پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال هلو انجیری زعفرانی زودرس

نهال هلو انجیری زعفرانی زودرس

هلو انجیری یکی از محبوب‌ترین میوه‌های تابستانی است؛ به همین دلیل کاشت نهال هلو انجیری زعفرانی زودرس بسیار سوده ده است. این نهال نسبت به سرما مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد؛ حتی می‌تواند دمای منفی ۳۵ درجه را تحمل کند و لذا برای کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی مورد توجه قرار می‌گیرد. میوه‌های حاصل از درخت هلو انجیری زودرس، رنگ زرد مایل به قرمز دارند؛ این رنگ و ظاهر جذاب و گوشتی، سبب سهولت در فروش محصول آن شده است.

جهت خرید نهال هلو انجیری زعفرانی زودرس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال هلو انجیری زعفرانی زودرس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال هلو انجیری زعفرانی زودرس نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

هلو انجیری یکی از محبوب‌ترین میوه‌های تابستانی است؛ به همین دلیل کاشت نهال هلو انجیری زعفرانی زودرس بسیار سوده ده است. این نهال نسبت به سرما مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد؛ حتی می‌تواند دمای منفی ۳۵ درجه را تحمل کند و لذا برای کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی مورد توجه قرار می‌گیرد. میوه‌های حاصل از درخت هلو انجیری زودرس، رنگ زرد مایل به قرمز دارند؛ این رنگ و ظاهر جذاب و گوشتی، سبب سهولت در فروش محصول آن شده است.

خصوصیات نهال هلو انجیری زعفرانی زودرس

درخت هلو انجیری زودرس نیاز به دو نوبت هرس دارد؛ هرس فرم دهی در اواخر تابستان انجام می‌شود؛ اما هرس باردهی در زمان خواب نهال انجام می‌شود. یعنی هنگامی که کشاورزان از رفع خطر سرمای زمستانه مطمئن شدند، میتوانند انواع هرس‌ها را بر روی درخت انجام دهند. درخت هلو انجیری زودرس یکی از مقاوم ترین درختان در برابر نفوذ بیماری و باکتری‌ها است‌؛ به همین دلیل امکان بروز بیماری در آن کم است‌.

هرچند اکثر انواع هلو نیاز به گرده افشان ندارند؛ اما برای باردهی بهینه استفاده از ارقام گرده افشان بسیار موثر است. درخت هلو انجیری زودرس را می‌توانید در اکثر خاک‌های با زهکشی خوب کشت کنید. رشد نهال در خاک‌هایی که بافت ریز و زهکشی ضعیف دارند، مناسب نیست؛ چرا که ریشه‌های درخت هلو انجیری نسبت به کمبود تهویه هوا بسیار حساس است و اگر بافت خاک، ریز و متراکم باشد، دچار خفگی خواهد شد.

مشخصات درخت هلو انجیری زعفرانی زودرس

به طور کل، هلو انجیری از گیاهان آسیای دور است؛ اما با تلاش‌های سازمان جهاد کشوری وارد ایران شد و امروزه از محبوب‌ترین میوه های تابستانی است. به دلیل مقاومت فوق العاده این نهال نسبت به سرما، کاشت آن در مناطق سردسیر ایران رایج‌تر است.

مقاومت درخت هلو انجیری نسبت به سرما بسیار مناسب است. اگر دمای هوا به طور تدریجی افت پیدا کند، درخت می‌تواند به حیات خود ادامه دهد؛ برای مثال افت تدریجی دما تا حدود منفی ۲۱ درجه سانتی‌گراد می‌تواند سبب آسیب به درخت شود. اما افت ناگهانی دما تا منفی ۱۳ درجه سانتی‌گراد، صدمات جبران ناپذیری ایجاد خواهد کرد.

کشور سازنده

گیاه هلو میوه بومی منطقه چین است. بعدها با تغییرات ژنتیکی و دستکاری‌های آزمایشگاهی انواع مختلفی از آنها وارد بازار شد. نوع هلو انجیری زودرس بر روی پایه شفتالو کشت شده است و امروزه به صورت نهال های اماده در بازار موجود است‌.

فاصله کاشت درخت هلو انجیری زعفرانی زودرس

برای کاشت درختان هلو انجیری زودرس باید فاصله استاندارد را رعایت کنید. این فاصله استاندارد حدود ۳*۳ متر است. رعایت فاصله استاندارد برداشت محصول را تسهیل می‌کند و حریم نوری مناسبی برای هر نهال ایجاد می‌کند.

شکل میوه

هلو انجیری ظاهری زیبا دارد و میوه‌های آن کمی پهن و جذاب است. رنگ پوست این نوع هلو طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود؛ اما رنگ زرد متمایل به قرمز رایج‌تر است.

حداکثر ارتفاع

رشد درخت هلو انجیری زودرس مناسب است و ارتفاع آن تا حدود 3 الی 4 متر خواهد رسید. استحکام و انعطاف بالای شاخه‌های درخت، برداشت محصول را تسهیل می‌کند.

