پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام شمشیری

نهال بادام شمشیری

آیا میدانید رقم بادام شمشیری یکی از بهترین ارقام نهال بادام برای کاشت در مناطق سردسیری؛ گرمسیری و حتی معتدل شناخته میشود؟ درخت بادام شمشیری یک رقم ایرانی است. که توسط متخصصین ما در نهالستان غرب نهال اصلاح و تولید میشود. با خرید نهال بادام شمشیری و کاشت آن در باغ، درخت شمشیری محصول دهی خود را از همان سالهای اولیه پس از کاشت آغاز میکند. براساس مشاهدات انجام شده باردهی این رقم به 3 تن در هکتار میرسد. بنابراین بازگشت سرمایه سریع و سودآوری بالایی را برای شما به همراه دارد. از طرفی درختان بادام شمشیری در صورت نگهداری صحیح و حفظ سلامت آنها قادرند تا بیش از 45 سال به این باردهی حداکثری و عالی خود ادامه دهند. این یعنی سوددهی درختان در طول عمر اقتصادی بالای آنها؛ دائمی است.

جهت خرید نهال بادام شمشیری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام شمشیری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام شمشیری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

فروش نهال بادام شمشیری تنها در مراکز معتبر و تخصصی تولید کننده نهال بادام شمشیری در سرتاسر کشور امکان پذیر است.

نهالستان غرب نهال با افتخار بیش از نیم قرن است که در حوزه تولید و اصلاح انواع ارقام بادام جزو پیشتازان این عرصه به حساب میاید. این مرکز دارای مجوزهای رسمی و معتبر از جمله شناسنامه رسمی؛ گواهینامه معتبر، گواهی رسمی از جهاد کشاورزی میباشد. و با بهره گیری از دانش تخصصی باغداران و تجهیزات پیشرفته باغی و کشاورزی اقدام به تولید انواع نهال بادام برای کاشت در کلیه شهرهای کشور نموده است.

برای آگاهی از قیمت نهال بادام شمشیری و یا خرید اینترنتی نهال بادام شمشیری در هر شهری که هستید میتوانید به صفحه محصول در وبسایت غرب نهال مراجعه نموده و انواع نهال بادام مورد نیاز خود را سفارش دهید. نهال بادام در نهالستان غرب نهال به همراه کارت سلامت؛ گواهی عاری از آفات؛ کارت قرنطینه؛ شناسنامه نهال برای شما باغداران محترم ارسال میشود.

کشور سازنده

نهال بادام شمشیری برای اولین بار در کشور ایران توسط متخصصین ایرانی تولید و عرضه شد. امروزه کارشناسان ما در نهالستان غرب نهال این رقم را با کیفیت بالا اصلاح و به سرتاسر کشور ارسال میکنند.

پایه نهال بادام شمشیری

برای تکثیر رقم شمشیری از پایه بادام تلخ و از طریق بذری اقدام میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام شمشیری

درخت بادام شمشیری باردهی خود را از سومین سال پس از کاشت آغاز میکند.

گلدهی نهال بادام شمشیری

بادام شمشیری دیرگل است. دوره گلدهی درخت بادام شمشیری از اواخر فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت ماه است.

فاصله کاشت نهال بادام شمشیری

رعایت فاصله کاشت یکی از نکات مهم در کاشت نهال است. درخت بادام شمشیری برای دریافت بهتر نور خورشید در بزرگسالی لازم است تا در فواصل 4 در 4 متر مربع در مناطقی آفتابگیر و به دور از سایه کاشته شود.

میزان باردهی نهال بادام شمشیری

باردهی حداکثری درختان پس از رسیدن به سن بلوغ آغاز میشود. براساس مشاهدات انجام شده یک درخت بادام شمشیری بالغ قادر است تا 5 کیلوگرم باردهی حداکثری به همراه داشته باشد.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام شمشیری

ارتفاع از سطح دریا نشان دهنده سازگاری یک رقم با شرایط آب وهوایی و اقلیمی؛ رطوبت و خشکی و… در منطقه است. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت رقم شمشیری بین 400 تا 2500 متر است. بنابراین با کاشت نهال بادام شمشیری در ارتفاع اعلام شده بالاترین احتمال سازگاری و رشد و بهبود عملکرد درختان وجود دارد.

گرده افشان نهال بادام شمشیری

گلهای درخت بادام سهند بیشترین سازگاری را با رقم شمشیری از خود نشان میدهند. بنابراین شما میتوانید از این درختان به عنوان رقم گرده زا؛ با نسبت 1 بر 10 در باغ بهره ببرید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام شمشیری

بیشترین محصول دهی درخت بادام شمشیری زمانی آغاز میشود که درخت در شرایط مطلوب کاشته شده و به خوبی از آن نگهداری میشود. در این صورت با رسیدن به سن بلوغ درخت بادام شمشیری باردهی حداکثری خود تا 3 تن در هکتار را آغاز میکند.

عمر اقتصادی نهال بادام شمشیری

عمر اقتصادی یک درخت از زمان رسیدن به سن بلوغ آغاز شده و تا دوران کهنسالی ادامه دارد. یک درخت سالم میتواند در طول عمر اقتصادی خود باردهی حداکثری به همراه داشته باشد. پیش بینی میشود عمر اقتصادی درخت بادام شمشیری تا 45 سال ادامه داشته باشد.

میزان آبیاری نهال بادام شمشیری

با توجه به مقاومت بالای درخت بادام شمشیری در برابر رطوبت و خشکی؛ آبیاری درخت بادام شمشیری در مناطق با بارندگی کمتر به صورت آبی و مناطق با بارندگی کافی به صورت دیمی انجام میشود.

در روش آبی باغ بادام شمشیری را هر 20 روز یکبار آبیاری نمایید. درخت در سالهای اولیه نیاز به آبیاری بیشتری دارد.

در روش دیمی نیز لازم است باغ بادام شمشیری در سال اول و دوم آبیاری شود.

بهترین روش آبیاری درختان آبیاری آبی به روش تحت فشار قطره ای است. درختان در این صورت سلامتی خود را حفظ نموده و بالاترین محصول دهی و عمر اقتصادی را خواهند داشت.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام شمشیری

درخت بادام شمشیری ارتفاع متوسطی دارد. این رقم حداکثر قادر است تا ارتفاع 3 تا 4 متر رشد کند.

نیاز سرمایی نهال بادام شمشیری

دوره سرمایی مطلوب درخت بادام شمشیری بین 100 تا 700 ساعت قرار گیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد است. با گذر از این دوره در فصل پاییز و زمستان درخت بادام شمشیری از خواب زمستانه خود بیدار شده و عملکرد درخت در سال جدید بهبود میابد.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

بادام شمشیری پوسته سنگی دارد.

وزن میوه بادام

بادام شمشیری وزنی متوسط و تا 2 گرم دارد.


ارقام دیگر نهال بادام