پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام تونو

نهال بادام تونو

درخت بادام تونو یک رقم اصلاح شده است که از طریق بذر تکثیر میشود. درختان بادام تونو با باردهی عالی تا 6 تن در هکتار و عمر اقتصادی بالا تا 80 سال یکی از ارقام سودده بادام در سرتاسر کشور شناخته میشوند. با کاشت درخت در آب و هوای گرم و خشک، معتدل و مرطوب؛ و حتی سرد و کوهستانی و برطرف سازی نیازهای درخت؛ میتوانید بهترین عملکرد را از باغ شاهد باشید. درخت بادام تونو تحمل خشکی بسیار عالی دارد. از این رو میتوانید باغ بادام تونو را به روش دیمی و دستی آبیاری نمایید. آبیاری و کوددهی کافی؛ سمپاشی به موقع و حفظ سلامت درختان؛ به افزایش عمر اقتصادی؛ باردهی و درنتیجه سودآوری شما از باغ کمک میکند.

جهت خرید نهال بادام تونو کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام تونو کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام تونو نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

برای خرید اینترنتی بادام تونو از نهالستان غرب نهال؛ بزرگترین تولید کننده نهال بادام تونو در شمال غربی کشور؛ کافیست در صفحه جاری؛ برروی محصول مورد نظرتان کلیک کنید و آن را به سبد خرید انتقال دهید.

با خرید نهال بادام تونو از مرکز فروش نهال بادام تونو در کشور؛ شناسنامه نهال، کارت سلامت؛ گواهی عاری از آفت؛ کارت قرنطینه و کارت گارانتی معتبر 2 ساله را از ما دریافت کنید.

کشور سازنده

خواستگاه اولیه و کشور سازنده نهال بادام تونو کشور ایتالیا است.

پایه نهال بادام تونو

درخت بادام تونو از طریق بذر و با پایه بادام تلخ تکثیر میابد.

شروع محصول دهی نهال بادام تونو

درخت بادام تونو یک رقم اصلاح شده است. که قادر است محصول دهی خود را از همان سال دوم پس از کاشت آغاز نماید. باردهی درخت در ابتدا کم و با کیفیت پایین تر است. رفته رفته با افزایش سن درخت و نزدیک شدن آن به سن بلوغ، باردهی درختان و بازار پسندی آنها افزایش میابد.

گلدهی نهال بادام تونو

درخت بادام تونو یک رقم دیرگل است. که گلهای آن از اواخر فروردین ماه تا اواسط ماه اردیبهشت باز میشوند.

فاصله کاشت نهال بادام تونو

به علت ارتفاع کوتاه درخت بادام تونو و رشد تاج آن؛ فاصله کاشت درختان باید به گونه ای انتخاب شود که شاخه و برگ درخت به خوبی نور خورشید را دریافت نمایند. فاصله استاندارد کاشت درخت بادام تونو 4 در 4 متر مربع و با الگوی کشت مربعی میباشد.

میزان باردهی نهال بادام تونو

به طور متوسط باردهی درخت بادام تونو در طول عمر اقتصادی آن بین 10 الی 15 کیلوگرم خواهد بود. باردهی عالی و محصولات با کیفیت این رقم، نظر باغداران در سرتاسر کشور را به خود جلب نموده است.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام تونو

درخت بادام تونو بالاترین سازگاری را با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در ارتفاع از سطح دریای بین 100 – 2500 متر از خود نشان میدهد. خوشبختانه بیش از 70 درصد باغ‌های کشور در این ارتفاع از سطح دریا قرار دارند.

گرده افشان نهال بادام تونو

درختان برای انجام عملیات گرده افشانی نیازمند به قرار گیری در نزدیکی یک رقم گرده زای سازگار هستند. درخت بادام فرانیس بیشترین سازگاری را با درخت بادام تونو از خود نشان میدهد. رقم گرده زا باید در باغ به نسبت 1 بر 10 از رقم اصلی در هر ردیف کاشته شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام تونو

درختان بادام تونو با باردهی تا 6 تن در هکتار یکی از بهترین عملکردها را در بین سایر ارقام نهال بادام از خود نشان میدهند. با کاشت درخت در ارتفاع اعلام شده و نگهداری صحیح و ابیاری کافی میتوانید به بیشترین ظرفیت محصول دهی درخت دست یابید.

عمر اقتصادی نهال بادام تونو

عمر اقتصادی درخت بادام تونو بیش از 80 سال است. یعنی با یکبار کاشت این رقم و احداث باغ تونو با رسیدن درختان به سن بلوغ تا 80 سال از محصول دهی عالی و باکیفیت و بازار پسند درختان بهره مند خواهید شد.

میزان آبیاری نهال بادام تونو

با توجه به تحمل خشکی بالای درخت بادام تونو؛ آبیاری درخت بادام تونو به 2 روش آبی و دیمی انجام میشود.

آبیاری به روش آبی درخت بادام تونو معمولا هر 20 روز یکبار انجام میشود. البته در سالهای اول و دوم کاشت به علت ریشه‌های کوتاهتر درخت و نیاز بیشتر به آبیاری؛ فواصل آبیاری را کاهش دهید.

روش دوم آبیاری دیمی درختان است. اگر قصد احداث باغ دیمی بادام را دارید؛ بهتر است درختان را در سال اول و دوم به روش دستی آبیاری کنید.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام تونو

درخت بادام تونو یک رقم اصلاح شده است که قادر است بین 3 تا 4 متر رشد کند. ارتفاع مناسب این رقم عملیات برداشت محصول و نگهداری از درختان را با سهولت همراه ساخته است.

نیاز سرمایی نهال بادام تونو

نیاز سرمایی درخت بادام تونو بین 100 تا 500 ساعت قرار گیری درختان در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد است. پس از پایان این دوره سرمایی درختان از خواب زمستانه خود بیدار میشوند. گذراندن دوره سرمایی در بهبود عملکرد درختان در سال بعدی تاثیر گذار است. این دوره هرساله و در فصل پاییز و زمستان انجام میشود.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

پوسته چوبی رویی بادام تونو سنگی است.

وزن میوه بادام

بادام تونو نسبتا متوسط است. این رقم به طور میانگین 3.8 گرم وزن دارد.


ارقام دیگر نهال بادام