پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام اسپانیایی

نهال بادام اسپانیایی

نهال بادام اسپانیایی یکی از بهترین انتخاب‌ها به خصوص در نواحی گرم و خشک و ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 1200 متر شناخته میشود. با خرید نهال بادام اسپانیایی و کاشت آن در باغ از سال چهارم به بعد محصولات درخت را برداشت کنید. باردهی درخت در سن بلوغ افزایش یافته و تا بیش از 50 سال به آن ادامه میدهد. درخت بادام اسپانیایی یکی از ارقام پرمحصول است. این رقم قادر است در طول دوره عمر مفید خود تا بیش از 4 تن محصول با کیفیت تولید کند.

جهت خرید نهال بادام اسپانیایی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام اسپانیایی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام اسپانیایی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

مشخصات نهال بادام اسپانیایی

نهالستان معتبر غرب نهال با بهره گیری از تیم حرفه ای و تجهیزات پیشرفته اقدام به اصلاح و تولید انواع نهال بادام برای کاشت در کلیه شهرهای کشور نموده است. این مرکز بزرگترین تولید کننده نهال بادام اسپانیایی در شمال غرب کشورمان است. که نهال شناسنامه دار را به همراه کارت سلامت؛ کارت گارانتی 2 ساله؛ کارت قرنطینه و گواهی عاری از آفات عرضه میکند.

کشور سازنده نهال بادام اسپانیایی

همانطور که از نام آن مشخص است. نهال بادام اسپانیایی محصول کشور اسپانیا است. این رقم در کشورمان توسط نهالستان غرب نهال اصلاح و تولید میشود.

پایه نهال بادام اسپانیایی

بادام اسپانیایی با روش بذری و با پایه بادام تلخ تکثیر میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام اسپانیایی

درخت بادام اسپانیایی در سال چهارم پس از کاشت؛ باردهی خود را در حجم محدود آغاز میکند. با رشد درخت و رسیدن به سن بلوغ باردهی درختان رفته رفته افزایش میابد.

گلدهی

درخت بادام اسپانیایی گلدهی خود را در اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت ماه به انجام میرساند. از این رو یک رقم دیرگل محسوب میشود.

فاصله کاشت نهال بادام اسپانیایی

برای کاشت درختان بادام اسپانیایی باید فاصله کاشت استاندارد 4 در 4 متر مربع را رعایت کنید. با وجود این فاصله، درختان به خوبی نور خورشید را دریافت نموده و برداشت محصول و رسیدگی به درختان به آسانی انجام می پذیرد.

میزان باردهی نهال بادام اسپانیایی

میزان باردهی درخت بادام اسپانیایی در سن بلوغ و پس از آن به 7 کیلوگرم میرسد. این باردهی در طول عمر اقتصادی درخت ادامه دارد. و در صورت سلامتی و آبیاری و کوددهی کافی به بیشترین مقدار خود میرسد.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام اسپانیایی

توجه به فاکتور ارتفاع از سطح دریا در افزایش احتمال گیرایی و سازگاری درختان موثر است. بهتر است درخت بادام اسپانیایی را در ارتفاع از سطح دریا بین 100 تا 1200 متر بکارید. عدم رعایت این فاکتور باعث سوختن جوانه‌ها و محصول و یا درخت خواهد شد.

گرده افشان نهال بادام اسپانیایی

برای گرده افشانی بهتر درختان باید یک رقم با گلهای سازگار در باغ بادام اسپانیایی بکارید. براساس تحقیقات انجام شده رقم بادام فرانیس بهترین گرده زا برای این رقم محسوب میشود. برای بهبود عملیات گرده افشانی رقم گرده زا را با نسبت 1 بر 10 در باغ بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درختان بادام اسپانیایی در صورت سلامتی و نگهداری صحیح، قادر به محصول دهی تا 4 تن در هکتار خواهند بود.

عمر اقتصادی

باردهی حداکثری درخت بادام اسپانیایی تا 50 سال پس از سن بلوغ درختان ادامه دارد. محصول دهی درخت در طول عمر اقتصادی حداکثری و با کیفیت بالا و بازار پسند است. پس از پایان عمر اقتصادی؛ باردهی درختان کاهش میابد.

میزان آبیاری نهال بادام اسپانیایی

آبیاری درخت بادام اسپانیایی با توجه به شرایط آب وهوایی و بارندگی در منطقه انجام میشود. در مناطق با بارندگی بالا میتوانید درختان بادام را به روش دیمی آبیاری نمایید. البته درختان در سال اول و دوم نیاز بیشتری به آبیاری دارند. بنابراین در 2 سال اول باید درختان را آبیاری نمایید.

آبیاری به روش دستی یا آبی در افزایش باردهی درختان و کیفیت محصولات و همچنین حفظ سلامتی آنها موثر است. به طور متوسط درختان بادام را هر 20 روز یکبار آبیاری نمایید.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام اسپانیایی

با اصلاحات انجام شده برروی نهال بادام اسپانیایی توسط نهالستان غرب نهال، ارتفاع درخت بادام اسپانیایی به حداکثر 3 تا 4 متر میرسد. ارتفاع کمتر این درختان در برداشت محصول آسانتر و کاهش هزینه‌های نگهداری از درختان موثر است.

نیاز سرمایی نهال بادام اسپانیایی

نیاز سرمایی درختان بادام اسپانیایی به یک دوره سرمایی 100 الی 700 ساعته گفته میشود. که درختان باید در دمای زیر ۷ درجه سانتیگراد قرار بگیرند. این دوره هرساله و در فصل پاییز و زمستان انجام میشود. و پس از پایان آن درخت از خواب زمستانه بیدار شده و گلدهی خود را در سال جدید آغاز میکند. گذراندن این دوره در افزایش محصول دهی و کیفیت محصولات موثر است.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

پوسته چوبی بادام اسپانیایی؛ سنگی است. و به راحتی از مغز آن جدا میشود.

وزن میوه نهال بادام اسپانیایی

وزن بادام اسپانیایی به طور میانگین 2 گرم است.


ارقام دیگر نهال بادام