پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال سیب فوجی

نهال سیب فوجی

نهال سیب فوجی یکی از ارقام نهال‌ سیب می‌باشد که از نظر محصول دهی، در سطح بالایی قرار دارد؛ این نهال پر محصول است و بازدهی اقتصادی فوق العاده خوبی دارد و باغدار در صورت استفاده از این نهال، می‌تواند سود اقتصادی مناسبی را به دست بیاورد. این نهال سیب برای تجارت‌های نوپا نیز پرسود است.

جهت خرید نهال سیب فوجی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال سیب فوجی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال سیب فوجی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال سیب فوجی

مبدا این نهال کشور ژاپن است و برای اولین بار، کشور ژاپن بود که این نهال را به بهره برداری رساند؛ نهال سیب فوجی دیررس است و شما باید برای رسیدن محصول، آن‌ را در انبار نگهداری کنید.

گوشت سیب فوجی سفید و آبدار است و مزه نسبتا شیرینی دارد؛ این نهال برای رشد نیاز به نور آفتاب دارد و کشت آن در مناطقی که نور آفتاب به خوبی به نهال‌ها نمی‌رسد، مناسب نخواهد بود. فاصله مناسب کاشت نیز در عملیات نوررسانی نهال، موثر خواهد بود.

مشخصات نهال سیب فوجی

میوه سیب فوجی اندازه نسبتا درشتی دارد و تقریبا گرد است؛ بافت محکم این میوه باعث شده است تا به راحتی آسیب نبیند و در اثر ضربه خوردگی نیز آسیب بسیار کمی به آن وارد شود.

شما می‌توانید میوه این نهال را به مدت 7 الی 8 ماه در انبار نگهداری کنید؛ بدون اینکه خواص آن تغییر کند. رنگ این سیب به قرمز نزدیک‌تر است و نمی‌توان گفت که رنگ اصلی سیب فوجی، زرد می‌باشد.

کشور سازنده

همانطور که گفته شد، کشور سازنده و مبدا درخت سیب فوجی، ژاپن می‌باشد؛ ژاپن و چین جزء اولین کشورهایی بودند که این نهال‌ را کشت کردند و سپس این نهال از این دو کشور به ویژه از کشور ژاپن، به دیگر کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی منتقل شد.

فاصله کاشت

به طور کلی بهتر است که درخت سیب فوجی در زمین‌های هموار و صاف، با فاصله‌ی 4*4 متر کاشته خواهد شود.

شکل میوه

سیب فوجی دارای شکل دایره‌ای و گرد بوده و گوشتی سفید دارد. رنگ پوست این میوه قرمز و زرد می‌باشد؛ اما قرمزی پوست سیب فوجی، بیشتر از زردی آن خواهد بود.

حداکثر ارتفاع درخت

حداکثر ارتفاعی که درخت سیب فوجی خواهد داشت، در حدود 6 متر خواهد بود؛ به طور کلی ارتفاع این درخت بین 4 تا 6 متر متغیر می‌باشد.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی ارقام سیب در حالت عادی بین 1000 تا 1600 ساعت می‌باشد؛ لازم به ذکر است که علی القاعده، نیاز سرمایی درخت سیب فوجی هم با قرار گیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد، به مدت 1000 الی 1600 ساعت، برطرف خواهد شد.

عمر اقتصادی نهال سیب فوجی

عمر مفید و اقتصادی این نهال، حداقل 40 می‌باشد و شما می‌توانید تا 40 سال یا حتی بیشتر، محصولات بسیار با کیفیت و پرباری را برداشت کنید.

وزن میوه

به طور کلی در شرایط عادی، وزن میوه هر سیب بین 160 تا 200 گرم خواهد بود. گفته شده که هر 6 الی 8 میوه سیب فوجی، به وزن یک کیلوگرم خواهد رسید.

