پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال سیب کاکس اورنج

نهال سیب کاکس اورنج

میوه های درخت کاکس اورنج قرمز رنگ با رگه هایی از رنگ زرد هستند که دو رنگ به گونه ای با هم ترکیب شدند. سیب کاکس اورنج گرد و کمی بیضی شکل است و طعمی فوق العاده شیرین و محبوب دارد. این نوع سیب که با نام «Cox» نیز شناخته می‌شود، دارای طعم و مزه‌ای است که مورد تحسین همه مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. پس جای تعجب نیست که علیرغم حساسیت آن، کشاورزان به کشت انبوه آن ادامه می دهند.

جهت خرید نهال سیب کاکس اورنج کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال سیب کاکس اورنج کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال سیب کاکس اورنج نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

زادگاه درخت سیب کاکس اورنج کشور انگلیس است. خرید نهال سیب کاکس اورنج در این کشور آغاز شد و امروزه انگلستان یکی از بهترین صادرکنندگان این میوه در سراسر جهان است.

پایه

برای پیوند درخت سیب کاکس اورنج از پایه بذری، مالینگ و مالینگ مرتون استفاده می شود.

مشخصات نهال سیب کاکس اورنج

نهال های سیب کاکس اورنج در جوانی به شدت رشد می کنند، اما با افزایش سن رشد آنها رو به کندی می رود. این نهال ها تمایل به رشد مستقیم و عمودی دارند و شاخه های نازک زیادی را تشکیل می دهند. هر شاخه به طور جداگانه زیرمجموعه ای از شاخه ها را تشکیل می دهد و زیر وزن میوه ها آویزان می شود. بدون هرس، یک تاج بوته ای، هرمی و آویزان در بالای درخت تشکیل می شود.

نکته بسیار مهم این است که درخت سیب کاکس اورنج رقم بسیار حساسی است بنابراین مکان مناسبی قبل از خرید نهال سیب کاکس اورنج انتخاب کنید. این درخت مستعد ابتلا به شانکر، پوسیدگی یقه، شپش خونی، دلمه سیب و کپک است که اغلب در مکان‌های ضعیف یافت می‌شوند.

فاصله کاشت

بهتر است فواصل کاشت در درخت سیب کاکس اورنج 3 در 3 متر باشد. برای درختان کاکس، خاک باید عمیق و غنی از هوموس و مواد مغذی باشد. خاک های سنگین و مرطوب می توانند این درخت را در معرض ابتلا به شانکر درختان میوه و همچنین آسیب سرمازدگی قرار دهند. فقط خاکهای غنی از هوموس رطوبت و هوادهی یکنواخت مورد نظر درخت کاکس اورنج را فراهم می کنند.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت سیب کاکس اورنج 4 متر ارتفاع دارد. برای رسیدن به ارتفاع منظم، باید سالی یک بار درخت سیب خود را ​​هرس کنید . برای تنک کردن کاکس اورنج، میوه های کوچک را از گل ها جدا کنید تا فقط یک سیب روی هر گل باقی بماند. این روش باعث تشکیل گل خوب و سیب های بزرگتر و رشد یافته در سال بعد می شود.درختان کاکس اورنج بدون هرس یا تنک کردن میوه، باروری دوساله ایجاد می‌کنند.

نیاز سرمایی

این درخت درمقابل سرما مقاوم است و می تواند به خوبی خود را در یخبندان های سرد زمستانی نجات دهد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت سیب کاکس اورنج 40 سال است.

مشخصات میوه

میوه های درخت کاکس اورنج قرمز رنگ با رگه هایی از رنگ زرد هستند که این دو رنگ به گونه ای با هم ترکیب شدند. سیب کاکس اورنج گرد و کمی بیضی شکل است و طعمی فوق العاده شیرین و محبوب دارد. این نوع سیب که با نام «Cox» نیز شناخته می‌شود، دارای طعم و مزه‌ای است که مورد تحسین همه مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. پس جای تعجب نیست که علیرغم حساسیت آن، کشاورزان به کشت انبوه و خرید نهال سیب کاکس اورنج ادامه می دهند.

