پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال هلو دماوندی

نهال هلو دماوندی

بسیاری از کشاورزان خرید نهال هلو دماوندی را به دلیل بازدهی بالا، زودرس بودن و پربار بودن محصول انتخاب می کنند. این نهال به آب و هوای مرطوب حساس است و باید سمپاشی انجام شود. عمر درخت هلو دماوندی معمولا کوتاه است اما پربار بودن محصول در هر سال عمر کم آن را جبران می نماید. میوه های هلو دماوندی درشت و زودرس و بسیار آبدار و شیرین هستند.

جهت خرید نهال هلو دماوندی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال هلو دماوندی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال هلو دماوندی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

بسیاری از کشاورزان خرید نهال هلو دماوندی را به دلیل بازدهی بالا، زودرس بودن و پربار بودن محصول انتخاب می کنند. این نهال به آب و هوای مرطوب حساس است و باید سمپاشی انجام شود. عمر درخت هلو دماوندی معمولا کوتاه است اما پربار بودن محصول در هر سال عمر کم آن را جبران می نماید. میوه های هلو دماوندی درشت و زودرس و بسیار آبدار و شیرین هستند.

کشور سازنده

کشور سازنده این هلو ایران می باشد و همانطور که از نام آن پیداست اغلب مزارع هلو در دماوند پرورش می یابند. خرید نهال هلو دماوندی در بسیاری از شهرهای ایران رایج است و از این هلوها بیشتر برای خشک کردن میوه آن استفاده می شود . بنابراین در بسیاری از خشکباری ها هلو دماوندی را به وفور می توان یافت. کشور ایران صادرکننده هلو دماوندی است و اشکال مختلف آن را به شکل تازه و خشک شده به کشورهای دیگر صادر می نماید.

پایه

از زمان های قدیم به طور سنتی، بذر هلو برای تکثیر نهال مورد استفاده قرار می گرفت و کشاورزان از بذر استفاده می کردند. اما امروزه به دلیل مشکلات و معایب به وجود آمده، از پایه پیوندی نهال هلو در سراسر کشور استفاده می شود. رایج ترین پایه مورد استفاده شفتالو است. انتخاب پایه به شرایط آب و هوایی و خاک در محل باغ شما بستگی دارد. پایه ها در ویژگی های اصلی خود متفاوت هستند.

مشخصات نهال هلو دماوندی

این نهال به رطوبت بالا حساسیت زیادی دارد و در آب و هوای مرطوب و شرجی عملکرد مطلوب از خود نشان نمی دهد. بنابراین خرید نهال هلو دماوندی در شهرهای دارای آب و هوای مرطوب توصیه نمی شود. برگ های نهال به شکل داس و باریک و نوک تیز هستند و ارتفاع نهال کوتاه است.

فاصله کاشت

اندازه گیری فواصل کاشت یکی از مهمترین مراحل ایجاد یک باغ هلو دماوندی است. اشتباه در این مرحله ممکن است منجر به بقای ضعیف شاخه ها یا برگ ها در مراحل آماده سازی شود. ایجاد فاصله مناسب منجر به کافی بودن نور خورشید، ایجاد فضای کار کافی در باغ و فراهم کردن فضای کافی برای رشد ریشه می شود. برای کاشت نهال هلو دماوندی بهترین فاصله 3 در 3 متر است.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع کم این درختان از ویژگی های بارز و رایج آنهاست. در بهترین حالت درخت هلو دماوندی بیشتر از 1 الی 2 متر رشد نمی کند . خرید نهال هلو دماوندی برای کشاورزانی که دسترسی به ماشین آلات برای برداشت محصول در ارتفاعات بالا ندارند بسیار مهم است.

نیاز سرمایی

در نهالستان های معتبری مثل نهالستان غرب نهال یکی از مهمترین مراحل در رشد و پرورش گیاه در نظر گرفتن نیاز سرمایی است. این دوره برای نهال های هلو دماوندی حداقل میزان در نظر گرفته می شود. برای اینکه جوانه زدن گیاهان در فصل جوانه زنی تضمین شود این دوره را باید حتما برای نهال ها در نظر گرفت.

