پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال هلو مخملی

نهال هلو مخملی

نهال هلو مخملی یکی از اولویت های کشاورزان و بسیاری از باغداران برای زمین های کشاورزی است.زیرا این نهال با وجود قد کوتاهی که دارد محصولات فوق العاده ای را هر ساله عرضه میکند.در واقع هلو مخملی معمولا به منظور کسب سود کاشته میشود.زیرا میوه های این درخت علاوه بر زیبایی و خواص درمانی بسیار،سنگینی زیادی دارند.و همین افزایش وزن سبب میشود که تنها چند عدد هلو قیمت بالایی داشته باشد.

جهت خرید نهال هلو مخملی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال هلو مخملی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال هلو مخملی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهال هلو مخملی یکی از اولویت های کشاورزان و بسیاری از باغداران برای زمین های کشاورزی است.زیرا این نهال با وجود قد کوتاهی که دارد محصولات فوق العاده ای را هر ساله عرضه میکند.در واقع هلو مخملی معمولا به منظور کسب سود کاشته میشود.زیرا میوه های این درخت علاوه بر زیبایی و خواص درمانی بسیار،سنگینی زیادی دارند.و همین افزایش وزن سبب میشود که تنها چند عدد هلو قیمت بالایی داشته باشد.

کشور سازنده

نهال هلو مخملی برای اولین بار در ایران کاشته شد.این موضوع سبب شده است که‌ این‌ نهال سازگاری بسیار بالایی با شرایط اقلیمی و محیطی ایران داشته باشد.به علت ویژگی های خاص این درخت،خرید نهال هلو مخملی در خارج از ایران نیز به طور گسترده ای تبلیغ می‌شود.هلو مخملی نه تنها در ایران،بلکه در خارج از ایران نیز شناخته شده و معروف است.

پایه

پایه ای که برای این نهال در نظر گرفته شده است آلوچه میباشد.ترکیب این دو موجب به وجوود آمدن درختی با استقامت،و با محصول دهی بالا میشود.زیرا ویژگی های مشترک آلوچه با هلو مخملی بسیار به هم نزدیک هستند‌.و همین موضوع سبب افزایش کیفیت و محصول دهی در این درخت میشود.

فاصله کاشت

فاصله ی کاشت در این درختان باید 3*3 در نظر گرفته شود.این فاصله برای نهالی که قرار است در آینده به شکل درختچه ای با قد 3 تا 8 متری رشد کند بسیار مناسب است.زیرا عملیات فتوسنتز و استفاده ی لازم درخت از خاک به خوبی انجام میشود.بنابراین خرید نهال هلو مخملی مستلزم رعایت این فاصله گذاری است.

حداکثر ارتفاع درخت

این نهال ها از میزان ارتفاع زیادی برخوردار نیستند.و بین ۳ تا ۸ متر طول دارند.در حقیقت این درخت ها قد کوتاهی دارند؛و به شکل درختچه های نسبتا کوچکی هستند اما بر حسب رسم و عادت، درخت هلو مخملی نامیده می‌شوند.

نیاز سرمایی

این درخت برای محصول دهی در سال به 500 الی 1000 ساعت سرما نیاز دارد.در واقع نهال هلو مخملی توانایی بالایی در برابر سرما ندارد.به همین علت در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر رشد بهتری دارد.

عمر اقتصادی

با خرید نهال هلو مخملی این تضمین داده میشود که این درخت عمر مفیدی برابر با 6 تا 10 سال داشته باشد.هرچند که این عمر مقداری کم است.اما درخت هلو مخملی تا 25 سال عمر می‌کند.و محصول دهی خود را دارد.اما پس از پایان عمر مفید هر ساله از کیفیت این محصولات بیشتر کاسته میشود.

