پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال سیب میراکل

نهال سیب میراکل

نهال سیب میراکل یکی از انواع ارقام سیب می‌باشد که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به دلیل خوشمزه بودن میوه، این نهال طرفداران بسیار زیادی دارد. این نهال سیب جزء محبوب‌ترین نهال‌های سیب به حساب می‌آید و انتخاب اصلی بسیاری از باغداران و پرورش دهندگان نهال خواهد بود

جهت خرید نهال سیب میراکل کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال سیب میراکل کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال سیب میراکل نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات درخت سیب میراکل

این نهال مقاومت نسبتا زیادی در برابر آفات، سرما و گرما دارد؛ البته باید از گرمای شدید هوا در فصل تابستان، در امان باشد؛ در غیر این صورت رشد آن با مشکل مواجه خواهد شد. این نهال برای رشد به نور کافی نیاز دارد و شما نباید این نهال را در محیط‌های سربسته و محیط‌هایی که نور خوبی به آن‌ها نمی‌رسد، کشت کنید.

نهال سیب میراکل خاصیت‌های بسیار زیادی دارد و از این نظر نیز مانند دیگر ارقام سیب می‌باشد؛ سیب همیشه به میوه‌ی سلامتی معروف بوده است. مصرف میوه سیب میراکل در ایران و جهان بسیار زیاد بوده و تقریبا در تمامی دنیا، این سیب طرفداران خود را دارد.

مشخصات نهال سیب میراکل

جالب است بدانید در لیست تولید میوه‌های دانه دار، میوه سیب میراکل جایگاه اول را با اختلاف زیادی به خود اختصاص داده است و این مسئله نشان دهنده پرطرفدار بودن سیب میراکل خواهد بود. این نهال برای کسب و کارهای نوپای پرورش میوه هم مناسب است.

لازم به ذکر است که عمر این نهال سیب در حدود 65 سال می‌باشد و عمر اقتصادی آن نیز به 40 سال خواهد رسید؛ شما می‌توانید 40 سال از این نهال، میوه‌های با کیفیت بالا برداشت کنید و از این بابت خیالی راحت داشته باشید.

کشور سازنده

کشور چین به تنهایی تولید نیمی از درخت سیب میراکل را در اختیار دارد و از حیث تولید در رتبه اول می‌باشد. این نهال در دیگر کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی مانند آمریکا، لهستان، ایران، فرانسه، انگلستان و دیگر کشورها هم کشت می‌شود و طرفداران زیادی دارد.

فاصله کاشت

فاصله کاشت نهال سیب میراکل به عوامل مختلفی همچون شیب زمین، ارتفاع زمین و… بستگی دارد و در صورتی که این شرایط متفاوت باشد، مطمئنا فاصله کاشت تغییر خواهد کرد. اما به طور کلی فاصله مناسب برای کاشت این نهال به صورت 3*3 متر خواهد بود. این فاصله برای نور رسانی درست نهال نیز موضوعی ضروری است.

شکل میوه

شکل میوه سیب میراکل مانند دیگر سیب‌ها می‌باشد؛ اما این سیب یک تفاوت بسیار آشکار با دیگر سیب‌ها خواهد داشت که مربوط به رنگ آن می‌باشد؛ رنگ سیاه یا مشکی این سیب باعث شده است تا تفاوت بسیار زیادی میان آن و دیگر سیب‌ها رقم بخورد. مزه این میوه نیز با دیگر سیب‌های زرد، قرمز و سبز متفاوت خواهد بود و طعم بسیار بهتر و جدیدی را ارائه می‌دهد.

حداکثر ارتفاع

درخت سیب میراکل مقاومت نسبتا زیادی در برابر سرما دارد و سازگاری با اکثر محیط‌های سرد را دارا است؛ ارتفاع این درخت حداقل 3 متر و حداکثر 6 متر خواهد بود. میزان ارتفاع این درخت بستگی به عوامل کاشت و رشد آن در شرایط مطلوب دارد؛ برای مثال اگر نور کافی به آن نرسد، ارتفاع درخت نسبت به سطح انتظار شما، کاهش خواهد داشت.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی درخت سیب میراکل بین 1000 تا 1600 ساعت می‌باشد و باید به این مقدار در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرد تا از حالت استراحت خارج شود.

