پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال سیب جرومین

نهال سیب جرومین

نهال سیب جرومین یکی از ارقام خارجی نهال سیب می‌باشد که وارداتی است و از کشور ایالت متحده آمریکا، به کشورهای دیگر صادر شده است. پایه اصلی این نهال بذری است و بسیاری از کشاورزان، می‌توانند این نوع نهال را بکارند و به سود و درآمد مطلوبی از این راه برسند.

جهت خرید نهال سیب جرومین کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال سیب جرومین کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال سیب جرومین نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال سیب جرومین

لازم به ذکر است که نهال سیب جرومین کمیاب است و به راحتی پیدا نمی‌شود؛ به دلیل کمیابی و کمبود این نهال در بازار، قیمت آن بیشتر از دیگر ارقام سیب است که به راحتی می‌توان آن‌ها را در بازار پیدا کرد.

ماندگاری میوه نهال سیب جرومین بسیار زیاد است و شما می‌توانید به راحتی آن را در سردخانه نگهداری کنید؛ توجه داشته باشید که این میوه، خاصیت خود را در شرایط سردخانه از دست نمی‌دهد.

مشخصات نهال سیب جرومین

سیب سیاه بسیار خوشمزه است و از سطح بالایی در میان مردم و بازار میوه برخوردار می‌باشد؛ ویتامین‌هایی که در گوشت این میوه وجود دارد، درمان بسیاری از بیماری‌ها می‌باشد و به طور کلی، فایده واقعی یک سیب که میوه سلامتی است را نشان می‌دهند.

به دلیل کمیاب بودن این نهال، شما نمی‌توانید به راحتی با استفاده از آن‌ها باغ خود را احداث کنید؛ زیرا احداث باغ نیازمند کاشت درختان بسیار زیادی می‌باشد و دشوار خواهد بود که تعداد زیاد این نهال را خریداری کنید. این نهال رشد بسیار زیاد و سریعی خواهد داشت و رشد آن به گونه‌ای است که می‌توانیم این نهال را از نظر رشد، در بالاترین سطح، میان دیگر ارقام نهال سیب بدانیم.

کشور سازنده

همانطور که گفته شد، نهال سیب جرومین از ارقام خارجی و وارداتی سیب می‌باشد؛ کشور سازنده نهال درخت سیب سیاه، آمریکا می‌باشد و برای اولین بار این نهال از آمریکا به دیگر کشورها صادر شد.

فاصله کاشت

فاصله کاشت مناسب برای نهال سیب جرومین، به صورت 4 متر در 6 متر خواهد بود و رعایت این فاصله در کاشت و گرده افشانی بسیار مهم و با اهمیت خواهد بود. همچنین این فاصله به برداشت آسان‌تر محصول و نیز به نظم و زیبایی هرچه بیشتر باغ شما، کمک شایانی می‌کند.

شکل میوه

میوه نهال سیب جرومین هم مانند دیگر ارقام سیب می‌باشد؛ اما تفاوت رنگی که این میوه با دیگر سیب‌ها دارد، باعث شده است تا از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد. رنگ میوه سیب جرومین، سیاه می‌باشد و می‌توانید این میوه را در عکس‌هایش نیز مشاهده کنید که به دلیل رنگ خاص و کمیاب بودن، بسیار جذاب و زیبا است.

حداکثر ارتفاع

این درخت در ضعیف‌ترین حالت ارتفاعی معادل با 2.5 متر خواهد داشت؛ البته در صورت رسیدگی مناسب، آبیاری به موقع، کوددهی صحیح و رعایت تمامی نکات کاشت، نهال سیب جرومین می‌تواند تا 8 متر نیز رشد کند.

نیاز سرمایی

به طور کلی نیاز سرمایی نهال سیب جرومین و دیگر ارقام سیب، 1000 تا 1600 ساعت خواهد بود و به این میزان باید در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد قرار بگیرند تا از حالت استراحت در بیاید.

عمر اقتصادی نهال سیب سیاه

طول عمر نهال سیب جرومین حدودا 55 تا 65 سال است؛ اما عمر مفید آن 40 سال خواهد بود و شما می‌توانید 40 سال از این نهال محصول بسیار خوب و با کیفیت را برداشت کنید.

