پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال هلو قجیرقانات

نهال هلو قجیرقانات

نهال هلو قجیرقانات جزو ارقام پربازده هلو و مناسب نواحی معتدل، گرمسیری و کوهستانی است. عمر کوتاهی دارد و بطور متوسط 8 سال بازدهی اقتصادی دارد. اما در طول برداشت محصول بسیار پربازده بوده و محصول فراوانی را خواهد داشت. اگر تصمیم به خرید نهال هلو قجیرقانات دارید با نهالستان غرب نهال همراه شوید و بهترین نهال های پربازده و سالم را از ما خریداری نمایید.

جهت خرید نهال هلو قجیرقانات کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال هلو قجیرقانات کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال هلو قجیرقانات نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهال هلو قجیرقانات جزو ارقام پربازده هلو و مناسب نواحی معتدل، گرمسیری و کوهستانی است. عمر کوتاهی دارد و بطور متوسط 8 سال بازدهی اقتصادی دارد. اما در طول برداشت محصول بسیار پربازده بوده و محصول فراوانی را خواهد داشت. اگر تصمیم به خرید نهال هلو قجیرقانات دارید با نهالستان غرب نهال همراه شوید و بهترین نهال های پربازده و سالم را از ما خریداری نمایید.

کشور سازنده

نهال هلو قجیرقانات بومی چین است و به عقیده بسیاری از کارشناسان مبدأ اصلی آن کشور چشم بادامی ها بوده است. درختان هلو بیشترین تنوع را در جهان دارا می باشند و أنواع درخت هلو در سراسر دنیا در حال پرورش است. خرید نهال هلو قجیرقانات به دلیل پربار بودن و طعم عالی بسیار پررونق بوده و مناسب برای کمپوت، آبمیوه و تازه خوری است.

پایه

این رقم از پایه شفتالو و آلوچه جنگلی برای تکثیر و پیوند استفاده می کند. اینکار در افزایش عمر درخت و تکثیر و مقرون بصرفه بودن آن کمک بسزایی می کند.

مشخصات نهال هلو قجیرقانات

این نهال بسیار قوی و محکم بوده و زمان برداشت آن در فصل تابستان می باشد. بسیار پربار و زودرس است و میوه ها روی درخت ماندگاری بالایی دارند. در آب و هوای معتدل و کوهستانی بهترین بازدهی را دارد و از سال دوم خرید نهال هلو قجیرقانات می توانید بر روی باردهی اقتصادی آن حساب کنید.

فاصله کاشت

بهترین فاصله برای کاشت نهال هلو قجیرقانات 4 در 4 متر است. خاک های لومی و شنی برای هلو قجیرقانات بسیار موثر است و خاک های آهکی أصلا برای این نهال ها مناسب نیستند. بهتر است برای کیفیت مطلوب و نتیجه دهی بهتر حتما از خاک های با زهکشی خوب استفاده شود.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان مثل دیگر ارقام هلو ارتفاع کمی دارند و از 3 تا 8 متر متفاوت است. البته در ایران بسیاری از کشاورزان برای تسهیل در امر برداشت محصول و همچنین رشد بیشتر در شاخه ها و میوه پس از خرید نهال هلو قجیرقانات سعی می کنند با هرس آن را کوتاه نگاه دارند. این درختان نیاز به مراقبت و هرس مداوم دارند و برای دفع آفات و نوررسانی بهتر اینکار ضرورری است.

نیاز سرمایی

این نهال در برابر سرمای زمستان حساس است و دمای کمتر از 21- درجه سانتیگراد را تحمل نمی کند. اما گرمای تابستان را ترجیح می دهد و می تواند تا دمای 40 درجه را در گرما تحمل کند.

این درختان نیز مثل همه درختان دیگر نیاز به سرما برای رشد بیشتر و بهتر دارند. نیاز سرمایی نهال هلو قجیرقانات از 500 الی 1000 ساعت برآورد شده است که برای ادامه رشد درخت لازم است.

در صورتیکه در منطقه شما زمستان های طولانی و یخبندان های شدید وجود دارد، بهتر است در أواخر زمستان نهال ها را بکارید. با کاشتن نهال در زمستان میزان سرما برای رشد جوانه ها کاهش یافته و آب شدن یخ ها به رشد بهتر نهال کمک می کند.