نیاز سرمایی

درخت هلو انجیری زودرس برای بیدار شدن از خواب زمستانی نیاز به حدود ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ ساعت هوای سرد دارد. کشاورزانی که در مناطق سردسیری ساکن هستند، می‌توانند با خیال راحت اقدام به خرید نهال هلو انجیری زودرس کنند.

عمر اقتصادی

پس از خرید نهال هلو انجیری زودرس می‌توانید تا حدود ۲۰ سال محصول درجه یک داشته باشید؛ اما در صورت مراقبت ضعیف، به مرور زمان، از میزان باردهی درختان کاسته می‌شود. باید بدانید که بازده اقتصادی درختان با شرایط محیطی و نحوه نگهداری آن‌ها ارتباط مستقیم دارد.

وزن میوه

میوه‌های حاصل از نهال هلو انجیری زعفرانی، درشت و آبدار است. وزن هر کدام از میوه‌های این درخت حدود ۱۰۰ الی ۱۲۵ گرم است و به همین دلیل محصول این نهال از میوه‌های درجه یک بازار محسوب می‌شود.

ارتفاع از سطح دریا

رعایت شرایط محیطی در افزایش بازدهی و کیفیت محصولات تاثیر مهمی دارد. به عنوان مثال، رعایت استاندارد ارتفاع منطقه کاشت از سطح دریا، غالبا سبب افزایش میزان باردهی درختان خواهد شد.

مقاومت در برابر آفات

هر چند نهال هلو انجیری زودرس در برابر نفوذ باکتری‌ها مقاوم است؛ اما آفات ممکن است سلامت آن را به خطر بیاندازند. شپشک نخودی، سفیدک حقیقی و حمله شته های سبز می‌تواند کیفیت محصولات شما را تحت تاثیر قرار بدهد؛ اما با سمپاشی‌های به موقع و اصولی می‌توان از حمله آفات پیشگیری کرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

از هر هکتار مزرعه هلو انجیری حدود ۵۰ تن میوه به عمل می‌آید که رقم قابل توجهی است. بازده اقتصادی بالای این درختان موجب جلب نظر کشاورزان و بازاریان شده است. شما نیز میتوانید به مراکز فروش نهال هلو انجیری زودرس مراجعه کنید و اقدام به خرید این نهال‌ها نماید.

شروع محصول دهی

حدود دو الی سه سال پس از کاشت، بر شاخه‌های نهال هلو انجیری زعفرانی، برای اولین بار شکوفه‌ها جوانه می‌زنند و کشاورزان می‌توانند ثمره تلاش خود را ببینند. در سال چهارم و پنجم بعد از کاشت، بیشترین محصول دهی درخت را شاهد هستیم.

قدرت رشد درخت

سرعت و قدرت رشد درختان طیف وسیعی دارد و نهال هلو انجیری زعفرانی در میانه طیف قرار می‌گیرد؛ لذا این درخت ارتفاع مناسبی برای برداشت محصول خواهد داشت.

رقم گرده افشان

برای افزایش میزان باردهی درختان بهتر است در فواصل منظم از ارقام گرده افشان استفاده نمود‌. گفتهش ده که درختان گردو گرده افشان مناسبی برای درخت هلو انجیری زودرس است.

پایه نهال هلو انجیری زعفرانی

با کمک پیوند زدن می‌توانیم گیاهانی با ویژگی‌های مورد نظر خودمان را تولید کنیم. پایه درخت هلو انجیری زودرس، درخت شفتالو است. به عبارت دیگر هلو انجیری ترکیبی از گیاه هلو و شفتالو می‌باشد.

زمان گلدهی

زمان گلدهی نهال هلو انجیری زعفرانی زودرس و زمان خروج نهال از خواب زمستانی، ارتباط مستقیمی با اقلیم منطقه دارد. خوب است بدانید که معمولا اواخر اسفند شاهد گلدهی این درخت هستیم.

مدت آبیاری

درخت هلو انجیری زودرس نیاز زیادی به آب ندارد. در فصل‌هایی نظیر بهار که بارندگی زیاد است، آبیاری هر 10 روز یکبار کافی است؛ اما روز های گرم سال باید هر هفته یکبار آبیاری این نهال انجام شود.

قیمت نهال هلو انجیری زعفرانی زودرس

اگر قصد خرید نهال هلو انجیری زودرس را دارید؛ باید عوامل گوناگونی را بسنجید. در این مقاله سعی کردیم تمام ویژگی‌های این درخت و بازده آن را از جنبه‌های گوناگون مورد بررسی قرار دهیم. لذا باید بدانید قیمت نهال هلو انجیری زودرس با توجه به میزان باردهی بالا و کیفیت خوب محصول، کاملا مقرون به صرفه است.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، خدمات تهیه و توزیع انواع نهال‌های میوه را در سراسر کشور انجام می‌دهد؛ این نهالستان آماده فروش نهال هلو انجیری زودرس به اقصی نقاط ایران است. شما می‌توانید برای اطلاع از نحوه‌ی خرید نهال هلو انجیری و دریافت مشاوره رایگان، با روابط عمومی غرب نهال تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال هلو