پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انگور شامپاین شرابی

نهال انگور شامپاین شرابی

یکی از خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین انواع نهال انگور، متعلق به نهال انگور شامپاین شرابی است. این رقم به علت میوه‌های خوشرنگ و بسیار کوچکی که دارد به این نام معروف شده است.

جهت خرید نهال انگور شامپاین شرابی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انگور شامپاین شرابی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انگور شامپاین شرابی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال انگور شامپاین شرابی برای اولین بار در کشور یونان کاشته و مورد استفاده قرار گرفت. این رقم یونانی با گذر زمان به سایر کشورها از جمله ایران نیز وارد شد.

پایه

پایه اصلی برای این رقم، استفاده از پایه قلمه است.

خصوصیات نهال انگور شامپاین شرابی

نهال انگور شانپاین شرابی یک رقم یونانی است. این رقم به علت حبه‌های خوشمزه و کوچک و خوشرنگی که دارد، بسیار مورد استقبال عموم قرار گرفته است. عمر اقتصادی درختان انگور شامپاین شرابی بسیار بالاست. و باردهی را از همان سال اول آغاز مینماید. از این رو خرید نهال انگور شامپاین شرابی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بیشتر شهرهای کشورمان به حساب میاید.

بهترین آب و هوای برای کاشت نهال انگور شامپاین شرابی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری است.

البته لازم به ذکر است؛ درخت انگور شامپاین شرابی نسبت به سرما بسیار حساس است. این رقم برای کاشت در مناطق با حداقل سرمای 17- درجه سانتیگراد مناسب نیست. گلهای این رقم در برابر سرمازدگی بسیار حساس هستند. بنابراین اگر منطقه شهر شما دارای سرماهای زمستانه طولانی و یا سرمازدگی ناگهانی در فصل بهار است. این سرما موجب بروز سرمازدگی و سوختن درختان خواهد شد.

فاصله کاشت

درختان انگور به سرعت رشد نموده و شاخه و برگ آنها در آسمان گسترده میشوند. از این رو برای دریافت نور خورشید کافی؛ لازم است تا درختان را در فواصل منظم از یکدیگر بکارید. فاصله استاندارد برای کاشت نهال انگور شانپاین شرابی ایجاد چاله‌های کاشت به فاصله 3 در 4 متر مربع از یکدیگر است.

اگر زمین باغ شما دارای شیب ملایم جنوبی است. نور خورشید بهتر به درختان میتابد. از این رو میتوانید فواصل کاشت درختان را کاهش داده و به 3 در 3 متر مربع برسانید.

این نکته را باید هنگام کاشت نهال‌ها در نظر داشته باشید. که درختان انگور اغلب باید 8 ساعت از روز را در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند.

شکل میوه

خوشه‌های انگور شامپاین شرابی متراکم است. و حبه‌های کوچکی دارد. به علت تراکم بالا؛ خوشه‌ها سنگین و حجیم هستند. حبه‌های کوچک انگور به یک ساقه نازک میانی متصل شده اند. که بسیار ترد و شکننده است. از این رو مصرف آن به هنگام مصرف میوه اشکالی ایجاد نمیکند. اغلب از این میوه به صورت تازه و آبمیوه و در تولید کشمش و مویز و یا همچنین در مراحل پخت و تزیین غذا استفاده میشود.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی به دوره سرمایی گفته میشود که همه درختان انگور باید در فصل پاییز و زمستان پشت سر بگذارند. این دوره بین 100 تا 700 ساعت قرار گیری درختان در دمای کمتر از 7- درجه سانتیگراد است. که باعث میشود تحمل سرمایی و گرمایی درختان افزایش پیدا کند. به طوریکه پس از این دوره، بازه دمایی قابل تحمل برای درختان بین 30 تا 17- درجه سانتیگراد خواهد بود.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی بالا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و از دلایل اصلی خرید نهال انگور شانپاین شرابی از نگاه باغداران است. درختان انگور شرابی در صورت نگهداری و رشد در شرایط ایده آل محیطی و آبیاری و کوددهی کافی، قادرند تا بیش از 90 سال به محصول‌دهی حداکثری خود ادامه دهند. پس از این دوره نیز محصول‌دهی آنها کاهش یافته و سپس متوقف خواهد شد. در این زمان شما میتوانید با فروش چوب درختان انگور؛ درآمدزایی جانبی بدست آورید.

