پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال هلو سرخابی

نهال هلو سرخابی

خرید نهال هلو سرخابی جزو مقرون بصرفه ترین خریدهای نهال میوه است که در شرایط مختلف آب و هوایی توانایی رشد و پرورش را دارد. به همین علت اغلب به صورت عمده برای احداث باغ هلو توسط کشاورزان خریداری و کاشت می شود. هلو سرخابی به دلیل رشد در زمان متوسط ، ماندگاری بسیار بالایی دارد (2 ماه) و از سال دوم کاشت بار می دهد. محصول این نهال بسیار پر ثمر و فراوان است و می توان برای صادرات از آن استفاده کرد.

جهت خرید نهال هلو سرخابی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال هلو سرخابی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال هلو سرخابی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خرید نهال هلو سرخابی جزو مقرون بصرفه ترین خریدهای نهال میوه است که در شرایط مختلف آب و هوایی توانایی رشد و پرورش را دارد. به همین علت اغلب به صورت عمده برای احداث باغ هلو توسط کشاورزان خریداری و کاشت می شود. هلو سرخابی به دلیل رشد در زمان متوسط ، ماندگاری بسیار بالایی دارد (2 ماه) و از سال دوم کاشت بار می دهد. محصول این نهال بسیار پر ثمر و فراوان است و می توان برای صادرات از آن استفاده کرد.

کشور سازنده

خواستگاه این نوع نهال از دیرباز ایران بوده است و از سالیان دور در کشور عزیزمان پرورش می یافته است.

پایه

این درخت 10 سال بیشتر عمر ندارد. پس باید برای تکثیر یک درخت را به عنوان پایه انتخاب کنید. برای پایه از درخت شفتالو استفاده کنید تا باردهی بیشتری داشته باشد. درخت های سیب، گلابی و زردالو نیز برای پایه مناسب هستند.

مشخصات نهال هلو سرخابی

تکنولوژی تکثیر نهال هلو سرخابی گراف است و برگ های آن به شکل باریک با لبه های دندانه دار هستند. سیستم ریشه این نهال افشان است و ارتفاع آن از یک متر به بالا می باشد.

فاصله کاشت

فاصله برای کاشت نهال هلو سرخابی 3 متر در 3 متر با عمق 60 سانتی متر باشد. اگر فاصله کاشت را رعایت نکنید در صورت کم بودن فواصل ، درختان محیط کافی برای رشد و باردهی نخواهند داشت. و بالعکس فاصله کاشت زیاد برای باغداران مقرون بصرفه نبوده و در گرده افشانی درختان مشکلاتی را ایجاد می کند. بنابراین همواره سعی کنید فاصله استاندارد توصیه شده را رعایت کنید.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت هلوسرخابی در زمان رشد حداکثری چیزی در حدود 3 الی 5 متر ارتفاع خواهد داشت. این ارتفاع برای این درختان مناسب بوده و بیشتر از این رشد نمی کنند. البته پس از خرید نهال هلو سرخابی در شرایط مختلف و مراقبت های گوناگون این عدد می تواند متغیر باشد.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی در واقع همان نیاز درختان به خواب زمستانی برای جوانه زدن و رشد مجدد است. نهال هلو سرخابی بطور متوسط نیاز به 12 الی 35 روز قرار گرفتن در دمای زیر 7 درجه سانتیگراد را دارد. حداکثر تحمل سرمای این درختان 30- درجه سانتیگراد است.

عمر اقتصادی

همانطور که گفته شد عمر این درختان از 10 تا 20 سال متغیر است. پس از کاشت نهال هلو سرخابی در صورت آبیاری و کوددهی مناسب در سال دوم شروع به باردهی اقتصادی می کنند که از این نظر برای کشاورزان مقرون بصرفه و اقتصادی هستند.

وزن میوه

وزن هر یک عدد هلو سرخابی، بسته به شرایط رشد و نگهداری از 50 الی 100 گرم متفاوت است. در صورت کوددهی منظم و صحیح می توان انتظار وزن بیشتر از این میزان را نیز داشت.

