پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زردآلو شکرپاره

نهال زردآلو شکرپاره

رشد نهال زردآلو شکرپاره بسیار سریع است و در مناطق سردسیری رشد مطلوبی دارد. این نهال پربار و پرثمر است و محصول خوبی تولید می کند.

جهت خرید نهال زردآلو شکرپاره کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زردآلو شکرپاره کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زردآلو شکرپاره نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

زادگاه این میوه ایران است و خرید نهال زردآلو شکرپاره از ایران در بسیاری از کشورها صورت می گیرد.

پایه

مانند همه درختان میوه، زردآلو شکرپاره نیز در مراحل اولیه به پایه پیوند زده می شود. این کار ارتفاع درخت را کنترل می‌کند و نسبت به درختی که روی ریشه‌های خود رشد می‌کند، زودتر میوه می‌دهد. تا حد زیادی رایج ترین پایه، آلوچه وحشی و زردآلو تلخ است..

مشخصات نهال زردآلو شکرپاره

رشد نهال بسیار سریع است و در مناطق سردسیری رشد مطلوبی دارد. این نهال پربار و پرثمر است و محصول خوبی تولید می کند.

فاصله کاشت

خرید نهال زردآلو شکرپاره زمانی بهترین عملکرد را دارد که در خاک لومی و دارای زهکشی مناسب کاشته شود. هیچ نوع خاصی از خاک مورد نیاز نیست، اما خاک های ضعیفی که به خوبی زهکشی نمی کنند، آن را درست پروررش نمی دهند. اگر زمین پر از خاک رس است یا فشرده است، ماسه کشاورزی را اضافه کنید. محدوده pH بهینه برای درختان زردآلو شکرپاره بین 6.5 تا 8.0 است. برای نتیجه مطلوب فواصل 3 در 4 متر را برای آن در نظر بگیرید.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان ممکن است به 4 الی 6 متر ارتفاع برسند. اما بهتر است درخت را در اواخر پاییز تا زمستان، قبل از شروع فصل رشد برای افزایش گردش هوا، هرس کنید. شاخه های آسیب دیده را بردارید. سپس برای از بین بردن شاخه هایی که به سمت تنه رشد می کنند اقدام کنید. اگر لایه زیرین پژمرده شد، بخش‌های کوچکی از تاج را نازک کنید تا نور به پایین برسد. شاخه های بالای 6 سال و آنهایی که دیگر میوه نمی دهند را حذف کنید. میوه هایی را که به صورت دسته ای به هم چسبیده اند و میوه های آسیب دیده را بررسی کنید تا به دیگر میوه ها اجازه بیشتری برای رشد بدهند.

نیاز سرمایی

افرادی که درخت زردآلو شکرپاره را پرورش می دهند ، این را می دانند که شکوفه های زردآلو به سرمای بهاره بسیار حساس هستند .

عمر اقتصادی

30 الی 35 سال عمر اقتصادی درخت زردآلو شکرپاره است که خرید نهال زردآلو شکرپاره برای باغداران مقرون بصرفه می باشد.

مشخصات میوه

میوه این گونه گرد و خوشمزه است و گوشت آن بسیار آبدار و شیرین است. بر خلاف باور عموم هسته زردآلو هیچ خاصیتی نداشته و علاوه بر این دارای سمی کشنده است.

ارتفاع از سطح دریا

همه ارتفاعات را در بر می گیرد و هیچ محدودیتی در مناطق مختلف آب و هوایی ندارد.

مقاومت در برابر آفات

این درخت در برابر آفات مقاومت پایینی دارد. اگرچه زردآلو شکرپاره به راحتی تکثیر می شود، اما مشکلات زیادی دارد که پس از خرید نهال زردآلو شکرپاره ممکن است با آن ها مواجه شوید. یخ زدگی دیرهنگام می تواند به سرعت یک نهال جوان را از بین ببرد در صورتی که محافظت کافی دریافت نکند. یکی دیگر از مشکلات یخبندان دیررس که زردآلوهای بالغ را تحت تأثیر قرار می دهد، آسیب به رشد جدید است. هرس را در بهار شروع کنید تا شاخه های مرده یا آسیب دیده در سرما را جدا کنید. اگر آسیب سرماخوردگی را با هرس درمان نکنید، می تواند خطراتی ایجاد کند.

