پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام شکوفه

نهال بادام شکوفه

نهال بادام شکوفه یک رقم ایرانی پربار است. این رقم از سال سوم باردهی خود را در حجم محدود آغاز میکند. باردهی حداکثری درخت پس از رسیدن به سن بلوغ تا 3 تن در هکتار است. باردهی حداکثری درختان به نحوه سازگاری و شرایط اب وهوایی؛ نحوه نگهداری از درختان و آبیاری، کوددهی؛ سمپاشی آنها وابسته است. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت درختان شکوفه بین 100 تا 1300 متر است. درختان بادام شکوفه در آب وهوای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی، معتدل و مرطوب به خوبی رشد میکنند. ارتفاع درخت بادام شکوفه در بزرگسالی به 3 تا 4 متر میرسد. ارتفاع متوسط این رقم در برداشت محصول آسان تر و کاهش هزینه‌های نگهداری موثر است.

جهت خرید نهال بادام شکوفه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام شکوفه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام شکوفه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهالستان غرب نهال مرکز فروش نهال بادام شکوفه در شمال غربی کشورمان است. این مرکز کلیه ارقام نهال بادام را برای کاشت در سرتاسر کشور تولید و عرضه میکند. با خرید نهال بادام شکوفه از نهالستان غرب نهال، بزرگترین تولید کننده نهال بادام شکوفه و سایر نهال بادام؛ شناسنامه نهال؛ گواهی سلامت؛ گواهی عاری از آفات؛ کارت قرنطینه برای شما ارسال میشود.

برای مشاهده قیمت نهال بادام شکوفه و یا خرید اینترنتی بادام شکوفه از نهالستان غرب نهال؛ کافیست در صفحه محصول؛ آن را به سبد خرید بیافزایید. نهال‌های تولید شده در نهالستان غرب نهال دارای 2 سال گارانتی معتبر و پشتیبانی دائمی از سوی این مرکز میباشند.

کشور سازنده

کشور ایران اولین تولید کننده نهال بادام شکوفه شناخته میشود. این رقم توسط متخصصین نهالستان غرب نهال تولید و عرضه میشود.

پایه نهال بادام شکوفه

رقم بادام شکوفه از طریق بذری و با پایه بادام تلخ تکثیر میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام شکوفه

بادام شکوفه از سومین سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز میکند. باردهی درخت در سالهای اولیه کمتر است و با رسیدن به سن بلوغ رفته رفته افزایش میابد.

گلدهی نهال بادام شکوفه

درخت بادام شکوفه گلدهی خود را در اواخر فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت ماه آغاز میکند. به این ترتیب یک رقم دیرگل است. و شما میتوانید آن را در مناطق سردسیری و یا مناطق با احتمال سرمازدگی بهاره نیز بکارید.

فاصله کاشت نهال بادام شکوفه

درخت بادام شکوفه برای دریافت بهتر نور خورشید و عبور و مرور وسایل نقلیه کشاورزی بهتر است در فواصل 4 در 4 متر مربع کاشته شود. درخت بادام نیاز دارد تا 8 ساعت از روز را در معرض نور خورشید قرار بگیرد. درخت را در نزدیکی دیوار و یا مناطق سایه نکارید.

میزان باردهی نهال بادام شکوفه

براساس مشاهدات انجام شده درخت بادام شکوفه پس از رسیدن به سن بلوغ قادر به محصول دهی تا 5 کیلوگرم میباشد.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام شکوفه

ارتفاع از سطح دریا برای کاشت درخت بادام شکوفه بین 100 تا 1300 متر است. در صورت کاشت نهال در این ارتفاع، گیرایی و سازگاری درخت افزایش یافته و عملکرد آن بهبود میابد. در غیر اینصورت گل؛ محصول و یا درخت 2 تا 3 سال پس از کاشت میسوزد.

گرده افشان نهال بادام شکوفه

رقم بادام سهند بالاترین سازگاری را با گلهای بادام شکوفه دارد. در زمان کاشت نهال بادام شکوفه درخت بادام سهند را با نسبت 10 بر 1 در باغ بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام شکوفه

باردهی درخت بادام شکوفه به 3 تن در هکتار میرسد. این باردهی حداکثری در طول عمر اقتصادی درخت ادامه دارد.

عمر اقتصادی نهال بادام شکوفه

درخت بادام شکوفه یکی از بالاترین عمرهای اقتصادی را در بین سایر ارقام بادام به همراه دارد. درخت بادام شکوفه تا 60 سال پس از رسیدن به سن بلوغ قادر به باردهی حداکثری خواهد بود.

میزان آبیاری نهال بادام شکوفه

آبیاری درخت بادام شکوفه به روش آبی به طور متوسط هر 20 روز یکبار انجام میشود. در سالهای اولیه کاشت نهال؛ درختان را در فواصل زمانی کوتاهتری آبیاری نمایید.

با توجه به مقاومت بالای رقم در برابر گرما و خشکی در مناطق با بارندگی مناسب میتوانید درختان را به روش دیمی آبیاری نمایید. در صورت آبیاری به این روش بهتر است در 2 سال اول کاشت درختان را به روش آبی آبیاری نمایید.

لازم به ذکر است درختانی که به روش دیمی آبیاری میشوند معمولا باردهی و عمر اقتصادی کمتری دارند.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام شکوفه

ارتفاع حداکثری درخت بادام شکوفه بین 3 تا 4 متر است. با هرس درخت در سالهای اولیه کاشت میتوان ارتفاع درخت را تا حدودی کنترل نمود.

نیاز سرمایی نهال بادام شکوفه

نیاز سرمایی یکی از نیازهای سالیانه درختان بادام شکوفه است. درخت بادام شکوفه در فصل پاییز و زمستان بین 100 تا 700 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد قرار میگیرد. پس از پایان این دوره سرمایی درخت از خواب زمستانه بیدار شده و گلدهی در سال جدید را آغاز میکند.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

بادام شکوفه پوسته کاغذی دارد.

وزن میوه بادام

بادام شکوفه با اندازه درشت و وزن معادل 3 گرم است.


ارقام دیگر نهال بادام