پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام ربیع

نهال بادام ربیع

نهال بادام ربیع یکی از ارقام متعلق به نواحی مرکزی و غربی آسیا است. که امروزه با همت متخصصین غرب نهال برای کاشت در بیشتر استان‌های کشور تولید و اصلاح میشود. نهال بادام ربیع با مقاومت عالی در برابر سرما؛ گرما و رطوبت و خشکی که از خود نشان میدهد. برای کاشت در شهرهای سردسیری؛ گرمسیری و حتی معتدل و مرطوب مناسب است. پیش از خرید نهال بادام ربیع به ارتفاع از سطح دریای منطقه باغتان توجه کنید. ارتفاع 300 تا 1500 متر از سطح دریا بالاترین سازگاری را با رقم ربیع دارد. خرید نهال بادام ربیع شناسنامه دار به همراه کارت سلامت؛ تنها در مراکز معتبر و مجوز دار فروش نهال بادام ربیع امکان پذیر است.

جهت خرید نهال بادام ربیع کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام ربیع کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام ربیع نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

با خرید نهال بادام ربیع و کاشت آن در باغ تا بیش از 45 سال از باردهی عالی و تا 4 تن در هکتار درختان بهره مند خواهید شد.

نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز تخصصی تولید کننده نهال بادام ربیع در سرتاسر کشور؛ جهت سهولت در خرید و افزایش رفاه حال شما باغداران محترم، امکان خرید اینترنتی نهال بادام از طریق سایت غرب نهال را فراهم نموده است. از این پس شما باغداران محترم میتوانید جهت کسب اطلاع از قیمت نهال بادام ربیع و خرید اینترنتی بادام ربیع از طریق صفحه محصول؛ به وبسایت غرب نهال مراجعه فرمایید.

کشور سازنده

درخت بادام ربیع برای اولین بار در نواحی مرکزی و غربی آسیا اصلاح و کشت شد. رفته رفته این رقم به سایر کشورهای آسیایی و اروپایی نیز ارسال شد.

پایه نهال بادام ربیع

پابه اصلی بادام ربیع پایه بادام تلخ است. نهال بادام ربیع از طریق بذر تکثیر میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام ربیع

شروع محصول دهی یا باردهی حداقلی درختان بادام ربیع از سومین سال است. درختان باردهی حداکثری خود را پس از رسیدن به سن بلوغ آغاز میکنند.

گلدهی نهال بادام ربیع

درخت بادام ربیع میان گل است. یعنی گلدهی درختان از اوایل فروردین ماه آغاز میشود.

فاصله کاشت نهال بادام ربیع

برای کاشت بادام ربیع توجه به فاصله کاشت امری ضروری است. درختانی که در فواصل استاندارد کاشته شوند؛ به علت دریافت نور بهتر توسط شاخه و برگ‌ها و استفاده حداکثری از فضای باغ به خصوص در باغ‌های تجاری معمولا عملکرد بالاتری دارند. درخت بادام ربیع را در فواصل استاندارد 4 در 4 متر مربع در باغ بکارید. با توجه به نیاز درخت به قرار گیری حداقل 8 ساعت از روز در معرض نور خورشید؛ درخت را در نزدیکی دیوار و یا مناطق سایه نکارید.

میزان باردهی نهال بادام ربیع

باردهی عالی درختان پس از رسیدن به سن بلوغ از نقاط قوت رقم بادام ربیع به حساب میاید. درخت بادام ربیع پس از رسیدن به سن بلوغ قادر است تا 7 کیلوگرم محصول با کیفیت و درشت و یکدست تولید کند.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام ربیع

درخت بادام ربیع را در ارتفاع از سطح دریای 300 – 1500 متر بکارید. درخت بادام ربیع با شرایط آب وهوایی و اقلیمی و رطوبت موجود در ارتفاع اعلام شده بالاترین سازگاری را از خود نشان میدهد. بی توجهی به این مورد میتواند منجر به سوختن درخت و از بین رفتن باغ شود.

گرده افشان نهال بادام ربیع

رقم گرده زا با گلهای سازگار با رقم ربیع؛ نهال بادام مامایی است. درختان بادام مامایی را همزمان با کاشت رقم اصلی و با نسبت 1 بر 10 در باغ بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام ربیع

باردهی عالی درختان بادام ربیع در صورت کاشت در شرایط آب وهوایی و اقلیمی سازگار و نگهداری صحیح از درختان و ابیاری کافی به 4 تن در هکتار میرسد.

عمر اقتصادی نهال بادام ربیع

عمر مفید درختان به بیشترین مدت زمان باردهی حداکثری درخت پس از رسیدن به سن بلوغ گفته میشود. درخت بادام ربیع تا 40 سال به این باردهی عالی و اقتصادی خود ادامه میدهد.

میزان آبیاری نهال بادام ربیع

برای آبیاری درخت بادام ربیع از دو روش آبی و دیمی استفاده میشود. در صورت بارندگی کافی در شهرتان میتوانید درختان بادام را به روش دیمی بکارید. البته در سالهای اولیه کاشت درخت به علت ریشه کوتاهتر و نیاز آبی بیشتر؛ لازم است درخت را به روش آبی آبیاری کنید.

در روش آبی نیز کافیست درختان را هر 20 روز یکبار سیراب کنید. درختان در فصل گرم و فصل رشد (فصل بهار و تابستان) نیاز به آبیاری دارند. در سالهای اول و دوم پس از کاشت؛ فواصل آبیاری را کاهش دهید.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام ربیع

ارتفاع حداکثری درخت بادام ربیع در بزرگسالی به 3 تا 4 متر میرسد.

نیاز سرمایی نهال بادام ربیع

درختان بادام ربیع هرساله و در فصل پاییز و زمستان در یک دوره سرمایی ویژه 200 تا 700 ساعته در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار میگیرند. پس از پایان این دوره؛ درخت از خواب زمستانه خود بیدار شده و در سال جدید شکوفه زنی خود را آغاز میکند.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

پوسته چوبی بادام ربیع، سنگی است.

وزن میوه بادام

بادام ربیع نسبتا درشت است. این رقم به طور میانگین تا 3 گرم وزن دارد.


ارقام دیگر نهال بادام