پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زردآلو شاهرودی

نهال زردآلو شاهرودی

زردآلو شاهرودی دارای پوست زرد مایل به نارنجی است که قسمت هایی از آن با صورتی روشن یا قرمز سرخ می شود و گوشت آن سفید یا زرد است. میوه ها درشت و گوشت دار هستند و هسته کوچکی دارند.

جهت خرید نهال زردآلو شاهرودی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زردآلو شاهرودی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زردآلو شاهرودی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

زردآلو شاهرودی بومی ایران است، جایی که چندین سال است در آن پرورش داده می شود. اما بزرگترین صادرکنندگان این میوه سال به سال تغییر می کنند. ترکیه، چین، ارمنستان، ازبکستان، ایتالیا، الجزایر، اسپانیا، پاکستان و فرانسه از جمله رقبای سالانه رتبه های برتر می باشند. خرید نهال زردآلو شاهرودی به دلیل محبویت فراوان در اغلب کشورهای دنیا رواج دارد.

پایه

درختان زردآلو را می توان از دانه یا بذر پرورش داد. اما با این روش بعید است میوه خوبی تولید کنند. بهتر است درختی را به عنوان درخت مادر انتخاب کنید و برای بهترین نتیجه در باردهی و استحکام، آن را به پایه پیوند بزنید پایه های اصلی برای اینکار آلوچه وحشی و زردآلو تلخ هستند.

مشخصات نهال زردآلو شاهرودی

این نهال با برگ های تیز به رنگ سبز کمرنگ می تواند باردهی فوق العاده ای را در فصل تابستان به همراه داشته باشد. از ویژگی های مهم این نهال که آن را شاخص کرده است وجود برگ های قرمز رنگ در انتهای شاخه هاست. خرید نهال زردآلو شاهرودی از دیرباز در کشور ایران رواج یافته است.

فاصله کاشت

قبل از کاشت نهال زردآلو شاهرودی، به باغ خود نگاه کنید و محل کاشت ایده آل را پیدا کنید. شما به محلی نیاز دارید که حداقل شش تا هشت ساعت در روز آفتاب داشته باشد. خاک باید سست، غنی و دارای زهکشی خوب باشد و pH آن بین 6 تا 7 باشد. توصیه می کنیم قبل از کاشت ، آزمایش خاک را در محل مورد نظر انجام دهید.

در مرحله بعد، مطمئن شوید که این منطقه حداقل 5 متر از درختان دیگر یا گیاهان دیگر دورتر باشد، اگر زردآلوی شاهرودی می‌کارید، حتما فاصله کاشت 5 در 5 متر را رعایت کنید.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت زردآلو شاهرودی می تواند به ارتفاع 5 متر در دوره بلوغ خود برسد. اما متخصصان همیشه توصیه می کنند که ارتفاع درخت را همیشه باید در حد متعادل نگاه داشت. این کار را با هرس مداوم و منظم درخت می توان انجام داد.

درختان زردآلو شاهرودی نیز نیاز به هرس سالانه دارند. بهترین زمان برای هرس اوایل بهار یا اواخر پاییز است. هدف متعادل کردن رشد درختان و قرار گرفتن بیشتر در معرض نور خورشید و گردش هوا است.

نیاز سرمایی

برای به بار آوردن این میوه و خرید نهال زردآلو شاهرودی ، درختان زردآلو شاهرودی به 300 تا 1000 ساعت سرمای کمتر از 7- درجه سانتیگراد نیاز دارند.

عمر اقتصادی

این درختان می توانند از 40 تا 150 سال در شرایط ایده آل زندگی کنند، اما اغلب در باغات 10 تا 35 سال با مراقبت مناسب دوام خواهند آورد. اگر یک درخت زردآلو شاهرودی 35 یا 40 سال عمر کند، می توانید انتظار داشته باشید که 20 تا 25 سال میوه دهد. درختان زردآلو شاهرودی از سه یا چهار سالگی شروع به میوه دادن می کنند.

