پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام پسته ای

نهال بادام پسته ای

نهال بادام پسته ای یکی از پرطرفدارترین ارقام بادام از نگاه باغداران است. این رقم با مقاومت عالی در برابر گرما؛ سرما و رطوبت و خشکی، در مناطقی با آب وهوای سرد و کوهستانی؛ گرم و خشک؛ معتدل و مرطوب به خوبی رشد میکند. درخت بادام پسته ای با شرایط اقلیمی در ارتفاع از سطح دریای 100 تا 2600 متر سازگاری کامل دارد. درختان بادام پسته ای با عملکرد عالی پس از رسیدن به سن بلوغ قادر به محصول دهی تا 4 تن در هکتار هستند. با خرید نهال بادام پسته ای و کاشت آن در باغ، درختان تا 50 سال پس از سن بلوغ به باردهی با کیفیت و حداکثری خود ادامه میدهند.

جهت خرید نهال بادام پسته ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام پسته ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام پسته ای نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال بادام پسته ای

نهالستان غرب نهال اولین تولید کننده نهال بادام پسته ای اصلاح شده و شناسنامه دار در کشورمان است. این مرکز دارای مجوزهای رسمی و معتبر از سوی جهاد کشاورزی بوده و کلیه ارقام نهال بادام مناسب برای کاشت در سرتاسر کشور را تولید و عرضه میکند.

برای سهولت در خرید؛ در هر شهری که هستید برای خرید اینترنتی بادام پسته ای کافیست در صفحه محصول؛ آن را به سبد خرید خود بیافزایید. همچنین قیمت نهال بادام پسته ای و کلیه ارقام بادام در صفحه هر محصول قابل مشاهده است.

با خرید نهال بادام پسته ای شناسنامه نهال؛ کارت سلامت؛ کارت قرنطینه و گواهی عاری از آفات برای شما ارسال میشود. کلیه نهال‌های تولید شده در نهالستان غرب نهال دارای گارانتی رسمی 2 ساله از سوی نهالستان خواهند بود.

کشور سازنده

نهال بادام اسکندر محصول مشترک تولید شده توسط 2 کشور فرانسه و ایتالیا است.

پایه نهال بادام پسته ای

نهال بادام پسته ای از طریق بذری و با پایه بادام تلخ تکثیر میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام پسته ای

بادام‌های پسته ای از چهارمین سال پس از کاشت نهال باردهی خود را آغاز میکنند.

گلدهی نهال بادام پسته ای

درخت بادام پسته ای دیرگل است. دوره گلدهی این رقم از اواخر فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت ماه میباشد.

فاصله کاشت نهال بادام پسته ای

فاصله کاشت استاندار برای احداث باغ بادام پسته ای فواصل منظم 4 در 4 متر مربع در الگوی مربعی است. در زمین‌های شیب دار به علت دریافت بهتر نور خورشید، میتوانید فواصل کاشت را کمی کاهش دهید. توجه داشته باشید که نهال را در نزدیکی دیوار یا مناطق سایه نکارید.

میزان باردهی نهال بادام پسته ای

باردهی درخت بادام پسته ای پس از رسیدن به سن بلوغ به طور میانگین تا 7 کیلوگرم است. درختان در صورت نگهداری صحیح و آبیاری کافی قادرند تا پایان عمر اقتصادی به این باردهی حداکثری ادامه دهند.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام پسته ای

ارتفاع از سطح دریا در واقع فاکتور تعیین کننده سازگاری و یا عدم سازگاری یک رقم در باغ است. بهترین ارتفاع برای کاشت رقم پسته ای بین 100 تا 2600 متر از سطح دریا است. عدم توجه به ارتفاع از سطح دریا ممکن است منجر به سوختن محصول یا کاهش آن و یا سوختن درخت 2 تا 3 سال پس از کاشت شود.

گرده افشان نهال بادام پسته ای

برای بهبود عملیات گرده افشانی توصیه میکنیم رقم گرده زایی را در باغ بکارید که گلهای آن با گلهای رقم اصلی سازگاری کامل داشته باشد. به این ترتیب با بهبود عملیات گرده افشانی؛ محصول دهی درختان نیز افزایش میابد. رقم گرده زای سازگار با رقم پسته ای؛ نهال بادام مامایی است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام پسته ای

باردهی درخت بادام پسته ای پس از سن بلوغ به 4 تن در هکتار میرسد. همانطور که میدانید درختان بادام در صورت کاشت در شرایط آب وهوایی و اقلیمی سازگار؛ با آبیاری و کوددهی کافی؛ سمپاشی و حفظ سلامتی درختان قادرند به حداکثر عملکرد خود در هکتار دست یابند.

عمر اقتصادی نهال بادام پسته ای

عمر اقتصادی درخت بادام پسته ای به طور میانگین 50 سال است. عمر اقتصادی در واقع به حداکثر مدت زمانی گفته میشود که درخت باردهی اقتصادی دارد.

میزان آبیاری نهال بادام پسته ای

با توجه به مقاومت عالی درخت بادام پسته در برابر رطوبت و خشکی؛ این رقم به 2 روش آبیاری میشود.

آبیاری آبی درختان در فصل بهار و تابستان هر 20 روز یکبار انجام میشود. البته در سالهای اولیه کاشت که ریشه درخت کوتاهتر است توصیه میکنیم نهال بادام پسته ای را در فواصل زمانی کوتاهتر آبیاری نمایید.

آبیاری دیمی در صورت وجود بارندگی کافی در منطقه انجام میشود. در صورت آبیاری دیمی درخت بادام پسته ای توصیه میکنیم درختان را در سال اول و دوم به صورت دستی آبیاری کمکی نمایید.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام پسته ای

ارتفاع درخت بادام پسته ای بین 3 تا 4 متر است. ارتفاع متوسط این رقم به شما در برداشت محصول آسانتر و نگهداری با هزینه مقرون به صرفه تر کمک میکند.

نیاز سرمایی نهال بادام پسته ای

نیاز سرمایی درخت بادام پسته ای بین 100 تا 700 ساعت قرار گیری درخت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد است. پس از گذراندن این دوره سرمایی درختان از خواب زمستانه بیدار شده و برای محصول دهی در سال جدید آماده میشوند.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

بادام پسته ای پوسته کاغذی دارد. که به راحتی از مغز آن جدا میشود.

وزن میوه بادام

وزن بادام پسته ای به طور میانگین 2.4 گرم است.


ارقام دیگر نهال بادام