پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال سیب آبی

نهال سیب آبی

درخت سیب آبی تاجی گسترده و زیبا دارد و برگ های درخت پربار و فراوان هستند.تنه درخت متمایل به چپ یا راست است و به صورت عمود رشد می کند. برگ ها و شاخه های این درخت عطر خوشبویی دارند که از آنها برای تولید عطر استفاده می شود.همچنین چوب درخت سیب آبی جزو چوب های مرغوب بوده که در بسیاری از باغ ها از چوب آن برای تولید لوازم چوبی نیز استفاده می گردد.

جهت خرید نهال سیب آبی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال سیب آبی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال سیب آبی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

سیب آبی یکی از درختان گرمسیری بومی است که زادگاه آن کشورهای هند و مالزی می باشد. این درخت بر خلاف تصور عام ، پیوندی نبوده و درختی اصیل و چند صد ساله دارد. این درختان مخصوص مناطق گرمسیری هستند اما با پیشرفت تکنولوژی امروزه خرید نهال سیب آبی در ایران نیز انجام می شود.

پایه

پایه این درخت بذری بوده و برای تکثیر درخت از این روش استفاده می شود.

مشخصات نهال سیب آبی

درخت سیب آبی تاجی گسترده و زیبا دارد و برگ های درخت پربار و فراوان هستند.تنه درخت متمایل به چپ یا راست است و به صورت عمود رشد می کند. برگ ها و شاخه های این درخت عطر خوشبویی دارند که از آنها برای تولید عطر استفاده می شود.همچنین چوب درخت سیب آبی جزو چوب های مرغوب بوده که در بسیاری از باغ ها از چوب آن برای تولید لوازم چوبی نیز استفاده می گردد.

فاصله کاشت

زمستان بهترین زمان برای خرید نهال سیب آبی است. درختان سیب آبی در ارتفاعات مختلفی رشد می کنند.شما می‌توانید در تمام طول سال درختان سیب را بکارید، اما به خاطر داشته باشید که معمولاً تابستان خشک‌تر است، بنابراین برای استقرار بهتر باید مرتباً به آنها آبیاری کنید. فواصل کاشت باعث رشد هماهنگ در درختان می شود. فاصله 2 در 3 متر برای این درختان مناسب است.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع درخت سیب آبی 3 تا 5 متر است. برای نگهداری این ارتفاع باید در تابستان و زمستان هرس را انجام دهید. هرس در تابستان به تبدیل شاخه های برگدار به شاخه های بارده کمک می کند. شاخه های پشتی به طول بیش از 20 سانتی متر را هرس کنید. شاخه های جانبی را از این شاخه ها به یک برگ برش دهید و هر گونه میوه آسیب دیده را از بین ببرید. هرس زمستانی را با برداشتن ساقه های متراکم، متقاطع یا بد قرار داده شده تا یک چارچوب باز ایجاد کنید که نور و هوا را به وسط درخت راه می دهد.

نیاز سرمایی

معمولا 600 الی 800 ساعت دوره سرمایی برای رشد مناسب درخت سیب آبی مورد نیاز است.

عمر اقتصادی

این درختان معمولا 25 الی 30 سال صرفه اقتصادی برای باغدار دارند. بیشترین دلیل برای خرید نهال سیب آبی، چوب عالی و مرغوب آن است که افراد به همین دلیل به کشت و پرورش آن می پردازند. همچنین برگ آن خاصیت خوراکی داشته و در پخت دلمه و سایر غذاها استفاده می شود. در صنعت عطرسازی نیز از ابرگ های این درخت استفاده می شود که آن را به دلیل فواید فراوان به یک انتخاب محبوب برای باغداران تبدیل کرده است.

مشخصات میوه

رنگ میوه آبی و گوشت آن سفید است. این میوه درشت است و 200 گرم وزن دارد. شکل آن تقریبا شبیه به گلابی است و پوستی براق و نازک دارد. این میوه بسیار آبدار و شیرین است و طعمی دلنشین دارد. داخل میوه 4 الی 6 عدد بذر مشاهده می کنید اما برخی از آنها بدون بذر هستند.

ارتفاع از سطح دریا

این نهال مناسب مناطق حاره ای با بارندگی های فراوان و گرمسیری است. درخت سیب آبی ارتفاعات 1600 متر از سطح دریا را ترجیح می دهد و در مناطق مرطوب بهتر رشد می کند.

مقاومت در برابر آفات

درخت سیب آبی به دلیل قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت بالایی در برابر آفات دارد و معمولا کمتر دچار بیماری می شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

پس از خرید نهال سیب آبی اگر درخت به خوبی نگهداری و تغذیه شود، برای چندین دهه بالغ می شود و محصول می دهد.سالی یک بار در اواخر زمستان یک کود متعادل مانند کود مرغی پلت شده در اطراف پایه درخت بمالید. با استفاده از کود سولفات پتاس، گلدهی خوب و تشکیل میوه را تشویق کنید. هر بهار، مالچ کمپوست باغی را زیر درخت بپاشید تا خاک را مطبوع نگه دارید، رطوبت را نگه دارید و علف های هرز را مهار کنید. این کارها باعث رشد حداکثری در درختان شده و عملکرد مطلوبی به باغ شما خواهد داد.

شروع محصول دهی

پایان مهر ماه فصل برداشت محصول است. در کشور مالزی 2 مرتبه این محصول را برداشت می کنند. یکبار در پاییز و بار دیگر در بهار. از سال چهارم به بعد درختان شروع به میوه دادن می کنند.در اوایل مرداد رنگ آنها قرمز روشن است. اما به مرور زمان در ماه شهریور بنفش شده و در نهایت در مهرماه به رنگ آّی خوش رنگی در می آیند.

رقم گرده افشان

برای محصول دهی خوب، دو یا چند درخت سیب را در نزدیکی یکدیگر بکارید که در زمان های مشابه گل می دهند تا گرده افشانی متقاطع انجام شود.

مدت آبیاری

برای داشتن میوه هایی سالم و خوش طعم باید 7 الی 10 لیتر در هفته آبیاری را فراموش نکنید.

زمان گلدهی

در اوایل بهار گل های درخت سیب آبی شروع به رشد می کنند و پس از مدتی تبدیل به میوه خواهند شد.

جمع بندی

خرید نهال سیب آبی در بسیاری از شهرهای ایران توسط نهالستان غرب نهال با مدیریت رضا داداشی انجام می شود. بسیاری از باغداران و کشاورزان نهالستان غرب نهال را برای خرید نهال انتخاب می کنند. به این دلیل که بسیاری از نهالستان ها به سلامت نهال اهمیتی نمی دهند و نهال های ضعیف را با بیماری به فروش می رسانند. این کار باعث می شود که بیماری به همه قسمت های باغ شیوع پیدا کند و کشاورز را با مشکلات عدیده ای مواجه کند. اما در نهالستان غرب نهال همه نهال ها با شناسنامه سلامت معتبر ارائه می شوند و زیر نظر وزارت بهداشت و وزارت کشاورزی می باشند.


ارقام دیگر نهال سیب