پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال سیب گلاب کهنز

نهال سیب گلاب کهنز

نهال سیب گلاب کهنز یکی از ارقام نهال‌های سیب می‌باشد که بومی کشور ایران و منطقه اصفهان است؛ این رقم سیب در ایران طرفداران زیادی دارد و مزه نسبتا خوب آن باعث شده است تا از بازارپسندی تقریبا مناسبی در کشور برخوردار باشد.

جهت خرید نهال سیب گلاب کهنز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال سیب گلاب کهنز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال سیب گلاب کهنز نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال سیب گلاب کهنز

نهال سیب گلاب با ارتفاع متوسطی که دارد، می‌تواند ظاهر بسیار زیبایی را برای باغ شما رقم بزند. همچنین این موضوع که نیاز کم این نهال به آبیاری ممکن با آب باران نیز برطرف شود، یکی دیگر از ویژگی و خصوصیات مثبت این نهال سیب زود رس خواهد بود.

البته نیاز آبیاری این نهال باید به طور کامل برطرف شود؛ در غیر این صورت نهال شما از رشد مناسب و کیفیت محصول بالا، محروم خواهد شد و در طول رشد مشکلات زیادی خواهد داشت. هنگام آبیاری باید به میزان نیاز درخت توجه شود و کم‌کاری یا زیاده روی صورت نگیرد.

مشخصات درخت سیب گلاب کهنز

نهال سیب گلاب از عمر اقتصادی نسبتا بالایی در میان دیگر ارقام سیب برخوردار است و می‌تواند بین 40 تا 50 سال محصولات بسیار با کیفیت و به مقدار زیاد را تحویل باغدار دهد. این نهال در برابر سرمای زمستان و گرمای تابستان مقاومت بسیار خوبی دارد و باید گفت یکی از مقاوم‌ترین نهال‌های سیب در بین ارقام مختلف می‌باشد.

اندازه و حجم کوچک سیب گلاب باعث شده است تا خوش خوراک و البته بسیار به صرفه جلوه داده شود و برای میهمانی‌های غیر رسمی نیز بسیار مناسب به حساب بیاید. برای برداشت محصول از این نهال باید صبر داشته باشید؛ زیرا محصول دهی این نهال از سال سوم و چهارم کاشت شروع خواهد شد.

کشور سازنده

همانطور که در توضیحات گفته شد، نهال سیب گلاب ایرانی است و در اصفهان کشت می‌شود؛ هرچند این نهال در شهرهای دیگر ایران نیز کشت می‌شود اما مبدا و سرچشمه‌ی آن شهر اصفهان معرفی شده است.

فاصله کاشت نهال سیب گلاب

به طور کلی فاصله کاشت مناسب برای نهال سیب گلاب، 3 در 3 متر خواهد بود؛ رعایت فاصله 3 متر در 3 متر الزامی است و اگر قصد دارید کیفیت محصول خوب و رشد مناسب این درخت را مشاهده کنید، این فاصله را رعایت کنید.

شکل میوه

میوه نهال سیب گلاب سایز کوچکی دارد و رنگ آن قرمز و بعضا زرد کم‌رنگ می‌باشد؛ مزه این میوه بسیار خوب و دل‌نشین می‌باشد و قطعا از محبوبیت زیادی در بین مردم کشور ایران برخوردار است.

حداکثر ارتفاع

ارتفاع درخت سیب گلاب همانطور که گفته شد متوسط می‌باشد؛ نه آن‌قدر مرتفع است که ظاهر خوبی نداشته باشد و نه آن‌قدر کم ارتفاع است که جلوه بدی را به باغ شما بدهد؛ این نهال با کیفیت سیب ایرانی، اندازه‌ای کاملا استاندارد برای احداث باغ را دارا است.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی نهال سیب گلاب کهنز و اکثر ارقام سیب، 1600 ساعت می‌باشد؛ یعنی به طور کلی، قرار گیری نهال سیب گلاب به مدت 1600 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد، باعث شکسته شدن خواب آن خواهد شد.

عمر اقتصادی

همانطور که در ابتدای توضیحات گفته شد، نهال سیب گلاب دارای عمر نسبتا زیاد در حدود 65 سال می‌باشد؛ اما عمر اقتصادی آن بین 40 تا 50 سال است و شما می‌توانید در طول این سال‌ها محصولات بسیار با کیفیت و خوش خوراکی را از این درخت ایرانی برداشت کنید.