عمر اقتصادی

درخت هلو قجیرقانات عمر کوتاهی داشته و مثل دیگر ارقام هلو بازدهی اقتصادی آن نیز کم است. پس از خرید نهال هلو قجیرقانات بین 8 الی 15 سال میانگین عمر اقتصادی این درخت است. عوامل متعددی از جمله شرایط آب و هوا و نحوه نگهداری درختان بر روی عمر اقتصادی آنها تاثیر مستقیم دارد.

خصوصیات میوه

رنگ پوست میوه قرمز پررنگ و گوشت آن به رنگ سفید با رگه های زرد است. هسته چسبیده به گوشت است و آبدار و مناسب تازه خوری است. میوه ها قابلیت ماندگاری بالایی بر روی درخت دارند.

ارتفاع از سطح دریا

خرید نهال هلو قجیرقانات در أنواع اقلیم های آب و هوایی نتیجه خوبی از خود نشان می دهد و محدودیتی از نظر ارتفاع از سطح دریا ندارد. اما در آب و هوای معتدل و کوهستانی این درختان رشد بیشتر و مطلوب تری خواهند داشت.

مقاومت در برابر آفات

این درخت نسبت به دیگر ارقام در برابر آفات حساسیت دارد بنابراین اگر از سمپاشی و کوددهی به طور منظم و برنامه ریزی شده استفاده کنیم، هیچ اتفاقی برای درخت از نظر حمله آفات و بیماری ها نمی افتد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

نهال هلو قجیرقانات در فصل برداشت محصولی پربار و باکیفیت خواهد داد که این امر خرید نهال هلو قجیرقانات را با محبوبیت خاصی مواجه کرده است. در صورت داشتن شرایط آب و هوایی مناسب و نبود آفات و بیماری ها عملکرد میوه در هر هکتار 80 تن خواهد بود.

شروع محصول دهی

با توجه به شرایط آب و هوایی مختلف زمان رسیدن هلو قجیرقانات به طور متوسط در اوایل مرداد برآورد شده است. این درخت محصول خوبی در فصل برداشت می دهد و بسیار پربار است.

رقم گرده افشان

همانطور که می دانید اغلب درختان میوه برای تولیدمثل در فصل بهار نیاز به رقم گرده افشان دارند. اما هلو قجیرقانات نیازی به گرده افشان ندارد و با کاشتن نهال هلو قجیرقانات می تواند در باغ گرده افشانی را انجام داد.

مدت آبیاری

خرید نهال هلو قجیرقانات به آبیاری مداوم و همراه با برنامه ریزی نیاز دارد. بهتر است 25 الی 200 لیتر روزانه آبیاری شود تا نتیجه مطلوبی در پی داشته باشد. اما دقت داشته باشید که خاک نباید همواره مرطوب و خیس باشد و کمی خشک بودن خاک نیز برای درخت الزامیست. اما خشکی مداوم ریشه درخت را می پوساند و منجر به بدطعم شدن میوه ها می شود.

زمان گلدهی

با پایان یافتن فروردین ماه درختان شروع به گلدهی می کنند و این فرایند دو الی سه هفته زمان می برد. بهتر است از کاشت نهال در مناطقی با سرمای بهاره خودداری شود. چراکه با شروع گلدهی جوانه ها می سوزند و درختان دچار سرمازدگی بهار خواهند شد.

نتیجه گیری

اگر قصد خرید نهال هلو قجیرقانات را دارید ما در نهالستان غرب نهال بهترین نهال ها از ارقام مختلف را عرضه می کنیم. همه این نهال ها دارای شناسنامه معتبر از وزارت بهداشت هستند که خیال شما را از بابت هرگونه بیماری در نهال راحت می کنند. نهلستان غرب نهال با مدیریت رضا داداشی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. قبل از احداث باغ هلو قجیرقانات با ما تماس بگیرید تا مشاورین ما در زمینه شرایط اقلیمی و محیطی شما راهنمایی های لازم را انجام دهند.


ارقام دیگر نهال هلو