پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انگور ریش بابا

نهال انگور ریش بابا

نهال انگور ریش بابا دارای محصولی خوش رنگ، خوش عطر و خوش طعم است که در بازار ایران طرفداران زیادی دارد. درشت بودن این انگور تنها یکی از عوامل محبوبیت آن است. نهال ریش بابا از گونه‌های زودرس است و میوه‌اش به صورت خوشه ای رشد می‌کند. این محصول دارای تنوع بوده و از جمله مصارف آن علاوه بر مصرف خام، در تولید شیره انگور، کشمش، آبغوره و... است.در مجموعه نهالستان غرب نهال علاوه بر بررسی این نهال انگور پربار، به موضوع داغ فروش نهال انگور ریش بابا نیز خواهیم پرداخت.

جهت خرید نهال انگور ریش بابا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انگور ریش بابا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انگور ریش بابا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال انگور ریش بابا

قبل از ذکر خصوصیات این نهال خوب است بدانید که نهال انگور ریش بابا نسبت به سایر ارقام سرعت رشد بالاتری دارد؛ البته این سرعت به عواملی چون نگهداری مناسب و آبیاری به موقع نیز بستگی دارد. انگور ریش بابا بهترین حجم قند را دارد و برای بیماران دیابتی هم مفید و قابل استفاده است. (قبل از مصرف برای بیماران دیابتی، بهتر است با پزشک مشورت شود)

این نهال انگور پربار در مقابل سرما و گرمای شدید مقاومت خوبی دارد؛ به طوری که سرمای زیر 20 درجه را تحمل می‌کند و همچنین در مقابل گرمای بالای 40 درجه متحمل می‌باشد.

مشخصات نهال انگور ریش بابا

توجه کردن به نیازهای نهال میوه، از عوامل مهم افزایش باردهی است؛ یکی از مهم‌ترین نکات درباره‌ی این نهال هرس کردن است؛ هرس نهال ریش بابا برای رشد و فرم دهی درخت مفید است. این نهال در اکثر مناطق انگور خیز ایران به ویژه در مناطق معتدل و نیمه سرد رشد خوب و مطلوبی دارد؛ از جمله این مناطق می‌توان به قزوین، فارس، ارومیه، خراسان و… اشاره کرد.

انگور ریش بابا بسیار شیرین و خوشمزه بوده و سرشار از فیبر و ویتامین است. گفته می‌شود که پوست نسبتاً ضخیم و با کیفیت آن، موجب شده که این محصول قابلیت انبار شدن و نگهداری برای مدت طولانی‌تری را داشته باشد.

کشور سازنده

منشا این نهال کشور ایران بوده و در واقع فروش نهال انگور ریش بابا از ایران آغاز شده است.

فاصله کاشت نهال انگور ریش بابا

در نظر داشته باشید که رعایت فاصله کاشت برای دستیابی نهال به مواد معدنی خاک و همچنین نور خورشید، امری لازم و ضروری است. همچنین اگر می‌خواهید نهالستانی منظم داشته باشید و برای چیدن میوه و یا اموری چون کودپاشی و آبیاری دچار مشکل نشوید، وجود این فواصل به شما کمک خوبی می‌کند. فاصله کاشت مناسب برای نهال انگور ریش بابا در زمین‌های با شیب ملایم و مناطق بادگیر 2*3 متر و در اراضی مسطح 3*3 متر می‌باشد.

شکل میوه

انگور ریش بابا خوشه‌ی مخروطی شکل دارد و همچنین دارای حبه‌ی بیضی، کشیده و درشتی است. این رقم انگور در رنگ‌های سبز کمرنگ، قرمز روشن و قرمز تیره دیده می‌شود و عطر و طعم بسیار مطبوعی دارد. بدون شک این موضوعات رغبت به خرید نهال انگور ریش بابا را افزایش می‌دهد.

حداکثر ارتفاع درخت

خوب است بدانید که متوسط ارتفاع نهال ریش بابا بین 2 الی 10 متر است و نرخ رشد و افزایش ارتفاع این نهال، به عوامل محیطی و همچنین به سطح مراقبت و نگهداری اصولی از نهال برمی‌گردد.

نیاز سرمایی نهال انگور پربار

این نهال انگور پربار به 100 الی 500 ساعت سرما نیاز دارد تا از خواب زمستانه بیدار شود و روند رشدش ادامه پیدا کند.