ارتفاع از سطح دریا

خرید نهال هلو سرخابی به دلیل مقاومت بالای رشد در شرایط مختلف آب و هوایی هیچ الزامی برای ارتفاع از سطح دریا نداشته و در ارتفاعات متفاوتی از سطح دریا پرورش می یابد.

مقاومت در برابر آفات

همانطور که هیچ محدودیتی از لحاظ شرایط آب و هوا و لرتفاع از سطح دریا ندارد، در برابر آفات نیز مقاوم بوده و آفات مختلف را تحمل می کند. در صورت مراقبت و سمپاشی های منظم می توانید اطمینان بیشتری از سلامت محصول داشته باشید. اما با این حال برخی از بیماری های نهال هلو وجود دارند که این درخت را درگیر می کنند:

پوسیدگی قهوه ای : در صورت سمپاشی منظم در طول زمستان می توان این بیماری را به راحتی کنترل نمود.

پوسیدگی طوقه درخت هلو: برای جلوگیری از بیماری باید مراقب باشید که در زمان آبیاری طوقه درخت را از خیس شدن دور نگاه دارید.

پیچیدگی برگ: برای کنترل بیماری می توان در فصل خواب زمستانه ترکیبات مسی را در درختان هلو سرخابی بکار برد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این درخت جزو بهترین و پرثمرترین گونه های هلو است و به همین دلیل از محبوبیت بسیاری برخوردار است. با خرید نهال هلو سرخابی می توانید 100 تن محصول سالانه را در یک هکتار زمین کشاورزی برداشت کنید.

شروع محصول دهی

مردادماه فصل برداشت هلو سرخابی است. پس از 2 سال از کاشت محصول می توانید بر روی آن برای باردهی اولیه حساب باز کنید. هر سال که می گذرد محصول میوه هلو سرخابی بیشتر شده و در انتهای عمر خود به بیشترین میزان محصول می رسد.

رقم گرده افشان

عمل گرده افشانی در باغ هلو خود به خود صورت می گیرد و نیازی به کاشت رقم گرده افشان نخواهید داشت. درختان هلو گرده افزا بوده و خودشان این کار را انجام می دهند.

مدت آبیاری

پس از خرید نهال هلو سرخابی باید آن را در شرایط نیمه خشک نگاه دارید. یعنی به طور متوسط هفته ای 10 لیتر آب برای آبیاری کافیست. به دلیل تحمل بالای رقم در برابر بی آبی بهتر ات از روش هایی مثل غرقابی که مصرف آب بالایی دارند استفاده نشود.

نیاز آبی هلو متوسط است، و این نیاز در هنگامی که درخت میوه می دهد به حداکثر خود می رسد. با در نظر گرفتن شرایط آب و هوای محیط مخصوصا در فصل تابستان، ممکن است درخت به دو مرتبه آبیاری احتیاج پیدا کند. خشک بودن ریشه ها در فصل تابستان می تواند میوه ها را کم آب کند. اما آبیاری زیاد نیز مانند سایر درختان ریشه را پوسیده می کند.

زمان گلدهی

گل های درخت هلو سرخابی دیر باز می شوند و پس از باز شدن در برابر سرما و گرما مقاومت مناسبی دارند.

جمع بندی

در نهالستان غرب نهال هر آنچه را که دیگران دارند ما به صورت یکجا ارائه می دهیم. این نهالستان با مدیریت جناب آقای رضا داداشی بهترین و مطمئن ترین نهال های هلو را با بهترین کیفیت همراه با شناسنامه سلامت معتبر در اختیارتان قرار می دهد. خرید نهال هلو سرخابی متفاوت از دیگر خریدهاست زیرا تفاوت ما شفافیت در قیمت و صداقت در گفتگوست. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و از کارشناسان زبده ما کمک بخواهید.


ارقام دیگر نهال هلو