مشخصات میوه

این میوه درست مانند اسمی که دارد نرم و مخملی است.درخت هلو مخملی هر ساله میوه هایی شیرین و بسیار آبدار به بار می آورد.که با ترکیب رنگی زرد و قرمزی که دارد و نرمی انعطاف پذیرش تبدیل به میوه ای همیشگی در سبد میوه ی ایرانیان شده است.

ارتفاع از سطح دریا

برای نهال هلو مخملی ارتفاعی بین 0 تا 3000 مناسب است.در واقع بهترین ارتفاع برای کاشت این نهال همین ارتفاع است.زیرا در این میزان از ارتفاع تمام شرایط اقلیمی برای رشد و شکوفایی نهال هلو مخملی فراهم شده است.

مقاومت در برابر آفات

درخت نهال هلو مخملی در برابر آفات مقاومت بالایی ندارد.هر ساله کشاورزان پس از خرید نهال هلو مخملی طی چند دوره آنها را با سمپاشی های قوی، مقاوم می‌سازند.همچنین استفاده از کاپیتان و بنومیل به مقدار 5/12 سی سی از سفیدک زدن درخت ها جلوگیری می‌کند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این درخت بطور شگفت انگیزی هرساله در هر هکتار 70 تا 80 تن میوه به بار می آورد.این رقم وسوسه انگیز تنها به علت ویژگی های نهال و شرایط مساعد ایران برای رشد این گونه است.سودآوری قابل توجه این درخت سبب شده است که پس از پایان عمر مفید،کشاورزان اقدام به خرید و کاشت نهال هلو مخملی کنند.

شروع محصول دهی

در دومین سال کاشت نهال هلو مخملی این درخت محصول دهی خود را شروع میکند.این محصولات پس از گذشت 70 روز از گلدهی درختان قابل برداشت میباشد.بنابراین در صورت مراقبت و رسیدگی های کافی بصورت حدودی در اوایل تیر ماه قادر به برداشت میوه های نهال هلو مخملی هستید.

رقم گرده افشان

نهال هلو مخملی از درختان خودبارور است.در واقع این درخت برای گل دهی به درخت بارورکننده ای نیاز ندارد.و به تنهایی برای گرده افشانی و محصول دهی کافیست.همین موضوع کافیست که خرید نهال هلو مخملی ساده تر از خرید سایر نهال ها باشد.زیرا برای بارور شدن آن،خرید رقم دیگری لازم نیست.

مدت آبیاری

کشاورزان و متخصصان بهترین روش آبیاری درختان هلو را آبیاری قطره ای معرفی می‌کنند.در این نوع از آبیاری به 10000 تا 13000 آب در هکتار نیاز است.و به خوبی میزان آبیاری کنترل میشود.در روش آبیاری معمولی این درختان بین 26000 تا 30000 در هکتار آبیاری می‌شوند.

زمان گلدهی

گلدهی درخت های هلو مخملی در دومین سال کاشت آغاز میشود.این درخت رقمی دیرگل است که عملیات گرده افشانی توسط خود آن انجام میشود.پس از گرده افشانی،در اواخر فروردین درخت گلدهی خود را شروع میکند.و پس از 70 روز محصولات آن به بار مینشیند.

جمع بندی

نهالستان غرب نهالستانی معتبر و جامع است که در زمینه ی پرورش و فروش نهال فعالیت دارد.خرید نهال هلو مخملی در این نهالستان مزیت های فراوانی را به همراه دارد.مشاوره ی رایگان و فروش محصولات کشاورزی از دیگر خدمات نهالستان غرب نهال است.که برای بسیاری از کشاورزان و باغداران،کاربردی و حائز اهمیت است.در این مجموعه تمام نهال ها با مجوز رسمی و شناسنامه ی سلامت ارائه میشوند.هماهنگی منظم و رضایت طولانی مدت مشتریان،حاصل مدیریت تخصصی آقای رضا داداشی و تیم دلسوز و پر تلاش نهالستان غرب نهال میباشد.


ارقام دیگر نهال هلو