پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام سامان

نهال بادام سامان

نهال بادام سامان یکی از پرمحصول ترین ارقام ایرانی است. که با اصلاحات انجام شده توسط کارشناسان ما در نهالستان غرب نهال قادر است تا بیش از 3.5 تن در هکتار باردهی به همراه داشته باشد. این رقم یکی از بالاترین عمرهای اقتصادی را در بین سایر ارقام نهال بادام به همراه دارد. عمر اقتصادی درخت بادام سامان تا 75 سال بوده و باردهی درختان در طول عمر اقتصادی درخت حداکثری است. نهال بادام سامان در ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 2600 متر در آب وهوای گرم و خشک؛ سرد و کوهستانی و معتدل و مرطوب بهترین سازگاری و عملکرد را دارد.

جهت خرید نهال بادام سامان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام سامان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام سامان نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهالستان غرب نهال بزرگترین تولید کننده نهال بادام سامان واقع در شمال غربی کشورمان است. این مرکز دارای مجوزهای رسمی و معتبر از سوی جهاد کشاورزی بوده و کلیه ارقام نهال بادام اصلاح شده؛ شناسنامه دار؛ ژنوتیپ؛ با پایه بذری و گلدانی را تولید و عرضه میکند. فروش نهال بادام سامان در نهالستان غرب نهال به همراه شناسنامه معتبر؛ کارت گارانتی معتبر 2 ساله؛ گواهی عاری از آفت و کارت قرنطینه انجام میشود.

نهالستان غرب نهال جهت سهولت در امر خرید و پشتیبانی نهال؛ امکان خرید اینترنتی بادام سامان را از طریق صفحه محصول فراهم نموده است. از این پس میتوانید برای خرید نهال بادام سامان و یا کسب اطلاع از قیمت نهال بادام سامان و سایر ارقام نهال بادام به وبسایت غرب نهال مراجعه فرمایید.

کشور سازنده

خواستگاه اولیه نهال بادام سامان کشور ایران است. این رقم توسط کارشناسان حوزه باغداری و کشاورزی در نهالستان غرب نهال تولید و عرضه میشود.

پایه نهال بادام سامان

درخت بادام سامان از طریق بذری و با پایه بادام تلخ تکثیر میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام سامان

محصول دهی درخت بادام سامان از دومین سال پس از کاشت نهال آغاز میشود.

گلدهی نهال بادام سامان

درخت بادام سامان دیرگل است. این رقم از اواخر فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت ماه گلدهی میکند.

فاصله کاشت نهال بادام سامان

فاصله کاشت درخت بادام سامان براساس ارتفاع درخت در بزرگسالی؛ رشد تاج و شیب زمین؛ سهولت در برداشت محصول و عبور و مرور وسایل نقلیه کشاورزی؛ استفاده حداکثری از ظرفیت باغ تعیین میشود. با توجه به المان‌های مطرح شده؛ بهترین فاصله کاشت درخت بادام سامان 4 در 4 متر مربع است.

میزان باردهی نهال بادام سامان

درخت بادام سامان یکی از پرمحصول ترین ارقام بادام است. این رقم در صورت کاشت در شرایط اقلیمی مطلوب و نگهداری صحیح قادر به محصول دهی تا 7 کیلوگرم است.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام سامان

ارتفاع از سطح دریا برای کاشت درخت بادام سامان 100 – 2600 متر است. با کاشت درختان در این ارتفاع، بهترین گیرایی و سازگاری را داشته و قادرند بیشترین محصول دهی را از خود به نمایش بگذارند.

گرده افشان نهال بادام سامان

بهترین رقم گرده افشان برای درخت بادام سامان؛ درخت بادام ربیع است. درخت بادام ربیع را به نسبت 1 بر 10 اصله از رقم سامان در هر ردیف باغ بکارید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام سامان

درخت بادام سامان پس از رسیدن به سن بلوغ تا پایان عمر اقتصادی قادر به محصول دهی تا 3.5 تن در هکتار است. باردهی در طول عمر اقتصادی حداکثری و با کیفیت بالا؛ یکدست و بازار پسند است.

عمر اقتصادی نهال بادام سامان

عمر اقتصادی درختان بادام سامان به طور متوسط تا 70 سال است. عمر اقتصادی این رقم نسبتا بالاتر از سایر ارقام نهال است.

میزان آبیاری نهال بادام سامان

درخت بادام سامان در برابر گرما و خشکی مقاوم است. از این رو آبیاری درختان با توجه به شرایط آب و هوایی و میزان بارندگی در منطقه به دو روش آبی و دیمی انجام میشود.

آبیاری درخت بادام سامان به روش آبی باعث رشد بهتر و محصول دهی بیشتر درختان میشود. در این روش درختان را هر 20 روز یکبار ابیاری نمایید. در فصل بهار و تابستان نیاز آبی درخت بیشتر و در فصل پاییز و زمستان نیازی به آبیاری وجود ندارد.

استفاده از روش آبیاری دیمی در مناطقی که بارندگی کافی دارد؛ امکان پذیر است. در این صورت درختان را در سال اول و دوم آبیاری نمایید.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام سامان

ارتفاع درخت بادام سامان در بزرگسالی بین 3 تا 4 متر خواهد بود. این ارتفاع نسبتا متوسط به شما در برداشت محصول آسان تر و نگهداری کم هزینه تر کمک میکند.

نیاز سرمایی نهال بادام سامان

دوره سرمایی درخت بادام سامان بین 100 تا 700 ساعت قرارگیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراد است. درختان سامان پس از گذر از این دوره در فصل پاییز و زمستان از خواب زمستانه خود بیدار میشوند. مشاهدات نشان میدهد درختانی که دوره سرمایی را به خوبی پشت سر گذاشته اند؛ در سال جدید محصول دهی بهتری خواهند داشت.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

بادام سامان پوسته سنگی دارد. پوسته چوبی میوه به راحتی از مغز جدا میشود.

وزن میوه بادام

بادام سامان به طور متوسط تا 2.4 گرم وزن دارد. این میوه در بین سایر ارقام بادام نسبتا درشت است.


ارقام دیگر نهال بادام