پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام نون پاریل

نهال بادام نون پاریل

آیا میدانید رقم بادام نون پاریل بالاترین عمر اقتصادی و محصول دهی عالی را برای شما به همراه دارد؟ رقم بادام نون پاریل با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در بیشتر استان‌های کشور سازگاری کامل دارد. این رقم در ارتفاع از سطح دریای بین 500 تا 2500 متر به خوبی سازگار شده و با محصولات عالی و با کیفیت خود؛ سوددهی دائمی را برای شما به همراه خواهد داشت. نهال بادام نون پاریل یکی از بالاترین عمرهای اقتصادی در بین انواع نهال بادام را به خود اختصاص داده است. بادام‌های درشت و پوست کاغذی نون پاریل با بازار پسندی بالا؛ سودآوری را از همان سالهای اولیه کاشت تا بیش از 80 سال برای شما به ارمغان میاورند. به طور کلی خرید نهال بادام نون پاریل اصلاح شده با عمر اقتصادی بالا و عملکرد عالی درختان؛ بهترین انتخاب برای کلیه مناطق با آب وهوای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی، معتدل و مرطوب به شمار میاید.

جهت خرید نهال بادام نون پاریل کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام نون پاریل کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام نون پاریل نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهالستان بادام غرب نهال؛ بزرگترین مرکز تولید کننده نهال بادام نون پاریل واقع در شمال غربی کشور شهر میاندوآب است. غرب نهال با دریافت مجوزهای معتبر و قانونی از سوی جهاد کشاورزی و گواهی فعالیت و شناسنامه رسمی بیش از نیم قرن است که در حوزه تولید و اصلاح و فروش نهال بادام نون پاریل و کلیه ارقام نهال بادام فعالیت گسترده دارد. این مرکز نهال‌های بادام باکیفیت بالا؛ اصلاح شده؛ ژنوتیپ با پایه بذری و… را برای کاشت در سرتاسر کشور تولید و ارسال مینماید.

برای خرید اینترنتی بادام نون پاریل از مرکز تخصصی تولید نهال بادام (نهالستان غرب نهال) تنها با چند کلیک محصول مورد نظر خود را به سبد خرید افزوده و سفارش خرید خود را ثبت نمایید.

نهال بادام در غرب نهال به همراه شناسنامه نهال؛ کارت سلامت؛ گواهی عاری از آفات؛ گارانتی معتبر 2 ساله از سوی نهالستان غرب نهال برای شما باغداران محترم ارسال میشود.

کشور سازنده

درخت بادام نون پاریل برای اولین بار در آمریکا توسط متخصصین باغداری اصلاح و تولید شد. رفته رفته با انجام اصلاحات برروی این رقم؛ برای کاشت در برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی نیز مورد استفاده قرار گرفت.

پایه نهال بادام نون پاریل

بادام نون پاریل با پایه بادام تلخ و از طریق بذری تکثیر میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام نون پاریل

باردهی رقم نون پاریل از همان سال اول پس از کاشت نهال آغاز میشود. باردهی در سالهای اولیه کمتر است. و با رسیدن به سن بلوغ به بیشترین حد خود میرسد.

گلدهی نهال بادام نون پاریل

درخت بادام نون پاریل دیرگل است. و گلدهی خود را در اواسط فصل بهار، از اواخر فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت ماه آغاز میکند.

فاصله کاشت نهال بادام نون پاریل

برای کاشت درخت بادام نون پاریل از الگوی مربعی با فواصل استاندارد کاشت 4 در 4 متر مربع استفاده میشود. این فاصله با توجه به رشد تاج و ارتفاع درخت در بزرگسالی و سهولت در برداشت محصول و عبور و مرور وسایل و ماشین آلات باغداری و کشاورزی تعیین میشود.

میزان باردهی نهال بادام نون پاریل

باردهی درخت بادام نون پاریل از سن بلوغ درخت آغاز میشود. براساس مشاهدات انجام شده پیش بینی میشود؛ درخت بادام نون پاریل به طور متوسط تا 7 کیلوگرم باردهی به همراه داشته باشد.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام نون پاریل

ارتفاع استاندارد برای کاشت درخت بادام نون پاریل بین 500 – 2500 متر است. درختان نون پاریل بهترین سازگاری را با آب وهوا و شرایط اقلیمی در این ارتفاع از سطح دریا از خود به نمایش میگذارند.

گرده افشان نهال بادام نون پاریل

برای بهبود عملیات گرده افشانی درخت بادام نون پاریل از یک رقم گرده زای سازگار در باغ استفاده میشود. بهترین رقم گرده زا برای این رقم؛ استفاده از نهال بادام سوپرنوا در باغ است. این رقم (سوپرنوا) را با نسبت 1 بر 10 اصله از رقم اصلی (نون پاریل) در هر ردیف بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام نون پاریل

حداکثر عملکرد درختان بادام نون پاریل تا 4 تن در هکتار است این باردهی عالی با کیفیت بالا و با میوه‌های بازار پسند؛ سودآوری بسیار مطلوبی را برای باغداران به همراه خواهد داشت.

عمر اقتصادی نهال بادام نون پاریل

یکی دیگر از مزایای کاشت رقم نون پاریل؛ عمر اقتصادی بالای این رقم میباشد. این رقم اصلاح شده در شرایط اقلیمی در بیشتر شهرهای کشور قادر به محصول دهی اقتصادی تا بیش از 80 سال است.

میزان آبیاری نهال بادام نون پاریل

درخت بادام نون پاریل یکی از ارقام باکیفیت و با مقاومت عالی در برابر گرما و خشکی است. آبیاری این رقم با توجه به شرایط آب وهوایی و اقلیمی در منطقه و میزان بارندگی متفاوت است.

در مناطق با بارندگی کافی میتوانید باغ بادام نون پاریل را به روش دیمی احداث کنید. ریشه درختان در سالهای اولیه کوتاه تر و ضعیف هستند. از این رو بهتر است در 2 سال اول کاشت درخت را به روش آبیاری دستی؛ آبیاری نمایید.

در روش آبی، باغ بادام نون پاریل را به طور منظم هر 20 روز یکبار آبیاری نمایید. آبیاری درختان در فصل بهار و تابستان انجام میشود. (در فصل پاییز و زمستان نیازی به آبیاری درخت وجود ندارد.)

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام نون پاریل

ارتفاع درخت بادام نون پاریل بین 3 – 4 متر است. ارتفاع متوسط درختان به برداشت محصول آسان تر؛ نگهداری و سمپاشی و هرس با هزینه‌های کمتر و آسان تر کمک میکند.

نیاز سرمایی نهال بادام نون پاریل

نیاز سرمایی درختان بادام نون پاریل در فصل پاییز و زمستان بین 100 تا 700 ساعت است. درخت بادام نون پاریل این دوره سرمایی را در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد پشت سر گذاشته و پس از آن از خواب زمستانه بیدار میشود. با گذشت این دوره عملکرد درخت در سال جدید بهبود میابد.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

بادام نون پاریل دارای پوسته کاغذی است. که به راحتی و با دست، از مغز آن جدا میشود.

وزن میوه بادام

میوه بادام نون پاریل اندازه متوسط با وزن 2 گرم دارد.


ارقام دیگر نهال بادام