ارتفاع از سطح دریا

برای رشد بهتر، به آب و هوای پایدار با باران یا رطوبت کافی نیاز دارید. گرمای زیاد و خشکی می تواند منجر به ترک خوردن میوه شود. به جهت برخورداری از بهترین شرایط آب و هوایی ارتفاع 200 الی 2500 متر از سطح دریا برای خرید نهال سیب کاکس اورنج مساعد است.

مقاومت در برابر آفات

درختان سیب‌ کاکس اورنج مستعد ابتلا به حشرات و بیماری‌ها از جمله حشره‌های سیب، کورکولیوهای آلو، کرم‌های میوه سبز و شب پره ماهی هستند. بسیاری از باغبانانی که آفت‌کش‌ها را کنار می‌گذارند، متوجه می‌شوند که حداقل باید یک سمپاشی سالانه قابل قبول برای دستیابی به محصول مناسب انجام دهند.

یک ایده برای جلوگیری از استفاده از سموم شیمیایی، خرید نهال شناسنامه دار است. این نهال ها شناسنامه سلامت از وزارت بهداشت را دارند که تضمین می دهد نهال در هنگام خرید هیچ بیماری ندارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این درختان 20 تن در هر هکتار عملکرد دارند که به صورت سالیانه تولید می کنند.

شروع محصول دهی

بعد از 2 سال از کاشت نهال میوه ها آماده برداشت هستند و می توانید برداشت میوه را انجام دهید. بسته به موقعیت و شرایط آب و هوایی، سیب کاکس اورنج بین اواسط مهر و اواسط آبان آماده برداشت است. زمانی که سیب ها آماده هستند متوجه خواهید شد، زیرا ساقه های آنها به راحتی از شاخه ها جدا می شود. در واقع سیب های رسیده خود به خود روی زمین می افتند.

سیب‌های کاکس اورنج در ماه‌های مهر و آبان بسیار خوشمزه هستند و تا زمستان می‌توانند در جای خشک و خنک نگهداری شوند. اما ممکن است در انبار پژمرده، قهوه ای و پوسیده شوند، بنابراین به طور مرتب آنها را بازدید کنید.

رقم گرده افشان

نکته دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که نهال سیب کاکس اورنج خود بارور نیست. بنابراین خرید نهال سیب کاکس اورنج به درخت دیگری نیاز دارد که با آن همراه شود تا میوه دهد. این درخت باید یک گونه متفاوت باشد که تقریباً در یک زمان گل بدهد. أنواع درخت سیب کلاسیک را برای اینکار می توانید انتخاب کنید. یکی از ویژگی‌هایی که درخت کاکس اورنج دارد این است که گرده‌های زنده زیادی دارد و به گونه‌های دیگر واکنش متقابل می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا میوه بدهند. اما برای خودش نمی تواند تولید مثل کند.

مدت آبیاری

هر 10 روز یک بار باید آبیاری درخت سیب کاکس اورنج انجام شود.

زمان گلدهی

نهال کاکس اورنج در آب و هوای مناسب زود شکوفا می شود و برای مدت طولانی در دوره گلدهی می ماند، اگرچه به یخبندان حساس است. در نتیجه، این شکوفایی می تواند نامنظم باشد و از سالی به سال دیگر متفاوت است.

جمع بندی

برای خرید نهال سیب کاکس اورنج از نهالستان غرب نهال می توانید بهترین نهال ها را خریداری نمایید. این نهالستان با مدیریت رضا داداشی از بهترین روش ها برای پرورش نهال ها استفاده می کند. شما می توانید از بابت سالم بودن نهال ها اطمینان کامل داشته باشید..


ارقام دیگر نهال سیب