پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام منقا

نهال بادام منقا

نهال بادام منقا محصول کشورهای واقع در آسیای غربی است. این رقم امروزه توسط متخصصین باغداری ما در نهالستان غرب نهال اصلاح و تولید میشود. بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت درخت بادام منقا بین 100 تا 1500 متر است. مناطقی با آب و هوای سرد و کوهستانی, معتدل و مرطوب و حتی گرم و خشک برای کاشت نهال بادام منقا مناسب اند. درخت بادام منقای بالغ قادر به محصول دهی تا 3 تن در هکتار است. باردهی حداکثری درختان در طول عمر اقتصادی درخت یعنی بیش از 50 سال ادامه دارد. از ویژگی‌های مثبت این رقم از نگاه باغداران؛ باردهی عالی؛ عمر اقتصادی بالا؛ محصولات باکیفیت؛ با چربی مناسب و پوسته کاغذی؛ با بازار پسندی بالا میباشد.

جهت خرید نهال بادام منقا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام منقا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام منقا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهالستان غرب نهال بزرگترین تولید کننده نهال بادام منقا واقع در شمال غربی کشورمان است. نهالستان غرب نهال با دارا بودن کلیه مجوزهای لازم از جهاد کشاورزی، اقدام به اصلاح و تولید و فروش نهال بادام منقا و سایر ارقام نهال بادام به سرتاسر کشور نموده است.

جهت افزایش رفاه حال شما باغداران محترم امکان مشاهده قیمت نهال بادام منقا و خرید نهال بادام منقا به صورت آنلاین از طریق وبسایت غرب نهال فراهم است. برای خرید اینترنتی بادام منقا از وبسایت غرب نهال؛ کافیست در صفحه اطلاعات محصول؛ آن را به سبد خرید خود بیافزایید. کلیه نهال‌های بادام اصلاح شده در غرب نهال دارای شناسنامه معتبر و گارانتی 2 ساله و پشتیبانی دائمی از سوی نهالستان غرب نهال میباشند.

کشور سازنده

رقم بادام منقا یک رقم اصلاح شده و محصول کشورهای واقع در آسیای غربی است. این رقم امروزه توسط متخصصین نهالستان غرب نهال تولید و عرضه میشود.

پایه نهال بادام منقا

درخت بادا منقا از طریق بذری و با پایه بادام تلخ تکثیر میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام منقا

باردهی درختان بادام منقا از سال دوم پس از کاشت درخت آغاز میشود.

گلدهی نهال بادام منقا

درخت بادام منقا یک رقم دیرگل است. که گلدهی خود را از اواخر فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت ماه آغاز میکند.

فاصله کاشت نهال بادام منقا

برای کاشت رقم بادام منقا فاصله کاشت استاندارد 4 در 4 متر مربع را رعایت فرمایید. این فاصله با توجه به رشد تاج و ارتفاع درخت در بزرگسالی همچنین نیاز درخت به دریافت نور؛ استفاده حداکثری از فضای زمین, سهولت در برداشت محصول و عبور و مرور وسایل نقلیه کشاورزی و… رعایت میشود.

میزان باردهی نهال بادام منقا

درخت بادام منقای بالغ در طول عمر اقتصادی خود به طور متوسط تا 5 کیلوگرم باردهی به همراه خواهد داشت.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام منقا

برای آگاهی از گیرایی و سازگاری یک رقم در باغ، از فاکتور ارتفاع از سطح دریا استفاده میشود. درخت بادام منقا در ارتفاع از سطح دریای بین 100 – 1500 متر بیشترین سازگاری را دارد. این موضوع نشان میدهد با کاشت درخت بادام منقا در این ارتفاع؛ بالاترین احتمال گیرایی، سازگاری؛ عمر اقتصادی و عملکرد را از درختان شاهد خواهیم بود.

گرده افشان نهال بادام منقا

درخت بادام فرانیس بهترین رقم گرده افشان برای بادام منقا به حساب میاید. رقم فرانیس و منقا را همزمان و با نسبت 1 بر 10 در هر ردیف بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام منقا

حداکثر عملکرد میوه در هکتار برای بادام منقا از سن بلوغ نهال آغاز میشود. در صورت کاشت نهال در شرایط آب وهوایی و اقلیمی و نگهداری صحیح و حفظ سلامت درختان؛ این باردهی به 3 تن در هکتار میرسد.

عمر اقتصادی نهال بادام منقا

عمر اقتصادی بالا یکی از ویژگی‌های نهال‌های بادام منقا محسوب میشود. درخت بادام منقا قادر است تا 50 سال باردهی حداکثری به همراه داشته باشد.

میزان آبیاری نهال بادام منقا

درخت بادام منقا مقاومت مناسبی در برابر رطوبت و خشکی از خود نشان میدهد. شما میتوانید درختان بادام منقا را با توجه به شرایط آب وهوایی و اقلیمی و میزان بارندگی در منطقه باغتان به دو روش آبی و دیمی آبیاری نمایید.

استفاده از آبیاری دیمی در مناطقی توصیه میشود که بارندگی بیشتر از متوسط دارند. نهال بادام منقا در سالهای اولیه کاشت ریشه‌های کوتاه و ضعیف تری دارد. از این رو حتی در صورت آبیاری دیمی نیز باید در سالهای اولیه، درخت را به روش آبی آبیاری کنید.

آبیاری آبی درختان معمولا هر 20 روز یکبار و در فصل بهار و تابستان انجام میشود. درخت بادام منقا در فصل پاییز و زمستان نیازی به ابیاری ندارد. آبیاری به روش قطره ای بهترین راندمان آبیاری را به همراه دارد.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام منقا

ارتفاع درخت بادام منقا در بزرگسالی حداکثر به 3 – 4 متر میرسد. این ارتفاع نسبتا متوسط به شما در برداشت محصول آسانتر و نگهداری کم هزینه تر کمک میکند.

نیاز سرمایی نهال بادام منقا

دوره سرمایی هرساله درختان بادام منقا در فصل پاییز و زمستان پشت سر گذاشته میشود. درختان بادام منقا باید در طول دوره خواب زمستانه خود بین 100 الی 700 ساعت، دمای زیر ۷ درجه سانتیگراد را تجربه کنند. با گذر از این دوره سرمایی درخت از خواب زمستانه خود بیدار شده و آماده محصول دهی در سال جدید است.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

بادام منقا پوست کاغذی است. که به راحتی و با دست از پوسته چوبی میوه جدا میشود.

وزن میوه بادام

میوه بادام منقا نسبتا ریز و با وزن 1.5 گرم رشد میکند.


ارقام دیگر نهال بادام