وزن میوه

وزن میوه نهال سیب گلاب در حالت عادی و ایده‌آل بودن شرایط، بین 160 تا 200 گرم می‌باشد؛ البته وزن میوه این نهال بستگی به شرایط مختلف آب و هوایی، کوددهی، آبیاری و… نیز خواهد داشت.

ارتفاع از سطح دریا

به طور کلی ارتفاع کاشت مناسب ارقام سیب از سطح دریا بین 1300 تا 2200 متر خواهد بود. توجه داشته باشید که برخی از نهال‌ها به ارتفاع کاشت از سطح دریا بسیار حساس هستند و ممکن است این موضوع در کیفیت محصول آن‌ها تغییر ایجاد کند؛ اما برخی دیگر نیز به هیچ عنوان حساس نیستند و ارتفاع کاشت، تاثیری بر روی کیفیت محصول آن‌ها نخواهد داشت.

مقاومت در برابر آفات

اهمیت سمپاشی در مقاومت یک نهال در برابر آفات، بسیار بالا می‌باشد؛ به گونه‌ای که در زمان آفت زدگی نهال سیب گلاب توسط شپشک، شته، کرم و… حتما باید سمپاشی انجام شود و بدون سمپاشی ممکن است درخت شما آسیب جدی ببیند و رشد و باردهی آن با تاخیر مواجه شده و یا در مواقعی کاهش چشمگیر پیدا کند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

نهال سیب گلاب در هر هکتار حدودا بین 60 تا 80 تن محصول خواهد داد؛ شما می‌توانید با کوددهی مناسب و رسیدگی به موقع، محصولات بسیار زیادی را در یک هکتار این درخت برداشت کنید و مطمئنا از سود اقتصادی بسیار خوبی بهره‌مند خواهید شد.

شروع محصول دهی

همانطور که در توضیحات بالا گفته شد، محصول دهی این نهال سیب در سال سوم و چهارم کاشت شروع خواهد شد و شما فقط و فقط در سال‌های ابتدایی باید مراقب این نهال باشید و به آن رسیدگی کنید.

قدرت رشد درخت

همانطور که گفته شد قدرت رشد درخت سیب گلاب چندان زیاد نیست و شما با درخت متوسطی از جهت رشد رو به رو خواهید بود.

رقم گرده افشان

برای رشد بهتر و باروری نهال سیب گلاب، باید از گرده افشان استفاده کرد؛ به طور کلی تمامی ارقام نهال سیب، گرده افشان‌های مناسبی برای نهال سیب گلاب می‌باشند.

پایه درخت سیب گلاب

نام پایه بذری و یا پایه رویشی را باید به دفعات شنیده باشید؛ این دو، پایه نهال میوه را تشکیل می‌دهند. پایه نهال میوه دو بخش کلی دارد که یکی از آنها بذری و دیگری رویشی است.

زمان گلدهی نهال سیب گلاب

خوب است بدانید که زمان گلدهی درخت سیب گلاب کهنز 7 تا 25 اردیبهشت می‌باشد.

مدت آبیاری

به طور کلی نهال سیب گلاب کهنز به 600 تا 1000 میلی‌لیتر آب یا بارندگی نیاز دارد. توجه داشته باشید که آبیاری زیاد یا کم این نهال، باعث می‌شود رشد آن با مشکل مواجه شود؛ این موضوع تاثیرات بسیار منفی را بر روی کیفیت و میزان محصول می‌گذارد. در بحث بعدی مطالبی را درباره‌ی خرید نهال سیب گلاب ارائه خواهیم کرد.

قیمت نهال سیب گلاب

این نهال سیب زود رس که بازدهی اقتصادی بسیار خوبی دارد، در بسیاری از سایت‌های فروش نهال و مجموعه نهالستان‌‌ها به فروش می‌رسد و شما می‌توانید با مراجعه به یکی از این فروشگاه‌ها، به خرید نهال سیب خوشه ای گلاب که یک نهال سیب بهاره می‌باشد، بپردازید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، آماده ارائه خدمات فروش نهال سیب گلاب و دیگر نهال‌های میوه می‌باشد و کیفیت و قیمت مناسب نهال سیب گلاب کهنز را تضمین می‌کند. شما می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس بگیرید و سوالات خود درباره نحوه خرید نهال سیب گلاب بپرسید و همچنین از مشاوره رایگان با کارشناسان غرب نهال نیز بهره‌مند شوید.


ارقام دیگر نهال سیب