پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام تاجری

نهال بادام تاجری

نهال بادام تاجری یکی از ارقام با کیفیت و با محصول دهی عالی ایرانی است. این رقم با آب وهوا و شرایط اقلیمی در بیشتر شهرهای کشور سازگار است. و شما میتوانید در ارتفاع از سطح دریای بین 200 تا 2000 متر درختان را بکارید. نهال بادام تاجری یک رقم پرمحصول است. براساس پیش بینی‌های انجام شده رقم تاجری پس از رسیدن به سن بلوغ تا بیش از 3 تن در هکتار باردهی به همراه دارد. این باردهی عالی درختان با کیفیت بالا؛ درشت و یکدست و با پوسته کاغذی، تا بیش از 40 سال ادامه دارد. شما میتوانید در مناطق سرد و کوهستانی؛ معتدل و مرطوب؛ گرم و خشک اقدام به خرید نهال بادام تاجری در باغ خود نمایید.

جهت خرید نهال بادام تاجری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام تاجری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام تاجری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهالستان غرب نهال بزرگترین تولید کننده نهال بادام تاجری در شمال غربی کشورمان است. این مرکز دارای مجوز از جهاد کشاورزی؛ شناسنامه رسمی و گواهی فعالیت بوده و بیش از نیم قرن است که در حوزه اصلاح و تولید و فروش نهال بادام تاجری در سرتاسر کشور فعالیت میکند.

برای مشاهده قیمت نهال بادام تاجری و خرید اینترنتی بادام تاجری از نهالستان غرب نهال کافیست در صفحه جاری، محصول مورد نظر خود را به سبد خرید اضافه فرمایید.

پس از خرید نهال بادام تاجری؛ شناسنامه نهال؛ گواهی سلامت؛ کارت گارانتی 2 ساله؛ گواهی عاری از آفت و کارت قرنطینه برای نهال صادر میشود.

کشور سازنده

بادام تاجری یک رقم بومی است. این رقم برای اولین بار در کشور ایران و توسط متخصصین بومی تولید و عرضه شد.

پایه نهال بادام تاجری

پایه اصلی بادام تاجری پایه بادام تلخ است. این رقم به صورت بذری تکثیر میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام تاجری

شروع محصول دهی درخت بادام تاجری از سال دوم پس از کاشت است.

گلدهی نهال بادام تاجری

رقم بادام تاجری میان گل است. این رقم گلدهی خود را از اوایل فروردین ماه آغاز میکند.

فاصله کاشت نهال بادام تاجری

درخت بادام تاجری با توجه به رشد ارتفاع و تاج درخت در بزرگسالی؛ شیب و نقشه زمین در فواصل استاندارد در باغ کاشته میشود. فاصله استاندارد کاشت درختان بادام تاجری 4 در 4 متر مربع است. رعایت این فاصله به خصوص در باغ‌های تجاری به افزایش بهره وری و استفاده حداکثری از فضای زمین و سهولت در عبور و مرور ماشین آلات کشاورزی کمک میکند. در زمین‌های شیب دار میتوانید فواصل کاشت را کمی کاهش دهید.

میزان باردهی نهال بادام تاجری

باردهی حداکثری درخت بادام تاجری پس از رسیدن به سن بلوغ آغاز میشود. هر درخت بادام تاجری بالغ قادر است تا 5 کیلوگرم محصول تولید کند.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام تاجری

درخت بادام تاجری در ارتفاع از سطح دریا 200 – 2000 متر سازگاری کامل دارد. عدم رعایت ارتفاع اعلام شده ممکن است باعث عدم گیرایی درخت و یا کاهش محصول دهی آن شود.

گرده افشان نهال بادام تاجری

هنگام کاشت رقم گرده زا در باغ توجه داشته باشید که گلهای رقم گرده زا با رقم اصلی سازگاری کامل داشته باشد. رقم بادام شکوفه بیشترین سازگاری را با رقم بادام تاجری از خود نشان میدهد. نهال بادام شکوفه را با نسبت 1 بر 10 از رقم تاجری در هر ردیف بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام تاجری

درخت بادام تاجری قادر است تا 3 تن در هکتار باردهی به همراه داشته باشد. دستیابی به باردهی حداکثری نیازمند رسیدگی صحیح به باغ و آبیاری و کوددهی کافی به درختان است.

عمر اقتصادی نهال بادام تاجری

عمر اقتصادی یا عمر مفید به بیشترین سالهای باردهی حداکثری درخت گفته میشود. عمر اقتصادی رقم تاجری 40 سال است. محصول درختان در طول عمر اقتصادیشان بازار پسند؛ اقتصادی و با کیفیت بالا میباشد.

میزان آبیاری نهال بادام تاجری

آبیاری یکی از مهم ترین مراحل نگهداری درخت به حساب میاید. اگر درختان به خوبی آبیاری شوند؛ محصول دهی و عمر اقتصادی آنها افزایش یافته و کمتر در معرض ریسک ابتلا به بیماری و آفات قرار میگیرند. به طور کلی درختان بادام تاجری با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی در منطقه و میزان بارندگی به 2 روش آبی و دیمی آبیاری میشوند. در روش آبی در فصل بهار و تابستان هر 20 روز یکبار باغ را آبیاری کنید. در روش دیمی؛ باغ نیاز آبی خود را از بارندگی دریافت میکند. البته در این روش نیز در 2 سال اول درختان را آبیاری کنید.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام تاجری

درخت بادام تاجری در بزرگسالی ارتفاع متوسط بین 3 تا 4 متر دارد.

نیاز سرمایی نهال بادام تاجری

دوره سرمایی درخت بادام تاجری بین 100 الی 700 ساعت در فصل پاییز و زمستان قرار گیری درخت در دمای زیر ۷ درجه سانتیگراد است. این دوره سرمایی به بیدار شدن رقم از خواب زمستانه و بهبود باردهی آن در سال جدید کمک میکند.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

پوسته چوبی در بادام‌های تاجری؛ کاغذی است. که به راحتی جدا میشود.

وزن میوه بادام

بادام‌های تاجری به طور متوسط تا 2.3 گرم وزن دارند.


ارقام دیگر نهال بادام