عمر اقتصادی

عمر مفید اقتصادی برای نهال انگور ریش بابا را در حدود 15 الی 25 سال تخمین زده‌اند؛ باید دانست که کیفیت پرورش و عوامل محیطی در این موضوع نیز دخیل خواهند بود.

وزن میوه

به طور متوسط وزن هر حبه انگور ریش بابا 5.2 گرم است.

ارتفاع از سطح دریا

هر نهال برای کاشت به شرایط خاصی نیاز دارد؛ یکی از این شرایط، ارتفاع منطقه‌ی کاشت نهال است. برخی نهال‌ها باید در ارتفاع خاصی کاشته شوند تا محصول دهی خوبی داشته باشند و برخی دیگر محدودیتی در اینباره ندارند. باید بدانید که ارتفاعات مختلف، شرایط زیستی مختلفی را برای پرورش نهال ایجاد می‌کند. نهال انگور ریش بابا برای کاشت در ارتفاع 500 تا 2300 متر از سطح دریا مناسب است.

مقاومت در برابر آفات

کرم خوشه ای انگور یکی از آفاتی است که سلامت درخت انگور را در خطر می‌اندازد و به طور کلی آفت هر گیاهی را تهدید می‌کند و باید روش‌های مناسبی برای پیشگیری و درمان آن اتخاذ شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

نهال انگور پربار ریش بابا 20 الی 25 تن در هر هکتار باردهی دارد. این میزان باردهی قابل توجه است و می‌تواند باغدار را برای خرید نهال ریش بابا ترغیب کند. باید دانست که پیگیری مستمر و آبیاری به موقع، به شما کمک می‌کند که باردهی بیشتری را از نهال خود شاهد باشید.

شروع محصول دهی نهال انگور ایستاده

با توجه به اینکه این نهال انگور در اسفند ماه گل دهی می‌کند، محصول دهی آن هم حدودا در اواخر بهار تا اوایل تابستان شروع میشود. با کاشت نهال در منطقه‌ی مناسب و مراقبت بهینه از آن می‌توانید نهالی پربار و با کیفیت داشته باشید.

قدرت رشد درخت

حداکثر ارتفاع این نهال را 10 متر تخمین زده‌اند؛ این به معنای قدرت رشد مناسب نهال انگور ریش بابا است که البته به آبیاری به موقع و مراقبت نیاز دارد.

رقم گرده افشان

بسیاری از نهال‌ها برای ازدیاد و تولید مثل به صورت مستقل عمل نمی‌کنند و نیازمند واسطه‌ای هستند. نهال واسطه یا گرده افشان در بین نهال‌های نهالستان کاشته می‌شود تا عمل تولید مثل را تکمیل کند.

پایه نهال

گفته می‌شود که برای انتخاب یک پایه مناسب باید ویژگی‌هایی از قبیل موارد زیر را مدنظر قرار داد: 1.تاریخ گلدهی 2.تاریخ رسیدن میوه 3.میزان سرمای زمستان 4.اندازه‌ی درخت 5.مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها 6.و…

زمان گلدهی نهال انگور پربار

با توجه به منطقه‌ی کاشت نهال، گلدهی نهال ریش بابا حدودا در اواخر اسفند انجام می‌شود.

مدت ابیاری نهال انگور پربار

این نهال انگور نسبت به سایر نهال‌ها مقاومت خوبی در مقابل کم آبی دارد؛ ولی این دلیل بی‌توجهی و سهل انگاری در آبیاری نیست. در فصل بهار هر روز نیم لیتر و در فصل تابستان هر روز یک لیتر آب برای این نهال توصیه شده است.

قیمت نهال انگور ریش بابا

اگر قصد خرید نهال انگور ریش بابا را دارید، توجه داشته باشید که آن را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید؛ خرید یک نهال بی کیفیت بزرگترین ضرر برای یک نهالستان میوه است. مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، انواع نهال میوه را با قیمت مناسب و کیفیت بالا عرضه می‌کند. شما می‌توانید برای مشاوره‌ی رایگان با کارشناسان غرب نهال و یا استعلام قیمت نهال انگور ریش بابا، با روابط عمومی این شرکت تماس حاصل کنید.


ارقام دیگر نهال انگور