ارتفاع از سطح دریا

از مهم‌ترین نکاتی که پیش از خرید نهال درخت انگور شامپاین شرابی لازم است به آن توجه شود. ارتفاع از سطح دریا است. هر منطقه و باغی دارای ارتفاع معینی از سطح دریا است. که شرایط مطلوب رشد ارقام خاصی از درختان را فراهم میکند. ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 2800 متر برای رشد این درختان مناسب است.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت این درختان در برابر آفات چندان زیاد نیست. از این رو به شما توصیه میکنیم برای پیشگیری از حمله آفات و ابتلا به بیماری؛ درختان انگور شامپاین شرابی را به صورت منظم و دوره ای سمپاشی نمایید. از مهم‌ترین آفات در این رقم آفت کپک پودری است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

محصول‌دهی این رقم بسیار عالی و برای باغداران با سوددهی بسیار بالا همراه است. هر هکتار از باغ انگور شامپاین شرابی قادر به محصول‌دهی تا 80 تن در هکتار میباشد.

شروع محصول‌دهی

این درختان از همان سال اولیه پس از کاشت محصول‌دهی خود را آغاز میکنند. البته لازم به ذکر است؛ محصول‌دهی درختان در سنین بلوغ به میزان حداکثری خود میرسد. میوه انگور شامپاین شرابی در ماه مرداد به طور کامل رسیده و قابل مصرف است.

مدت آبیاری

برای کنترل آبیاری منظم و حفظ سلامتی درختان توصیه میکنیم تا درختان انگور شامپاین شرابی را هر هفته آبیاری نمایید. این آبیاری در فصل گرم سال باید در فواصل زمانی کوتاهتری انجام شود. در فصل بهار و تابستان، درختان به صورت روزانه به 2 تا 3 لیتر آبیاری نیاز دارند.

در فصل پاییز و زمستان به علت بارندگی و سرمای شدید هوا، برای جلوگیری از ابتلا به یخزدگی درختان، میتوانید فواصل زمانی آبیاری را افزایش داده و یا حتی متوقف نمایید.

نکته: لازم به ذکر است درختان انگور را در سال اول پس از کاشت، در فواصل زمانی کوتاهتری آبیاری نمایید. (به دلیل توان کمتر ریشه برای جذب آب از اعماق خاک)

زمان گلدهی

این رقم در دسته درختان دیرگل قرار میگیرد. معمولا در اوایل اردیبهشت ماه؛ گلدهی درختان آغاز میشود.

جمع بندی

نهال انگور شانپاین شرابی یکی از بالاترین محصول‌دهی و عمر اقتصادی را در بین سایر ارقام نهال انگور به خود اختصاص داده است. این موضوع در کنار میوه‌های خوشمزه و خوشرنگی که دارد. موجب توجه باغداران به خرید این رقم گردیده است.

برای خرید نهال انگور شامپاین شرابی و سایر ارقام نهال انگور؛ نهالستان غرب نهال بهترین انتخاب است. این مرکز که کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جمله گواهی فعالیت معتبر و شناسنامه رسمی و تاییدیه جهاد کشاورزی را دریافت نموده است. به همراه نهال‌های گردوی ارسالی خود کارت گارانتی معتبر 2 ساله، کارت گواهی سلامت؛ کارت عاری از آفات و کارت قرنطینه را ارائه مینماید.

نهال‌های اصلاح شده، در کوتاه‌ترین زمان و با وسایل حمل و نقل متناسب به سرتاسر نقاط کشور ارسال میشوند.

برای ارتباط با ما و ثبت سفارش خرید نهال انگور و یا ارتباط رایگان با مشاوران ما کافیست از طریق واتساپ، تلفن و یا به صورت حضوری اقدام نمایید.

قیمت نهال انگور شامپاین شرابی در نهالستان غرب نهال بین 20 تا 35 هزار تومان میباشد.


ارقام دیگر نهال انگور