مشخصات میوه

زردآلو شاهرودی دارای پوست زرد مایل به نارنجی است که قسمت هایی از آن با صورتی روشن یا قرمز سرخ می شود و گوشت آن سفید یا زرد است. میوه ها درشت و گوشت دار هستند و هسته کوچکی دارند.

ارتفاع از سطح دریا

برای خرید نهال زردآلو شاهرودی نیازی نیست که ارتفاع خاصی را برای آن در نظر بگیرید. خوشبختانه این نهال در همه ارتفاعات قابل رشد و پرورش است.

مقاومت در برابر آفات

درختان زردآلو شاهرودی نسبتاً مقاوم هستند و فقط به چند بیماری متداول حساس هستند که در صورت سمپاشی و آبیاری صحیح از آنها در امان می مانند. بیماری هایی از قبیل پوسیدگی قهوه ای و کپک پودری شایعترین بیماری های درخت زردآلو هستند. چند اقدام پیشگیرانه ساده به شما کمک می کند تا در زمان خرید نهال زردآلو شاهرودی از ابتلای میوه به بیماری جلوگیری کنید.

حشراتی که درختان زردآلو شاهرودی را دوست دارند شته ها، شپشک های آردآلود و حشرات فلس دار هستند. اگر برگهای درخت شما شروع به چسبناک شدن کرد ، وقت آن است که آن را بررسی کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در صورت دارا بودن شرایط رشد و پرورش ایده آل ، سالیانه 40 تن محصول در هر هکتار برداشت این محصول خواهد بود.

شروع محصول دهی

هنگامی که درخت دو تا سه فصل رشد را بگذراند، شروع به تولید میوه می کند. اما هنوز بازدهی کامل ندارد. زمانی که به پنج تا هفت سالگی برسد، معمولاً محصول کامل خواهد داشت.

بهترین زمان برای برداشت زردآلو أواسط تابستان است، بسته به اینکه در کجا زندگی می کنید و چه گونه ای کاشته اید.

رقم گرده افشان

اکثر درختان زردآلو از جمله زردآلو شاهرودی خود گرده افشان هستند. با این حال، برخی از آنها نیاز به گرده افشانی متقابل دارند، بنابراین هنگام خرید نهال زردآلو شاهرودی حتما رقم خود را بررسی کنید. زردآلو شاهرودی خود گرده افشان است، اما کاشت دو رقم مختلف که به طور همزمان شکوفا می شوند، می تواند منجر به برداشت بیشتر شود.

مدت آبیاری

بهترین میزان برای آبیاری زردآلو شاهرودی 7 تا 10 روز یک بار است.

زمان گلدهی

زردآلو شاهرودی با شکوفه های سفید یا صورتی ملایم ، در اوایل بهار ، بسته به مکان، شکوفا می شود. بسیار مهم است که درختانی که می کارید در منطقه شما رشد کنند، زیرا یخبندان دیررس می تواند کل شکوفه ها را از بین ببرد. در شرایط ایده آل و گرده افشانی مناسب، سه تا پنج ماه پس از گلدهی، درخت به بار می نشیند.

جمع بندی

در نهالستان غرب نهال با خیال راحت خرید می کنید. زیرا کلیه نهال ها دارای شمناسنامه سلامت معتبر از وزارت بهداشت هستند. در صورت نیاز به مشاوره برای احداث باغ زردآلو می توانید با شماره های ما تماس بگیرید و سوالات خود را با مشاورین باتجربه ما در میان بگذارید. بهترین کار برای جلوگیری از آفات و بیماری ها خرید نهال از نهالستان معتبر است. نهالستان غرب نهال یکی از بهترین نهالستان های سراسر کشور است که بهترین نهال ها رابه شما ارائه می دهد.


ارقام دیگر نهال زردالو