پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انگور موسکات

نهال انگور موسکات

نهال انگور موسکات یکی از انواع انگور دانه دار است. این انگور سومین رقم بسیار عالی برای تولید کشمش است. این رقم یکی از بهترین و خوش طعم ترین محصولات انگور را دارا است. میوه ی آن شیرین و درشت و گوشتی و بسیار ترد است. این رقم برای محصول دهی نیازمند به یک تابستان گرم است. با رطوبت میانه ی خوبی ندارد. و بهتر است در مناطقی کشت شود که دارای زمستان ها معتدلی است. اگر قصد خرید نهال انگور موسکات را دارید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

جهت خرید نهال انگور موسکات کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انگور موسکات کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انگور موسکات نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده :

خواستگاه ابتدایی درخت انگور موسکات شمال آفریقا بوده است. این رقم به علت سازگاری با شرایط آب وهوایی کشورمان؛ در اکثر نقاط کشورمان قابل کاشت است.

پایه :

درخت انگور موسکات از روش قلمه زنی تکثیر میشود.

خصوصیات نهال انگور موسکات :

نهال انگور موسکات، یک درخت خزان دار است. بهترین آب و هوا برای کاشت این رقم، آب وهوای نیمه گرمسیری تا معتدل است. برای باروری درختان انگور موسکات احتیاجی به کاشت رقم گرده افشان وجود ندارد. درواقع این رقم خودسازگار است اما وجود یک رقم گرده افشان سازگار با نهال میتواند محصول دهی را بهبود بخشد. محصولات این درخت برای تازه خوری و یا تولید کشمش بسیار مناسب است.

فاصله کاشت :

درختان انگور موسکات یک درخت با عادت رشد گسترده است. این درخت نیاز دارد تا ساعات زیادی از روز را در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. همچنین ریشه باید در خاک گسترش یابد و ریشه های درختان مانع از دریافت آب و مواد غذایی یکدیگر نباشند. براساس این فاکتورها فاصله ی کاشت نهال انگور موسکات به صورت مستطیل هایی به طول ۴ و عرض ۳ متر است. البته در زمین های شیب دار با شیب ملایم جنوبی به علت دریافت بهتر نور خورشید میتوانید فاصله ی کاشت را تا حدودی کاهش دهید.

بهتر است نهال انگور موسکات در مناطق بادخیز کاشته نشود. در صورت کاشت باید فواصل کاشت را کاهش دهید تا از بروز آسیب های احتمالی باد پیشگیری شود.

شکل میوه:

انگور موسکات گرد و درشت و دانه دار است. رنگ حبه ی انگور سبز و بسیار شیرین و معطر است.

نیاز سرمایی :

برای افزایش مقاومت سرمایی درختان انگور و همچنین افزایش باردهی درختان لازم است نهال انگور موسکات را قبل از کاشت و در فصل تابستان به مدت ۵۰ تا ۴۰۰ ساعت در دمای کمتر از ۷ درجه ی سانتیگراد نگهداری کنیم. این کار معمولا توسط نهالستان انجام میشود. (قبل از خرید نهال انگور موسکات این موضوع را از نهالستان جویا شوید)

پس از گذراندن این دوره؛ تحمل گرمایی درخت به بیش از ۴۰ درجه ی سانتیگراد میرسد. حداقل دمای قابل تحمل برای این رقم ۱۸- درجه ی سانتیگراد است.

عمر اقتصادی :

درخت انگور موسکات دارای عمر طولانی است. این رقم تا ۱۰۰ سال به محصول دهی با کیفیت ادامه میدهد از این رو آن را یک درخت با عمر جاودان میشناسند.

ارتفاع از سطح دریا :

بهترین ارتفاع کاشت برای اکثر درختان انگور از سطح دریا، ۱۲۶۵ متر است. در این ارتفاع شرایط آب و هوایی و اقلیمی و میزان رطوبت، برای رشد نهال انگور موسکات مناسب است.

مقاومت در برابر افات :

درخت انگور موسکات در برابر برخی از آفات از جمله کرم خوشه خوار انگور و زنجره بسیار آسیب پذیر است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار :

هر هکتار از باغ درخت انگور موسکات در شرایط نگهداری مطلوب قادر است حدود ۴۰ تن باردهی بسیار عالی به همراه داشته باشد. حتما قبل از کاشت نهال، به شرایط مناسب کاشت و همچنین شرایط نگهداری درخت توجه فرمایید تا بیشترین محصول را از درختان خود برداشت کنید.

شروع محصول دهی :

درخت انگور موسکات دیررس است. محصول این رقم در اواسط مرداد ماه به صورت کامل میرسد.

مدت ابیاری :

نهال انگور موسکات را باید در هفته یکبار آبیاری کنیم. نهال ها در سال اول کاشت نیاز بیشتری به آبیاری دارند.

در فصل رشد (فصل بهار) و فصل گرم سال (فصل تابستان) نیاز درختان به آبیاری بیشتر است و در فصل سرد سال که احتمال یخبندان وجود دارد و فصل بارندگی نیاز درخت به آبیاری کمتر است.

این رقم در برابر خشکی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان میدهد بنابراین میتوانیم آن را به صورت دیمی نیز بکاریم. اگر درختان را به صورت دیمی میکارید در فصل تابستان ۲ تا ۳ مرتبه درختان را آبیاری کنیم.

بهترین روش آبیاری درختان انگور موسکات استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار قطره ای است. در این روش علاوه بر آبیاری هدفمند با توجه به شرایط خاک و آب وهوایی، در مصرف آب نیز تا حدود زیادی صرفه جویی میشود.

زمان گلدهی :

نهال انگور موسکات دیرگل است. این رقم در اواخر فروردین گلدهی را آغاز میکند. بنابراین میتوان آن را در مناطق سردسیر کاشت.

نتیجه گیری :

نهالستان غرب نهال ارائه دهنده ی انواع نهال های تجاری از جمله فروش نهال انگور موسکات میباشد. این نهالستان دارای مجوز معتبر و رسمی در زمینه ی پرورش و فروش نهال های میوه است. شما میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا به صورت رایگان در زمینه ی نحوه ی کشت نهال یا کسب اطلاع از قیمت نهال انگور موسکات گفتگو کنید. اگر قصد خرید نهال انگور موسکات را دارید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.


ارقام دیگر نهال انگور