پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال هلو داودی

نهال هلو داودی

خرید نهال هلو داودی یکی از بهترین نهال های موجود در نهالستان غرب نهال است. این هلو به دلیل رنگ قرمز پررنگ و اندازه درشتی که دارد بازار را به راحتی در اختیار می گیرد. نهال هلو داودی بهتر است در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری کاشته شود. این نهال به خودی خود بارور شده و نیز به رقم گرده زا دارد. نهال هلو داودی از دیرباز بومی ایران بوده و اقلیم های گرمسیر و نیمه گرمسیر جغرافیایی در ایران به راحتی آن را پذیرا می باشند.

جهت خرید نهال هلو داودی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال هلو داودی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال هلو داودی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خرید نهال هلو داودی یکی از بهترین نهال های موجود در نهالستان غرب نهال است. این هلو به دلیل رنگ قرمز پررنگ و اندازه درشتی که دارد بازار را به راحتی در اختیار می گیرد. نهال هلو داودی بهتر است در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری کاشته شود. این نهال به خودی خود بارور شده و نیز به رقم گرده زا دارد. نهال هلو داودی از دیرباز بومی ایران بوده و اقلیم های گرمسیر و نیمه گرمسیر جغرافیایی در ایران به راحتی آن را پذیرا می باشند.

کشور سازنده

کشور ایران اولین تولید کننده هلو داودی است. هلو داودی میوه ای بسیار مشتری پسند و بازاری است و بسیاری از کشاورزان و باغداران علاقه بسیاری به خرید نهال هلو داودی دارند.

پایه

پایه این درخت اغلب ارقام شفتالو و آلوچه است. همانطور که می دانید به دلیل عمر اقتصادی کوتاهی که این درختان دارند بیشتر کشاورزان از پایه پیوندی مناسب برای واریته های مختلف استفاده می کنند. این کار بصرفه بوده و به کاهش هزینه ها در تولید محصول باکیفیت تر کمک می کند.

مشخصات نهال هلو داودی

مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری بهترین مکان برای کاشت نهال هلو داودی است. این رقم به دلیل زودگل بودن تحمل سرمای زودرس بهاره را نداشته و در نتیجه جوانه ها پیش از موعد می سوزند. بنابراین بهتر است از خرید نهال هلو داودی در مناطق سردسیر با سرمای زودرس بهاره اجتناب نمود. برای کاشت نهال خاک لومی و شنی بهترین خاک بوده و دقت به زهکشی مناسب از اهمیت بسزایی برخوردار است.

فاصله کاشت

3 در 3 متر بهترین فاصله برای کاشت نهال هلو داودی است. با این احتساب در هر هکتار 400 نهال کاشته خواهد شد. فواصل مناسب کاشت در زمین های مختلف می تواند متفاوت باشد. برای زمین های شیب دار یا مناطقی که بادهای شدید می وزد می توان از فاصله 4 در 4 نیز استفاده کرد.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع این درخت نیز مثل خیلی از گونه های هلو کوتاه بوده و این امر برداشت محصول را برای باغداران بسیار تسهیل کرده است. ارتفاع درخت هلو داودی بین 3 تا 8 متر متغیر است . بسیاری از باغداران پس از خرید نهال هلو داودی با هرس و شکل دادن به شاخه ها سعی بر کوتاه تر کردن این درخت دارند. این امر به برداشت راحتتر محصول و رشد بیشتر میوه ها کمک شایانی می کند.

نیاز سرمایی

گونه نهال هلو داودی نسبت به سرما حساس است و بهتر است در مناطق گرمسیری کاشته شوند. حداکثر دمایی که این نهال می تواند تحمل کند 20- درجه سانتیگراد است . برای نیاز سرمایی بهتر است سالانه 500 الی 1000 ساعت سرمای 7- درجه به درخت داده شود تا محصول بهتر و مطلوبتری را به دست آوریم.

