید.

میزان باردهی :

باردهی رقم گیلاس مرتون گلوری از 5 سالگی به بعد تا 30 کیلوگرم خواهد بود. درختان در صورت کاشت در شرایط سازگار و حفظ سلامتی قادرند به بیشترین باردهی خود برسند.

ارتفاع از سطح دریا :

شرایط آب وهوایی و اقلیمی از جمله رطوبت و خشکی و میزان سرما و گرما در هر ارتفاع از سطح دریای آزاد متفاوت است. و درختان گیلاس تنها قادر به گیرایی و سازگاری در بازه ارتفاعی خاصی خواهند بود. بهتر است ارتفاع از سطح دریا برای احداث باغ گیلاس مرتون گلوری بین 100 – 3000 متر باشد. در غیر اینصورت ممکن است محصول و درخت 2 تا 3 سال پس از کاشت بسوزد.

پایه :

برای تکثیر رقم گیلاس مرتون گلوری از آلبالو تلخ و پایه گزیلا استفاده میشود.

گرده افشان :

گرده زا با گلهای سازگار برای رقم گیلاس مرتون گلوری؛ نهال گیلاس سم است. برای بهبود عملیات گرده افشانی این رقم را همزمان با رقم اصلی در باغ و با نسبت 1 بر 10 بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار :

عملکرد درختان گیلاس مرتون گلوری به شرایط آب وهوایی و اقلیمی در منطقه و نحوه نگهداری و آبیاری و کوددهی و… وابسته است. در شرایط مساعد درخت گیلاس مرتون گلوری بالغ قادر است تا 20 تن در هکتار باردهی به همراه داشته باشد.

عمر اقتصادی :

درختان مرتون گلوری بالغ تا 55 سال به باردهی حداکثری و اقتصادی خود ادامه میدهند. عمر اقتصادی و یا عمر مفید بالای این درختان سودآوری دائمی و عالی تا سالیان سال را برای شما به همراه خواهد داشت. پس از پایان عمر اقتصادی محصول دهی درخت کاهش یافته و برای عرضه در بازار مناسب نیست.

میزان آبیاری :

آبیاری کافی و به روش قطره ای به حفظ سلامت درختان و افزایش محصول دهی و کیفیت محصولات کمک میکند. شما باید با توجه به شرایط آب وهوایی و میزان بارندگی در منطقه؛ درختان گیلاس مرتون گلوری را آبیاری نمایید. به طور متوسط این رقم هر 7 – 10 روز یکبار در فصل بهار و تابستان به آبیاری نیاز دارد.

حداکثر ارتفاع درخت :

درخت گیلاس مرتون گلوری یک رقم اصلاح شده است. ارتفاع این رقم در بزرگسالی حداکثر به 4 متر میرسد. ارتفاع متوسط این رقم به برداشت محصول آسانتر و نگهداری کم هزینه تر کمک میکند.

نیاز سرمایی :

نیاز سرمایی سالیانه درختان گیلاس مرتون گلوری بین 800 – 1600 ساعت میباشد. درخت مرتون گلوری این مدت را در فصل پاییز و زمستان در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار میگیرد. با پایان این دوره سرمایی؛ دوره خواب زمستانه درختان نیز پایان یافته و در سال جدید شکوفه زنی خواهد داشت.


ارقام دیگر نهال گیلاس