زردآلو شکرپااره به طور کلی به بسیاری از آفات و بیماری ها، مقاوم است. بزرگترین مانع برای یک محصول قابل دوام سرمازدگی است. بهداشت خوب در باغ، کوددهی مناسب و آبیاری ممکن است بهترین نتیجه را در پی داشته باشد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

20 تن محصول در هر سال عملکرد این درخت می باشد که رقم قابل توجهی است.

شروع محصول دهی

زمان برداشت زمانی فرا رسیده است که میوه ها گونه زیبایی نشان می دهند و هنوز در هنگام لمس سفت هستند. میوه ها باید به آرامی برداشت شوند و با ساقه سالم از درخت جدا شوند. زردآلوهای رسیده را بهتر است به روش های مختلف به صورت تازه یا پخته مصرف کنید. از سال سوم به بعد درخت شروع به میوه دهی می کند. تیرماه فصل برداشت این محصول است.

رقم گرده افشان

بهترین رقم برای گرده افشانی رقم عسگر آباد است. اما آب و هوا به اندازه‌ای غیرقابل پیش‌بینی است که گرده افشانی قابل اعتمادی را ارائه نمی‌کند و این شایع‌ترین علت تشکیل میوه ضعیف یا آسیب سرمازدگی است. به غیر از نیاز به گرده افشانی دستی، اغلب زردآلوها خودسازگار هستند، بنابراین هیچ مشکلی برای گرده افشانی در خرید نهال زردآلو شکرپاره وجود ندارد.

مدت آبیاری

هر 20 روز یکبار باید درخت خود را آبیاری کنید. آبیاری همیشه مفید است زیرا زردآلو شکرپاره از خشک بودن ریشه متنفر است. برای انجام یک آبیاری منظم در طول فصل رشد آماده باشید، اینکار رشد سالم و استحکام درخت را تشویق می‌کند و احتمال تسلیم شدن به بیماری و مرگ درخت را کاهش می‌دهد. میوه دهی نیز با کیفیت تر انجام می شود و اندازه میوه ها و وزن محصول بیشتر می شود. خاک را در اوایل صبح خیس کنید. ممکن است بخواهید یک سیستم آبیاری خودکار راه‌اندازی کنید .می‌توانید در صورت آبرسانی منظم، بدون اینکه کار اضافی زیادی انجام بدهید، رطوبت خاک را حفظ کنید.

زمان گلدهی

اگر درخت زردآلو در منطقه‌ای که خیلی گرم است بماند ، گل‌ها می‌ریزند و گرده‌افشانی کند می‌شود و عملکرد شما کاهش می‌یابد. تنها راه رفع این مشکل آبیاری بیشتر و ایجاد سایه است. یک چتر در بالای گل ها می تواند به محافظت از نور و شکوفایی آن ها کمک کند.

هنگامی که زردآلو شکوفا نمی شود ، ممکن است برای شروع دوره به کمی کود اضافه نیاز داشته باشید. علاوه بر این، هنگامی که خرید نهال زردآلو شکرپاره در منطقه ای با خاک فشرده و سنگین انجام می شود، زردآلو ضعیف شده و بیشتر مستعد ابتلا به بیماری است.

جمع بندی

در نهالستان غرب نهال با مدیریت جناب آقای رضا داداشی بهترین و مطمئن ترین نهال ها را با بهترین کیفیت همراه با شناسنامه سلامت معتبر در اختیارتان قرار می دهیم. خرید نهال زردآلو شکرپاره متفاوت از دیگر خریدهاست زیرا تفاوت ما شفافیت در قیمت و صداقت در گفتگوست. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و از کارشناسان زبده ما کمک بخواهید.


ارقام دیگر نهال زردالو