عمر اقتصادی

خرید نهال هلو داودی می تواند عمر اقتصادی خوبی برای کشاورزان داشته باشد. این درختان بین 25 الی 30 سال زندگی می کنند که باردهی اقتصادی آنها بین 5 تا 10 سال است. این نهال در سال اول کاشت به بهره وری اقتصادی می رسد و در سال ششم اوج باردهی را خواهد داشت.

وزن میوه

این هلو جزو ارقام درشت میوه است و به دلیل شکل زیبا و رنگ قرمز از محبوبیت خاصی برخوردار است. پوست میوه دارای کرک هایی لطیف است که به گوشت چسبیده و طعمی شیرین و آبدار دارد.

ارتفاع از سطح دریا

در شهرهایی با ارتفاع 0 تا 2200 متر از سطح دریا می توانیم بهترین عملکرد را از خرید نهال هلو داودی انتظار داشته باشیم. توجه به ارتفاع مناسب اقلیم از سطح دریا می تواند منجر به محصول با کیفیت تر و هزینه های پایینتر شود.

مقاومت در برابر آفات

این گونه در برابر أنواع آفات مقاومت بسیار بالایی از خود نشان داده و بسیار قوی می باشد. اما شته برای این درختان یک آفت همیشگی و رایج است که در صورت عدم مراقبت گریبانگیر درخت خواهد شد. برای مبارزه با شته ها بهتر است از کوددهی 10-10-10 استفاده نمود. اینکار موجب می شود تا تخم گذاری این موجودات متوقف شده و ریشه کن شوند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد هر درخت با توجه به آب و هوا و شرایط نگهداری متفاوت است اما با خرید نهال هلو داودی می توان انتظار 75 الی 80 تن هلو در هر هکتار را داشت. این رقم پس از رسیدن درخت به عمر اقتصادی خود قابل برداشت است. برای محصول دهی بیشتر حتما هرس به موقع، کوددهی، زهکشی مناسب خاک و آبیاری به موقع را فراموش نکنید.

شروع محصول دهی

نهال هلو داودی جزو گونه های زودرس و میان رس است و شروع محصول دهی از اواخرخردادماه و اوایل تیر آغاز می شود. کشاورزان در اوایل تابستان بیشترین محصول را از باغ های هلو برداشت می کنند.

رقم گرده افشان

درخت هلو داودی هیچ نیازی به رقم گرده افشان ندارد و هر یک اصله درخت توانایی بارور کردن همان درخت را دارد. اما می توان برای اطمینان بیشتر پس از خرید نهال هلو داودی از ارقام گرده زای هلو در اطراف باغ استفاده کرد.

مدت آبیاری

به ازای هر اصله نهال هلو داودی در طول روز 25 الی 200 لیتر آبیاری کافیست. بطور کلی نهال هلو داودی نیاز به آبیاری زیاد دارد و پس از خرید نهال هلو داودی باید آن را در سال اول بیشتر آبیاری نمود.

زمان گلدهی

گلدهی نهال هلو داودی بسیار زودتر از موعد است و این امر در صورت وجود سرما در بهار می تواند منجر به سوختن جوانه ها شود. در فصل بهار پیش از رشد برگ ها بر روی درخت ، ابتدا گل ها جوانه می زنند. این گل ها به صورت تکی یا دوتایی در کنار هم ظاهر می شوند و اندازه هر گل حدودا 2 الی 3 سانتی متر می باشد.

جمع بندی

در نهالستان غرب نهال هر آنچه را که دیگران دارند ما به صورت یکجا ارائه می دهیم. این نهالستان با مدیریت جناب آقای رضا داداشی بهترین و مطمئن ترین نهال های هلو را با بهترین کیفیت همراه با شناسنامه سلامت معتبر در اختیارتان قرار می دهد. خرید نهال هلو داودی متفاوت از دیگر خریدهاست زیرا تفاوت ما شفافیت در قیمت و صداقت در گفتگوست. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و از کارشناسان زبده ما کمک بخواهید.


ارقام دیگر نهال هلو