عمر اقتصادی

همانطور که گفته شد طول عمر درخت سیب میراکل 65 سال است؛ اما عمر مفید و اقتصادی که در آن می‌توانید محصولات با کیفیت و به مقدار زیاد برداشت کنید، 40 سال خواهد بود که عدد کمی برای یک باغدار یا پرورش دهنده نیست.

وزن میوه

وزن سیب میراکل در هنگام رسیدن حدودا 160 تا 200 گرم خواهد بود؛ به طور کلی اکثر میوه‌های ارقام مختلف نهال سیب، وزنی بین 100 تا 300 گرم دارند.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع مناسب کاشت نهال سیب میراکل و دیگر نهال‌های سیب، در حدود 1300 تا 2200 متر از سطح دریا خواهد بود؛ در نظر نگرفتن و توجه نکردن به ارتفاع مناسب کاشت از سطح دریا می‌تواند به رشد درخت و کیفیت محصول دهی آن ضربه وارد کند.

مقاومت در برابر آفات

نهال سیب میراکل نسبت به دیگر نهال‌های سیب مقاومت بیشتری دارد؛ اما این مقاومت بیشتر به معنی رسیدگی نکردن شما نخواهد بود و هر لحظه که احساس کردید نهال در خطر آفات است، باید سمپاشی به روش اصولی انجام شود تا آفات آسیبی به نهال نرسانند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

به طور کلی شما می‌توانید انتظار برداشت 70 تن سیب در هر هکتار را در صورت مطلوب بودن شرایط نهال داشته باشید؛ البته میزان عملکرد میوه در هکتار این نهال، بستگی به شرایط محیطی و آب و هوا هم دارد و عدد واحدی با توجه به این شرایط به دست نمی‌آید.

شروع محصول دهی

محصول دهی نهال سیب میراکل از سال دوم کاشت آغاز می‌شود و شما در سال اول کاشت باید به نهال برسید و نیازهای نهال را برطرف کنید تا در سال دوم محصول با کیفیت و بسیار خوبی را داشته باشید.

قدرت رشد درخت

نهایت رشدی که درخت سیب میراکل خواهد داشت، 6 متر می‌باشد؛ البته این مقدار با توجه به کود دهی و آبیاری قابل کاهش است. پر واضح است که قدرت رشد این درخت نیز در سطح مطلوب و مناسبی قرار دارد.

رقم گرده افشان

مناسب‌ترین روش باروری این نوع نهال سیب، با استفاده از حشرات خواهد بود؛ استفاده از خر زنبورها و ملکه آن‌ها، برای باروری این نهال انتخاب کاملا درست و مناسبی می‌باشد و گرده افشانی به بهترین شکل انجام خواهد گرفت.

پایه درخت سیب میراکل

کاشت ارقام مختلف نهال‌های میوه در کشور، معمولا با استفاده از نوع رویشی و یا نوع بذری پایه نهال، انجام خواهد پذیرفت.

زمان گلدهی درخت سیب میراکل

خوب است بدانید که زمان گلدهی نهال‌های سیب از 7 اردیبهشت شروع می‌شود و تا 25 اردیبهشت نیز ادامه خواهد داشت.

مدت آبیاری

درخت سیب میراکل برای رشد به آب کافی نیاز دارد و حتما باید نیاز آبی آن تامین شود؛ به طور کلی در روش آبیاری قطره‌ای، این درخت به 5 الی 6 هزار متر مکعب آب در هکتار نیاز خواهد داشت. البته میزان آبرسانی به نهال میوه در فصول مختلف سال، متغیر خواهد بود.

قیمت نهال سیب میراکل

درخت سیب میراکل به دلیل پرطرفدار بودن، خریداران بسیار زیادی دارد و بسیاری از پرورش دهندگان نهال سیب، برای خرید این درخت اقدام می‌کنند. شما می‌توانید این نهال را با قیمت مناسب از سایت‌های فروش نهال آنلاین و یا مجموعه نهالستان‌ها خریداری کنید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، خدمات مربوط به فروش انواع نهال‌ها از جمله فروش نهال سیب میراکل را ارائه می‌کند و نهال‌ها را با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. شما می‌توانید برای خرید نهال سیب میراکل به این مجموعه نهالستان مراجعه کنید و یا با برقراری تماس با روابط عمومی این مجموعه، ضمن تکمیل روند سفارش خود، از مشاوره رایگان کارشناسان غرب نهال بهره‌مند شوید.


ارقام دیگر نهال سیب