عمر اقتصادی

این درختان عمر بسیار کوتاهی دارند و معمولا 10 الی 15 سال دوام می آورند. بهره وری اقتصادی آنها نیز 5 الی 7 سال برآورد می شود.

مشخصات میوه

میوه های هلو دماوندی بسیار درشت با رنگ سفید و رگه های قرمز هستند. این میوه آبدار و شیرین است و خرید نهال هلو دماوندی محصول پرباری در فصل برداشت دارد.

ارتفاع از سطح دریا

بسته به محل زندگی و محصولی که تولید می کنید، افزایش ارتفاع از سطح دریا ممکن است پیامدهای زیادی برای باغ یا مزرعه شما داشته باشد. افزایش ارتفاع از سطح دریا ممکن است منابع آب شیرین را به دلیل نفوذ آب نمک به خطر بیندازد. در تهدیدات ناشی از افزایش سطح دریاها همچنین شامل از دست دادن زمین های کشاورزی در مناطق ساحلی و همچنین تخریب تالاب ها و مرداب ها است که می تواند بر خرید نهال هلو دماوندی در اطراف این مناطق تأثیر بگذارد.

مقاومت در برابر آفات

به دلیل حساسیت این رقم در برابر رطوبت هوا، آفاتی مثل شته در هلو دماوندی رایج است. برای جلوگیری از این موضوع در فصلهای مرطوب مثل بهار سمپاشی باید حتما انجام شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عوامل زیادی در سودآوری یک باغ هلو نقش دارند. دو عامل مهم عبارتند از: عملکرد میوه قابل فروش در هکتار و قیمت دریافتی برای میوه. زود بازده بودن درخت نیز تأثیر زیادی بر سودآوری باغ پس از خرید نهال هلو دماوندی دارد. . با این حال بازدهی میتواند بسته به سیستم پرورش درخت متفاوت باشد.

شروع محصول دهی

میوه هلو دماوندی در سال اول محصول دهی خود را آغاز می نماید. این نهال همانطور که عمر کمی دارد اما در مقابل بسیار زودبازده است . در أواخر تیر ماه میوه های درخت شروع به رسیدن می کنند و کشاورزان آنها را برداشت می کنند.

رقم گرده افشان

این رقم خودبارور است و معمولا نیازی به رقم گرده افشان ندارد.

مدت آبیاری

پس از خرید نهال هلو دماوندی ،بلافاصله پس از کاشت، نهال را باید آبیاری کرد تا استرس پیوند محدود شود. پس از احداث باغ، برنامه آبیاری مکرر باید دنبال شود تا آب کافی برای نهال های جوان تامین شود.

دفعات آبیاری بستگی به نوع خاک دارد، اما در خاکهای بسیار شنی نیاز به آبیاری روزانه در تابستان وجود دارد. در نهال های هلو دماوندی از سال اول آبیاری بیشتر است اما از سال دوم به مرور زمان کاهش می یابد.

زمان گلدهی

نهال هلو دماوندی دیرگل است و معمولا 3 الی 5 ماه پس از شکوفه دادن میوه ها می رسند.

جمع بندی

نهال هلو دماوندی در نهالستان غرب نهال با بهترین کیفیت و مطلوبترین شرایط پرورش می یابد. نهالستان غرب نهال با مدیریت رضا داداشی بهترین نهالستان حال حاضر در کشور است که کلیه نهال های خود را به همراه شناسنامه معتبر به فروش می رساند. یکی از راه های پیشگیری از آفات و بیماری ها در آینده استفاده از نهال سالم و مرغوب است. نهالستان غرب نهال همه مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی را اخذ نموده است. شما می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاورین زبده و باتجربه در نهالستان غرب نهال مشاوره و راهنمایی بخواهید.


ارقام دیگر نهال هلو