پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام مامایی

نهال بادام مامایی

درخت بادام مامایی یک رقم اصلاح شده و ایتالیایی است. این رقم امروزه در نهالستان غرب نهال بزرگترین تولید کننده نهال بادام مامایی واقع در شمال غربی کشور اصلاح و تولید و عرضه میشود. با خرید نهال بادام مامایی و کاشت آن در باغ، درختان در دومین سال باردهی خود را آغاز میکنند. با رسیدن درخت به سن بلوغ، باردهی درختان به بیشترین مقدار خود میرسد. براساس مشاهدات انجام شده؛ حداکثر عملکرد درختان بادام مامایی تا 6 تن در هکتار است. درختان بادام مامایی در صورت سلامتی و نگهداری صحیح قادرند تا 75 سال به این باردهی حداکثری خود ادامه دهند. محصول دهی عالی؛ عمر اقتصادی بالا و کیفیت محصولات؛ از دلایل اصلی باغداران برای خرید نهال بادام مامایی به شمار میرود.

جهت خرید نهال بادام مامایی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام مامایی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام مامایی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهالستان غرب نهال مرکز رسمی فروش نهال بادام در کشور است. این مرکز کلیه مجوزهای رسمی و معتبر را از جهاد کشاورزی دریافت نموده و به همراه کلیه نهال‌ها؛ شناسنامه رسمی؛ گارانتی معتبر 2 ساله؛ گواهی عاری از آفت و کارت قرنطینه ارائه میدهد.

برای سهولت در مشاهده و خرید محصول؛ امکان خرید اینترنتی بادام مامایی در وبسایت غرب نهال فراهم شده است. از این پس شما باغداران محترم میتوانید برای خرید نهال بادام مامایی به صفحه محصول مراجعه نموده و آن را به سبد خرید خود بیافزایید.

کشور سازنده

نهال بادام مامایی برای اولین بار در کشور ایتالیا اصلاح و تولید شد.

پایه نهال بادام مامایی

پایه اصلی این رقم بادام تلخ بوده و از طریق بذری تکثیر میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام مامایی

شروع باردهی درختان بادام مامایی از دومین سال پس از کاشت نهال است. این محصول دهی با رسیدن به سن بلوغ به بیشترین مقدار خود میرسد.

گلدهی نهال بادام مامایی

درخت بادام مامایی دیرگل است. که گلدهی خود را در اواخر فروردین ماه تا اواسط ماه اردیبهشت آغاز میکند.

فاصله کاشت نهال بادام مامایی

بهترین فاصله استاندارد برای کاشت درخت بادام مامایی ایجاد الگوی مربعی با فواصل 4 در 4 متر مربع است. با کاشت درخت در فاصله اعلام شده؛ کلیه شاخه و برگ درختان به خوبی نور خورشید را دریافت نموده و عملیات تولید محصول به خوبی انجام میشود.

میزان باردهی نهال بادام مامایی

براساس مشاهدات انجام شده پیش بینی میشود باردهی درختان بادام مامایی در دوران بلوغ و پس از آن بین 10 تا 15 کیلوگرم باشد. درختان در صورت کاشت در شرایط اقلیمی و آب وهوایی سازگار و نگهداری صحیح و آبیاری کافی قادرند به بیشترین محصول دهی خود دست یابند.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام مامایی

درخت بادام مامایی بیشترین سازگاری را با ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 3000 متر از خود نشان میدهد. خوشبختانه بیش از 80 درصد باغ‌های کشور در این ارتفاع از سطح دریا قرار دارند.

گرده افشان نهال بادام مامایی

برای بهبود عملیات گرده افشانی درخت بادام تونو را با نسبت 1 بر 10 اصله از رقم اصلی در باغ بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام مامایی

باردهی درختان بادام مامایی بسیار عالی و باکیفیت است. این درختان با رسیدن به سن بلوغ قادر به محصول دهی تا 6 تن در هکتار خواهند بود. باردهی درخت در طول عمر اقتصادی به بیشترین مقدار خود میرسد.

عمر اقتصادی نهال بادام مامایی

درختان بادام مامایی با عمر اقتصادی بالا یکی از بهترین ارقام برای کاشت و احداث باغ بادام تجاری هستند. با یکبار کاشت و نگهداری از این رقم؛ درختان بادام مامایی قادرند تا بیش از 75 سال باردهی حداکثری به همراه داشته باشند.

میزان آبیاری نهال بادام مامایی

درختان بادام مامایی مقاومت بسیار عالی در برابر کم آبی و خشکی از خود نشان میدهند. در مناطق با بارندگی بیشتر شما میتوانید باغ بادام مامایی را به روش دیمی آبیاری نمایید. در این صورت توجه داشته باشید که به علت نیاز بالاتر درختان در سالهای اولیه؛ این درختان را در سال اول و دوم به روش دستی آبیاری نمایید.

آبیاری درخت بادام به روش آبی علاوه بر حفظ سلامت درختان و بهبود کیفیت محصول؛ در افزایش عمر درختان و افزایش محصول دهی آنها نیز تاثیر گذار است. آبیاری درختان بادام مامایی با توجه به شرایط آب وهوایی و اقلیمی و میزان بارندگی در منطقه به طور متوسط هر 20 روز یکبار انجام میشود. در دو سال اول کاشت فواصل آبیاری را کاهش دهید. بهترین روش آبیاری درختان؛ استفاده از روش آبیاری تحت فشار قطره ای است.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام مامایی

درخت بادام مامایی ارتفاع متوسط بین 3 تا 4 متر دارد. این ارتفاع متوسط به برداشت محصول؛ کوددهی و سمپاشی و نگهداری آسانتر درختان کمک میکند.

نیاز سرمایی نهال بادام مامایی

نیاز سرمایی یا دوره سرمایی درخت بادام مامایی بین 100 تا 400 ساعت قرار گیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد است. با گذر از این دوره سرمایی در فصل پاییز و زمستان؛ درخت از خواب زمستانه بیدار شده و محصول دهی آن در سال جدید بهبود میابد.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

پوسته چوبی بادام مامایی از نوع سنگی است.

وزن میوه بادام

بادام مامایی به طور متوسط تا 4 گرم وزن دارد.


ارقام دیگر نهال بادام