پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام سهند

نهال بادام سهند

نهال بادام سهند یک رقم بومی ایرانی است. این رقم با محصول دهی عالی و عمر اقتصادی بالا؛ بیشترین سودآوری را از باغ به همراه دارد. نهال بادام سهند از سومین سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز نموده و با رسیدن به سن بلوغ؛ باردهی درخت به 7 کیلوگرم میرسد. عمر اقتصادی بالای این درختان بیش از 50 سال است. بهترین شهرها برای کاشت درختان بادام سهند شهرهایی با آب وهوای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی؛ معتدل و مرطوب است. درخت بادام سهند با ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 1500 متر بالاترین سازگاری را دارد. بی توجهی به ارتفاع سازگار درخت؛ ممکن است باعث سوختن محصول یا درخت شود.

جهت خرید نهال بادام سهند کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام سهند کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام سهند نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهالستان غرب نهال بزرگترین تولید کننده نهال بادام سهند واقع در شمال غربی کشور (شهر میاندوآب) است. این مرکز دارای کلیه مجوز‌های رسمی و معتبر از سوی جهاد کشاورزی بوده و با به کارگیری نیروی خبره و تجهیزات پیشرفته اقدام به تولید و عرضه و فروش نهال بادام سهند و سایر ارقام نهال بادام به سرتاسر کشور نموده است.

برای خرید اینترنتی بادام سهند در صفحه جاری میتوانید محصول مورد نظر خود را در تعداد دلخواه به سبد خرید اضافه کنید. نهال‌های عرضه شده در نهالستان غرب نهال همگی دارای 2 سال گارانتی معتبر از سوی این مرکز؛ شناسنامه رسمی؛ کارت سلامت و گواهی عاری از آفات میباشند.

برای خرید نهال بادام سهند و یا کسب اطلاع از قیمت نهال بادام سهند و سایر ارقام نهال بادام؛ به صفحه محصول در وبسایت غرب نهال مراجعه فرمایید.

کشور سازنده

رقم بادام سهند؛ یک رقم بومی است. این رقم برای اولین بار در کشورمان ایران تولید و عرضه شد.

پایه نهال بادام سهند

درخت بادام سهند از طریق بذر و با پایه بادام تلخ تکثیر میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام سهند

محصول دهی درخت بادام سهند در حجم محدود از سومین سال پس از کاشت آغاز میشود. این باردهی در سالهای اول کمتر بوده و با رسیدن به سن بلوغ هرساله افزایش میابد.

گلدهی نهال بادام سهند

گلدهی درختان بادام سهند از اواخر فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت ماه انجام میشود. به این ترتیب این رقم دیرگل است.

فاصله کاشت نهال بادام سهند

فاصله کاشت درخت بادام سهند با توجه به رشد ارتفاع درخت و تاج در بزرگسالی؛ عبور و مرور وسایل نقلیه کشاورزی و باغی؛ استفاده حداکثری از فضای باغ به خصوص در باغ‌های تجاری و… تعیین میشود. فاصله استاندارد کاشت برای درخت بادام سهند الگوی مربعی با فواصل 4 در 4 متر مربع است.

میزان باردهی نهال بادام سهند

درخت بادام سهند پس از دوران بلوغ تا پایان عمر اقتصادی خود قادر است تا 7 کیلوگرم باردهی به همراه داشته باشد.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام سهند

برای آگاهی از گیرایی و یا عدم گیرایی یک رقم در باغ؛ توجه به ارتفاع از سطح دریا ضروری است. درخت بادام سهند با آب وهوا و شرایط اقلیمی در ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 1500 متر بالاترین سازگاری را دارد.

گرده افشان نهال بادام سهند

برای بهبود عملیات گرده افشانی؛ کاشت یک رقم گرده زای سازگار با نهال بادام سهند در باغ لازم و ضروری است. درخت بادام فرانیس بیشترین سازگاری را با رقم سهند از خود نشان میدهد. بهتر است درخت بادام فرانیس را با نسبت 1 بر 10 اصله نهال بادام سهند در باغ بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام سهند

باردهی حداکثری درختان بادام به سازگاری رقم با شرایط آب وهوایی و اقلیمی؛ نحوه نگهداری و ابیاری؛ کوددهی و سمپاشی درختان وابسته است. با وجود این شرایط درخت بادام سهند پس از رسیدن به سن بلوغ قادر به محصول دهی تا 4 تن در هکتار است.

عمر اقتصادی نهال بادام سهند

عمر اقتصادی درخت بادام سهند یعنی بیشترین سالهایی که درخت پس از رسیدن به بلوغ قادر است محصول دهی حداکثری به همراه داشته باشد. عمر اقتصادی درخت بادام سهند به طور متوسط تا 50 سال است. باردهی حداکثری با کیفیت در صورت سلامتی درخت تا پایان عمر اقتصادی ادامه دارد.

میزان آبیاری نهال بادام سهند

باغداران با توجه به آب وهوا و شرایط اقلیمی و همچنین میزان بارندگی در باغ؛ نهال بادام سهند را به دو روش دیمی و آبی آبیاری میکنند. در روش آبی در فصل بهار و تابستان باغ بادام سهند را هر 20 روز یکبار آبیاری نمایید. آبیاری قطره ای بهترین روش آبیاری باغ با راندمان بالا میباشد. در صورت بارندگی بالای منطقه؛ امکان آبیاری دیمی باغ بادام سهند وجود دارد. البته در دو سال اول کاشت که ریشه درختان هنوز رشد نکرده است؛ بهتر است درختان را به صورت دستی آبیاری نمایید.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام سهند

ارتفاع درخت بادام در شرایط مطلوب به طور متوسط به 3 تا 4 متر میرسد. با انجام هرس در سالهای اولیه کاشت میتوان ارتفاع درخت را تا حدودی کنترل نمود.

نیاز سرمایی نهال بادام سهند

برای بهبود عملکرد درخت در سال جدید؛ همچنین بیدار شدن درخت از خواب زمستانه؛ نهال بادام سهند باید در فصل پاییز و زمستان هرسال در یک دوره سرمایی 100 الی 700 ساعته تحت دمای کمتر از ۷ درجه سانتیگراد قرار بگیرد.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

بادام سهند پوسته سنگی دارد. پوسته رویی این میوه سخت است.

وزن میوه بادام

بادام سهند به طور متوسط وزنی برابر 2.1 گرم دارد.


ارقام دیگر نهال بادام