پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام یلدا

نهال بادام یلدا

نهال بادام یلدا یکی از درشت ترین و باکیفیت محصولات پوست کاغذی در بازار است. درخت بادام یلدا در آب وهوای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی؛ معتدل و مرطوب رشد میکند. این رقم بیشترین سازگاری را در ارتفاع 100 – 1500 از سطح دریا از خود نشان میدهد. باردهی درختان پس از رسیدن به سن بلوغ به 4 تن در هکتار میرسد. عمر اقتصادی رقم بادام یلدا به 50 سال میرسد. وزن میوه این رقم به طور متوسط تا 4 گرم و پوسته میوه کاغذی است.

جهت خرید نهال بادام یلدا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام یلدا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام یلدا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهالستان غرب نهال با افتخار بیش از نیم قرن است که بزرگترین تولید کننده نهال بادام یلدا در شمال غربی کشور شناخته میشود. به جهت تکریم مشتری مداری و سهولت در امر خرید انواع نهال بادام از نهالستان غرب نهال؛ از این پس شما باغداران محترم میتوانید با مراجعه به صفحه مربوطه در وبسایت غرب نهال؛ اقدام به خرید اینترنتی بادام یلدا و سایر ارقام بادام نمایید.

برای خرید نهال بادام یلدا و یا کسب اطلاع از قیمت نهال بادام یلدا به صفحه محصول مراجعه فرمایید.

نهالستان غرب نهال کارت گارانتی معتبر 2 ساله؛ پشتیبانی مادام العمر؛ شناسنامه رسمی نهال؛ کارت سلامت؛ گواهی عاری از آفات و کارت قرنطینه نهال را در هنگام فروش نهال بادام یلدا برای شما باغداران محترم ارسال مینماید.

کشور سازنده

نهال بادام یلدا برای اولین بار توسط متخصصین آمریکایی در این کشور اصلاح و تولید شد. پس از آن سایر کشورهای آسیایی و اروپایی علاقه مند به کاشت و اصلاح این رقم در باغ‌های خود شدند.

پایه نهال بادام یلدا

بادام یلدا از طریق بذری و با پایه بادام تلخ تکثیر میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام یلدا

درختان بادام یلدای سه ساله باردهی خود را در حجم محدود آغاز میکنند. باردهی حداکثری درختان در صورت سازگاری با شرایط آب وهوایی و اقلیمی و نگهداری صحیح، از سن بلوغ درخت آغاز خواهد شد.

گلدهی نهال بادام یلدا

درخت بادام یلدا دیرگل است. درختان این رقم گلدهی خود را از اواخر فروردین ماه تا اواسط ماه اردیبهشت به انجام میرسانند.

فاصله کاشت نهال بادام یلدا

رعایت فاصله کاشت استاندارد نهال بادام یلدا با توجه به بهبود نور رسانی و سهولت در رسیدگی به درخت با توجه به رشد ارتفاع و تاج درخت تعیین میشود. توصیه میکنیم درخت بادام یلدا را در فواصل استاندارد 4 در 4 متر مربع از یکدیگر بکارید. در زمین‌های شیب دار میتوان فواصل کاشت را تا حدودی کاهش داد.

میزان باردهی نهال بادام یلدا

درخت بادام یلدا یکی از ارقام با باردهی مطلوب و سودآوری بالا شناخته میشود. با توجه به مشاهدات انجام شده پیش بینی میشود یک درخت بادام یلدا بالغ در شرایط مطلوب تا 7 کیلوگرم محصول دهی به همراه داشته باشد.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام یلدا

سازگاری با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در گیرایی درخت و رشد و بهبود عملکرد آن تاثیر گذار است. درخت بادام یلدا در ارتفاع از سطح دریا بین 100 – 1500 متر بیشترین سازگاری را به همراه دارد.

گرده افشان نهال بادام یلدا

درخت بادام یلدا برای گلدهی بهتر نیازمند به قرار گیری در کنار یک رقم گرده زای سازگار است. رقم سهند بیشترین سازگاری را با این رقم از خود نشان میدهد. بنابراین باید همزمان با رقم اصلی و با نسبت 1 بر 10 در هر ردیف کاشته شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام یلدا

حداکثر عملکرد درخت بادام یلدا به 4 تن در هکتار میرسد. این رقم باردهی مطلوب و با کیفیت بالای خود را از سن بلوغ آغاز نموده و تا پایان عمر اقتصادی به آن ادامه میدهد.

عمر اقتصادی نهال بادام یلدا

عمر اقتصادی درخت به دوره ای گفته میشود که درخت بیشترین و بهترین عملکرد خود را به نمایش میگذارد. عمر اقتصادی درخت بادام یلدا به 50 سال میرسد. با پایان عمر اقتصادی یا عمر مفید؛ باردهی درختان افت چشمگیری میابد.

میزان آبیاری نهال بادام یلدا

آبیاری درختان بادام یلدا به دو روش آبی و دیمی انجام میشود. شما میتوانید با توجه به شرایط آب وهوایی و اقلیمی و میزان بارندگی در منطقه؛ روش آبیاری مناسب را برای باغ خود انتخاب کنید.

در مناطق با بارندگی کافی آبیاری دیمی درختان یک روش متداول است. در این صورت درختان را در 2 سال اول به روش آبی آبیاری نمایید.

در روش آبیاری آبی، باغ بادام یلدا باید در فصل بهار و تابستان هر 20 روز یکبار آبیاری شود. بهترین روش آبیاری درختان یلدا؛ ابیاری تحت فشار قطره ای است.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام یلدا

ارتفاع درختان بادام یلدا به طور متوسط به 3 تا 4 متر میرسد. ارتفاع متوسط این رقم به شما در برداشت آسان و کم هزینه تر کمک میکند.

نیاز سرمایی نهال بادام یلدا

نیاز سرمایی درخت بادام یلدا بین 100 الی 700 ساعت قرار گیری در دمای زیر ۷ درجه سانتیگراد است. پس از این دوره سرمایی درخت از خواب زمستانه بیدار شده و به محصول دهی در سال جدید میپردازد.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

بادام یلدا با پوسته کاغذی به راحتی از مغز آن جدا میشود.

وزن میوه بادام

بادام یلدا با اندازه نسبتا درشت و وزن 3 گرم در بازار یافت میشود.


ارقام دیگر نهال بادام