پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال بادام علی بالا

نهال بادام علی بالا

نهال بادام علی بالا یک رقم اسپانیایی است. که با تلاش محققین ما در نهالستان غرب نهال؛ امروزه برای کاشت در بیشتر استان‌های کشور اصلاح و تولید میشود. شما میتوانید نهال بادام علی بالا را در مناطق با آب وهوای گرمسیری؛ معتدل و حتی سردسیری نیز بکارید. علی بالا در ارتفاع از سطح دریای 100- 1500 متر بهترین سازگاری را دارد. با کاشت درخت در شرایط اقلیمی مطلوب و نگهداری از آن و آبیاری و کوددهی و سمپاشی به موقع، درخت بادام علی بالا باردهی خود را از سال سوم پس از کاشت آغاز میکند. این باردهی با رسیدن به سن بلوغ رفته رفته افزایش میابد. تا جاییکه یک درخت بادام علی بالا بالغ تا 4 کیلوگرم باردهی به همراه خواهد داشت. عمر اقتصادی بالای درختان بادام علی بالا تا 40 سال، نشان میدهد که با خرید نهال بادام علی بالا و کاشت آن در باغ به سودآوری سریع؛ حداکثری و دائمی از باغ دست خواهید یافت.

جهت خرید نهال بادام علی بالا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال بادام علی بالا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال بادام علی بالا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهالستان غرب نهال با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه اصلاح و تولید انواع ارقام نهال بادام در سرتاسر کشور جزو پیشتازان این عرضه به حساب میاید. نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز تولید کننده نهال بادام علی بالا با مجوز رسمی از سوی جهاد کشاورزی؛ شناسنامه معتبر و گواهی رسمی میباشد.

برای سهولت در امر خرید انواع نهال؛ امکان خرید اینترنتی بادام علی بالا و کلیه ارقام نهال بادام از طریق وبسایت غرب نهال فراهم است. برای خرید نهال بادام علی بالا و کسب اطلاع از قیمت نهال بادام علی بالا به صفحه محصول در وبسایت غرب نهال مراجعه فرمایید. پس از فروش نهال بادام علی بالا؛ شناسنامه نهال، کارت سلامت؛ گواهی عاری از افت؛ کارت قرنطینه و کارت گارانتی معتبر 2 ساله از سوی نهالستان غرب نهال برای شما باغداران محترم ارسال میشود. همچنین شما میتوانید از پشتیبانی دائمی کارشناسان ما در غرب نهال بهره مند شوید.

کشور سازنده

خواستگاه اولیه نهال بادام علی بالا کشور اسپانیا است.

پایه نهال بادام علی بالا

این رقم با پایه بادام تلخ و از طریق بذری تکثیر میشود.

شروع محصول دهی نهال بادام علی بالا

آغاز باردهی درختان بادام علی بالا از سومین سال است. پس از رسیدن به سن بلوغ محصول دهی درختان حداکثری و با کیفیت بالا انجام میشود.

گلدهی نهال بادام علی بالا

علی بالا یک رقم دیرگل است. که گلهای آن در اواخر ماه فروردین تا اواسط اردیبهشت ماه شکوفه میزنند.

فاصله کاشت نهال بادام علی بالا

فاصله استاندارد کاشت نهال بادام علی بالا با توجه به رشد تاج و ارتفاع درخت در بزرگسالی همچنین استفاده حداکثری از فضای باغ و زمین و عبور و مرور آسانتر وسایل نقلیه کشاورزی و برداشت محصول آسانتر تعیین میشود. با توجه به نکات مطرح شده فاصله کاشت استاندارد رقم علی بالا ایجاد یک الگوی مربعی با فاصله 4 در 4 متر مربع است.

میزان باردهی نهال بادام علی بالا

هر درخت علی بالا سالم در صورت کاشت در منطقه سازگار و نگهداری مناسب قادر به باردهی تا 4 کیلوگرم میباشد.

ارتفاع از سطح دریا نهال بادام علی بالا

ارتفاع از سطح دریای استاندارد برای کاشت رقم بادام علی بالا بین 100 – 1500 متر است. با کاشت درخت در این ارتفاع درخت بالاترین گیرایی و سازگاری را داشته و به سرعت رشد و باردهی خود را آغاز میکند.

گرده افشان نهال بادام علی بالا

برای بهبود عملیات گرده افشانی باغداران باید یک رقم گرده زای سازگار در باغ بکارند. با توجه به تحقیقات انجام شده رقم فرانیس بالاترین سازگاری را با نهال بادام علی بالا از خود نشان میدهد. رقم گرده زا باید با نسبت 1 بر 10 اصله از رقم اصلی در باغ کاشته شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار نهال بادام علی بالا

باردهی درختان بادام علی بالا در صورت سازگاری با منطقه و شرایط اقلیمی به 2 تا 3 تن در هکتار میرسد.

عمر اقتصادی نهال بادام علی بالا

عمر اقتصادی درخت بادام علی بالا به بیش از 40 سال میرسد. این موضوع نشان میدهد درخت بادام علی بالا در صورت کاشت در شرایط اقلیمی و آب وهوایی مطلوب و آبیاری و کوددهی و سمپاشی و نگهداری به موقع؛ قادر به محصول دهی تا 40 سال خواهد بود.

میزان آبیاری نهال بادام علی بالا

آبیاری درخت بادام علی بالا با توجه به شرایط آب وهوایی و اقلیمی و میزان بارندگی در منطقه تعیین میشود. در مناطق با آب وهوای گرم و خشک که بارندگی در آن کمتر است. توصیه میکنیم درخت بادام را هر 20 روز یکبار آبیاری کنید. استفاده از آبیاری به روش دیمی، در مناطقی با بارندگی کافی مناسب است. در این صورت نیز درختان بادام علی بالا باید در سال اول و دوم آبیاری شوند.

حداکثر ارتفاع درخت نهال بادام علی بالا

ارتفاع حداکثری درختان بادام علی بالا در بزرگسالی به 3 تا 4 متر میرسد. ارتفاع متوسط این رقم در هزینه‌های نگهداری و برداشت محصول صرفه جویی میکند.

نیاز سرمایی نهال بادام علی بالا

نیاز سرمایی رقم بادام علی بالا بین 100 الی 700 ساعت در دمای زیر ۷ درجه سانتیگراد است. نیاز سرمایی و یا دوره سرمایی به مدت زمانی گفته میشود که درخت در فصل پاییز و زمستان تحت دمای سرد قرار میگیرد. پس از پایان این دوره سرمایی درخت از خواب زمستانه بیدار شده و باردهی آن در سال جدید بهبود میابد.

سهولت جداشدن مغز از پوسته چوبی

پوسته چوبی بادام علی بالا؛ سنگی است.

وزن میوه بادام

علی بالا؛ بادام‌هایی با اندازه متوسط و با وزن 1.7 گرم دارد.


ارقام دیگر نهال بادام