وزن میوه

میوه سیب جرومین هم مانند دیگر سیب‌ها می‌باشد و وزنی معادل 100 تا 200 گرم دارد؛ به طور کلی هر 5 الی 10 عدد از میوه‌ی این نهال، به یک کیلوگرم می‌رسد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع مناسب کاشت نهال سیب جرومین از سطح دریا، بین 1300 تا 2200 متر می‌باشد و باید هنگام کاشت نهال به این موضوع توجه کنید تا نهال رشد مناسبی داشته باشد و محصولات با کیفیتی را به ثمر بنشاند.

مقاومت در برابر آفات

نهال سیب جرومین در برابر آفات بسیار مقاوم است؛ مقاومت این نهال به گونه‌ای است که می‌توان گفت از مقاوم‌ترین نهال‌ها در بین دیگر ارقام نهال‌ سیب می‌باشد. البته مقاوم بودن آن به این معنی نیست که به سمپاشی نیازی نباشد و به راحتی رشد کند؛ بلکه شما حتما باید در صورت نیاز، سمپاشی اصولی و دقیق این نهال را برای از بین بردن آفات، انجام دهید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد میوه در هکتار این نهال با توجه به منطقه کشت، متفاوت خواهد بود؛ برای مثال این نهال در برخی از مناطق حدود 3 تا 3.5 تن در هکتار محصول خواهد داد؛ در حالی که همین نهال در منطقه‌ی دیگر، بالای 10 الی 12 تن در هکتار محصول دهی خواهد داشت.

البته گاهی ضد و نقیض‌هایی در بحث باردهی میوه‌ها میشنویم؛ مانند باردهی همین نهال سیب؛ این موضوع می‌تواند به آمارگیرنده و نحوه محاسبه آن در شرایط مختلف محیطی برگردد.

شروع محصول دهی

شروع محصول دهی این نهال در مناطق گوناگون، متفاوت خواهد بود؛ بدون شک محصول دهی این نهال در مناطق گرم، نسبت به مناطق سرد تفاوت دارد و مطمئنا نهال نمی‌تواند با تغییر عوامل محیطی، شرایط یکسانی داشته باشد.

قدرت رشد درخت

همانطور که گفته شد این درخت تا ارتفاع 8 متر نیز رشد خواهد کرد و از این رو می‌توان گفت که قدرت رشد خوبی دارد.

رقم گرده افشان

به طور کلی بهتر است که در ازای کاشت هر 10 اصله نهال سیب جرومین، یک نهال از ارقام مختلف سیب به عنوان گرده افشان بکارید؛ گفته شده که تمامی ارقام نهال سیب برای گرده افشانی این نهال بسیار مناسب خواهند بود.

پایه

همانطور که گفته شد، پایه درخت سیب جرومین، بذری می‌باشد و همین امر موجب می‌شود تا کشاورزان نیز به راحتی این درخت را بکارند.

زمان گلدهی درخت سیب جرومین

زمان گلدهی درخت سیب جرومین با توجه به نیاز سرمایی آن خواهد بود؛ علاوه بر این موضوع، ژنتیک نهال است که باعث می‌شود تا زمان گلدهی این نهال از حالت عادی، سریع‌تر و یا دیرتر انجام شود.

مدت آبیاری

به طور کلی این نهال به 5 تا 6 هزار متر مکعب آب نیاز دارد و به راحتی می‌توانید نیاز آبی این درخت را تامین کنید. توجه داشته باشید که میزان بارش و فصول سال، تاثیر مستقیمی بر حجم آبیاری مورد نیاز یک نهال میوه خواهد داشت.

قیمت نهال سیب جرومین

همانطور که گفته شد، قیمت نهال سیب سیاه نسبت به دیگر ارقام سیب بالاتر است؛ این بالا بودن قیمت به دلیل کمیابی و کمبود آن در کشور می‌باشد و بسیار دشوار است که این نهال را با تعداد بالا خریداری کنید. شما می‌توانید با مراجعه به نهالستان‌ها و سایت‌هایی که اقدام به فروش درخت سیب جرومین می‌کنند، از قیمت و شرایط خرید نهال سیب سیاه با خبر شوید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، یکی از نهالستان‌هایی است که فروش نهال سیب سیاه را در دستور کار خود قرار داده است و شما می‌توانید با مراجعه به این مجموعه نهالستان و یا به صورت اینترنتی، برای خرید درخت سیب جرومین اقدام کنید. همچنین شما می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان غرب نهال، بهره‌مند شوید.


ارقام دیگر نهال سیب