ارتفاع از سطح دریا

خوب است بدانید که تمامی ارقام سیب، برای کاشت در ارتفاع بین 1300 تا 2200 متری از سطح دریا مناسب می‌باشند.

مقاومت در برابر آفات

به طور کلی حشرات اصلی‌ترین آفاتی هستند که ضربه نسبتا شدیدی به نهال وارد می‌کنند؛ شما می‌توانید با سمپاشی به موقع و مناسب، از ورود و ضربه زدن این آفات به نهال و محصولاتش، جلوگیری کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

گفته شده که شما در حالت عادی می‌توانید بیشتر از 70 تن محصول از این درخت را از هر هکتار برداشت کنید؛ این حجم رقم بسیار خوبی است و نشان دهنده پر محصول بودن درخت سیب فوجی می‌باشد.

شروع محصول دهی

درخت استاندارد سیب فوجی حدودا بین 6 تا 10 سال بعد از کاشت، نیمه پا کوتاه 4 تا 6 سال بعد از کاشت و پا کوتاه نیز حدودا 3 الی 4 سال بعد از کاشته شدن، شروع به محصول دهی خواهند کرد.

قدرت رشد درخت

این درخت در مطلوب‌ترین شرایط آبیاری، کود دهی و قرار گیری در زیر نور آفتاب، حدودا 6 متر رشد خواهد کرد و می‌توان گفت که از قدرت رشد مطلوبی نیز برخوردار است.

رقم گرده افشان

شما می‌توانید برای گرده افشانی این نهال، از دیگر ارقام سیب استفاده کنید و به صورت نسبتی (برای مثال نسبت 10 به 1 یا 20 به 1) از رقم گرده افشان در بین نهال‌های اصلی بکارید.

پایه درخت سیب فوجی

اگر قصد داشته باشیم که پایه نهال را به دو قسمت کلی تقسیم کنیم، باید بگوییم که شامل پایه بذری و پایه رویشی می‌شود.

زمان گلدهی

به طور کلی زمان گلدهی اکثر ارقام سیب، در 7 تا 25 اردیبهشت انجام خواهد گرفت و علی القاعده شما در این تاریخ می‌توانید منتظر شروع گلدهی نهال سیب فوجی باشید.

مدت آبیاری

آبیاری درخت سیب فوجی در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد هر ۱۰ روز یکبار و در ماه‌های تیر، مرداد، شهریور و مهر هر ۷ روز یکبار، انجام خواهد گرفت و مطمئنا رعایت کردن میزان و مقدار آبیاری، می‌تواند کمک بسیار زیادی به رشد این نهال کند.

قیمت نهال سیب فوجی

درخت سیب فوجی در سایت‌های فروش نهال‌ آنلاین، دارای قیمت‌های متفاوتی است؛ بخشی از این تفاوت قیمت، مربوط به سیاست‌های فروش نهال سیب فوجی می‌باشد. به طور کلی استفاده و خرید درخت سیب فوجی می‌تواند سود نسبتا خوبی را برای باغدار داشته باشد و مطمئنا برداشت حجم بالایی از محصول در یک هکتار، هر باغداری را برای استفاده از این نهال، وسوسه خواهد کرد.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، آماده ارائه انواع خدمات از جمله فروش نهال سیب فوجی می‌باشد؛ این نهال در این مجموعه نهالستان، با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می‌شود. غرب نهال کیفیت بالای درخت سیب فوجی و قیمت مناسب آن را تضمین می‌کند و به شما اطمینان می‌دهد که نهال‌های خریداری شده از این مجموعه، در سطح بالایی از کیفیت قرار دارند.

قابل توجه است که شما می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه تماس برقرار کنید و سوالات خود نظیر نحوه‌ی خرید نهال سیب فوجی را از آن‌ها بپرسید و از مشاوره کاملا رایگان کارشناسان مجموعه نهالستان غرب نهال، برخوردار شوید.


ارقام دیگر نهال سیب